Nové kombi Mercedes-Benz Třídy E – světová premiéra tento měsíc na Auto-Show v Detroitu

Avantgardní technika, fascinující design, hodnotná výbava a inteligentní funkčnost vnitřního prostoru.

Nové kombi Mercedes-Benz Třídy E - světová premiéra tento měsíc na Auto-Show v Detroitu
Nové kombi Mercedes-Benz Třídy E - světová premiéra tento měsíc na Auto-Show v Detroitu
Nové kombi Mercedes-Benz Třídy E - světová premiéra tento měsíc na Auto-Show v Detroitu
Nové kombi Mercedes-Benz Třídy E - světová premiéra tento měsíc na Auto-Show v Detroitu


Obdobně jako limuzína se nové kombi Třídy E vyznačuje vysokou úrovní technologické exkluzivity. V jeho sériové výbavě najdeme více jak dvacet technických novinek. Patří mezi ně například elektrohydraulický brzdový systém Sensotronic Brake Control (SBC™) s extrémní dynamikou vytváření brzdného tlaku doplněný ještě dalšími komfortními funkcemi pro pojíždění v dopravní zácpě a pro rozjezd, dále výšková regulace vzduchového odpružení zadní nápravy, adaptivní čelní airbagy, dvoustupňové omezovače síly v bezpečnostních pásech a velkoplošné okenní airbagy.


Na přání je možné u nového kombíku získat i další novinky vysoké technické úrovně: vzduchové odpružení AIRMATIC DC (Dual Control), ovládací a zobrazovací systém COMAND s DVD přehrávačem, čtyřzónovou klimatizaci THERMOTRONIC a aktivní sedadlo přizpůsobující se tvarově způsobu jízdy.


V novém kombi mají premiéru aktivní Bi-Xenonové světlomety, které se vychylují v souladu s pohybem volantu a zlepšují tak výhled řidiče během průjezdu zatáčkou. Novinkou je také zadní víko EASY-PACK s hydraulickým ovládáním pro pohodlné otevírání a zavírání pouhým stiskem tlačítka.

Funkčnost a variabilita ještě vyšší kvality


Pod pojmem EASY-PACK-System prezentuje Mercedes-Benz řadu detailních řešení využití prostoru pro náklad a dále tak zdokonaluje variabilitu, funkčnost a bezpečnost nového kombi. Do systému EASY-PACK patří kromě jiného nově vyvinutá asymetricky dělená zadní sedadla, která se velice jednoduše nechají dokonale sklopit směrem dopředu, takže vzniká velká a zcela rovná ložná plocha. Podle polohy zadních sedadel má prostor pro náklad objem od 690 až do 1950 l a u nejpoužívanějších variant při využití prohlubně rezervního kola přesahuje hodnotu objemu předchozího modelu až o 90 l (15 %).


Další novinkou v segmentu vozů kombi je hydraulické ovládání podlahy zavazadlového prostoru patřící do systému EASY-PAC (výbava na přání). Stisknutím tlačítka podlaha vyjede o 40 cm směrem dozadu a usnadní tak nakládání a vykládání těžkých předmětů. Pro individuální oddělení prostoru určeného k přepravě nákladu a pro bezpečné uchycení převážených předmětů byl techniky Mercedesu vyvinut speciální soubor EASY-PACK (Fix-kit) s teleskopickou tyčí, odvíjecím mechanismem popruhu a čtyřmi upevňovacími oky, který pro aretaci využívá dvojici hliníkových kolejniček.


Svým velkorysým, mnohostranně využitelným prostorem a jeho funkčností je nové kombi vhodné k realizaci rozmanitých požadavků přepravy a stává se tak ideálním partnerem nejen pro výkon povolání, ale také pro cestování, využívání volného času nebo nákupy. Užitečná hmotnost vozu je 575 kg.


Nové kombi má délku 4850 mm a svým zvětšeným zadním dílem je o 32 mm delší než limuzína této řady Mercedesu. V porovnání s dosavadním modelem je nové kombi delší a širší.

Naftové motory CDI s větším výkonem a vyšším točivým momentem


Pro nové kombi Třídy E budou zatím k dispozici tři benzinové a tři naftové motory CDI s výkonem od 110 kW do 150 kW (150 až 204 k). Hnací agregáty modelů E 220 CDI, E 270 CDI a E 320 CDI patří k moderním pohonným jednotkám s druhou generací vstřikování common-rail, u nichž je oproti motorům CDI předchozího modelu točivý moment zvýšen až o 8 % a výkon o téměř 5 %. Zároveň u nich došlo ke snížení spotřeby paliva až o 0,6 l na 100 km. Motor nového kombi Třídy E 320 CDI dává již od 1800ot/min pozoruhodný točivý moment 500 Nm.


U benzinových motorů použil Mercedes-Benz kromě obou šestiválců E 240 a E 320 také nově vyvinutý čtyřválec s jedinečným systémem TWINPULSE. Ten kombinací různých technologií jako je přeplňování turbodmychadlem, chlazení stlačeného vzduchu, čtyřventilový rozvod, variabilní časování ventilů a dva vyrovnávací hřídele minimalizuje na jedné straně spotřebu paliva, na straně druhé zvyšuje radost z jízdy, kterou podporuje i zklidnění chodu motoru. Konkrétně model E 200 KOMPRESSOR s motorem o výkonu 120 kW (163 k) má v kombinovaném jízdním cyklu spotřebu pouhých 9,1 l na 100 km, což je o 0,5 l méně než měl jeho předchůdce.

Sériové vyrovnávání výšky vozu vzduchovým odpružením


Podvozek nového kombi vychází z moderního provedení obou náprav, které již u limuzíny Třídy E garantují vysokou míru bezpečnosti a komfortu. Prostorová zadní náprava je vyrobená kompletně z hliníkové slitiny a doplňuje jí sériové vyrovnávání výšky karoserie, které oproti dosavadním hydropneumatickým systémům spočívá pouze na vzduchových pružících elementech. To umožňuje regulovat výšku karoserie podle momentálního zatížení vozu aniž by docházelo ke změně zdvihu pružin, takže maximální jízdní komfort zůstává zachován. Systém vzduchového odpružení AIRMATIC DC, který prostřednictvím mikroelektroniky průběžně řídí současně charakteristiku odpružení i tlumení, je u kombi Třídy E ve výbavě na přání.

Tři modelové řady s individuálním designem a výbavou


Různá přání zákazníků plní tři samostatné řady CLASSIC, ELEGANCE a AVANTGARDE lišící se designem a výbavou. Již základní model CLASSIC disponuje autorádiem s CD přehrávačem, automatickou klimatizací, elektrohydraulickým brzdovým systémem Sensotronic Brake Control (SBC™), bočními a okenními airbagy, ozdobnými lištami z ušlechtilého dřeva, koly z lehké slitiny a řadou dalších detailů z oblasti bezpečnosti i komfortu. Model ELEGANCE přichází s nápadnými aplikacemi chromu na náraznících, ochranných lištách a dveřních klikách, odlišné má také speciální lakování lamel masky chladiče. U modelu AVANTGARDE nalezneme v dynamickém stylu upravené nárazníky, dále dveřní prahové lišty a na přístrojové desce bílé číselníky. K jeho sériové výbavě patří také Bi-Xenonové světlomety a brzdná světla typu LED bez klasických žárovek.


Nové kombi Merscedes-Benz je postaveno na úspěšnosti předchozího modelu, který oslovil více než 266 000 automobilistů, což ho ve své třídě zařadilo mezi nejprodávanější vozy typu kombi.

Specializovaný servis a prodej vozů Mercedes Benz a AMG.

Servis, lakovna, klempírna, řešení pojistných událostí, financování Mercedes Benz a AMG.

 

Kontakt:
CAR MOTORS MB
Praha 3, Koněvova 143
+420 737 209 090
prodej@carmotorsmb.cz

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Ještě ušlechtilejší, ještě exkluzivnější – Mercedes-Maybach třídy S s novým vzhledem

Ještě ušlechtilejší, ještě...

Mercedes-Maybach ztělesňuje nejvyšší úroveň exkluzivity a individuality. Luxusní značka snoubí dokonalost modelu Mercedes-Benz třídy S s exkluzivitou Maybachu. Vrcholný model Mercedes-Benz bude...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - City Taxi převzalo již 500 vozů Mercedes-Benz

City Taxi převzalo již 500 vozů...

• Vozy Mercedes-Benz ve službách City Taxi již téměř 9 let Ve druhém měsíci roku 2018 si zástupci City Taxi převzali již pětistý vůz značky Mercedes-Benz. Jedna z největších taxislužeb...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Mercedes-Benz Vans odhaluje první detaily o novém modelu Sprinter

Mercedes-Benz Vans odhaluje první detaily...

Nová generace bestselleru v segmentu velkých užitkových vozů bude uvedena na trh v prvním pololetí roku 2018. Mercedes-Benz Vans odhalil – v rámci prvního ročníku velkého severoamerického...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Předzvěst nové generace: Mercedes-Benz Concept A Sedan představen na autosalonu Auto Shanghai

Předzvěst nové generace: Mercedes-Benz...

 Mercedes-Benz studií Concept A Sedan seznamuje s výhledem na novou generaci kompaktních vozů a možnou novou karosářskou variantu. Studie Concept A Sedan konkretizuje další vývoj designérského...