Na probíhajícím autosalónu ve Frankfurtu byl představen 11. září v evropské premiéře zcela nový model Jeep® Cherokee.

Středně velký SUV s novým pohonem všech kol, exkluzivní snímatelnou plátěnou střechou, s klasickým designem Jeep a zcela novým interiérem.

Ve Frankfurtu si evropskou premiéru odbylo také nejnovější provedení vozu Jeep Grand Cherokee, které svým zákazníkům nabízí pokrokové technologie, přepracovaný interiér, modernizovaný vnější vzhled, silnější motory a ještě bohatší výbavu.

Vysokovýkonné provedení Grand Cherokee SRT8 se vyznačuje upraveným sportovním vzhledem a výbavou.

Značka Jeep prožívá období mimořádné produktové ofenzívy. Z trojice modelových řad v roce 2005 se stalo v roce 2007 sedm – jedná se o nejrozmanitější nabídku pro soukromé zákazníky v celé 65leté historii značky Jeep. Žádný jiný výrobce automobilů na světě nenabízí tak širokou paletu rozmanitých vozů SUV.

Modelová paleta značky Jeep nyní obsahuje následující vozy: Jeep Commander, Grand Cherokee (včetně SRT8), Cherokee (Liberty v Severní Americe), Wrangler, Wrangler Unlimited, Compass a Patriot. Všech těchto sedm vozů – nabízených jak se zážehovými, tak vznětovými motory – zajistí značce Jeep atraktivní oslovení stávajících zákazníků a přitom zaujmutí zákazníků zcela nových.

Automobily budou k dispozici v průběhu prvního čtvrtletí roku 2008.

Zcela nový Jeep Cherokee (v Severní Americe nazvaný Liberty) zůstává věrný své terénní pověsti a svým zákazníkům přitom přináší více schopností na silnici, stejně tak jako bohatší výbavu. Jeep Cherokee je výrazný již svým robustním vzhledem, přičemž jeho standardní výbavou je zcela nový stálý pohon všech kol Selec-Trac® II.

Samozřejmou výbavou všech modelů jsou také značkou Jeep vyvinuté systémy pro sjíždění příkrých svahů (Hill Descent Controll) a asistent pro rozjezd do kopce (Hill Assist System). Nový Jeep Cherokee se vyznačuje také dlouhým seznamem nových bezpečnostních prvků a vysokou mírou zabezpečení.

Na přání se nyní dodává paket luxusního koženého čalounění, které doplňuje hodnotně působící jednobarevné standardní kožené čalounění sedadel se specifickými švy. Stejnou technikou i materiálem mohou být v rámci tohoto paketu potažené také madlo před spolujezdcem, kryt odkládací schránky, stejně tak jako panely výplní dveří. Zároveň s tím je kůží čalouněné také madlo ruční brzdy, stejně tak jako hlavice voliče samočinné převodovky nebo řadící páky. Celek doplňují dekorace prahů vyrobené z ušlechtilé nerezové oceli či kvalitní koberce. Tento prvek výbavy je exkluzivně nabízen pro vozy Jeep Cherokee nabízené mimo trhy Severní Ameriky.

Kromě zcela nového interiéru doznaly změn také prvky výbavy, stejně tak jako byl upraven zavazadlový prostor a odkládací schránky.

Exkluzivním a novým prvkem výbavy je plátěná skládací střecha Sky Slider, která jízdě vozem Jeep Cherokee dodává jedinečný pocit v otevřeném terénním voze, který je schopen nabídnout pouze Jeep. Nově je k dispozici také multimediální a informační systém MyGIG™(je dodáván buď s nebo bez navigace), stejně tak jako dešťový senzor, paměti pro elektricky ovládaná sedadla, stanice rádia a zrcátka.

Jeep Cherokee se dodává buď v kombinaci se zážehovým šestiválcem 3,7 litru nebo s novým turbodieselem 2,8 l. Na trzích jsou k dispozici modely Sport a Limited, a to jak s levo-, tak s pravostranným řízením.

Nové provedení vozu Jeep Grand Cherokee se vyznačuje mnoha zlepšeními.

V novém modelovém roce je tento vůz vybaven mimořádně pokrokovým a přizpůsobivým systémem pomáhajícím při sjezdu příkrých kopců v terénu (Hill Descent Control), stejně tak jako asistentem pro rozjezd do kopce, který automobil podrží při rozjezdu do kopce a usnadní tak plynulý rozjezd. Standardní výbavou je také program stabilizačního systému zajišťující více stability při jízdě s přívěsem.

Jeep Grand Cherokee může být vybaven novým zážehovým motorem 4,7 l V8, který přichází se spotřebou paliva sníženou o 6 procent a současně výkonem zvýšeným o 30% a točivým momentem o 8 %. Přepracován byl také design interiéru a exteriéru, přičemž uvnitř nového vozu Jeep Grand Cherokee lze nyní nalézt inovativní a prémiovou výbavu, kterou reprezentuje například multimediální a informační systém MyGIG.

Přepracovaný Jeep Grand Cherokee bude v prodeji již koncem roku 2007.

Tradice a dominance na trhu terénních automobilů trvá u značky Jeep již více než 65 let. Značka Jeep stále pokračuje v nabízení praktických a pokrokových vozů s pohonem všech kol. Značka Jeep je po celém světě známá pro své hodnoty, kterými jsou schopnosti, nezaměnitelnosti, svoboda a dobrodružství.

Značka Jeep prodala na trzích mimo Severní Ameriku v roce 2007 54 068 vozů, což je meziroční nárůst oproti roku 2006 o 13 procent (do července). Jeep Grand Cherokee je na trzích mimo Severní Ameriku v prodejích své značky těsně na druhém místě, Jeep Cherokee je v současnosti vozem číslo pět.

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Auto Jarov
Osiková 2, Praha 3, 130 00
251 002 288
seat@autojarov.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autocentrum Jan Šmucler
Dvořákova 304, 346 01 - Horšovský Týn
379 412 279
plzen@smucler.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Aktuálně nejlepší česká tenistka Karolína Plíšková se spolu se sestrou Kristýnou stala novou tváří značky Mototechna

Aktuálně nejlepší česká tenistka...

Nejlepší současná tenistka Češka Karolína Plíšková se dnešním podpisem smlouvy se společností AURES Holdings stala jednou z tváří značky zánovních vozů Mototechna. Mototechna poskytne...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - NOVÝ VIDEO POŘAD – AutoPeriskop

NOVÝ VIDEO POŘAD – AutoPeriskop

Opět jsme pro vás připravili speciální přehled novinek, doporučení a testů tentokrát i se známými osobnostmi v motoristickém pořadu AutoPeriskop. V pořadu uvidíte a uslyšíte komentáře...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Generátor dálkových autoovladačů KD-900 se čtečkou frekvencí

Generátor dálkových autoovladačů...

Zabýváte se výrobou autoklíčů a pracujete s dálkovými ovladači? Pak jistě víte, že vybavení kvalitními a moderními přístroji může značně ulehčit práci každému klíčaři. Takovým...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Autoklíče jedině z autoservisu? Nyní už ne!

Autoklíče jedině z autoservisu? Nyní...

Pokud jste majitelem automobilu, pak se i Vás týká problém pořizování autoklíčů a jejich duplikátů. Prodejem autoklíčů se v současnosti zabývají nejen autoservisy, ale také mnohé...