Nissan rozšířil nabídku svého nejprodávanějšího crossoveru QASHQAI o sedmimístnou verzi

Vůz pojmenovaný QASHQAI+2 staví na úspěchu původního modelu QASHQAI a díky větší prostornosti a všestrannosti se stává prvním rodinným crossoverem. Jeho prodej bude zahájen v říjnu 2008.

QASHQAI+2 má zřetelně společné konstrukční geny s původní verzí. Povahu nového modelu určuje především zadní část vozu, kam se soustředila hlavní část konstruktérských a vývojových prací.

Nissan rozšířil nabídku svého nejprodávanějšího crossoveru QASHQAI o sedmimístnou verzi

Cílem bylo vytvořit co nejflexibilnější a nejpohodlnější prostředí pro cestující. Záď vozu byla prodloužena a přetvarována, zvětšila se zadní boční okna. Celková délka se zvětšila na 4 526 mm, celková výška dosahuje nyní 1 643 mm.

Třetí řada sedadel, navržená zejména pro děti, je důmyslně praktická. Sklon opěradla lze nastavit do sedmi poloh a lze jej samozřejmě sklopit i zcela do roviny a zvětšit tak zavazadlový prostor. Při úplném sklopení sedadel vznikne rozsáhlý plochý zavazadlový prostor s objemem téměř 500 l.

Po mechanické stránce následuje QASHQAI+2 linii svého předchůdce. Disponuje protáhlou verzí C-platformy Nissan se zavěšením pomocí vzpěr McPherson. Pro precizní ovládání a stabilitu při vysokých rychlostech bylo použito víceprvkové odpružení zadní nápravy.

Větší délka a nové prvky výbavy zvýšily celkovou hmotnost Nissanu QASHQAI+2 o 100 kg. Tuto dodatečnou hmotnost kompenzuje přepracované nastavení závěsů a rovněž doladění posilovače řízení.

Dvě dostupné verze podvozků nabízejí pohon přední nápravy nebo sofistikovaný pohon všech kol ALL-MODE. Ostatní elektronické systémy řízení, kterými je QASHQAI+2 vybaven, zahrnují např. řízení brzd v zatáčkách (CBC) a systém zvýšené regulace nedotáčivosti EUC, nebo systém kompenzace hydraulického vadnutí brzd (HFC).

Výběr pohonných jednotek je stejný jako u původního modelu: dva zážehové (1,6 l a 2,0 l) a dva vznětové (1,5 l a 2,0 l) motory.

Nabídka převodovek zahrnuje 5 a 6ti stupňovou manuální převodovku, 6ti stupňovou automatickou převodovku a rovněž převodovku s plynule měnitelným převodem (CVT).

Po vzoru Nissanu QASHQAI je nová rodinná verze dostupná ve třech rozdílných úrovních čalounění a výbavy – Visia, Acenta a Tekna.

S ohledem na verzi zahrnuje standardní výbava např. automatické osvětlení, automatické stěrače, zamykání dveří citlivé na rychlost, tempomat, bezpečnostní sklo, elektricky ovládaná okna, parkovací senzory, 16- nebo 17-palcové ráfky z lehkých slitin a inteligentní klíč. Manuální nebo automatická klimatizace má vestavěnou ventilaci s mírným prouděním a větší kompresor zajišťuje dostatečné větrání pro cestující vzadu.

Všechny typy vestavěných audiosystémů standardně obsahují hands-free přípravu pro připojení mobilního telefonu systémem Bluetooth a nabízejí vstupní připojení pro MP3 přehrávače a jiná vnější audiozařízení.

QASHQAI+2 je vybaven šesti airbagy (čelním, bočním a hlavovým), předpínači bezpečnostních pásů vpředu a aktivními hlavovými opěrkami.

Nový model navrhli designéři studia Nissan Design Europe v Londýně a stejně jako původní QASHQAI se bude vyrábět v  britském Sunderlandu.

„QASHQAI+2 doplňuje řadu o novou dimenzi a přináší ještě větší všestrannost než původní verze. Bude lákadlem nejen pro větší rodiny, ale také kohokoli, kdo ocení osobitý výraz a vysokou polohu sedadel, ale i větší prostor a flexibilitu,“ říká Pierre Loing, viceprezident, produktové plánování, Nissan Europe.

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
CARNOVA s.r.o.
Hněvkovského 603/81, 617 00 - Brno
543 420 720
brno@carnova.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Cena čtyřletých ojetin začíná stagnovat. Nová auta však stále zdražují

Cena čtyřletých ojetin začíná...

Ceny ojetých vozidel rostly v posledním roce rychleji než ceny nových. Zatímco nové vozy zdražily o 3,57 %, cena čtyřletých ojetin se v posledních čtyřech kvartálech zvýšila o 9,14 %. V...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Mototechna již v tomto měsíci vyrovnala loňské celoroční prodeje

Mototechna již v tomto měsíci vyrovnala...

Letos plánuje prodat až 12 000 zánovních aut Více než dva měsíce před koncem roku se povedlo značce Mototechna, která se orientuje na prodej zánovních aut v České republice a na Slovensku,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Aktuálně nejlepší česká tenistka Karolína Plíšková se spolu se sestrou Kristýnou stala novou tváří značky Mototechna

Aktuálně nejlepší česká tenistka...

Nejlepší současná tenistka Češka Karolína Plíšková se dnešním podpisem smlouvy se společností AURES Holdings stala jednou z tváří značky zánovních vozů Mototechna. Mototechna poskytne...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - NOVÝ NISSAN LEAF ZÍSKAL PĚTIHVĚZDIČKOVÉ HODNOCENÍ BEZPEČNOSTI V NÁRAZOVÝCH ZKOUŠKÁCH EURO NCAP – JAKO PRVNÍ VŮZ TESTOVANÝ PODLE NOVÉHO PŘÍSNÉHO PROTOKOLU PRO ROK 2018

NOVÝ NISSAN LEAF ZÍSKAL...

Nový Nissan LEAF získal v rámci Evropského programu hodnocení nových automobilů vynikající pětihvězdičkové hodnocení. (Kompletní výsledky zkoušek si můžete prohlédnout zde) Model LEAF...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Celosvětový prodej Nissanu táhnou crossovery a SUV

Celosvětový prodej Nissanu táhnou...

Globální prodej crossoverů a SUV Nissan v roce 2017 vzrostl o více než 12 % na více než 2 miliony vozidel. K tomuto úspěchu přispěly zcela nový malý crossover Nissan Kicks, kompaktní vozy...