Nové pneumatiky Michelin Pilot Sport New

Řada Michelin Pilot Sport je pro všechny milovníky sportovní jízdy.

Nové pneumatiky Michelin Pilot Sport New

Ti od od svých pneumatik požadují nekompromisní jízdní vlastnosti. Letos přichází Michelin s novou generací Pilot Sport, od které si slibuje potvrzení své pozice přirozeného a samozřejmého partnera všech majitelů velmi výkonných vozů.

Výhody nové pneumatiky Michelin Pilot Sport New:

 • splňuje požadavky výrobců sportovních a supersportovních vozů
 • vykazuje maximální přesnost při extrémní jízdě
 • zvyšuje dynamiku vozu
 • bezpečnost na mokrých površích

Při vývoji této pneumatiky Michelin spolupracoval s uznávanými výrobci sportovních a supersportovních vozů a výsledkem je pneumatika s vynikajícími parametry v oblasti vedení vozidla a přilnavosti na mokrých i suchých vozovkách. Stejně jako předchozí generace má i nová pneumatika Michelin Pilot Sport všechny předpoklady stát se etalonem v segmentu vysokorychlostních pneumatik.

Nová pneumatika Michelin Pilot Sport je určena zejména pro následující vozy:

 • Sportovní vozy jako např. Porsche 911, BMW M3/M5, Mercedes AMG SL55, Maserati Coupé a Audi RS6
 • Supersportovní vozy jako např. Porsche Carrera GT, Mercedes McLaren SLR a Bugatti Veyron
 • Pneumatika se hodí i pro nejlepší sportovní limuzíny jako BMW 330i, Audi S3 a Mercedes CLK 500-E 500 stejně jako pro kupé Audi TT quattro a BMW Z4.

Michelin prosazuje politiku aktivní spolupráce s prestižními výrobci vozů, jako jsou např. BMW Motorsport, Porsche, Mercedes AMG a Audi. Cílem této spolupráce je získání nových homologací a tím i potvrzení vedoucí role značky Michelin na trhu pneumatik pro prvovýrobu. Michelin dále spolupracuje s vyhlášenými sportovními úpravci, jakými jsou např. Alpina, Brabus, AC Schnitzer a Carlsson, kteří požadují velké rozměry pneumatik od 18“ do 22“. Cílem Michelinu je zdvojnásobit prodej pneumatik Michelin Pilot v příštích dvou letech a dosáhnout tak prodejů okolo jednoho milionu pneumatik.


Nová pneumatika Pilot Sport je k dispozici v rychlostních indexech „Y“, tj. do 300 km/h a „Z“, tj. od 240 km/h, pro ráfky rozměru 17“ a více.


Aby sportovní vůz s výkonem 320 koní získal na okruhu jednu sekundu k dobru, potřeboval by dalších 30 koní navíc nebo sadu špičkových pneumatik. Právě s tímto záměrem byla vyvinuta nová pneumatika Pilot Sport. Je perfektně přizpůsobena náročným požadavkům výrobců sportovních aut.


Michelin Pilot Sport vyniká přesným vedením stopy v zatáčkách, což je zásluha optimální tuhosti pneumatiky a VCP (Variable Contact Patch). Během jízdy v přímém směru je kontaktní plocha optimalizována pro přizpůsobení točivého momentu a brždění výkonných vozů. V zatáčce plocha povrchu zůstává nezměněna, ale více směsi je umístěno v kontaktní oblasti díky zvyšující se redukci poměru prořezání směrem k vnější straně. To zvyšuje příčnou tuhost.


Asymetrický dezén umožňuje optimalizovat poměr prořezání, aby bylo dosaženo vyššího záběru směrem k vnějšku. Při jeho vývoji byla využita technologie používaná ve Formuli 1. Právě asymetrický dezén zaručuje mimořádně dobré vedení a přilnavost. Vnitřní strana je vybavena širokými příčnými drážkami pro odvod vody. Obě strany pneumatiky se liší nejen vzorkem ale i složením: Centrální žebro je z polyetylénu, vnější strana běhounu je ze zelené směsi silika, která vykazuje vysokou míru odolnosti vůči opotřebení. Vnitřní strana je ze směsi silika a sazí a podložena vyztuženým nárazníkem. Jednovrstvá kostra pneumatiky je vyrobena technologií ULP (Ultra Low Profile), která umožňuje dosáhnutí maximální flexibility bočnice.


Rovnovážné rozložení opotřebení po celé šířce dezénu má pro řidiče vysoce výkonných vozů klíčový význam, protože nevyváženost zapříčiňuje vibrace, hluk a zejména nebezpečné zhoršení ovladatelnosti ve vysokých rychlostech. Díky speciální architektuře se běhoun pneumatiky Pilot Sport opotřebovává maximálně rovnoměrně. Tuhá struktura pneumatiky byla ještě zesílena PET vrstvou na centrální drážce.


KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Autorizovaný dealer a opravce VOLVO

Člen koncernu TUkas

 

Kontakt:
AUTO-STAIGER CZ A.S.
Praha 10, Černokostelecká 621/122
+420 271 009 111
servis.volvo@auto-staiger.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Aktuálně nejlepší česká tenistka Karolína Plíšková se spolu se sestrou Kristýnou stala novou tváří značky Mototechna

Aktuálně nejlepší česká tenistka...

Nejlepší současná tenistka Češka Karolína Plíšková se dnešním podpisem smlouvy se společností AURES Holdings stala jednou z tváří značky zánovních vozů Mototechna. Mototechna poskytne...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Richard Gonda a Joel Eriksson vybojovali v GT Open skvělé čtvrté místo

Richard Gonda a Joel Eriksson vybojovali v...

Česká stáj Šenkýř Motorsport se v mezinárodní konkurenci seriálu GT Open na okruhu Spa-Francorchamps neztratila, právě naopak. Jezdecká dvojice Richard Gonda a Joel Eriksson měla nakročeno...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - LEGENDY 2018 PŘEDSTAVILY HVĚZDY SLAVNOSTI

LEGENDY 2018 PŘEDSTAVILY HVĚZDY...

Dvacet oceněných exponátů Volba poroty složené z členů organizačního výboru Výjimečné automobily z historie i současnosti Letošní jubilejní 5. ročník ojedinělé automobilové slavnosti...

VIDEO – BMW X4, M8 Gran Coupé, M2,...

O novinkách stáje BMW si na ženevském autosalonu povídal Viktor Tamayo s panem Davidem Haidingerem.

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Letní i zimní pneumatiky Goodyear a Dunlop schváleny jako originální výbava modelu BMV řady 5

Letní i zimní pneumatiky Goodyear a...

Společnost Goodyear Dunlop oznamuje, že byla schválena jako dodavatel širokého spektra letních i zimních pneumatik, které budou sloužit jako originální výbava vozů BMW řady 5. Řidiči vozů...