Nejprestižnější motoristická výstava v regionu se blíží

AUTOSALON BRNO 2007 se uskuteční již od 9. do 14. června 2007 – nezapomeňte si to poznamenat do svého kalendáře!

Pouze jednou za dva roky mají milovníci automobilů a všeho, co s nimi souvisí, možnost navštívit prestižní automobilovou výstavu. Červen opět přivítá na brněnském výstavišti mezinárodní veletrh osobních automobilů AUTOSALON BRNO 2007 – největší přehlídku osobních automobilů a doplňků ve střední Evropě a jediný autosalon v tomto regionu, který je v tomto roce zapsán do prestižního kalendáře mezinárodní organizace O.I.C.A.

Důvodem dvouleté periodicity této prestižní motoristické výstavy je její pravidelné střídání v sudých letech s mezinárodní výstavou užitkových a nákladních vozidel AUTOTEC.

„AUTOSALON v Brně návštěvníkům již po sedmé nabídne širokou přehlídku automobilových značek působících nejen na českém trhu. Jedinečná nabídka novinek i vizí budoucnosti v automobilovém průmyslu – to je to, co návštěvníci od automobilové výstavy očekávají a AUTOSALON BRNO jim tuto představu skvěle naplní,“ řekl nám Jiří Čikl, manažer veletrhu AUTOSALON BRNO 2007.

Máme se opravdu na co těšit

Česká republika se pomalu, ale jistě stává největším výrobcem automobilů na světě v přepočtu na jednoho obyvatele. Po plném náběhu výroby v TPCA Kolín se v současné době pohybuje celková roční produkce někde na hranici 900 000 vyrobených automobilů. A pokud připočítáme budoucí produkci v nově připravované továrně společnosti Hyundai v Nošovicích, dostáváme se na číslo výrazně překračující jeden milion vozidel.

České republice současně zásadním způsobem sekunduje také Slovensko. Kromě produkce prozatím největšího výrobce na Slovensku – společnosti Volkswagen, se zde rozjíždí výroba hned ve dvou továrnách – Peugeot zde vyrábí svůj nový model 207 a také první evropská továrna korejské automobilky Kia. S novou produkcí a zvyšující se výrobou ve stávajících továrnách jde ruku v ruce také dynamický nárůst u subdodavatelů – tedy výroba dílů a komponent pro motorová vozidla. Tato oblast již dnes v regionu naší bývalé společné republiky výrazně přesahuje produkci finalistů.

A s čím se budou chtít automobilky působící v našem regionu zcela jistě na Autosalonu v Brně pochlubit? Například již zmíněná nová automobilka Kia, sídlící nedaleko Žiliny, má kromě již veřejnosti představeného nového pětidveřového hatchbacku Kia_cee´d, připraveno také provedení kombi, které ponese označení sportywagon, a očekávána je rovněž třídveřová verze modelu Kia_cee´d.

AUTOSALON BRNO 2007 se rovněž stane místem, kde našim motoristům představí svůj nově přicházející model další z korejských výrobců – Hyundai, který začne v dohledné budoucnosti vyrábět pětidveřového hatchbacku v segmentu C, který bude vyrábět nově budovaná továrna v Nošovicích. Cílem automobilky je roční prodej v Evropě zhruba 150 tisíc kusů, a to kromě provedení hatchback zřejmě i ve verzi kombi a případně i kupé-kabriolet.

Také náš největší výrobce – společnost Škoda Auto – nabídne svým zákazníkům celou řadu novinek.

A na co dále se můžeme těšit? Jednotlivé značky ty největší „taháky“ stále ještě tají, ale již dnes víme, že zde uvidíte takové novinky, jakou je například dvoudveřové kupé Audi R8, nebo od dalšího německého výrobce BMW nové modely M3, X5, nebo cabrio trojkové řady. Mercedes-Benz se bude prezentovat vozy C. Volkswagen pak připravuje svoje nejnovější SUV Tiguan. Francouzský Citroën do Brna přiveze nový model C – Crosser, Dacia představí dlouho očekávaný Logan Kombi, Renault nabídne novou řadu Twingo a Peugeot bude mít na stánku kromě jiného také vůz 4007. Automobilka se vzpínajícím se koníkem ve znaku jistě své příznivce potěší modelem Ferrari 599 a další z Italů – Fiat, přiveze svou nejžhavější novinku Bravo. Ford se blýskne nástupcem své úspěšné řady Mondeo, Land Rover předvede nový Freelender. Z „Japonců“ se můžeme těšit například na vozy Honda CRV, nebo Civic Type R, ale také na Mitsubishi Lancer. Lahůdkou pro znalce budou rovněž vozy Maserati Coupe, ale také celá řada dalších značek, modelových řad a konceptů.

Alternativa pohonů

Růst cen pohonných hmot vyvolal v současné době novou vlnu zájmu o usilovné hledání alternativních pohonů pro automobily. Hlavním problémem automobilového průmyslu pak asi ani není stále dokola deklarovaný blížící se nedostatek ropy, který se podle poslední zpráv očekává někdy v období za 40 až 50 let. Závažnějším podnětem je především snaha vyhnout se závislosti na dodávkách ropy pocházející převážně z nestabilních oblastí světa. Krize v těchto regionech vyhánějí cenu pohonných hmot do značných výšin bez jakéhokoliv výhledu na její snižování. Výrobci vozidel se musejí také vyrovnávat s tlakem vyvolaným snahou snížit emise oxidu uhličitého (CO2). I když automobily jsou zodpovědné jen za 26 % emisí CO2, jsou nejviditelnější, snadno se kritizují a jsou veřejností všeobecně vnímány za hlavního původce skleníkového efektu. Ze všech těchto důvodů vyplývá v poslední době jediné – všichni výrobci automobilů dnes slyší na hledání alternativy pro pohon vozidel. AUTOSALON BRNO 2007 tak rovněž nabízí prostor nejen pro prezentaci takovýchto vozidel s rozšiřující se nabídkou především plynových pohonů, pro výrobce a distributory pohonných látek, ale je zde také připravován (jako jeden z bodů bohatého doprovodného programu) druhý ročník odborné konference na toto téma.

Zaměřeno na ženy

Koupě nového automobilu je velmi emotivní záležitostí. Podle výzkumu, který si pořadatel veletrhu AUTOSALON BRNO zadal, se v současnosti počet automobilů v rodinách stále zvyšuje. Není tak neobvyklé, že v rodině jezdí jedním vozem muž a druhým žena. Ženský svět je však mnohem širší a pestřejší a netočí se jen okolo produktů na čtyřech kolech. Také proto je pro AUTOSALON BRNO 2007 připravováno téma „Žena a auto“. V pěti tematických okruzích bude možné projít se celým ženským světem, do kterého patří nejen krásná auta, ale také móda, péče o sebe samu, odpočinek, volný čas i zábava.

Související články

TEST: Honda Civic 4D 1.0 turbo 2017

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - TEST: Audi Q5 2.0 TDI QUATTRO 2017

TEST: Audi Q5 2.0 TDI QUATTRO 2017

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Volkswagen poprvé představí kompaktní MPV Golf Sportsvan v modernizované podobě na mezinárodním autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem (12. až 24. září 2017)

Volkswagen poprvé představí kompaktní...

Motoristé, kteří touží po Golfu, ale požadují vyšší polohu sedadel, variabilitu a ještě více prostoru, se budou moci stát majiteli modernizovaného VW Golf Sportsvan.  Po technické stránce...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Peugeot Total Rally Cup na prestižní Barum Czech Rally Zlín již tento víkend: 25.- 27. srpna

Peugeot Total Rally Cup na prestižní...

Barum Czech Rally Zlín, prestižní soutěž zařazená do evropského a českého šampionátu, definitivně uzavře premiérovou sezonu Peugeot Total Rally Cupu 2017. Ve dnech 25. – 27. srpna tak vzejde...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Scania představí novou řadu vozidel do náročných podmínek

Scania představí novou řadu vozidel do...

Jsou robustní, ale zároveň elegantní a dokonale navržená pro ty nejnáročnější úkoly. Už za pár dní představí společnost Scania zcela novou řadu vozidel pro stavební segment Slavnostní...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - ECORUN 1000 JEZER – Tomíšek s Kazdou stanovili nový rekord

ECORUN 1000 JEZER – Tomíšek s...

Dva specialisté na úspornou jízdu, kteří jsou pravidelnými účastníky soutěže Škoda EconomyRun i New Energies Rallye Český Krumlov – Marek Tomíšek a David Kazda – se letos...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - O tomto víkendu 26. a 27. srpna proběhne v ZOO Dvůr Králové další akce v rámci projektu E-safari na podporu e-mobility s názvem S Nissanem do Afriky

O tomto víkendu 26. a 27. srpna proběhne...

Návštěvníci budou mít skvělou příležitost vyrazit zdarma do safari zapůjčeným elektromobilem Nissan Leaf nebo e-NV200 a vyzkoušet si tak na vlastní kůži jízdu elektrickými vozidly. Nabídka...