Mitsubishi na Autosalonu v Paříži (4. – 19. října 2008)

Mitsubishi představí zcela nový crossover Mitsubishi – závodní vůz „Racing Lancer“, kterým naváže na 35 let závodních úspěchů vozu Mitsubishi Lancer.

Od prvního vstupu do závodů (1962 Macao Grand Prix/Mitsubishi 500) bylo Mitsubishi s motorsportem velice úzce spjato.

Mitsubishi na Autosalonu v Paříži (4. – 19. října 2008)

Nezáleželo na disciplíně (okruh: 1971 vítěz Japan Grand Prix/Colt F2000; WRC: 4 tituly pro jezdce a jeden titul pro automobilku/Lancer Evolution; cross country. 12 vítězství na rallye Dakar/Pajero), vynikající dovednosti řidičů a navigátorů Mitsubishi, úspěšnost jeho závodních týmů, integrita jeho vozů spolu s uměním inženýrů centra vývoje, to vše dohromady postupně budovalo vynikající pověst a proslulost Mitsubishi po celém světě.

Laboratoř

Motorsport přinesl takové legendy jako Pajero, ale také Lancer/Lancer Evolution, podporujíce sériově vyráběné vozy po celou historii až po současně uvedenou rodinu Lancer (Sportsedan, Sportback, Ralliart, Evolution) postavenou na platformě „Global Project“.

Jako skutečná testovací laboratoř rozšířil motorsport také oblasti vývoje v centru v Okazaki, od technologie pohonu všech kol až po turbo, které byly použity i u sériově vyráběných vozů a SUV, od modelu Lancer až po Pajero.

Crossover

A dnes Mitsubishi Motors Corporation (MMC) zahajuje novou etapu, když oznamuje svého dalšího závodníka – nový crossover „Racing Lancer“. S tímto vozem bude MMC usilovat o to, aby dalo novou dimenzi svým závodním aktivitám navazujíce tak na 35 let závodních úspěchů vozu Lancer a impozantních 25 let závodní éry vozu Pajero.

Od nového uvedení závodního vozu „Racing Lancer“ pro on-road i off-road, si Mitsubishi slibuje, že v oblasti osobních a SUV vozů marketingově zasáhne větší masy než jeho předchůdci.

Sportovní silueta závodního vozu Lancer, inspirovaná pětidveřovou karoserií právě představeného modelu Lancer Sportback, bude významným základem ofenzivy Mitsubishi i v sektoru osobních vozů, a to stejným způsobem jako když bylo uvedeno nové Pajero Evolution spolu s novou generací sériového vozu Pajero v roce 2006.

Dieselový pohon

Výrazná prezentace značky Mitsubishi na podzimním autosalonu v Paříži, bude umocněna na pozadí střednědobé strategie Mitsubishi pro Evropu – přinášet sportovní dědictví spolu s tzv. zeleným designem – pod označením „One segment/One (green) solution“. Stejně tak jako sehraje „Racing Lancer“ jedinečnou roli ambasadora MMC pro dieselové technologie, bude zelené řešení volbou korporace pro C/D segment, do kterého Lancer patří.

Mitsubishi je v oblasti dieselového pohonu relativní nováček, ale díky svým dlouhodobým zkušenostem s vývojem motorů (byl pionýrem v takových oblastech jako čisté emise, vyvažovací hřídele, turbo, přímé vstřikování od 70. let …) se rozhodl vytvořit dieselový motor, a zastřešit širokou nabídku dieselových pohonných jednotek.

Všechny nové motory, přes zcela nový čtyřválec 4N13 EURO V, který bude uveden v roce 2009, nejprve ve voze Lancer, až po závodní motor V6 3,0 l turbo pro „Racing Lancer“, budou sdílet stejné základní know-how a stejné podstatné zelené benefity dieselové technologie, konkrétně nízká spotřeba paliva a nízké emise.

Cíl „Dakar“ v Jižní Americe 2009

„Racing Lancer“ je super cross-country rallye vozem, který byl vyvinut v souladu s pravidly FIA pro skupinu T1 (upravené cross-country rallye vozy). A je v souladu i s novými pravidly, která přijdou v účinnost v roce 2010.

Nový dieslový motor byl za poslední měsíce několikrát odzkoušen ve voze Pajero Evolution a Mitsubishi Motors si je jisté, že „Racing Lancer“ se díky němu stane významným hráčem na Rallye Dakar 2009, který bude v příštím roce přesunut z Afriky do Jižní Ameriky, kde také „Racing Lancer“ poprvé odstartuje.

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

Kontakt:
ARAVER CZ s.r.o.
Na Zerzavici 1946, 686 01 - Uherské Hradiště
572 433 315
dostalek.jiri@araver.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Skupina Auto Palace dosáhla v ČR v roce 2017 rekordního obratu a opět překročila hranici 10 tisíc prodaných nových vozů

Skupina Auto Palace dosáhla v ČR v roce...

 Celkem v roce 2017 prodala skupina 10 392 nových vozů a 2 917 ojetých vozů! Obrat dealerské skupiny dosáhl výše 5,95 mld. Kč. Celkově bylo za všechny značky skupiny prodáno 10 392 nových...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Martin Saitz je novým generálním ředitelem pro distribuci a retail  v České a Slovenské republice v rámci společnosti AutoBinck CZ s.r.o.

Martin Saitz je novým generálním...

V ustanovené duální funkci společnosti AutoBinck CZ s.r.o. bude Martin Saintz  – nadále v pozici Generálního ředitele zodpovědný za obchodní aktivity společnosti M Motors CZ a M Motors...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Mitsubishi na letošním mezinárodním autosalonu v Indonésii (10. až 20.srpna 2017) uvede v celosvětové premiéře nové kompaktní crossover-MPV

Mitsubishi na letošním mezinárodním...

Společnost Mitsubishi Motors Corporation (MMC) oznámila, že v rámci 25. ročníku indonéského mezinárodního autosalonu GAIKINDO (GIIAS) poprvé představí své nové kompaktní crossover-MPV. V...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - MITSUBISHI POSKYTUJE NEJLEPŠÍ SERVISNÍ SLUŽBY

MITSUBISHI POSKYTUJE NEJLEPŠÍ SERVISNÍ...

Výsledky výroční studie americké agentury J.D.Power říkají, že Mitsubishi je číslo jedna   v Německu v oblasti spokojenosti zákazníků. Působivý návrat značky Mitsubishi v Německu...