Nissan rozšířil nabídku svého nejprodávanějšího crossoveru QASHQAI o sedmimístnou verzi

Vůz pojmenovaný QASHQAI+2 staví na úspěchu původního modelu QASHQAI a díky větší prostornosti a všestrannosti se stává prvním rodinným crossoverem. Jeho prodej bude zahájen v říjnu 2008.

QASHQAI+2 má zřetelně společné konstrukční geny s původní verzí. Povahu nového modelu určuje především zadní část vozu, kam se soustředila hlavní část konstruktérských a vývojových prací.

Nissan rozšířil nabídku svého nejprodávanějšího crossoveru QASHQAI o sedmimístnou verzi

Cílem bylo vytvořit co nejflexibilnější a nejpohodlnější prostředí pro cestující. Záď vozu byla prodloužena a přetvarována, zvětšila se zadní boční okna. Celková délka se zvětšila na 4 526 mm, celková výška dosahuje nyní 1 643 mm.

Třetí řada sedadel, navržená zejména pro děti, je důmyslně praktická. Sklon opěradla lze nastavit do sedmi poloh a lze jej samozřejmě sklopit i zcela do roviny a zvětšit tak zavazadlový prostor. Při úplném sklopení sedadel vznikne rozsáhlý plochý zavazadlový prostor s objemem téměř 500 l.

Po mechanické stránce následuje QASHQAI+2 linii svého předchůdce. Disponuje protáhlou verzí C-platformy Nissan se zavěšením pomocí vzpěr McPherson. Pro precizní ovládání a stabilitu při vysokých rychlostech bylo použito víceprvkové odpružení zadní nápravy.

Větší délka a nové prvky výbavy zvýšily celkovou hmotnost Nissanu QASHQAI+2 o 100 kg. Tuto dodatečnou hmotnost kompenzuje přepracované nastavení závěsů a rovněž doladění posilovače řízení.

Dvě dostupné verze podvozků nabízejí pohon přední nápravy nebo sofistikovaný pohon všech kol ALL-MODE. Ostatní elektronické systémy řízení, kterými je QASHQAI+2 vybaven, zahrnují např. řízení brzd v zatáčkách (CBC) a systém zvýšené regulace nedotáčivosti EUC, nebo systém kompenzace hydraulického vadnutí brzd (HFC).

Výběr pohonných jednotek je stejný jako u původního modelu: dva zážehové (1,6 l a 2,0 l) a dva vznětové (1,5 l a 2,0 l) motory.

Nabídka převodovek zahrnuje 5 a 6ti stupňovou manuální převodovku, 6ti stupňovou automatickou převodovku a rovněž převodovku s plynule měnitelným převodem (CVT).

Po vzoru Nissanu QASHQAI je nová rodinná verze dostupná ve třech rozdílných úrovních čalounění a výbavy – Visia, Acenta a Tekna.

S ohledem na verzi zahrnuje standardní výbava např. automatické osvětlení, automatické stěrače, zamykání dveří citlivé na rychlost, tempomat, bezpečnostní sklo, elektricky ovládaná okna, parkovací senzory, 16- nebo 17-palcové ráfky z lehkých slitin a inteligentní klíč. Manuální nebo automatická klimatizace má vestavěnou ventilaci s mírným prouděním a větší kompresor zajišťuje dostatečné větrání pro cestující vzadu.

Všechny typy vestavěných audiosystémů standardně obsahují hands-free přípravu pro připojení mobilního telefonu systémem Bluetooth a nabízejí vstupní připojení pro MP3 přehrávače a jiná vnější audiozařízení.

QASHQAI+2 je vybaven šesti airbagy (čelním, bočním a hlavovým), předpínači bezpečnostních pásů vpředu a aktivními hlavovými opěrkami.

Nový model navrhli designéři studia Nissan Design Europe v Londýně a stejně jako původní QASHQAI se bude vyrábět v  britském Sunderlandu.

„QASHQAI+2 doplňuje řadu o novou dimenzi a přináší ještě větší všestrannost než původní verze. Bude lákadlem nejen pro větší rodiny, ale také kohokoli, kdo ocení osobitý výraz a vysokou polohu sedadel, ale i větší prostor a flexibilitu,“ říká Pierre Loing, viceprezident, produktové plánování, Nissan Europe.

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
KONTAKT spol. s r.o.
Svobodova 2050, 511 01 - Turnov
481 325 726
oztu@havex.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový Nissan LEAF získal první mezinárodní cenu

Nový Nissan LEAF získal první...

Nový Nissan LEAF první ocenění získal na každoroční slavnostní události CES Unveiled v rámci veletrhu CES (Consumer Electronics Show), který pořádá asociace CTA (Consumer Technology...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nissan přichází s akční modelovou řadou CZECH LINE: nabídka zahrnuje atraktivní ceny  crossoveru Nissan Juke, Qashqai a X-Trail

Nissan přichází s akční modelovou...

Mimořádně atraktivní ceny se vztahují na nejpopulárnější crossovery Nissanu: Juke, Qashqai a X-Trail v oblíbených výbavách. Čeští zákazníci mohou nyní nákupem vybraných vozů Nissan...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Společnost Nissan Motor Co., Ltd. posiluje svou vedoucí pozici v elektromobilní revoluci: na autosalonu v Tokiu představila dva nové koncepty – včetně svého prvního elektrického crossoveru – a oznámila svůj vstup do seriálu závodů Formule E.

Společnost Nissan Motor Co., Ltd....

Nissan jako světový lídr v oblasti elektromobilů a tvůrce světově nejprodávanějšího elektromobilu Nissan LEAF, využil mezinárodní platformu tokijského autosalonu k prezentaci své vize...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nissan představil na autosalonu v Tokiu plně elektrický koncept crossoveru Nissan IMx

Nissan představil na autosalonu v Tokiu...

Plně elektrický koncept crossover Nissan IMx nabízí plně autonomní jízdu s dojezdem více než 600 kilometrů. Inovativní koncept nabízí pohled do budoucnosti Inteligentní mobility Nissanu...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nissan v Evropě odhalil nový LEAF, další evoluční stadium světově nejprodávanějšího elektromobilu s nulovými emisemi – na našem českém trhu již v prodeji

Nissan v Evropě odhalil nový LEAF,...

Tento zcela nový model, ztělesňující firemní vizi Inteligentní mobility Nissan, se dočkal nového provedení, které nabízí delší dojezd, dynamický design, vyspělé jízdní asistenční...