Nejlepší čeští truckeři bojovali o titul

Nejlepším českým truckerem roku 2007 je 35 letý řidič z Police nad Metují Roman Ryšavý.

Roman Ryšavý porazil 513 účastníků soutěže o Mladého evropského řidiče kamionu a v září bude Českou republiku reprezentovat v celoevropském finále. Pokud uspěje, vrátí se ze Švédska v nádherném tahači Scania v hodnotě téměř 3 miliony korun.

O vítězství Romana Ryšavého rozhodlo sobotní finále, v němž se utkalo celkem 11 řidičů. Stříbrný byl Martin Antoš a třetí příčku obsadil nejmladší účastník finále teprve 20 letý Daniel Vrkoslav. Jediná žena soutěže, Marie Horneková, skončila desátá.

Nejlepší čeští truckeři bojovali o titul
Nejlepší čeští truckeři bojovali o titul
Nejlepší čeští truckeři bojovali o titul

„Vítězství v českém finále je skutečným vrcholem mé dosavadní řidičské kariéry. Mám ohromnou radost,“ přiznal Ryšavý bezprostředně po vyhlášení vítězů. „Celá soutěž byla nesmírně náročná, protože se zde sešla spousta skvělých řidičů z celé republiky. Na finále ve Švédsku se těším, ale mám z něj zdravý respekt,“ dodal Ryšavý .

„Soutěž Mladý evropský řidič kamionu opravdu není jednoduchá. Jejím cílem je ukázat, že řidič, který chce ovládat svůj kamion bezpečně a hospodárně, potřebuje mnoho znalostí a dovedností,“ vysvětluje Martin Benda, marketingový ředitel společnosti Scania CZ s tím, že obdiv za šikovnost si zaslouží všichni finalisté soutěže.

Nejlepší čeští truckeři bojovali o titul

Soutěžící přišla podpořit také úřadující Miss České republiky Kateřina Sokolová. „Líbí se mi, že truckeři mají takovouto soutěž. České silnice sice jsou trochu bezpečnější, než v minulosti, ale pořád je co napravovat. Je důležité, aby profesionální řidiči byli dostatečně zkušení,“ uvedla nejkrásnější Češka. Krátce po vyhlášení usedla vedle vítěze na sedadlo spolujezdce a poprvé v životě se projela v kamionu. K truckům se Kateřina Sokolová přitom dostala přes svého strýce, který je ve vedení společnosti Scania.

Důležité jsou zručnost i znalosti

V náročném klání čekaly řidiče celkem tři disciplíny. V nich museli ukázat, že dokonale znají své vozidlo, ale také že ovládají pravidla bezpečné a efektivní jízdy. První soutěžní disciplínou byla Jízda hospodárnosti. „Truckeři museli v daném čase a s danou maximální povolenou rychlostí urazit naplánovanou trasu a při tom spotřebovat co nejméně paliva,“ popisuje Martin Benda. Dalším úkolem byla Jízda zručnosti, kde řidiči předváděli své manévrovací schopnosti. Soutěžní sérii uzavírala Kontrola technického stavu vozidla. Při ní truckeři připravovali svůj automobil na jízdu a snažili se objevit co nejvíce závad, které pro ně organizátoři připravili.

Na čtvrtém místě se umístil Roman Kůřil (Brno), na pátém místě Pavel Neterda (Praha), na šestém místě Petr Tomek (Praha), na sedmém místě Zdeněk Svítil (Lukavice u Strážcova), na osmém místě Jiří Urban (Ostrava), na devátém místě Luboš Hlaváč (Pelhřimov), na desátém místě Marie Horneková (Nýřany u Plzně) a na jedenáctém místě se umístil Zdeněk Chlup (Znojmo).

Související články

TEST: Honda Civic 4D 1.0 turbo 2017

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - TEST: Audi Q5 2.0 TDI QUATTRO 2017

TEST: Audi Q5 2.0 TDI QUATTRO 2017

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nové Volkswagen Polo vstupuje na český trh: Zákazníci již mohou objednávat novou generaci oblíbeného malého vozu s cenou od 292 900 Kč s motorem 1,0 litru o výkonu 55 kW (75 k)

Nové Volkswagen Polo vstupuje na český...

Nové Polo přichází s výrazným novým designem, ještě velkorysejší nabídkou místa pro cestující i zavazadla a s vyspělými asistenčními a komfortními systémy, které byly dosud vyhrazeny...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Premiéra: Nový Opel Vivaro Tourer a Opel Vivaro Combi+ se představí na autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem (návštěvní dny pro veřejnost 14. – 24. září)

Premiéra: Nový Opel Vivaro Tourer a Opel...

Nové velké vany Opel Vivaro Tourer a Combi+ vynikají funkčností, komfortem a všestranností. Opel Vivaro je skutečný multitalent: Je to flexibilní a dostupný společník pro nejrůznější...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Ve dnech 18. až 20. srpna 2017 se na pobřeží v Travemünde setká největší komunita fanoušků modelu Beetle na světě

Ve dnech 18. až 20. srpna 2017 se na...

 Letos se uskuteční již 13. ročník akce Beetle Sunshinetour.  (Na fotografii zleva: Hebmüller Cabriolet z 50. let, poslední vyrobený exemplář Brouk 1303 Cabriolet z 80. let a New Beetle...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Ford GT bude  v omezeném množství nabízen v rámci nadcházejícího modelového roku v nové limitované edici ’67 Heritage

Ford GT bude v omezeném množství...

Ford Performance tak skládá poctu závodnímu vozu Ford GT40 Mk IV, s nímž Dan Gurney a A. J. Foyt v roce 1967 zvítězili v závodě 24 hodin Le Mans. Limitovaná edice se vyznačuje speciálním...