Nový Citroen Jumper bude již na jaře uveden na náš trh (I.)

Automobilka Citroën představuje veřejnosti oblíbený Jumper ve zcela novém provedení s celou řadou zlepšení a technických novinek.

Nová struktura modelové řady Jumper je sestavena tak, aby umožnila dokonale vyhovět jednotlivým požadavkům různých profesí. Zahrnuje prosklené i neprosklené furgony, kombi pro dopravu osob a plošiny s kabinou. Další verze jsou připraveny pro montáž různých karosářských nástaveb: podvozek s kabinou a dvojitou kabinou, samostatný podvozek a podvozek s podlahou a kabinou.


Nový Citroen Jumper bude již na jaře uveden na náš trh (I.)

Modelová řada Jumper je rozdělena podle celkové hmotnosti do tří kategorií, které rovněž určují obchodní označení (2,9 tuny, 3,3 tuny, 3,5 tuny), a zahrnuje čtyři rozvory a sedm karoserií.

Místo řidiče, kvalita odhlučnění a ergonomické uspořádání kabiny nového Citroen Jamper splňuje nejnáročnější požadavky profesionálů. Ložný prostor s užitečným objemem od 7,5 do 14 m3 má snadný přístup a nový zadní nárazník zahrnující širší schůdek s protiskluzovým povrchem a šest nových kotvicích ok, upevněných na podlaze ložného prostoru.


Nový Citroën Jumper má výkonnější brzdový posilovač, který byl až doposud vyhrazený motorům 2,8 HDi, u všech modelů. Nabídka vybavení na přání je obohacena protiprokluzovým systémem (ASR), který doplňuje systém ABS nabízený již u předchůdce. Navíc nabízí brzdový systém zesílený použitím kotoučových brzd u všech čtyř kol u výkonných motorů a u verzí 35.


Nový Citroen Jumper bude již na jaře uveden na náš trh (I.)

U Jumpera se objevují dva nové motory: naftový 2,2 HDi s výkonem 74 kW / 100, který používá technologii přímého vstřikování Common Rail a dále dvoupalivový motor 2,0i benzin / LPG s výkonem 80 kW / 110 k, který bude k dispozici v průběhu roku. S motorem 2,8 HDi (93,5 kW / 127 k) může být spojena autoadaptabilní automatická převodovka, u které se zařazený stupeň zobrazuje na obrazovce umístěné ve sdruženém přístroji na palubní desce. U typové řady jsou převzaty motory naftové 2,0 HDi (64 kW / 85 k), 2,8 HDi (93,5 kW / 127 k) a benzinové 2,0i (80 kW / 110 k) a 2,0i CNG (70 kW / 95 k). Jak nové tak i osvědčené převzaté motory jsou spolehlivé, úsporné a výkonné s vysokou hodnotou točivého momentu, zabezpečující i plně naloženému vozu dobrou akceleraci a tah v kopcích.

Pro snížení provozních nákladů má nový Jumper mimi jiné hydraulické ovládání spojky, které umožňuje zachovat dlouhodobě přesnost ovládání pedálem, dále mají všechna kola ložiska s utěsněnými pouzdry a je též podstatně zdokonaleno utěsnění prvků elektrického příslušenství.


Nový Jumper (podle verze) nabízí ve své kategorii některé dosud neznámé prvky výbavy na přání. Toto vybavení, obyčejně používané pouze u luxusních sedanů, poskytuje řidiči bezpečné ovládání vozu a ještě více pohodlí při jízdě.

 • Elektronické zařízení pro pomoc při parkování, které pomocí čtyř snímačů, umístěných v zadním nárazníku upozorňuje na blížící se překážku.
 • Detektor předjíždění s optickým a zvukovým signálem, který informuje řidiče, že jej právě předjíždí jiné vozidlo. Tato informace je zaregistrována kamerou, umístěnou ve vnějším zpětném zrcátku na straně řidiče. V první fázi je řidič upozorněn světelnou kontrolkou, která bliká; jestliže se přesto rozhodne změnit jízdní pruh, je optická výstraha doplněna zvukovým signálem.
 • Videokamera vzadu, jejíž obraz je přenášen do obrazovky navigace. Tato kamera je aktivována při zařazení zpětného chodu a umožňuje řidiči sledovat na obrazovce prostor za vozidlem a bezpečně couvat (vybavení na přání spojené s audio-vizuálním packetem úrovně 4).
 • Nový Jumper nabízí na přání možnost volby sedadla řidiče s proměnným tlumením, jaké je používáno u velkých nákladních vozidel.

Nový Jumper je na přání nově vybaven bezpečnostními systémy, jako jsou protiprokluzový systém, nafukovací airbag spolujezdce a boční nafukovací vaky.


Elegantní design Jumpera obsahuje vysoce praktické a funkční prvky:

 • Širší karoserii obepínající nárazník a boční ochranné pásy, které lépe chrání vozidlo před poškozením.
 • Světlomety s hladkým sklem a dvojitou optikou se zvýšenou účinnost osvětlení.
 • Přední blatníky mají dobře viditelná boční oranžová směrová světla.
 • Nové kliky dveří umožňují jejich lepší uchopení a manipulaci s dveřmi.
 • Zpětná zrcátka díky dvojitému zrcátku poskytují vynikající velikost zorného pole.
 • Zadní dveře jsou ve spodní části opatřeny chrániči proti nárazům.
 • Zadní světla jsou průhledná a jsou viditelná na delší vzdálenost.
 • Třetí brzdové světlo je pro zajištění optimální bezpečnosti umístěno nahoře.

Kabina nového Jumperu je navržena tak, aby poskytovala nadstandardní komfort řidiči i při dlouhých jízdách. Nabízí optimální ergonomii, pohodlné používání a zcela kompletní informace.

 • Nový Jumper je sériově vybaven výškově seřiditelným volantem.
 • Sedadla jsou pohodlnější. Sedadlo řidiče je opatřeno loketní opěrkou a lze u něj seřizovat výšku a opěradlo v bederní oblasti a má lepší boční vedení. Nové dvoumístné sedadlo má ve svém opěradle integrovanou velkou sklopnou psací podložku, opatřenou příchytkou.
 • Uvnitř kabiny byla snížena výrazně hladina hluku a maximálně omezen přenos vibrací, zejména hydraulickým ovládáním spojky, které brání šíření vibrací vyvolávaných převodovkou.
 • Ovladače včetně řadicí páky jsou snadno dosažitelné. Volant může být na přání vybaven integrovanými ovladači audiosystému, které umožňují řidiči soustředit svou pozornost na silnici. Jízdní pohodlí nového Jumperu na dlouhých cestách zvyšuje rovněž tempomat, montovaný na přání.
 • V kabině jsou snadno přístupné odkládací prostory, zejména psací deska na palubní desce, doplněnou svěrkou na dokumenty, což umožňuje řidiči mít okamžitě na dosah ruky například formuláře nebo jiné dokumenty potřebné k jeho činnosti, dále nezbytná odkládací schránka uzamykatelná klíčem, odkládací prostor pod středovými větracími otvory, umožňující odložení například mobilního telefonu a otevřený odkládací prostor ve středové konzole, vedle kterého je vpravo umístěna zásuvka 12 V.
 • Údaje na elektronickém sdruženém přístroji jsou velmi dobře čitelné. Vícefunkční obrazovka, integrovaná ve sdruženém přístroji, zobrazuje čas, počet ujetých kilometrů, hladinu motorového oleje a údaje týkající se údržby. Do středové konzoly může být na přání zabudován tachograf pro dva řidiče.

Kabina nového Jumperu může být na přání dále mimo jiné vybavena:

 • Přídavným topením.
 • Jednoduchou klimatizací pouze pro kabinu nebo dvojitou pro kabinu a zadní prostor, která umožňuje nastavení přiměřené teploty ve všech provozních podmínkách a podle přání cestujících ve vozidle.
 • Chlazeným odkládacím prostorem mezi předními sedadly.
 • Přepážkou kabiny se zvukovou a tepelnou izolací.
 • Audiosystémy včetně audi-vizuálních packetů čtyř různých rozsahů.
 • Přípravu pro montáž telefonu obsahující dvojúčelovou anténu, zajišťující příjem pro autorádio a GSM.

Pro zvýšení bezpečnosti a ochrany cestujících byla zvýšena tuhost kabiny se zvýšeným koeficientem pevnosti. Taktéž byly zesíleny rozhodující prvky podvozku.


Před uvedením nového Citroenu Jumper na náš trh vás budeme informovat o jeho cenách a dalších podrobnostech. Po jeho testu pak o jeho jízdních vlastnostech.


V zítřejším článku vás budeme informovat o nových motorech na LPG a zemní plyn a převodovkách nového Citroenu Jumper.


KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Specializovaný servis a prodej vozů Mercedes Benz a AMG.

Servis, lakovna, klempírna, řešení pojistných událostí, financování Mercedes Benz a AMG.

 

Kontakt:
CAR MOTORS MB
Praha 3, Koněvova 143
+420 737 209 090
prodej@carmotorsmb.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - CITROËN NOMINOVAL PILOTY PRO SEZONU 2018

CITROËN NOMINOVAL PILOTY PRO SEZONU 2018

Kompletní program mistrovství světa čeká z Citroën Total Abu Dhabi World Rally Teamu Krise Meeka, Craig Breen pojede za volantem C3 WRC na deseti podnicích a Khalid Al Qassimi má naplánovánu...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Skupina přichází v rámci evropského konsorcia EU-LIVE s lehkým elektromobilem

Skupina přichází v rámci evropského...

Evropské konsorcium EU-LIVE Efficient Urban Light VEhicle sdružuje 12 partnerů ze 6 zemí, z nichž je skupina PSA jediným výrobcem automobilů. Lehký elektromobil, jehož tvar se podobá tříkolce,...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - SHOWROOMY CITROËN: PROBÍHAJÍCÍ TRANSFORMACE!

SHOWROOMY CITROËN: PROBÍHAJÍCÍ...

Citroën v rámci své modernizace prochází kompletní transformací, která se netýká jen obnovy nabídky vozů, ale také všeho dalšího, s čím se zákazníci potkávají, počínaje...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - NOVÉ KOMPAKTNÍ SUV CITROËN C3 AIRCROSS OSLAVUJE KOUZLO VÁNOC V OBCHODNÍM DOMĚ PRINTEMPS NA BULVÁRU HAUSSMANN

NOVÉ KOMPAKTNÍ SUV CITROËN C3 AIRCROSS...

Citroën se spojil s obchodním domem Printemps, aby společně s ním oslavil Vánoce. V 11 výkladních skříních na pařížském bulváru Haussmann – se vypráví vánoční pohádka, která zve...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Opel/Vauxhall vyráží s plánem PACE! směrem k ziskové, elektrické a globální budoucnosti

Opel/Vauxhall vyráží s plánem PACE!...

Michael Lohscheller, generální ředitel společnosti Opel Automobile, včera oznámil strategický plán PACE!, jehož cílem je obnovit finanční základy podniku a zajistit udržitelnou...