Nové BMW X3 bude představeno již letos v září na frankfurtském autosalonu

Inteligentní pohon všech čtyř kol, rychlost až 224 km/h, výkon motoru až 170 kW a řada technických novinek.

V segmentu SAV (Sports Activity Vehicle) dosahuje úspěšné BMW X5 vysokých prodejů. Stejný úspěch v prodeji se dá předpokládat u nového modelu BMW X3, které bude představeno již letos v září na frankfurtském autosalonu.

Nové BMW X3 bude představeno již letos v září na frankfurtském autosalonu
Nové BMW X3 bude představeno již letos v září na frankfurtském autosalonu
Nové BMW X3 bude představeno již letos v září na frankfurtském autosalonu

Jeho prodej bude zahájen v Evropě a v Severní Americe na začátku roku 2004. Ostatní trhy pak budou postupně následovat.

BMW představuje nový velmi dynamický a všestranný vůz z úspěšné rodiny vozů X. Nové BMW X3 má vynikající typické charakteristické vlastnosti modelů BMW a k tomu vysokou míru praktického užití. Moderní design dodává vozu mladistvý a svěží vzhled. Dlouhý rozvor s krátkým převisem a svažující se linie střechy zdůrazňují dynamiku, bezpečnost a výkonnost vozu. Rozšířené okraje blatníku a nápadný předek vozu dodávají vozu mohutný vzhled.


Vysoký výkon vozu zajišťují všeobecně kladně hodnocené motory BMW: benzínový 3,0 litrů s výkonem 170 kW (231 koní) a naftový šestiválcový turbodiesel s výkonem 150kW (204koní) Maximální rychlost vozu s benzinovým motorem je 224 km/hod., s naftovým pak 210 km/hod. – ve vysokorychlostním provedení zvýšená na 218 km/hod. U obou modelů je ve standardní výbavě šestistupňová manuální převodovka, kterou lze podle rozhodnutí zákazníka nahradit pětistupňovou automatickou převodovkou. Další typy motorů budou postupně následovat.


Novinkou u BMW X3 je nový inteligentní systém pohonu všech čtyř kol xDrive. XDrive umožňuje libovolně nastavit a distribuovat pohonnou sílu na zadní či přední kola. Systém okamžitě rozeznává jakoukoli potřebu změny distribuce síly a reaguje velice rychle ještě před tím, než některé z kol ztratí kontakt s vozovkou. Výsledkem je, že X3 je schopné přenášet optimální sílu na příslušnou nápravu v jakémkoli čase při dynamickém projíždění zatáček a tím významně minimalizovat nedotočení nebo naopak přetočení při jejím projíždění.


Na silnici XDrive nabízí podstatně vyšší dynamiku, potěšení z jízdy a bezpečnost zároveň. Elektronický stabilizační systém DSC je vyroben spíše pro budoucnost, jelikož pro tradiční ovládání čtyř kol ještě není nutný. XDrive zajišťuje rovněž lepší přilnavost a přenos tažné síly mezi kolem a kluzkou vozovkou nebo na nerovném terénu, jelikož je pohonná síla okamžitě převáděna z kola, které začne prokluzovat na kola s lepší přilnavostí k vozovce.


Nové výkonné BMW X3 s luxusně vybaveným interiérem uspokojí řidiče a cestující nejen na dálnicích, ostatních silnicích a ve městě, ale i v terénech. Zdolává je bezpečně, bez problému s pohodlím pro všechny cestující, kteří vidí okolí přehledně především díky vyššímu posezu ve voze. Elegantní a estetický vzhled typický pro BMW je kombinován s charakterem užitečného, sportovně laděného vozu s mnoha praktickými detaily. Široká nabídka klasických a sportovních doplňků spolu s moderními materiály a barvami nabízejí velice zajímavý interiér. Přístrojová deska je důsledně ergonomicky řešena: ovládače i sdělovače neodvádějí nadměrně řidičovu pozornost od provozní situace. V pravé části přístrojové desky nalezne řidič volitelný navigační systém s barevnou obrazovkou, která se automaticky vysouvá.


V zadní části vozu najdeme po otevření zadních dveří prostorný zavazadlový prostor. Páté dveře se otvírají v širokém a pohodlném úhlu a umožňují řidiči naložit všechno potřebné sportovní vybavení společně s několika horskými koly najednou. Pokud řidič potřebuje naložit ještě více sportovního vybavení, má možnost použít přívěs a pro bezpečnou jízdu s ním zvolit si jedinečný systém ovládání stability přívěsu BMW, který dokáže zajistit bezpečné cestování např. i s lodí taženou za vozem. Toto rozšíření kontroly stability podvozku je součástí standardního vybavení, stejně jako automatický systém Hill Descent Control (HDC), který umožňuje bezpečnější sjíždění kopců.


Při vývoji X3 se BMW zaměřilo rovněž na vysoký standard pasivní a aktivní bezpečnosti. Design úspěšně uplatněný již u BMW Sports Activity Vehicle – přední hnací hřídel je protažena skrz vanu klikové skříně – zajišťuje X3 velmi nízké těžiště a redukuje nežádoucí naklánění řidiče během jízdy. Spolu se svým inteligentním distributorem hnací síly je X3 velice stabilní a jistá i v rychle projížděných zatáčkách a svým vybavením omezuje počet nebezpečných situací při jízdě na minimum. Pokud dojde k obtížím při jízdě, Dynamic Stability Control (DSC) spolehlivě zasáhne a vůz stabilizuje.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
TAS Komplex s.r.o.
Svárovská 3135, 470 01 - Česká Lípa
487 853 913
tomas.taran@tascl.cz

Související články

VIDEO – BMW X4, M8 Gran Coupé, M2,...

O novinkách stáje BMW si na ženevském autosalonu povídal Viktor Tamayo s panem Davidem Haidingerem.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Letní i zimní pneumatiky Goodyear a Dunlop schváleny jako originální výbava modelu BMV řady 5

Letní i zimní pneumatiky Goodyear a...

Společnost Goodyear Dunlop oznamuje, že byla schválena jako dodavatel širokého spektra letních i zimních pneumatik, které budou sloužit jako originální výbava vozů BMW řady 5. Řidiči vozů...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Skupina Auto Palace dosáhla v ČR v roce 2017 rekordního obratu a opět překročila hranici 10 tisíc prodaných nových vozů

Skupina Auto Palace dosáhla v ČR v roce...

 Celkem v roce 2017 prodala skupina 10 392 nových vozů a 2 917 ojetých vozů! Obrat dealerské skupiny dosáhl výše 5,95 mld. Kč. Celkově bylo za všechny značky skupiny prodáno 10 392 nových...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Společnost Invelt, výhradní zástupce automobilového výrobce Alpina na českém trhu, představuje nový model BMW ALPINA D5 S (podrobná informace)

Společnost Invelt, výhradní zástupce...

Představovaný model v současnosti považován za nejrychlejší sériově vyrobený diesel na světě. Tento sportovní model kombinuje vynikající charakteristiky předchozího modelu a přidává...