Nová třída V: Mercedes příští rok mezi velkoprostorovými vozy

Nástupce modelu Viano bude od roku 2014 největším modelem osobních vozů Mercedes-Benz.

Mercedes nové třídy V

– bude ideálním vozem pro velké rodiny, lidi s aktivním životním stylem a provozovatele osobní dopravy, kteří chtějí ve všech směrech zažívat a nabízet jen to nejlepší. Nová třída V zkombinuje vynikající nabídku místa, všestrannou funkčnost a mimořádnou kvalitu, vytříbenou estetikou, nedostižným komfortem a příkladnou bezpečností, jimiž se vyznačují automobily s hvězdou.

Interiér je vybaven velmi kvalitními materiály a navržen ve stylu osobních vozů Mercedes-Benz. Důsledně proto ztělesňuje nezaměnitelný design osobních vozů Mercedes-Benz. Typická hra kontrastů tvořených organickými plochami a jasnými liniemi, jakož i teplými a studenými barevnými odstíny zprostředkovává neobvyklou harmonii a podtrhuje atmosféru vysoké kvality. Je to dokonalé souznění funkčnosti a emocí. Moderně pojatý interiér je završen decentním dekoračním osvětlením ve třech barevných odstínech.

Mimořádně poutavá je dynamicky tvarovaná přístrojová deska, která je rozdělena na dvě části a zdůrazňuje šířku interiéru. Horní a spodní části jsou od sebe odděleny velkoryse dimenzovaným trojrozměrným ozdobným obložením. Spodní část je tvarovaná jako plastické výtvarné dílo, což posiluje vnímání velkorysého prostoru a zároveň vyvolává pocit lehkosti. Poprvé v této třídě může být horní část přístrojové desky na přání potažená kůží s náročně zpracovaným ozdobným stehováním, které dodává interiéru charakter ruční výroby. Precizní ozdobné stehování se nachází také na kůží čalouněných sedadlech, loketních opěrkách a prostředních částech bočních výplní stěn, čímž je zdůrazněna vysoká hodnota celého interiéru vozidla.

Dojem vysoké kvality a modernosti je umocněn charakteristickými ovládacími prvky a přístroji z osobních vozů Mercedes-Benz, mezi něž patří volně situovaný centrální displej, kruhové výdechy ventilační soustavy, multifunkční volant s 12 tlačítky a páka voliče DIRECT SELECT, doplněná páčkami na volantu pro manuální řazení samočinné převodovky. Další lahůdkou je centrální ovládací jednotka s otočným voličem a inovativním touchpadem. Jeho prostřednictvím lze ovládat veškeré telematické funkce gesty jako u chytrého telefonu, nebo zadáváním písmen a znaků. Další novinkou v segmentu třídy V je standardně dodávaný kůží obšitý volant.

Jedinečný komfort díky inteligentní klimatizaci

K jedinečnému komfortu a pohodlí každého jednotlivého cestujícího přispívá rovněž zdokonalená automatická klimatizace THERMOTRONIC se zvýšeným výkonem, která stanovuje nová měřítka z hlediska přizpůsobivosti automatického provozu individuálním přáním cestujících. Třída V nabízí jako jediný vůz ve svém segmentu, mimo jiné, i tři různé režimy ventilace pro individuální regulaci klimatizace, automatické zapínání vnitřní recirkulace vzduchu při vjezdu do tunelu a rozdělování chladného vzduchu na stranu řidiče a spolujezdce, přičemž intenzita režimů ventilace se automaticky řídí podle postavení slunce.

Samostatně otvíratelné zadní okno a horizontálně dělený zavazadlový prostor

K pohodlnému nakládání a vykládání zavazadel přispívá další novinka: samostatně otvíratelné zadní okno, které je zavěšeno na horním rámu zadní výklopné stěny. Okno lze otvírat a zavírat nezávisle na zadní výklopné stěně. To usnadňuje nakládání a vykládání hned ve dvou ohledech. Jednak vznikne druhá ložná plocha a za druhé není nutné otvírat rozměrné zadní „dveře“, což je výhodné především v těsných prostorech.

Nejnovější generace systému COMAND Online a audiosystému Burmester®

Pro novou třídu V jsou k dispozici tři informační a zábavní systémy, které nabízejí nejmodernější řešení ušité na míru každému požadavku i finančním možnostem: Audio 20 USB (standardně), Audio 20 CD a jako nejvyšší úroveň výbavy COMAND Online, plně integrovaný multimediální systém s navigačním systémem vybaveným pevným diskem o kapacitě 80 GB, mechanikou DVD, přístupem k internetu a četnými doplňkovými funkcemi. Nejnovější generace systému COMAND Online se vyznačuje fotorealistickým zobrazováním map, užitečnými aplikacemi, doplňkovým profilem Bluetooth®, například pro přístup k internetu prostřednictvím iPhonu®, jakož i příjmem dopravního zpravodajství v reálném čase.

Zcela výjimečný prostorový zvuk vytváří na přání dodávaný audiosystém Burmester® Surround Sound System. Zvuková aparatura vyladěná optimálně na vnitřní prostor vozidla vytváří prvotřídní „potěšení pro uši“ pomocí 16 vysokovýkonných reproduktorů včetně bassreflexového boxu a 10kanálového zesilovače DSP s celkovým výstupním výkonem 640 W. Třída V posouvá laťku s novým systémem COMAND Online a audiosystémem Burmester® na novou úroveň v oblastech navigace, přístupu k internetu a potěšení z poslechu hudby.

Rozsáhlá bezpečnostní výbava třídy V

– obsahuje  četné inovativní asistenční systémy na základě nejmodernějších radarových, kamerových a ultrazvukových senzorů, které byly zavedeny v nové třídě E a třídě S pod hlavičkou „Mercedes-Benz Intelligent Drive“. Díky tomu jsou na absolutní minimum redukována rizika, jako jsou prudké poryvy bočního nárazového větru, slepý úhel nebo příliš malý odstup od vpředu jedoucího vozidla. Dokonce i parkování s novým velkoprostorovým vozem je stejně snadné a pohodlné jako s kompaktním vozem. Asistenční systémy zvyšují zároveň komfort i bezpečnost.

Standardně dodávaný systém ATTENTION ASSIST varuje před přílišnou únavou a nepozorností řidiče, a asistentem pro jízdu v bočním větru, který dokáže kompenzovat sílu vzdušného proudění brzdovými zásahy na předních a zadních kolech na té straně vozidla, která je vystavena poryvům větru. Mezi další asistenční systémy patří mimo jiné asistent pro sledování slepého úhlu, aktivní parkovací asistent, který umožňuje automatické zaparkování vozidla na podélně i příčně orientovaná parkovací místa aktivním řízením a brzděním, dále kamerový systém pokrývající kompletní okolí vozidla (360°), radarový asistent pro prevenci nehod COLLISION PREVENTION ASSIST s adaptivním brzdovým asistentem a asistent pro čtení dopravních značek, který zahrnuje upozornění i na jízdu v protisměru.

Specializovaný servis a prodej vozů Mercedes Benz a AMG.

Servis, lakovna, klempírna, řešení pojistných událostí, financování Mercedes Benz a AMG.

 

Kontakt:
CAR MOTORS MB
Praha 3, Koněvova 143
+420 737 209 090
prodej@carmotorsmb.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
AUTOCENTRUM Olomouc s.r.o.
Horní Lán 445/1, 779 00 - Olomouc
585 750 354
seat@seatolomouc.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Mercedes-Benz Vans odhaluje první detaily o novém modelu Sprinter

Mercedes-Benz Vans odhaluje první detaily...

Nová generace bestselleru v segmentu velkých užitkových vozů bude uvedena na trh v prvním pololetí roku 2018. Mercedes-Benz Vans odhalil – v rámci prvního ročníku velkého severoamerického...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Předzvěst nové generace: Mercedes-Benz Concept A Sedan představen na autosalonu Auto Shanghai

Předzvěst nové generace: Mercedes-Benz...

 Mercedes-Benz studií Concept A Sedan seznamuje s výhledem na novou generaci kompaktních vozů a možnou novou karosářskou variantu. Studie Concept A Sedan konkretizuje další vývoj designérského...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - VIDEO – Mercedes-Benz AMG E kombi, Maybach G650 v12, Concept Mercedes-AMG GT – Ženeva 2017

VIDEO – Mercedes-Benz AMG E kombi,...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky MERCEDES přímo z autosalonu v Ženevě.  

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Deset nových sanitních vozů Mercedes-Benz Sprinter se skříňovou nástavbou a jeden vůz GLE v prosinci 2016 převzali zástupci Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy (ZZSHMP)

Deset nových sanitních vozů...

Slavnostního převzetí nových sanitních vozidel se zúčastnil také kardinál Dominik Duka, radní Radek Lacko, ředitel ZZSHMP, Petr Kolouch a další představitelé. Od roku 1987 používá Pražská...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Mercedes-Benz E 220d – redakční test

Mercedes-Benz E 220d – redakční test

Která automobilka má aktuálně náskok díky technice? Audi nebo Mercedes? A proč?