Mistrovství Evropy FIA v rallycrossu – triumf Alexandra Hvaala v Rakousku

Jezdec Hansen Motorsport Alexander Hvaal (NOR) si připsal své premiérové vítězství v kategorii Super Car v předposledním závodě mistrovství Evropy FIA v rallycrossu.

Mistrovství Evropy FIA v rallycrossu - triumf Alexandra Hvaala v Rakousku
Mistrovství Evropy FIA v rallycrossu - triumf Alexandra Hvaala v Rakousku
Mistrovství Evropy FIA v rallycrossu - triumf Alexandra Hvaala v Rakousku

Alexander na DS3

– ve vzrušujícím finále bojoval s dalším Citroënem Brita Liama Dorana. Na cílové pásce ho následoval týmový kolega, vedoucí muž celé série Timur Timerzyanov (RUS), aby tak pro tým získali kýžené double.

Pro oba vedoucí piloty série, jezdce podporovaného Red Bullem Timura Timerzyanova a Timmyho Hansena jezdícího s podporou Cooper Tires, byla obtížná už kvalifikace. Oba, Timmur a Timmy měli problémy už v první zatáčce po startu, kde oba poškodili pneumatiku. Oba ale překonali všechny potíže a nástrahy a probojovali se do semifinále. Alexander Hvaal na druhou stranu dosáhl nejrychlejšího času v prvním kole závodu, což značilo čtvrté místo celkově a 13 mistrovských bodů. Co je pozoruhodné, všichni tři piloti Hansenovy stáje se potkali ve stejném semifinále -Alexander měl navrch nad kolegy Timurem a Timmym.

„Je to skvělý pocit,“ řekl nadšený Alexander. „Auto bylo po celý víkend výborné a já byl potěšený výkonem v kvalifikaci. To, že jsem se propracoval až na pódium, to je sen, šampaňské mi nikdy nechutnalo jako právě nyní,“ uzavřel rozzářený mladý Nor.

V kategorii Super1600

– se pilot Hansen týmu, Erik Färén (SWE), kvalifikoval pěkným třetím místem. Svůj Citroën C2 dovedl na třetím místě v semifinále a ve finále pak na 5. pozici. Před finálovým dějstvím šampionátu je tak celkově na 3. pozici.

Restart šampionátu JRX po letní pauze byl svědkem síly Kevina Hansena a jeho Citroënu DS3 JRX, resp. jeho postupu do finále sítem kvalifikace a poté i jeho vítězství. Hlavní rivaly v boji o celkový titul dělí jediný bod, takže finále v neděli v Německu bude napínavé.

„Je to vzrušující,“ zvolal šťastný Kevin. „O titulu se bude rozhodovat až v posledním závodě, což je velká motivace,“ přidal teenager. „Zdejší trať mi vyhovovala, podařilo se nám dobře nastavit vůz na vlhčí podmínky. Neměli jsme žádné problémy. Vím, že jsem rychlý, v Německu mi to sedlo už loni. Pracovali jsme tvrdě hlavně na nastavení vozu, měl by to být dobrý závod. Jsme nyní jen bod za Williamem Nilssonem. Může se stát cokoli, ale naším cílem je mistrovský titul.“

„Byl to pro nás klíčový víkend v celém šampionátu,“ nechal se slyšet šéf stáje Hansen Motorsport, Kenneth Hansen. „Přijeli jsme sem se třemi piloty v první šestici kategorie SuperCar. Náš cíl byl udržet tyto skvělé pozice. Jsem obzvlášť potěšený Alexandrem, který vyhrál zaslouženě po vyzrálém výkonu. Týmová pohoda a nálada jsou velkým příslibem pro finálový podnik v Německu,“ přidal Kenneth Hansen.

Mistrovství se uzavře v Buxtehude v Německu 21. a 22. září.

SuperCar – finále v Greinbachu:

1. Alexander Hvaal NOR Hansen Motorsport
2. Timur Timerzyanov RUS Hansen Motorsport
3 Davy Jeanney FRA
4. Sig Olav Walfridsson SWE
5. Liam Doran GB
6. Petter Solberg NOR

SuperCar – celkové pořadí po 8. kole:

1. Timur Timerzyanov RUS Hansen Motorsport 161
2. Davy Jeanney FRA 141
3. Timmy Hansen SWE Hansen Motorsport 138
4. Andreas Bakkerud NOR 119
5. Liam Doran GB 98
6. Alexander Hvaal NOR HansenMotorsport 98

JRX, 5. závod v Rakousku:

1: Kevin Hansen
2: William Nilsson
3: Magda Andersson

JRX – celkové pořadí šampionátu (5/6):

1: William Nilsson 02
2: Kevin Hansen 01
3: Magda Andersson 3
4: Ada Marie Hvaal 2
5: Pasi Pukema 0

Značka CITROËN

Značka Citroën byla založena před 90 lety pod pařížskou Eiffelovkou. Tato kreativní a dynamická značka uvedla v roce 2010 na trh novou řadu výrobků DS, kterou dnes tvoří modely Citroën DS3, DS4 a DS5. Citroën, opírající se o koncepci „Kreativní technologie“, má ve své nabídce dva plně elektrické vozy, vozy využívající mikrohybridní technologii e-HDi a technologii „Full Hybrid“ – Hybrid4. Tyto technologické novinky nesou své ovoce i v mistrovství WRC, kde již Citroën získal 7 titulů v Poháru konstruktérů. Značka inovuje i v oblasti služeb a přichází se službou Citroën Multicity, představující její nabídku mobility. Citroën, to je 10 000 kontaktních míst pro zákazníky, zastoupení v 90 zemích a 1 265 000 vozů prodaných v roce 2012.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Autorizovaný dealer a opravce VOLVO

Člen koncernu TUkas

 

Kontakt:
AUTO-STAIGER CZ A.S.
Praha 10, Černokostelecká 621/122
+420 271 009 111
servis.volvo@auto-staiger.cz

Související články

Emov spouští v Lisabonu sdílení...

Služba nabízející sdílení automobilů emov, která vznikla jako společný podnik mezi značkou Free2Move a společností Eysa, začne od dubna fungovat v portugalské metropoli; Emov nabídne...

Skupina PSA a společnost DCS...

Skupina PSA a Digital Charging Solution (DCS) – dceřiná společnost skupiny BMW a provozovatel služby ChargeNow – uzavřely partnerství, na jejímž základu získávají zákazníci značek Peugeot...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Skupina PSA zveřejňuje výsledky emisí svých vozů ve skutečném provozu

Skupina PSA zveřejňuje výsledky emisí...

Protokol pro měření spotřeby paliva ve skutečném provozu, který vypracovala skupina PSA společně s neziskovými společnostmi T&E, FNE a orgánem Bureau Veritas, byl rozšířen na měření...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Historické výsledky skupiny PSA v roce 2017: rekordní obrat, rekordní objem prodejů, rekordní hospodářský výsledek z provozní činnosti a rekordní čistý zisk pro skupinu

Historické výsledky skupiny PSA v roce...

Úspěch plánu Push to Pass a první konkrétní výsledky plánu oživení společnosti Opel/Vauxhall (O/V) PACE! [1] Růst objemů: 3,63 milionů prodaných vozů, +15,4 %[2]; Růst obratu skupiny[3] o...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - VIDEO – Citroën Berlingo třetí generace, Citroën C4 Cactus – Ženeva 2018

VIDEO – Citroën Berlingo třetí...

S Lenkou Martinovou, PR manažerkou Citroën ČR, si na ženevském autosalonu popovídal o novinkách stáje Citroën moderátor Viktor Tamayo.