Největší zajímavosti expozice Nissan na tokijském autosalónu 2007

Společnost Nissan Motor Co., Ltd. představí na blížícím se tokijském autosalónu čtyři vozidla, která přinášejí nové a vzrušující myšlenky pro budoucí modely.

Do této čtveřicí studií patří například „Pivo 2“, které představuje novou úroveň interakce mezi vozidlem a řidičem nebo „Round Box“, kompaktní kabriolet určený pro mladé řidiče, poskytující jedinečný zážitek z jízdy.

Nissan věnuje prostor i prezentaci výzkumu a vývoje se speciálním zaměřením na oblast ekologie a bezpečnosti. Vystavená vozidla jsou vybavena technologií kompaktní lithium-iontové baterie, kompaktním motorem 3D, novým designem vystřelovací kapoty a řadou dalších vyspělých systémů.

Společnost Nissan rovněž vystaví, a splní tak svůj slib z roku 2001, výrobní verzi zcela nového vozidla Nissan GT-R. Podrobné informace o vozidle GT-R budou zveřejněny 24. října.

Hlavní exponáty

PIVO 2

Největší zajímavosti expozice Nissan na tokijském autosalónu 2007
Největší zajímavosti expozice Nissan na tokijském autosalónu 2007
Největší zajímavosti expozice Nissan na tokijském autosalónu 2007
Největší zajímavosti expozice Nissan na tokijském autosalónu 2007

Ekologicky šetrné městské vozítko využívající „přátelské inovace“ pro dosažení nové dimenze vazby mezi vozidlem a řidičem.

 • Díky použití množství špičkových technologií má Pivo 2 kompaktní vzhled, neotřelý tvar a pohybuje se tak, jako žádné jiné silniční vozidlo před ním.
 • Pivo 2 je vybaveno robotickým agentem, který aktivně buduje vazbu mezi vozidlem a řidičem a vyvolává pocity náklonnosti a důvěry.
 • Díky tomu, že je kabina Piva 2 otočná o 360°, jsou její přední dveře přístupné z kterékoli strany – dveře je tedy možné natočit k nastupujícím cestujícím, ať stojí kdekoli, a přátelsky je tak pozvat dovnitř.
 • Systém proměnné geometrie Metamo zvyšuje pohodlí cestování, a navíc přispívá i k lepší dynamické výkonnosti a bezpečnosti.

Round Box (Rd-Bx)

Největší zajímavosti expozice Nissan na tokijském autosalónu 2007
Největší zajímavosti expozice Nissan na tokijském autosalónu 2007
Největší zajímavosti expozice Nissan na tokijském autosalónu 2007

Kompaktní kabriolet určený mladým nabízí cestujícím zážitek z rychlosti a nadšení z jízdy.

 • Round Box představuje nové pojetí jízdy s otevřenou kabinou, které pocit vzrušení poskytuje všem cestujícím, nejen řidiči – díky jedinečnému sdílenému zážitku proudícího vzduchu, pocitu rychlosti a snadno použitelných vyspělých funkcí.
 • Inovativní interaktivní systém „Play Catch“ umožňuje řidiči a cestujícím, včetně cestujících na zadních sedadlech, sdílet zábavu a informace o jízdě.
 • Prostor o „správných rozměrech“ pro usnadnění komunikace mezi čtyřmi cestujícími. Dosud nepoznaná hodnota tvořená kombinací různorodých prvků.
 • Ke sdílenému zážitku z rychlosti přispívají jedinečné „průhledy na vozovku“, malé nízko umístěné skleněné panely po obou stranách vozidla, které cestujícím poskytují výhled na rychle ubíhající povrch silnice bez rizika kontaktu s ní.

Intima

Největší zajímavosti expozice Nissan na tokijském autosalónu 2007
Největší zajímavosti expozice Nissan na tokijském autosalónu 2007
Největší zajímavosti expozice Nissan na tokijském autosalónu 2007

Limuzína nové generace pro lidi se sofistikovaným, vybraným vkusem, kteří rádi tráví čas v prostředí elegance a komfortu, ať už cestují sami nebo s partnerem

 • Intima dává koncepci moderního života Nissan nový rozměr – její interiér zve cestující do fascinujícího světa uměleckých forem, materiálů a osvětlení.
 • Přední sedadla se otáčejí o cca 80° ven, jako kdyby chtěla přivítat a usadit cestujícího ve vozidle.
 • Vnější styl navazuje na umělecké ambice interiéru, s designem kombinujícím ostré linie a organický povrch panelů. Pocit elegantního luxusu přináší charakteristický boční oblouk Intimy, zatímco křišťálový vzhled předních a zadních světel, mřížka chladiče a kola jsou odrazem té nejvyšší kvality a vytříbenosti tohoto klenotu.

NV200

Největší zajímavosti expozice Nissan na tokijském autosalónu 2007
Největší zajímavosti expozice Nissan na tokijském autosalónu 2007
Největší zajímavosti expozice Nissan na tokijském autosalónu 2007

Inteligentní podnikatelský nástroj nové generace – pro aktivní profesionály

 • Solidní, robustně vyhlížející exteriér, kombinující dramatickou přední kabinu s tradičně hranatým úložným prostorem, vytváří emocionálně působící tvar karoserie dosud nevídaný ve třídě lehkých užitkových vozidel (LCV).
 • Interiér kombinující praktičnost a estetiku duševně osvěžuje cestující při jízdě na místo práce nebo zpět. Variabilní zavazadlový prostor je vybaven jedinečným úložným boxem, který může pružně plnit řadu rozličných funkcí pro potřeby podnikání. Úložný box je rozdělen na nastavitelné přihrádky a schránky pro efektivní ukládání vybavení pro různé profese, materiálu, pracovních nástrojů a oděvů.
 • Vystavovaný vůz NV200 byl konkrétně vybaven pro využití profesionálním podmořským fotografem. Pracovní prostor je vybaven panelem dálkového ovládání samohybné kamery a výbavou pro organizaci a úpravu fotografií a obrázků při práci na zakázce.

Systém variabilního otevření a zdvihu ventilů (VVEL – Variable Valve Event & Lift)

Nová technologie VVEL společnosti Nissan dramaticky zlepšuje jak výkon, tak ekologické parametry motoru a nabízí vyšší citlivost škrticí klapky, vyšší točivý moment a současně nižší spotřebu paliva a nižší emise. Zatímco konvenční motory množství nasávaného vzduchu regulují pomocí škrticí klapky, motory vybavené technologií VVEL toto množství řídí přímo prostřednictvím sacích ventilů. Toho je dosaženo plynulou regulací úhlu otevření a zdvihu sacích ventilů podle tlaku na plynový pedál.

Čistá vozidla se vznětovými motory

Společnost Nissan oznámila, že v rámci svého Zeleného programu Nissan 2010 zahájí od fiskálního roku 2010 zavádění vozidel s čistým vznětovým motorem v Japonsku, Severní Americe a Číně. Tyto nové čisté vznětové motory budou splňovat připravované předpisy pro výfukové plyny na těchto trzích. Na japonském trhu je na podzim 2008 plánováno představení nového čistého vznětového motoru ve vozidle X-TRAIL SUV. V USA je plánováno uvedení čistého vznětového motoru splňujícího požadavky emisní normy „Tier 2 Bin 5“ ve vozidle Maxima od modelového roku 2010.

Kompaktní lithium-iontové baterie

Technologie kompaktních lithium-iontových baterií Nissan, jedna z tradičně silných stránek společnosti, poskytuje baterie s více než dvojnásobnou energií ve srovnání s konvenčními válcovými bateriemi stejného typu. Díky použití chemicky stabilních páteřních manganových elektrod je přitom zajištěn vysoce bezpečný provoz baterií.

Motor 3D

Společnost Nissan vyvíjí nový motor diskového typu, který nabízí markantní zvýšení hustoty výkonu oproti konvenčním motorům. Příčinou tohoto zlepšení je optimalizované rozložení magnetů a elektromagnetů společně s vysoce účinnou regulací vícefázového proudu. Další výhodou motoru 3D je jeho diskovitý tvar, umožňující jeho zakomponování do soustavy kola.

Kamerový systém pro kruhový rozhled

Kamerový systém umožňující kruhový rozhled poskytuje řidiči obraz celého okolí vozidla. Tento obraz, pořizovaný čtyřmi kamerami s vysokým rozlišením a širokým zorným polem (180°) zabudovanými vpředu, vzadu a po obou stranách vozidla, je následně sloučen a zobrazen na displeji přístrojové desky, takže řidiči nabízí pohled z ptačí perspektivy na dění okolo vozidla.

Asistenční systém kontroly vzdálenosti

Asistenční systém kontroly vzdálenosti (Distance Control Assist System – DCAS) využívá radarový senzor, který se nachází v přední části vozidla a který měří vzdálenost k vozidlu před vozidlem vybaveným tímto systémem a vyhodnocuje jeho relativní rychlost. Kombinace těchto informací pomáhá řidiči vozidla Nissan udržovat vhodnou vzdálenost při jízdě za jiným vozidlem.

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
CB Auto a.s.
Dr. Milady Horákové 1477, 370 05 - České Budějovice
385 102 421
seat@cb-auto.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - ElectrifyTheWorld: Průvodce ekosystémem e-mobility společnosti Nissan

ElectrifyTheWorld: Průvodce ekosystémem...

Další díl seriálu společnosti Nissan #ElectrifyTheWorld  v představování vize inteligentní mobility Nissanu. Věděli jste, že ekosystém elektromobilů společnosti Nissan stojí na pěti...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Nejprodávanější SUV na světě Nissan X-Trail prošlo modernizací – ceny v České republice od 522 400 Kč*

Nejprodávanější SUV na světě Nissan...

Nissan X-Trail, světově nejprodávanější SUV, je nyní k dispozici s řadou vylepšení, která zvyšují úroveň kvality a vytříbenosti. Modernizovaný crossover vyniká mimo jiné –...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Nissan uvádí limitovanou edici kompaktního crossoveru Juke Dark Sound pro dokonalé audio zážitky a navíc je standardně vybaven personalizací exteriéru v černé barvě a výraznými 18“ hliníkovými koly s černými segmenty . . .

Nissan uvádí limitovanou edici...

Vozy je možné u autorizovaných dealerů Nissan již objednávat za akční cenu 430 500 Kč. Juke Dark Sound – poskytuje ještě intenzivnější zvukový zážitek, než kdy předtím. Zvuku...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - ZOO Dvůr Králové a Nissan představily nový projekt E-safari na podporu provozu elektromobilů

ZOO Dvůr Králové a Nissan představily...

ZOO Dvůr Králové společně s automobilkou Nissan představily nový projekt s názvem E-safari, který má podpořit využívání elektromobilů místo klasických aut. Návštěvníci tak mají od...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Výroba nového Nissanu Qashqai v Evropě zahájena

Výroba nového Nissanu Qashqai v Evropě...

Tento nejprodávanější crossover v Evropě dostává celou řadu luxusních vylepšení designu, technologií a výkonu. Vylepšení nového modelu se dotýkají zejména čtyř oblastí moderního...