Na mezinárodním Autosalonu v Detroitu se ve světové premiéře představí 14. ledna zcela nové kupé Lexus RC F

Nové kupé Lexus RC F dravého vzhledu pohání nový agregát 5,0 l o výkonu, který překračuje 450 k.

1mlexde1000

Lexus RC F

1mlexdeinter1000

– byl koncipován s ohledem na optimální stabilitu za vysokých rychlostí, což je klíčové u nejvýkonnějšího sportovního vozu s motorem V8, jenž kdy Lexus vyrobil. Charakterizují jej širší kola a pneumatiky, aktivní zadní spoiler, zvětšené nádechy chladícího vzduchu a komponenty z uhlíkových vláken, které dohromady utvářejí to, co Lexus popisuje termínem ‘funkční krása’.

Design vnějšku vozu

Předním partiím modelu RC F dominuje pro Lexus charakteristická maska chladiče ve tvaru vřetene s jemným „F“ motivem aplikovaným do mřížky pod symbolem Lexus. I samotná kapota je vyšší než v případě modelu RC, a napomáhá tak utvářet dynamický rozšířený profil, jenž verzi F přísluší. Model F lze dále rozpoznat díky jeho postoji, ke kterému přispívají průduchy pod předním nárazníkem a blatníky, stejně tak jako strategicky rozmístěná aerodynamická stabilizační žebra.

Vzduchové kanály v zadní části předních blatníků navazují na rozšířené prahy karoserie, a tvoří tak písmeno „L“. K celkově agresivnímu vyznění přispívají celkem čtyři lichoběžníkové koncovky výfuků, umístěné vždy ve dvojicích nad sebou.

Model RC F se svým designem inspiroval u supersportovního vozu Lexus LFA. Ze zádě RC F se při rychlostech nad 80 km/h vysouvá aktivní zadní spoiler, který zajíždí zpět, když rychlost poklesne pod 40 km/h, aby byly zdůrazněny linie kupé u stojícího vozu.

V závislosti na stupni výbavy jsou k dispozici tři verze desetipaprskových kol o rozměru 19″, vyrobených z kované hliníkové slitiny. Dvě verze jsou strojově leštěné, zatímco u nejvyššího stupně výbavy jsou kola ručně leštěná specialisty.

Design interiéru

Dravý exteriér modelu Lexus RC F jde ruku v ruce s pozoruhodným interiérem, jenž připomíná kokpit. Jako jedinečné lze označit ukazatele, volant, sedadla, dekory i pedály. Přístrojovému panelu dominuje přepínatelný kruhový ukazatel, jenž se mění v závislosti na některém ze čtyř volitelných jízdních režimů. Mění se zobrazované údaje, barva displeje i velikost písma.

Velmi důležité je i pohodlí cestujících. V modelu RC F je poprvé použit volant se silným věncem eliptického průřezu (novinka u značky Lexus) a optimálním umístěním pádel ručního řazení. Zcela nová sedadla s dlouhými opěradly a vystupujícím označením „F“ na opěrkách hlavy byla navržena tak, aby připomínala těsně obepnuté sportovní oblečení a nabídla i podobnou úroveň opory. U sedadel lze volit z pěti různých typů kůže, vždy s kontrastním stehováním.

U brzdového a plynového pedálu jsou nově použity unikátní gumové drážky ve tvaru písmene „L“, které spojují formu s funkčností a zajišťují lepší kontakt při ovládání.

Vůz se poprvé ukáže na mezinárodním autosalonu NAIAS 2014 v Detroitu; tisková konference se uskuteční na stánku Lexus 14. ledna 2014 v 8:45 ráno východního standardního času (14:45 SEČ).

Více informací: www.lexus.cz, www.lexus.sk

 

 

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
TAS Komplex s.r.o.
Svárovská 3135, 470 01 - Česká Lípa
487 853 913
tomas.taran@tascl.cz

Související články

VIDEO – Lexus UX, RX – Ženeva...

Co je nového u automobilky Lexus se na ženevském autosalonu ptal moderátor Viktor Tamayo ředitele zastoupení Lexus ČR, pana Martina Pelešky.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

VIDEO – Lexus NX, Lexus CT 200h...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Lexus přímo z autosalonu ve Frankfurtu.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - VIDEO – Toyota Yaris hot hatch, i-TRIL concept a Lexus LC 500, LS 500h – Ženeva 2017

VIDEO – Toyota Yaris hot hatch,...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Toyota a Lexus přímo z autosalonu v Ženevě.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Bridgestone bude dodávat pneumatiky run-flat pro prvovýbavu luxusního kupé Lexus LC500 a LC500h

Bridgestone bude dodávat pneumatiky...

Luxusní kupé Lexus LC500 a LC500h budou uvedeny na trh v roce 2017. Nové pneumatiky Bridgestone – POTENZA S001L Run-Flat Technology (RFT) a TURANZA T005 RFT budou standardní výbavou luxusního...