Nový Citroen Jumper bude již na jaře uveden na náš trh (I.)

Automobilka Citroën představuje veřejnosti oblíbený Jumper ve zcela novém provedení s celou řadou zlepšení a technických novinek.

Nová struktura modelové řady Jumper je sestavena tak, aby umožnila dokonale vyhovět jednotlivým požadavkům různých profesí. Zahrnuje prosklené i neprosklené furgony, kombi pro dopravu osob a plošiny s kabinou. Další verze jsou připraveny pro montáž různých karosářských nástaveb: podvozek s kabinou a dvojitou kabinou, samostatný podvozek a podvozek s podlahou a kabinou.


Nový Citroen Jumper bude již na jaře uveden na náš trh (I.)

Modelová řada Jumper je rozdělena podle celkové hmotnosti do tří kategorií, které rovněž určují obchodní označení (2,9 tuny, 3,3 tuny, 3,5 tuny), a zahrnuje čtyři rozvory a sedm karoserií.

Místo řidiče, kvalita odhlučnění a ergonomické uspořádání kabiny nového Citroen Jamper splňuje nejnáročnější požadavky profesionálů. Ložný prostor s užitečným objemem od 7,5 do 14 m3 má snadný přístup a nový zadní nárazník zahrnující širší schůdek s protiskluzovým povrchem a šest nových kotvicích ok, upevněných na podlaze ložného prostoru.


Nový Citroën Jumper má výkonnější brzdový posilovač, který byl až doposud vyhrazený motorům 2,8 HDi, u všech modelů. Nabídka vybavení na přání je obohacena protiprokluzovým systémem (ASR), který doplňuje systém ABS nabízený již u předchůdce. Navíc nabízí brzdový systém zesílený použitím kotoučových brzd u všech čtyř kol u výkonných motorů a u verzí 35.


Nový Citroen Jumper bude již na jaře uveden na náš trh (I.)

U Jumpera se objevují dva nové motory: naftový 2,2 HDi s výkonem 74 kW / 100, který používá technologii přímého vstřikování Common Rail a dále dvoupalivový motor 2,0i benzin / LPG s výkonem 80 kW / 110 k, který bude k dispozici v průběhu roku. S motorem 2,8 HDi (93,5 kW / 127 k) může být spojena autoadaptabilní automatická převodovka, u které se zařazený stupeň zobrazuje na obrazovce umístěné ve sdruženém přístroji na palubní desce. U typové řady jsou převzaty motory naftové 2,0 HDi (64 kW / 85 k), 2,8 HDi (93,5 kW / 127 k) a benzinové 2,0i (80 kW / 110 k) a 2,0i CNG (70 kW / 95 k). Jak nové tak i osvědčené převzaté motory jsou spolehlivé, úsporné a výkonné s vysokou hodnotou točivého momentu, zabezpečující i plně naloženému vozu dobrou akceleraci a tah v kopcích.

Pro snížení provozních nákladů má nový Jumper mimi jiné hydraulické ovládání spojky, které umožňuje zachovat dlouhodobě přesnost ovládání pedálem, dále mají všechna kola ložiska s utěsněnými pouzdry a je též podstatně zdokonaleno utěsnění prvků elektrického příslušenství.


Nový Jumper (podle verze) nabízí ve své kategorii některé dosud neznámé prvky výbavy na přání. Toto vybavení, obyčejně používané pouze u luxusních sedanů, poskytuje řidiči bezpečné ovládání vozu a ještě více pohodlí při jízdě.

 • Elektronické zařízení pro pomoc při parkování, které pomocí čtyř snímačů, umístěných v zadním nárazníku upozorňuje na blížící se překážku.
 • Detektor předjíždění s optickým a zvukovým signálem, který informuje řidiče, že jej právě předjíždí jiné vozidlo. Tato informace je zaregistrována kamerou, umístěnou ve vnějším zpětném zrcátku na straně řidiče. V první fázi je řidič upozorněn světelnou kontrolkou, která bliká; jestliže se přesto rozhodne změnit jízdní pruh, je optická výstraha doplněna zvukovým signálem.
 • Videokamera vzadu, jejíž obraz je přenášen do obrazovky navigace. Tato kamera je aktivována při zařazení zpětného chodu a umožňuje řidiči sledovat na obrazovce prostor za vozidlem a bezpečně couvat (vybavení na přání spojené s audio-vizuálním packetem úrovně 4).
 • Nový Jumper nabízí na přání možnost volby sedadla řidiče s proměnným tlumením, jaké je používáno u velkých nákladních vozidel.

Nový Jumper je na přání nově vybaven bezpečnostními systémy, jako jsou protiprokluzový systém, nafukovací airbag spolujezdce a boční nafukovací vaky.


Elegantní design Jumpera obsahuje vysoce praktické a funkční prvky:

 • Širší karoserii obepínající nárazník a boční ochranné pásy, které lépe chrání vozidlo před poškozením.
 • Světlomety s hladkým sklem a dvojitou optikou se zvýšenou účinnost osvětlení.
 • Přední blatníky mají dobře viditelná boční oranžová směrová světla.
 • Nové kliky dveří umožňují jejich lepší uchopení a manipulaci s dveřmi.
 • Zpětná zrcátka díky dvojitému zrcátku poskytují vynikající velikost zorného pole.
 • Zadní dveře jsou ve spodní části opatřeny chrániči proti nárazům.
 • Zadní světla jsou průhledná a jsou viditelná na delší vzdálenost.
 • Třetí brzdové světlo je pro zajištění optimální bezpečnosti umístěno nahoře.

Kabina nového Jumperu je navržena tak, aby poskytovala nadstandardní komfort řidiči i při dlouhých jízdách. Nabízí optimální ergonomii, pohodlné používání a zcela kompletní informace.

 • Nový Jumper je sériově vybaven výškově seřiditelným volantem.
 • Sedadla jsou pohodlnější. Sedadlo řidiče je opatřeno loketní opěrkou a lze u něj seřizovat výšku a opěradlo v bederní oblasti a má lepší boční vedení. Nové dvoumístné sedadlo má ve svém opěradle integrovanou velkou sklopnou psací podložku, opatřenou příchytkou.
 • Uvnitř kabiny byla snížena výrazně hladina hluku a maximálně omezen přenos vibrací, zejména hydraulickým ovládáním spojky, které brání šíření vibrací vyvolávaných převodovkou.
 • Ovladače včetně řadicí páky jsou snadno dosažitelné. Volant může být na přání vybaven integrovanými ovladači audiosystému, které umožňují řidiči soustředit svou pozornost na silnici. Jízdní pohodlí nového Jumperu na dlouhých cestách zvyšuje rovněž tempomat, montovaný na přání.
 • V kabině jsou snadno přístupné odkládací prostory, zejména psací deska na palubní desce, doplněnou svěrkou na dokumenty, což umožňuje řidiči mít okamžitě na dosah ruky například formuláře nebo jiné dokumenty potřebné k jeho činnosti, dále nezbytná odkládací schránka uzamykatelná klíčem, odkládací prostor pod středovými větracími otvory, umožňující odložení například mobilního telefonu a otevřený odkládací prostor ve středové konzole, vedle kterého je vpravo umístěna zásuvka 12 V.
 • Údaje na elektronickém sdruženém přístroji jsou velmi dobře čitelné. Vícefunkční obrazovka, integrovaná ve sdruženém přístroji, zobrazuje čas, počet ujetých kilometrů, hladinu motorového oleje a údaje týkající se údržby. Do středové konzoly může být na přání zabudován tachograf pro dva řidiče.

Kabina nového Jumperu může být na přání dále mimo jiné vybavena:

 • Přídavným topením.
 • Jednoduchou klimatizací pouze pro kabinu nebo dvojitou pro kabinu a zadní prostor, která umožňuje nastavení přiměřené teploty ve všech provozních podmínkách a podle přání cestujících ve vozidle.
 • Chlazeným odkládacím prostorem mezi předními sedadly.
 • Přepážkou kabiny se zvukovou a tepelnou izolací.
 • Audiosystémy včetně audi-vizuálních packetů čtyř různých rozsahů.
 • Přípravu pro montáž telefonu obsahující dvojúčelovou anténu, zajišťující příjem pro autorádio a GSM.

Pro zvýšení bezpečnosti a ochrany cestujících byla zvýšena tuhost kabiny se zvýšeným koeficientem pevnosti. Taktéž byly zesíleny rozhodující prvky podvozku.


Před uvedením nového Citroenu Jumper na náš trh vás budeme informovat o jeho cenách a dalších podrobnostech. Po jeho testu pak o jeho jízdních vlastnostech.


V zítřejším článku vás budeme informovat o nových motorech na LPG a zemní plyn a převodovkách nového Citroenu Jumper.


KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Autorizovaný prodej a servis vozů CITROËN

více než 20 let zkušeností/ autobazar/ specialista na užitkové vozy

Kontakt:
INTENSYS-CZ
Praha 9, Českobrodská 831
281 931 109, 281 932 525
prodej@intensys.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Skupina PSA organizuje již druhý rok po sobě den věnovaný továrně budoucnosti

Skupina PSA organizuje již druhý rok po...

Fórum Armanda Peugeota v Poissy (v pařížském regionu) hostilo 20. září den věnovaný Továrně budoucnosti, který uspořádala skupina PSA. Na #BoosterDayPSA se sešlo 80 partnerů a největších...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - VIDEO – Citroën SUV C3R aircross – Autosalon Frankfurt 2017

VIDEO – Citroën SUV C3R aircross...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Citroën přímo z autosalonu ve Frankfurtu.

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - ROADSHOW CITROËN EXPERIENCE STARTUJE 15. ZÁŘÍ A UKÁŽE POPRVÉ V ČR NOVINKU CITROËN C3 AIRCROSS

ROADSHOW CITROËN EXPERIENCE STARTUJE 15....

Čeká na Vás poslední novinka značky Citroën: nové kompaktní SUV C3 Aircross:   Letošní ročník akce Citroën Experience – se bude konat u obchodních center na 25 místech po celé...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Je Škoda Fabia nejlepší? Největší porovnávací test v ČR

Je Škoda Fabia nejlepší? Největší...

Ve spolupráci s UAMK.cz, usporne.info a ČRo1 jsme ji postavili proti sedmi dalším konkurentům. Fabia tak vyzvala Kia Rio, Citroen C3, Ford Ka+, Dacia Sandero, Renault Clio, Opel Corsa a Hyundai i20 a...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Díky spolupráci mezi skupinou PSA a společností Vinci Autoroutes překonal poprvé autonomní vůz Citrroen C4 Picasso mýtnou bránu

Díky spolupráci mezi skupinou PSA a...

Ve středu 12. července v 10:30 překonal v dálniční síti Vinci Autoroutes autonomní vůz se samočinným řízením v plně autonomním režimu poprvé mýtnou bránu. Autonomní vůz Citroën C4...