Nissan Qashqai – česká premiéra

Nissan včera oficiálně představil na českém trhu nový model kompaktního crossoveru s názvem Qashqai a současně startuje i jeho prodej.

Nissan Qashqai – česká premiéra
Nissan Qashqai – česká premiéra

Qashqai (kaš-kaj), označovaný jako crossover, vyplňuje na trhu místo mezi kompaktními hatchbacky a menšími SUV. Horní polovina vozidla vyvolává dojem osobního vozu s elegantním, dynamickým tvarem. Spodní část vozu vyvolává díky velkým, výrazným okrajům blatníků a mírně zvýšené světlé výšce dojem síly a solidnosti, tedy vlastností spojovaných s SUV.

Nissan Qashqai – česká premiéra
Nissan Qashqai – česká premiéra
Nissan Qashqai – česká premiéra

Qashqai nabízí výběr ze dvou dieselových a dvou benzinových motorů. Benzinový 1,6litrový motor má výkon 115 k a točivý moment 160 Nm, 2,0litrový výkon 140 k a točivý moment 200 Nm. Dieselový motor 1,5 l výkon 106 k a točivý moment 240 Nm, motor 2,0 l s výkonem 150 k s točivým momentem 320 Nm.

K dispozici je několik variant převodovek v závislosti na zvoleném motoru. Patří k nim pěti– a šestirychlostní manuální převodovka, nová šestirychlostní automatická převodovka a také moderní převodovka CVT s plynule měnitelným převodem a možností manuálního řazení.

Přestože Qashqai svojí světlou výškou 20 cm a možností pohonu 4×4 evokuje myšlenky na bezstarostnou jízdu v terénu, prezentuje ho Nissan spíše jako městské auto. Systém ALL-MODE 4×4 plní v tomto případě úlohu bezpečnostního prvku zajišťujícího zvýšenou bezpečnost a stabilitu v nepříznivých povětrnostních podmínkách, při jízdě do hor atd.

Interiér byl navržen tak, aby poskytoval řidiči pocit vymezeného kokpitu. Ukazatele zapuštěné hluboko do přístrojové desky dodávají řidičskému prostoru sportovní nádech a tento pocit je navíc posílen i zvýšenou středovou konzolou. Naproti tomu je prostředí pro cestující navrženo tak, aby vyvolávalo vzdušný, prostorný a uvolňující dojem.

Unikátním prvkem je panoramatické střešní okno, které sahá přes obě řady sedadel, čímž vytváří prosvětlený a vzdušný interiér. Je vyrobeno z vrstveného bezpečnostního skla, které filtruje UV paprsky a chrání před přehříváním kabiny.

Standardní výbava je u modelu Qashqai velmi bohatá. Už v nejnižší verzi Visia získávají zákazníci bezpečností vybavení v podobě šesti airbagů, ABS, EBD a pomocného brzdového systému Brake Assistant. Kromě toho jim cesty zpříjemní i klimatizace, elektronické ovládání a vyhřívání zpětných zrcátek, palubní počítač, integrovaný systém Bluetooth a rádio s CD přehrávačem, čtyřmi reproduktory a ovládáním na volantu.

Nissan Qashqai dostal jméno podle kočovného kmene z jihozápadního Íránu. Proč právě toto jméno? Je výrazné, neobvyklé a trochu provokující stejně jako vůz sám. Snahou tvůrců bylo také evokovat myšlenku „městského kočovníka“. „Qashqai je energický a kompaktní pro město a současně elegantní a živý pro cesty mimo něj,“ vysvětluje Stéphane Schwarz, šéfdesignér projektu.

Již dnes nový model Qashqai mají prodejci Nissanu vystaven na svých prodejnách, i když oficiální prodej bude zahájen tento pátek – 2. března.

Víkendy otevřených dveří ve znamení Qashqaie budou u všech dealerů Nissan probíhat v sobotu 17. a v neděli 18. března.

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
PYRAMIDA Centrum
U Pyramidy 721, 252 43 Praha – Průhonice
267 751 006, NONSTOP HELP SERVIS 602 182 424
prodej@pyramidacentrum.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Celosvětový prodej Nissanu táhnou crossovery a SUV

Celosvětový prodej Nissanu táhnou...

Globální prodej crossoverů a SUV Nissan v roce 2017 vzrostl o více než 12 % na více než 2 miliony vozidel. K tomuto úspěchu přispěly zcela nový malý crossover Nissan Kicks, kompaktní vozy...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nissan předvedl elektrický ekosystém, který má za cíl přinést budoucnost řízení již dnes

Nissan předvedl elektrický ekosystém,...

Světový lídr ve výrobě elektromobilů na měsíc ovládl Tenerife, aby se podělil o svou vizi budoucnosti bez emisí. Více než 12 000 nových zákaznických objednávek Nissanu LEAF v Evropě za...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Pro evropské zákazníky byla oficiálně zahájena výroba zcela nového Nissanu LEAF, nové generace světově nejprodávanější elektromobilu

Pro evropské zákazníky byla oficiálně...

Z výrobních linek v britském Sunderlandu již sjíždějí první vozy LEAF a první zákazníci již začali odpočítávat dny zbývající do okamžiku, kdy v únoru obdrží své vozy. Zcela nový...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Ceny nové generace průkopníka segmentu elektromobilů začínají na českém trhu na 850 000 Kč.

Ceny nové generace průkopníka segmentu...

Více než 300 000 prodaných vozů a téměř 3,5 miliardy najetých kilometrů. Nissan LEAF s nulovými emisemi od svého uvedení na trh v roce 2010 úspěšně rozbíjí stereotypy o elektromobilech...