Nissan rozšířil nabídku svého nejprodávanějšího crossoveru QASHQAI o sedmimístnou verzi

Vůz pojmenovaný QASHQAI+2 staví na úspěchu původního modelu QASHQAI a díky větší prostornosti a všestrannosti se stává prvním rodinným crossoverem. Jeho prodej bude zahájen v říjnu 2008.

QASHQAI+2 má zřetelně společné konstrukční geny s původní verzí. Povahu nového modelu určuje především zadní část vozu, kam se soustředila hlavní část konstruktérských a vývojových prací.

Nissan rozšířil nabídku svého nejprodávanějšího crossoveru QASHQAI o sedmimístnou verzi

Cílem bylo vytvořit co nejflexibilnější a nejpohodlnější prostředí pro cestující. Záď vozu byla prodloužena a přetvarována, zvětšila se zadní boční okna. Celková délka se zvětšila na 4 526 mm, celková výška dosahuje nyní 1 643 mm.

Třetí řada sedadel, navržená zejména pro děti, je důmyslně praktická. Sklon opěradla lze nastavit do sedmi poloh a lze jej samozřejmě sklopit i zcela do roviny a zvětšit tak zavazadlový prostor. Při úplném sklopení sedadel vznikne rozsáhlý plochý zavazadlový prostor s objemem téměř 500 l.

Po mechanické stránce následuje QASHQAI+2 linii svého předchůdce. Disponuje protáhlou verzí C-platformy Nissan se zavěšením pomocí vzpěr McPherson. Pro precizní ovládání a stabilitu při vysokých rychlostech bylo použito víceprvkové odpružení zadní nápravy.

Větší délka a nové prvky výbavy zvýšily celkovou hmotnost Nissanu QASHQAI+2 o 100 kg. Tuto dodatečnou hmotnost kompenzuje přepracované nastavení závěsů a rovněž doladění posilovače řízení.

Dvě dostupné verze podvozků nabízejí pohon přední nápravy nebo sofistikovaný pohon všech kol ALL-MODE. Ostatní elektronické systémy řízení, kterými je QASHQAI+2 vybaven, zahrnují např. řízení brzd v zatáčkách (CBC) a systém zvýšené regulace nedotáčivosti EUC, nebo systém kompenzace hydraulického vadnutí brzd (HFC).

Výběr pohonných jednotek je stejný jako u původního modelu: dva zážehové (1,6 l a 2,0 l) a dva vznětové (1,5 l a 2,0 l) motory.

Nabídka převodovek zahrnuje 5 a 6ti stupňovou manuální převodovku, 6ti stupňovou automatickou převodovku a rovněž převodovku s plynule měnitelným převodem (CVT).

Po vzoru Nissanu QASHQAI je nová rodinná verze dostupná ve třech rozdílných úrovních čalounění a výbavy – Visia, Acenta a Tekna.

S ohledem na verzi zahrnuje standardní výbava např. automatické osvětlení, automatické stěrače, zamykání dveří citlivé na rychlost, tempomat, bezpečnostní sklo, elektricky ovládaná okna, parkovací senzory, 16- nebo 17-palcové ráfky z lehkých slitin a inteligentní klíč. Manuální nebo automatická klimatizace má vestavěnou ventilaci s mírným prouděním a větší kompresor zajišťuje dostatečné větrání pro cestující vzadu.

Všechny typy vestavěných audiosystémů standardně obsahují hands-free přípravu pro připojení mobilního telefonu systémem Bluetooth a nabízejí vstupní připojení pro MP3 přehrávače a jiná vnější audiozařízení.

QASHQAI+2 je vybaven šesti airbagy (čelním, bočním a hlavovým), předpínači bezpečnostních pásů vpředu a aktivními hlavovými opěrkami.

Nový model navrhli designéři studia Nissan Design Europe v Londýně a stejně jako původní QASHQAI se bude vyrábět v  britském Sunderlandu.

„QASHQAI+2 doplňuje řadu o novou dimenzi a přináší ještě větší všestrannost než původní verze. Bude lákadlem nejen pro větší rodiny, ale také kohokoli, kdo ocení osobitý výraz a vysokou polohu sedadel, ale i větší prostor a flexibilitu,“ říká Pierre Loing, viceprezident, produktové plánování, Nissan Europe.

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
PIA CZ spol.s.r.o., o.z. Auto Heller
Cihelní 3160/49b, 702 00 Ostrava-Moravská Ostrava
596 606 111
seat@autoheller.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - O tomto víkendu 26. a 27. srpna proběhne v ZOO Dvůr Králové další akce v rámci projektu E-safari na podporu e-mobility s názvem S Nissanem do Afriky

O tomto víkendu 26. a 27. srpna proběhne...

Návštěvníci budou mít skvělou příležitost vyrazit zdarma do safari zapůjčeným elektromobilem Nissan Leaf nebo e-NV200 a vyzkoušet si tak na vlastní kůži jízdu elektrickými vozidly. Nabídka...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - ElectrifyTheWorld: Průvodce ekosystémem e-mobility společnosti Nissan

ElectrifyTheWorld: Průvodce ekosystémem...

Další díl seriálu společnosti Nissan #ElectrifyTheWorld  v představování vize inteligentní mobility Nissanu. Věděli jste, že ekosystém elektromobilů společnosti Nissan stojí na pěti...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nejprodávanější SUV na světě Nissan X-Trail prošlo modernizací – ceny v České republice od 522 400 Kč*

Nejprodávanější SUV na světě Nissan...

Nissan X-Trail, světově nejprodávanější SUV, je nyní k dispozici s řadou vylepšení, která zvyšují úroveň kvality a vytříbenosti. Modernizovaný crossover vyniká mimo jiné –...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nissan uvádí limitovanou edici kompaktního crossoveru Juke Dark Sound pro dokonalé audio zážitky a navíc je standardně vybaven personalizací exteriéru v černé barvě a výraznými 18“ hliníkovými koly s černými segmenty . . .

Nissan uvádí limitovanou edici...

Vozy je možné u autorizovaných dealerů Nissan již objednávat za akční cenu 430 500 Kč. Juke Dark Sound – poskytuje ještě intenzivnější zvukový zážitek, než kdy předtím. Zvuku...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - ZOO Dvůr Králové a Nissan představily nový projekt E-safari na podporu provozu elektromobilů

ZOO Dvůr Králové a Nissan představily...

ZOO Dvůr Králové společně s automobilkou Nissan představily nový projekt s názvem E-safari, který má podpořit využívání elektromobilů místo klasických aut. Návštěvníci tak mají od...