Nová až sedmimístná Toyota Corolla Verso zítra 1. června v prodeji na našem trhu

Vzrušující design, prostorný variabilní interiér, nižší provozní náklady a k tomu spolehlivost a bezpečnost typická pro značku Toyota!

Toyoty Corolla Verso byla představena na tiskové konferenci minulý týden novinářům na stadionu Sparty, který se jmenuje od 2. srpna minulého roku TOYOTA ARENA:

Nová až sedmimístná Toyota Corolla Verso zítra 1. června v prodeji na našem trhu
Nová až sedmimístná Toyota Corolla Verso zítra 1. června v prodeji na našem trhu

Nová generace Toyoty Corolla Verso je zcela novým automobilem.

Nová až sedmimístná Toyota Corolla Verso zítra 1. června v prodeji na našem trhu
Nová až sedmimístná Toyota Corolla Verso zítra 1. června v prodeji na našem trhu
Nová až sedmimístná Toyota Corolla Verso zítra 1. června v prodeji na našem trhu

Vnější design se skládá ze dvou částí. Spodní část, tvořená dolní částí nárazníku, podběhy kol a prahy, je robustní, a je ovlivněna stylistickými prvky vozů SUV. Horní část působí dynamicky a je charakteristická střechou do oblouku a třetím bočním oknem. U nové Corolly Verso je ještě více zvýrazněno zaoblení kapoty, tak typické pro současné vozy Toyota. Charakteristický tvar trojúhelníkového bočního okna a zadní světlomety ve tvaru „převráceného L“ rovněž vyjadřují příslušnost k designu Toyoty. Maska chladiče a přední nárazník tvoří jediný celek. Kapota je umístěna co nejvíce vzadu. Tím se dosáhlo nejen jejího lepšího stylistického napojení, ale také se tím zlepšila ochrana chodců v případě vzájemné kolize.

Interiér přes svou prostornost působí útulně. Sedadla jsou pohodlná s dobrým bočním vedením a palubní deska konstruovaná podle všech ergonomických zásad. Novinka je spouštění motoru tlačítkem, který nahrazuje klasickou spínací skříňku, ta je nahrazena elektrickým zámkem řízení k ochraně proti krádeži. Obě přední sedadla jsou výškově nastavitelná. Každé sedadlo ve druhé řadě lze posouvat o 24 cm a naklánět o 30 stupňů dozadu nebo dopředu. Pět zadních sedadel je možné, aniž by je bylo nutno demontovat, sklopit do podlahy a vytvořit tak naprosto rovný přepravní prostor 198 cm dlouhý a 137 cm vysoký s objemem 1 536 litrů. Nový systém sklápění sedadel do roviny je velmi praktický a jednoduchý. Každé zadní sedadlo je možné sklopit samostatně pomocí jediného úkonu. Při sklápění není nutné odstraňovat opěrky hlavy. Sedadla jsou navíc zdaleka nejlehčí v daném segmentu vozidel, což usnadňuje a urychluje jejich manipulaci. V interiéru je řada praktických schránek a odkládacích prostorů plně vyčerpávající potřeby cestujících.


Toyota Corolla Verso je dodávána s dvěma benzinovými a jedním naftovým motorem.

  • Benzinový šestnáctiventilový motor 1.6 l VVT-i má výkon 110k (81kW) při 6000 otáčkách za minutu a točivý moment 150 Nm dosahuje při 3800 ot/min. Výrobce uvádí maximální rychlost vozu 175 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h za 12,7 sekund. Podle údajů výrobce má kombinovanou spotřebu 7,5 l na 100 km.
  • Benzinový šestnáctiventilový motor 1.8 l VVT-i má výkon 129k (95 kW) při 6000 otáčkách za minutu a točivý moment 170 Nm dosahuje při 4200 ot/min. Výrobce uvádí maximální rychlost vozu 195 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h za 10,8 sekund (s automaticky řazenou převodovkou 12,7 sekund). Podle údajů výrobce má kombinovanou spotřebu 7,7 l na 100 km (s automaticky řazenou převodovkou 7,5 l).
  • Naftový šestnáctiventilový motor 2.0 D-4D s elektronickým řízeným přímým vstřikováním typu common rail s turbodmychadlem a chladičem stlačeného vzduchu má výkon 116k (85kW) při 3600 otáčkách za minutu a točivý moment 280 Nm dosahuje v rozpětí od 2000 do 2200 ot/min. Výrobce uvádí maximální rychlost vozu 180 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h za 12,6 sekund. Corolla Verso s naftovým motorem je vysoce hospodárná – dosahuje podle údajů výrobce pouze spotřeby 6,2 l na 100 km v kombinovaném cyklu

Nové konstrukční řešení podvozku Corolly Verso přímo ovlivňuje nejen jízdní vlastnosti vozu, ale i bezpečnost cestujících. Nová, tužší podvozková platforma se širším rozchodem kol, zesílenými stabilizátory a tlumičovými vzpěrami se separátně uloženými vinutými pružinami (toto řešení je v daném segmentu ojedinělé), zajišťuje vozu vynikající jízdní parametry a stabilitu. Aktivní bezpečnost je dále zvýšena díky nejnovějšímu protiblokovacímu systému brzd (ABS), elektronickému děliči brzdné síly (EBD), brzdovému asistentu (BA), systému řízení stability (VSC) a protiprokluzovému systém (TRC). Nová Corolla Verso má pomocný monitor pro zatáčení vyvinutý Toyotou, který řidiči pomáhá „vidět“ do nepřehledných míst na křižovatkách.


Toyota má už delší dobu světové prvenství v systémech aktivní a pasivní bezpečnosti u osobních vozů. Toyota Corolla Verso získala v testu Euro NCAP celkem 5 hvězdiček – nejvyšší hodnocení v dané třídě. Nová Corolla Verso se může pochlubit devíti airbagy včetně v tomto segmentu poprvé použitého kolenního airbagu SRS o objemu 18 l. Přední airbagy pro řidiče a spolujezdce mají dvoufázové nafukovací systémy kombinované s čidlem pozice sedadla na straně řidiče a čidlem intenzity nárazu vpředu za nárazníkem. Standardní výbavou vozu je také systém bezpečnostních pásů s dvoufázovým vizuálním a akustickým varováním pro obě osoby na předních sedadlech. Myslelo se i na mladší cestující, a tak jsou u Corolly Verso k dispozici jedny z nejlepších dětských sedaček na trhu. Systémy ISOFIX se třemi záchytnými body jsou upraveny pro vnější sedadla v druhé řadě. Corolla Verso získala v hodnocení Euro NCAP prvotřídní čtyřhvězdičkové ocenění za ochranu dětí. Nelze též nepřipomenout, že vozy Toyota vykazují v mezinárodních průzkumech nejnižší poruchovost.


Cena Toyoty Corolla Verso podle zvoleného počtu sedadel (5 anebo 7), motoru (benzin 1.6 nebo 1.8 a nafta 2.0) , převodovky (manuální, s motorem 1.8 i automatické) a stupně výbavy (Terra Base, Terra a Sol) je od 599 900 do 813 900 Kč (včetně DPH). Ceny pro 5místnou úpravu v N1 jsou od 526 800 do 706 600 Kč bez DPH. Corolla Verso má záruku na lak – 3 roky a na odolnost proti prorezavění karosérie – 12 let.

  • Corolla Verso i v nejnižším stupni výbavy Terra Base obsahuje bohatou výbavu – mimo jiné airbagy přední boční a kolenní, brzdový systém ABS+EBD+BA, hydraulický posilovač s proměnlivým účinkem, manuální klimatizaci, dálkové centrální zamykání, imobilizér, elektricky ovládaná přední okna a vyhřívaná elektricky ovládaná vnější zpětná zrcátka, palubní počítač, výškově nastavitelné sedadlo řidiče a výškově i podélně nastavitelný volant, rádio s CD se 6ti reproduktory s ovládáním na volantu.
  • Vyšší stupeň výbavy Terra obsahuje navíc systém řízení stability (VSC), protiprokluzový systém (TRC) a podélné střešní nosiče.
  • Nejvyšší stupeň výbavy Sol obsahuje  navíc litá kola, 4 okenní airbagy, tempomat, dešťový senzor, automatickou klimatizaci, elektricky ovládaná zadní okna, samostmívací vnitřní zrcátko, přední mlhovky a nastavitelné opěrky předních sedadel.

Toyota Corolla Verso má řadu dalších specifických technických novinek, s kterými vás podrobně seznámíme po zapůjčení vozu k redakčnímu testu.      


     


     


     

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Specializovaný servis a prodej vozů Mercedes Benz a AMG.

Servis, lakovna, klempírna, řešení pojistných událostí, financování Mercedes Benz a AMG.

 

Kontakt:
CAR MOTORS MB
Praha 3, Koněvova 143
+420 737 209 090
prodej@carmotorsmb.cz

Související články

VIDEO – Toyota Auris Hybrid, Aygo,...

Novinky automobilky Toyota nám představil Martin Peleška, ředitel zastoupení Toyota ČR.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

VIDEO – Toyota Land Cruiser, Toyota...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Toyota přímo z autosalonu ve Frankfurtu.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - VIDEO – Toyota Yaris hot hatch, i-TRIL concept a Lexus LC 500, LS 500h – Ženeva 2017

VIDEO – Toyota Yaris hot hatch,...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Toyota a Lexus přímo z autosalonu v Ženevě.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Toyota Corolla 1.6 Valvematic 2017

Toyota Corolla 1.6 Valvematic 2017

Jsou dnes auta lepší než před dvaceti lety? Co taková Toyota Corolla 1.6 Valvematic?