Nissan rozšířil nabídku svého nejprodávanějšího crossoveru QASHQAI o sedmimístnou verzi

Vůz pojmenovaný QASHQAI+2 staví na úspěchu původního modelu QASHQAI a díky větší prostornosti a všestrannosti se stává prvním rodinným crossoverem. Jeho prodej bude zahájen v říjnu 2008.

QASHQAI+2 má zřetelně společné konstrukční geny s původní verzí. Povahu nového modelu určuje především zadní část vozu, kam se soustředila hlavní část konstruktérských a vývojových prací.

Nissan rozšířil nabídku svého nejprodávanějšího crossoveru QASHQAI o sedmimístnou verzi

Cílem bylo vytvořit co nejflexibilnější a nejpohodlnější prostředí pro cestující. Záď vozu byla prodloužena a přetvarována, zvětšila se zadní boční okna. Celková délka se zvětšila na 4 526 mm, celková výška dosahuje nyní 1 643 mm.

Třetí řada sedadel, navržená zejména pro děti, je důmyslně praktická. Sklon opěradla lze nastavit do sedmi poloh a lze jej samozřejmě sklopit i zcela do roviny a zvětšit tak zavazadlový prostor. Při úplném sklopení sedadel vznikne rozsáhlý plochý zavazadlový prostor s objemem téměř 500 l.

Po mechanické stránce následuje QASHQAI+2 linii svého předchůdce. Disponuje protáhlou verzí C-platformy Nissan se zavěšením pomocí vzpěr McPherson. Pro precizní ovládání a stabilitu při vysokých rychlostech bylo použito víceprvkové odpružení zadní nápravy.

Větší délka a nové prvky výbavy zvýšily celkovou hmotnost Nissanu QASHQAI+2 o 100 kg. Tuto dodatečnou hmotnost kompenzuje přepracované nastavení závěsů a rovněž doladění posilovače řízení.

Dvě dostupné verze podvozků nabízejí pohon přední nápravy nebo sofistikovaný pohon všech kol ALL-MODE. Ostatní elektronické systémy řízení, kterými je QASHQAI+2 vybaven, zahrnují např. řízení brzd v zatáčkách (CBC) a systém zvýšené regulace nedotáčivosti EUC, nebo systém kompenzace hydraulického vadnutí brzd (HFC).

Výběr pohonných jednotek je stejný jako u původního modelu: dva zážehové (1,6 l a 2,0 l) a dva vznětové (1,5 l a 2,0 l) motory.

Nabídka převodovek zahrnuje 5 a 6ti stupňovou manuální převodovku, 6ti stupňovou automatickou převodovku a rovněž převodovku s plynule měnitelným převodem (CVT).

Po vzoru Nissanu QASHQAI je nová rodinná verze dostupná ve třech rozdílných úrovních čalounění a výbavy – Visia, Acenta a Tekna.

S ohledem na verzi zahrnuje standardní výbava např. automatické osvětlení, automatické stěrače, zamykání dveří citlivé na rychlost, tempomat, bezpečnostní sklo, elektricky ovládaná okna, parkovací senzory, 16- nebo 17-palcové ráfky z lehkých slitin a inteligentní klíč. Manuální nebo automatická klimatizace má vestavěnou ventilaci s mírným prouděním a větší kompresor zajišťuje dostatečné větrání pro cestující vzadu.

Všechny typy vestavěných audiosystémů standardně obsahují hands-free přípravu pro připojení mobilního telefonu systémem Bluetooth a nabízejí vstupní připojení pro MP3 přehrávače a jiná vnější audiozařízení.

QASHQAI+2 je vybaven šesti airbagy (čelním, bočním a hlavovým), předpínači bezpečnostních pásů vpředu a aktivními hlavovými opěrkami.

Nový model navrhli designéři studia Nissan Design Europe v Londýně a stejně jako původní QASHQAI se bude vyrábět v  britském Sunderlandu.

„QASHQAI+2 doplňuje řadu o novou dimenzi a přináší ještě větší všestrannost než původní verze. Bude lákadlem nejen pro větší rodiny, ale také kohokoli, kdo ocení osobitý výraz a vysokou polohu sedadel, ale i větší prostor a flexibilitu,“ říká Pierre Loing, viceprezident, produktové plánování, Nissan Europe.

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autocentrum Jan Šmucler
Dvořákova 304, 346 01 - Horšovský Týn
379 412 279
plzen@smucler.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nissan předvedl elektrický ekosystém, který má za cíl přinést budoucnost řízení již dnes

Nissan předvedl elektrický ekosystém,...

Světový lídr ve výrobě elektromobilů na měsíc ovládl Tenerife, aby se podělil o svou vizi budoucnosti bez emisí. Více než 12 000 nových zákaznických objednávek Nissanu LEAF v Evropě za...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Pro evropské zákazníky byla oficiálně zahájena výroba zcela nového Nissanu LEAF, nové generace světově nejprodávanější elektromobilu

Pro evropské zákazníky byla oficiálně...

Z výrobních linek v britském Sunderlandu již sjíždějí první vozy LEAF a první zákazníci již začali odpočítávat dny zbývající do okamžiku, kdy v únoru obdrží své vozy. Zcela nový...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Ceny nové generace průkopníka segmentu elektromobilů začínají na českém trhu na 850 000 Kč.

Ceny nové generace průkopníka segmentu...

Více než 300 000 prodaných vozů a téměř 3,5 miliardy najetých kilometrů. Nissan LEAF s nulovými emisemi od svého uvedení na trh v roce 2010 úspěšně rozbíjí stereotypy o elektromobilech...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový Nissan LEAF získal první mezinárodní cenu

Nový Nissan LEAF získal první...

Nový Nissan LEAF první ocenění získal na každoroční slavnostní události CES Unveiled v rámci veletrhu CES (Consumer Electronics Show), který pořádá asociace CTA (Consumer Technology...