Nissan navyšuje výrobní kapacitu svého mimořádně úspěšného modelu Qashqai v Evropě

Kultovní crossover bude od příštího roku 2017 vybaven technologií autonomní jízdy.

1nisqua900

Po deseti letech nevídané poptávky ze strany zákazníků Nissan oznámil

– záměr navýšit výrobní kapacitu modelu Qashqai a dále tak posílit jeho pozici nejprodávanějšího crossoveru v Evropě.Nissan se snaží držet krok s neustálým růstem trhu s crossovery, který svým modelem Qashqai stvořil. Výrobní linka č. 1 závodu v Sunderlandu, fungující v nepřetržitém provozu, přitom dosáhla rekordního objemu výroby 300 000 vozů ročně a každou minutu je zde vyroben jeden vůz.

Konstruktéři společnosti Nissan se nyní chystají

– rozšířit dodávky pro evropské zákazníky úpravou výrobní linky č. 2 závodu v Sunderlandu. Účelem tohoto kroku, který si vyžádá další investici ve výši 22 milionů liber (29 milionů eur), je navýšení výrobní kapacity modelu Qashqai.

První vozy by se na rozšířené lince měly vyrobit před koncem roku 2016, tedy ještě před zahájením další fáze vývoje modelu Qashqai. Ten se v roce 2017 stane prvním modelem Nissan v Evropě vybaveným autonomní technologii pilotovaného řízení.

Colin Lawther, senior viceprezident společnosti Nissan v Evropě pro výrobu, nákup a řízení dodavatelského řetězce, k tomu uvedl: „První Qashqai, který sjel z výrobní linky v roce 2006, stál u zrodu segmentu crossoverů. Pro evropské zákazníky zůstává dodnes měřítkem kvality – nabízí totiž dynamický styl, vzrušující zážitek z jízdy a inovativní technologie.

Díky novátorským konstrukčním postupům a vylepšením v oblasti výroby překonávají mí kolegové v Sunderlandu výrobní rekordy ve snaze držet krok s poptávkou. Nová generace modelu Qashqai však dosáhla bodu zlomu. Navýšení kapacity nám poprvé přinese převis v dodávkách modelu Qashqai, a to ještě před uvedením jeho omlazené verze vybavené technologií pilotovaného řízení. Ta by se na trhu měla objevit od příštího roku.“

Na lince č. 1 v závodě v Sunderlandu, která běží ve třísměnném provozu

– dnes Nissan vyrábí model Qashqai a plně elektrický Nissan LEAF, který je nejprodávanějším elektromobilem na světě. Na lince č. 2 se v současnosti vyrábí crossover Nissan Juke, Nissan NOTE a luxusní kompaktní Infiniti Q30. Linka bude i nadále fungovat ve dvousměnném provozu.

Rozšíření linky č. 2 v závodě v Sunderlandu o model Qashqai vyžaduje úpravy všech fází výroby od svařování přes lakování až po konečnou montáž karosérie. Poté budou obě výrobní linky schopny vyrábět vozidla založená na platformě Common Module Family (CMF-C) z dílny aliance Renault-Nissan. Linka č. 2 bude navíc po uvedení další generace modelu Nissan Juke schopna zvládnout i platformu CMF-B.

Nissan letos slaví 30. výročí založení závodu v Sunderlandu

– který je dnes největším závodem na výrobu automobilů v historii Spojeného království. Zajišťuje takřka 40 000 pracovních míst a výrobu třetiny všech vozů vyráběných ve Velké Británii. Zásluhou britského návrhářského a technického ústředí společnosti Nissan se ve Spojeném království navrhují, konstruují a vyrábějí vozy jako Qashqai, které se ze Sunderlandu vyváží na více než 130 trhů.

Model Qashqai nedávno dosáhl největšího objemu výroby v historii evropských výrobních závodů společnosti Nissan. Dosavadním držitelem tohoto rekordu byl další z kultovních evropských modelů značky Nissan – Micra. Závod společnosti Nissan v Sunderlandu i nadále vyrábí 1 200 vozů Qashqai denně. Na konci února 2016 tak celkový objem výroby dosáhl 2 398 134 vozů. V historii britského automobilového průmyslu nepřekonal žádný model hranici 2 milionů vozů za tak krátkou dobu.

Model Qashqai se vyrábí také v dalších částech světa, například v závodě společnosti Nissan v ruském Petrohradu a v závodě aliance Dongfeng-Nissan v čínském Huadu.

Nissan ve Spojeném království

  • Každé třetí vozidlo vyrobené ve Spojeném království nese značku Nissan.
  • V současnosti zaměstnává závod v Sunderlandu více než 6 800 pracovníků.
  • Evropské návrhářské ústředí společnosti Nissan sídlí v londýnské čtvrti Paddington a zaměstnává zhruba 65 pracovníků.
  • Evropské technické ústředí společnosti Nissan sídlí v Cranfieldu v hrabství Bedfordshire a zaměstnává zhruba 1 000 pracovníků.
  • Ústředí společnosti Nissan pro prodej a marketing sídlí ve městě Rickmansworth v hrabství Hertfordshire a má zhruba 190 zaměstnanců.

Nissan v Evropě

Nissan má v Evropě jedno z nejsilnějších zastoupení ze všech zámořských automobilek. Konstruktérské práci, výzkumu, vývoji, výrobě, logistice a prodejní a marketingové činnosti se zde věnuje více než 17 600 jejích zaměstnanců. V roce 2014 vyrobily závody společnosti Nissan ve Spojeném království, Španělsku a Rusku přes 675 000 vozidel – oceňovaných crossoverů, malých vozů, vozů SUV, užitkových vozidel a elektromobilů. Řadí se mezi ně i model Nissan LEAF, nejoblíbenější elektromobil na světě, který je svým přátelům ochotno doporučit celých 96 % zákazníků. Společnost Nissan v Evropě v současné době nabízí kvalitní sortiment 23 různorodých a inovativních modelů, které prodává pod značkami Nissan a Datsun.

Nissan Motor Co. Ltd.

Nissan je globálním výrobcem automobilů a pod značkami Nissan, Infiniti a Datsun nabízí kompletní portfolio více než 60 modelů. V hospodářském roce 2014 prodala celosvětově přes 5,3 milionu vozů a vykázala tržby 11 300 miliard jenů. Společnost Nissan zkonstruovala, vyrábí a prodává světově nejprodávanější elektromobil v historii, Nissan LEAF. Globální ústředí společnosti Nissan v japonské Jokohamě řídí operace v šesti regionech: ASEAN a Oceánie, Afrika, Střední východ a Indie, Čína, Evropa, Latinská Amerika a Severní Amerika. Celosvětově společnost Nissan zaměstnává 247 500 lidí a od roku 1999 v rámci aliance Renault-Nissan udržuje alianční partnerství s francouzskou automobilkou Renault.

Více na:

www.nissan.cz

 

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
PYRAMIDA Centrum
U Pyramidy 721, 252 43 Praha – Průhonice
267 751 006, NONSTOP HELP SERVIS 602 182 424
prodej@pyramidacentrum.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Při zahajovacím ceremoniálu finále UEFA Champions League byla odhalena nová vylepšená verze vlajkového crossoveru Nissan: na našem českém trhu v prodeji již v srpnu 2017

Při zahajovacím ceremoniálu finále...

Úpravy se zaměřují na osvěžení designu exteriéru, doladění interiéru kabiny, využití inovativních nových technologií a dosažení vyšší praktičnosti. Nissan X-Trail je světově...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Čeká nás něco úžasného: nový Nissan LEAF již brzy

Čeká nás něco úžasného: nový...

 Další kapitola inteligentní mobility bez emisí je za dveřmi. Nissan je průkopníkem elektromobility Nissan uvedl na trh první masově vyráběný elektromobil Nissan LEAF. Dnes je Nissan LEAF...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Limitovaná edice Nissan Navara Trek-1°: ceny v České republice začínají na 1 175 500 Kč s DPH

Limitovaná edice Nissan Navara Trek-1°:...

V Evropě se do prodeje dostane jen 1500 vozů. Vychází z modelu s kabinou Double Cab – a díky nejvyšší úrovni výbavy Tekna je „drsná a inteligentní“. Ve standardní výbavě má černé...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - VIDEO – Nissan Qashqai, BladeGlider Concept – Ženeva 2017

VIDEO – Nissan Qashqai, BladeGlider...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky NISSAN přímo z autosalonu v Ženevě.  

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - 10 let Nissanu Qashqai (podrobná informace včetně historie)

10 let Nissanu Qashqai (podrobná...

Je až těžké uvěřit, že Nissan Qashqai se prodává už celé desetiletí. Do evropských showroomů model dorazil počátkem roku 2007 – jako průkopník nového segmentu městských...