Nové Volvo V50 (2)

Atraktivní design s prostorným a flexibilním prostorem pro cestující.

Nové sportovní kombi má svůj vlastní, zcela individuální a charakteristický profil, který však obsahuje i rysy klasických modelů, jako byly Volvo 1800 ES, Volvo 480 a jeho poslední předchůdce V40.


Nové Volvo V50 (2)
Nové Volvo V50 (2)
Nové Volvo V50 (2)
Nové Volvo V50 (2)
Nové Volvo V50 (2)
Nové Volvo V50 (2)
Nové Volvo V50 (2)
Nové Volvo V50 (2)


Záď Volva V50 má v porovnání s klasickým kombi, modelem V70, měkčí, sportovněji zaměřený design. Kombinace zaoblených linií střechy a extrémně ostré zádi má za cíl vytvářet moderní, vkusný dojem. Tento dojem je podpořen měkce zaoblenou přídí, krátkou kapotou a s kabinou posunutou vpřed. Rozchod i rozvor kol byly zvětšeny. To přispívá ke sportovnímu vzhledu a dodává automobilu stabilní jízdní vlastnosti. Dlouhý rozvor navíc umožnil použití pohodlných širokých zadních dveří. Volvo V50 je delší než nová S40. Část za zadními koly byla prodloužena a využita pro zvětšení zavazadlového prostoru, do kterého se díky svislým bočním oknům a zcela ploché podlaze snadno nakládá.


Volvo V50 má zcela individuální profil, přesto si zachovává jasnou příslušnost ke značce Volvo. Mřížka se svou charakteristickou diagonálou se vyznačuje svislými chromovanými žebry, které vůz odlišují od nové S40 s horizontálně žebrovanou mřížkou. Oba modely se liší také tvarem mlhových světlometů, které jsou u V50 obdélníkové. Okolí světlometů je u modelu V50 lakováno kontrastní světlou barvou.


Kapota má klasický tvar písmene V. Dědictvím po ostatních modelech Volvo jsou i obrysy karosérie, známé rozšířené „boky“ Volvo. Tyto široké boky jsou společným prvkem všech moderních vozů Volvo, které jsou symbolem výkonu a bezpečnosti. Při pohledu zezadu charakteristické vysoké skupinové svítilny bez jakýchkoliv pochybností potvrzují, že před vámi stojí pětidveřové Volvo.


Při pohledu shora karosérie připomíná tvar trupu člunu se zaoblenou přídí, širokou střední částí a se zužující se zádí. Společně se širokými boky tento člunovitý tvar zdůrazňuje kompaktní a atletický charakter vozu a navíc přispívá k jeho vynikajícím aerodynamickým vlastnostem.


Dveře Volva V50 jsou v profilu konvexní – vypouklé ven, zatímco u větších modelů Volvo mají dveře tvar konkávní – klenuté dovnitř. Toto konvexní zakřivení zdůrazňuje kompaktní dojem a zvyšuje šířku kabiny.


Stěrače čelního skla jsou zcela nového typu a jsou skryty pod protaženou hranou kapoty. Směrová světla jsou zabudovaná také do vnějších zpětných zrcátek, takže jsou snadno viditelná i z boku.


Na seznamu příslušenství je celá řada nově navržených kol z lehkých slitin, z nichž některá jsou určena výhradně pro Volvo V50. Nejsportovnější jsou kola s průměrem osmnácti palců, která jsou obuta do nízkoprofilových pneumatik 215/45.


Volvo V50 bude nabízeno také s volitelnou sadou sportovního stylingu exteriéru, která dále zdůrazňuje sportovní, dynamickou povahu tohoto nového modelu. Tato sada zahrnuje speciálně navržený přední a zadní spojler, boční prahy a zadní střešní spojler. Součástí je i sada pro snížení podvozku, která zmenší světlou výšku vozu o 20 mm a přispívá tak k lepšímu zážitku z jízdy.


Interiér Volva V50 je tvořen několika vizuálními vrstvami. První vrstva je tvořena obvodovou lištou kolem celého interiéru, kolem bočních oken a čelního skla. Toto řešení vyvolává pocit bezpečí uvnitř ochranné konstrukce. Další vrstva je tvořena přístrojovou deskou. Ta se vyznačuje čistým, uvolněným vzhledem, přičemž výdechy větrání a další detaily jsou rozmístěny jako ostrůvky v jinak volném prostoru. Přístrojový panel je vybaven novým typem povrchu, jehož textura vytváří namísto dojmu klasického koženého nábytku pocit nejmodernější technické inovace. Tato speciální textura povrchu přístrojovou desku vizuálně odděluje od vnější obvodové lišty kabiny. Hlavní přístroje jsou shromážděny do dvou kulatých číselníků lemovaných kontrastními kovovými kroužky. Tento design vytváří sportovní a trojrozměrný vzhled. Unikátní, supertenká, středová konzola (která byla představena u nového Volva S40) tvoří nejsvrchnější vrstvu interiéru. Zajišťuje elegantní a vzdušné propojení středového tunelu s přístrojovou deskou.


 Za středovou konzolou se nachází praktický odkládací prostor na drobné předměty, který je dobře přístupný z obou stran. Tento odkládací prostor je osvětlen měkkým osvětlením, čímž je dále zdůrazněn dojem pečlivě navržené funkčnosti středové konzoly ve smyslu. Středová konzola je nejvýznamnějším konstrukčním symbolem tohoto nového vozu a sama o sobě je skutečně revoluční.


Podobně jako ostatní panely ve vozidle, také středová konzola může být objednána v různých dekorech. Zákazníci tak získávají příležitost přizpůsobit vůz svému osobnímu vkusu:

  • v základním provedení má středová konzole stejnou barvu jako obložení interiéru
  • verze „IcedAqua“, vyrobená z průhledného plastu, je zcela unikátní. Vytváří „high-tech“ dojem neboť jednotlivé technologické díly a elektronické součásti jsou pod pláštěm viditelné
  • tmavý panel v provedení imitace dřeva „Wood Effect“ nabízí elegantnější a střídmý dojem
  • hliníkový panel „Aluminium“ (vyrobený z hliníku) zajišťuje maximální orientaci na produkt a působí dojmem vysoké kvality

Ovládací prvky na středové konzole jsou uspořádány s důrazem na ergonomii a funkčnost. Většina z těchto ovládacích prvků má více funkcí, které jsou logické a jsou pohodlně k dispozici. Vrchní polovina ovládacího panelu se používá pro ovládání audiosystému a integrovaného telefonu, zatímco ve spodní polovině je umístěno ovládání klimatizační jednotky. Hlavní funkce systému se ovládají prostřednictvím čtyř velkých otočných ovládacích prvků. Všechna menší funkční tlačítka jsou shromážděna na jednom panelu, který připomíná dálkový ovladač. Každé z tlačítek má výrazný tvar, aby se předešlo riziku stisknutí dvou tlačítek současně. Podobnou designérskou koncepci je možno nalézt i na jiných místech v interiéru.


Audiosystém ve Volvu V50 může být vybaven systémem Dolby Surround Pro Logic II, tedy stejnou prvotřídní zvukovou technologií, která byla představena u Volva XC90.


Interiér nového Volva V50 má řadu tlumených osvětlovacích prvků. Ty vytváří dojem divadelního osvětlení, kdy jsou různé části interiéru měkce osvětleny. Například středová konzola je trvale osvětlena ze střechy, přičemž osvětlení je tak měkké a jemné, že světlo řidiče nikdy neruší. Světlo je rozpoznatelné pouze tehdy, pokud řidič přiloží ruku na ovládací prvek, což přispívá ke snazšímu ovládání při jízdě za tmy.


Interiér je k dispozici ve třech odstínech: černá, šedá a tmavě béžová. Každá z barev interiéru je nabízena spolu s řadou sladěných barev čalounění. Jednou ze čtyř alternativ čalounění je kůže. Nejmodernějším druhem čalounění je Dala, vroubkovaná textilie s prvky T-Tec a s viditelnými světlými švy. T-Tec je materiál, který byl vyvinut speciálně pro společnost Volvo Cars a který je inspirován sportovním oblečením a moderními doplňky pro cestování. Kontrast mezi materiálem T-Tec a textilem, spolu se švy v různých navzájem ladících barvách, zdůrazňuje dynamický charakter vozu.


Konstrukce s kabinou posunutou vpřed, dlouhý rozvor a architektura Volvo s napříč uloženým motorem činí kabinu Volva V50 mimořádně prostornou. Kabina může být uspořádána stejně flexibilním způsobem jako u Volva V70. Zadní sedadla jsou dělena na dvě části a jejich opěradla je možné sklopit. Také sedadlo spolujezdce vpředu je vybaveno sklopným opěradlem. Pokud jsou opěradla sedadel sklopena, je plocha pro přepravu nákladu zcela plochá.

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Autorizovaný dealer a opravce VOLVO

Člen koncernu TUkas

 

Kontakt:
AUTO-STAIGER CZ A.S.
Praha 10, Černokostelecká 621/122
+420 271 009 111
servis.volvo@auto-staiger.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nové Volvo XC40: Výjimečná premiéra již dnes v úterý 24.října v Praze a ve čtvrtek a pátek 26. a 27.října v Brně

Nové Volvo XC40: Výjimečná premiéra...

Pracovníci Volva se těší na vaši návštěvu v Praze a Brně!!!      Volvo XC40 je malé SUV plné velkých inovací Zaujme expresivním designem, důmyslně řešeným úložným prostorem a...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Rroadshow s novým modelem Volvo XC60 proběhne  na dvoudenních akcích ve dnech od 25. srpna do 3.září v 5 městech: Zlín, Ostrava, Brno, Praha Velká Chuchle a Hradec Králové

Rroadshow s novým modelem Volvo XC60...

Připravte se na skandinávskou dokonalost! Volvo Car Czech Republic připravilo pro své klienty a fandy značky – atraktivní závěr prázdnin: koncem srpna vyrazí nové Volvo XC60 napříč...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Volvo S60 Polestar vítězí ve světovém šampionátu WTCC, úspěchy však slaví i V60 Polestar v českých závodech!

Volvo S60 Polestar vítězí ve světovém...

Mistrovství světa cestovních automobilů WTCC patří k nejprestižnějším motoristickým podnikům a závodní speciály S60 Polestar tam nelze přehlédnout. (na fotografii Andrej Procházka a Volvo...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - VIDEO – Volvo XC60 – Ženeva 2017

VIDEO – Volvo XC60 – Ženeva 2017

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky VOLVO přímo z autosalonu v Ženevě.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Společnost Volvo Cars, prémiová automobilka, včera na Ženevském autosalonu odhalila dlouho očekávané nové luxusní SUV Volvo XC60

Společnost Volvo Cars, prémiová...

Nově představený model nahradí původní vysoce úspěšné Volvo XC60, které se po devíti letech svého uvedení na trh stalo v Evropě nejlépe prodávaným středně velkým prémiovým SUV,...