Michelin rozšiřuje pro nadcházející zimní sezónu svoji nabídku

Nový Michelin Pilot Alpin a další novinky

Michelin rozšiřuje pro nadcházející zimní sezónu svoji nabídku

Novinkou pro letošní zimní sezónu je plášť Nový Michelin Pilot Alpin, který je určen zejména pro výkonné vozy. Pro Nový Pilot Alpin jsou charakteristické samoblokovací lamely BDS (v rychlostním indexu H) a VTS (v rychlostním indexu V). Svojí 3D koncepcí umožňují současné působení jak v podélném, tak i v příčném směru, bez omezování jedné vlastnosti na úkor druhé. 3D lamely zaručují perfektní přilnavost za všech podmínek:

  • Náledí – zajišťují optimální přenos výkonu motoru.
  • Mokro – působí jako stírače, výrazně redukují množství vody v kontaktní ploše pneumatiky s vozovkou.
  • Sucho – optimalizují chování pneumatiky v příčném i podélném směru.
  • Sníh – mají výrazný záběrový efekt.

Kvalitu pláště dokazuje i fakt, že získal homologace od tak prestižních výrobců, jako je BMW, Mercedes-Benz nebo Porsche. Homologace je vyznačena na bočnici pneumatiky. Například v označení 205/55 R 16 91 H PILOT ALPIN PA 2 TL* hvězdička udává, že se jedná o pneumatiku doporučenou pro vozy značky BMW. To znamená, že daná pneumatika splňuje všechna kriteria, která jsou výrobcem automobilů kladena na pneumatiku. Příjemnou stránkou pneumatik Nový Michelin Pilot Alpin je i jejich jízdní komfort – malý hluk a minimální přenos vibrací do vnitřku vozu.


Michelin rozšiřuje pro nadcházející zimní sezónu svoji nabídku

V loňském roce uvedl Michelin na trh 2. generaci zimního pláště Michelin Alpin v rychlostním indexu T. Jedinečné 3D lamely BDS se uplatňující i u těchto pneumatik pro nižší a nižší střední třídu vozidel. Směrový dezén pláště Nový Michelin Alpin vytváří eliptickou styčnou plochu s vozovkou a vznikající „pluhový“ efekt zaručuje efektivní odvádění vody ze stopy a výrazně snižuje nebezpečí aquaplaningu.

Michelin Alpin 1. generace


Michelin rozšiřuje pro nadcházející zimní sezónu svoji nabídku

Produktovou řadu zimních pneumatik Michelin v rychlostním indexu Q a T doplňuje Alpin 1. generace se svými pružnými lamelami ve tvaru „Z“ a „Y“, které výrazně zlepšují záběrové vlastnosti na sněhu. Pneumatika je charakteristická svojí dvojitou eliptickou stopou s širokou středovou drážkou, která účinně odvádí vodu a tím výrazně snižuje riziko akvaplaningu. Největší předností unikátní technologie „Y“ lamel je však jejich chování při postupném opotřebení: Při snížení výšky vzorku přibližně o 30 % se „Y“ lamely rozdvojují čímž si pneumatika stále zachovává vynikající záběrové vlastnosti na sněhu po celou dobu své životnosti.

Michelin 4×4 Alpin


Michelin rozšiřuje pro nadcházející zimní sezónu svoji nabídku

Speciálně pro řidiče vozů s pohonem všech kol je určen plášť Michelin 4×4 Alpin. Hlavními přednostmi těchto pneumatik, dodávaných v rozměrech od 195/80 R 15 až po 255/65 R16, jsou výborné záběrové i brzdné vlastnosti na zasněžených a zledovatělých vozovkách, jistota na mokrém povrchu a také nízká hladina hluku.

Michelin Agilis Snow Ice


Michelin rozšiřuje pro nadcházející zimní sezónu svoji nabídku

Pneumatiky řady Michelin Agilis Snow Ice jsou vynikajícím pomocníkem řidičů užitkových vozů a jsou k dispozici jak pro lehké užitkové vozy (Renault Kangoo, Opel Combo) tak i pro střední a těžká užitková vozidla (Citroën Jumper, Renault Master). Specifikem těchto plášťů je poněkud vyšší tuhost dezénových Z-lamel, což se příznivě projevuje v lepších záběrových vlastnostech, kratší brzdné dráze a v delší životnosti. Příkladná je odolnost pneumatik proti vzniku nebezpečného akvaplaningu.

KLEBER


Michelin rozšiřuje pro nadcházející zimní sezónu svoji nabídku

Krisalp HP je určen pro vozy střední a vyšší střední třídy – plášť navazuje na předcházející řadu Krisalp 3 a obohacuje nabídku o nové rozměry. Pneumatika vykazuje vynikající výsledky při jízdě nejen na suchém povrchu, ale výrazně snižuje i riziko akvaplaningu. Bezpečnost jízdy na mokré vozovce i na zaplavené silnici je zajištěna díky směrovému dezénu a vysoké hustotě lamel. Krisalp HP je k dispozici v rozměrech 14, 15, 16 a 17 palců s profilovým číslem 50 až 80 v rychlostních indexech T a H.

Michelin rozšiřuje pro nadcházející zimní sezónu svoji nabídku

Krisalp 3 doplňuje zimní produktovou řadu Kleber pro automobily nižší třídy, je k dispozici v mnoha rozměrech. Speciální směs s obsahem siliky zaručuje optimální míru bezpečnosti na mokrém nebo zasněženém povrchu a vysoký počet lamel přispívá k vynikajícímu odvodu vody a rozbředlého sněhu.

Michelin rozšiřuje pro nadcházející zimní sezónu svoji nabídku

Transalp je optimální zimní pneumatikou pro lehké užitkové vozy a k dispozici je v rozměrech od 13 do 16 palců v rychlostních indexech N, Q, R a T. Charakteristickým rysem dezénu jsou výrazné podélné drážky a masivní příčná ramena, která zaručují velmi dobrou trakci i v čerstvém hlubokém sněhu. Pláště Kleber Transalp vynikají dlouhou životností, vysokou nosností a překvapivě nízkou hladinou jízdního hluku.

KORMORAN


Michelin rozšiřuje pro nadcházející zimní sezónu svoji nabídku

Kormoran Snow Pro vyniká vyváženými vlastnostmi. Tento zimní plášť garantuje vysokou míru bezpečnosti při jízdách na mokrých a zledovatělých silnicích a také vysoký cestovní komfort. Tři výrazné obvodové drážky zaručují účinnou evakuaci vody ze stopy vozu, bohaté lamelování dezénu se projevuje ve výborných záběrových i brzdných vlastnostech. Masivní konfigurace dezénových prvků zlepšuje stabilitu jízdy, rozdílná velikost dezénových figur se projevuje v nízké úrovni hluku.

Michelin rozšiřuje pro nadcházející zimní sezónu svoji nabídku

Kormoran Winter C S20 je určen pro racionálně uvažující majitele užitkových vozů o celkové hmotnosti od 1,5 do 3,5 tuny pneumatika Kormoran Winter C S20. Tento robustní plášť, vyráběný v rychlostní kategorii až do 140 km/h a v průměrech 14, 15 a 16 palců, zaručuje vysokou míru bezpečnosti a plnou mobilitu i v náročných zimních podmínkách. Velká hloubka dezénu přispívá k dlouhé životnosti pláště.

BFGOODRICH


Michelin rozšiřuje pro nadcházející zimní sezónu svoji nabídku

Winter G se směrovým dezénem novinka, která doplňuje a zároveň rozšiřuje rozměrovou škálu zimní nabídky značky BFGoodrich. Je určena především sportovně laděným vozům ve střední a vyšší střední třídě. Vykazuje velmi dobré chování na suchém povrchu a příkladnou bezpečnost na mokrém povrchu. Díky nulovému nárazníku a vhodně namíchané směsi poskytuje vyvážené jízdní vlastnosti v zimních měsících.

Winter 2 T/A je neocenitelným pomocníkem pro všechny majitele SUV vozů. Zaručují optimální chování při jízdě na silnicích i v lehčím terénu bez ohledu na to, zda je povrchu mokrý, promrzlý nebo dokonce zasněžený.


Michelin rozšiřuje pro nadcházející zimní sezónu svoji nabídku

4 x 4 Winter Slalom znají dobře především řidiči terénních a užitkových vozů s pohonem všech kol. Jedná se o vyváženou pneumatiku pro vozy s pohonem všech kol zaručující optimální chování vozidla v zimních podmínkách. Je nabízena v rychlostním indexu Q a S, v průměrech 15 a 16 palců.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
CB Auto a.s.
Dr. Milady Horákové 1477, 370 05 - České Budějovice
385 102 421
seat@cb-auto.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Společnost Invelt, výhradní zástupce automobilového výrobce Alpina na českém trhu, představuje nový model BMW ALPINA D5 S (podrobná informace)

Společnost Invelt, výhradní zástupce...

Představovaný model v současnosti považován za nejrychlejší sériově vyrobený diesel na světě. Tento sportovní model kombinuje vynikající charakteristiky předchozího modelu a přidává...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - VIDEO – BMW X7 Concept, BMW i vision dynamics, BMW M5, BMW i3, MINI Countryman hybrid – Frankfurt 2017

VIDEO – BMW X7 Concept, BMW i vision...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky BMW přímo z autosalonu ve Frankfurtu.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Dvacetileté auto z Áček pokořilo 14 tisíc kilometrů a dojelo do mongolského Ulánbátaru

Dvacetileté auto z Áček pokořilo 14...

Nízkorozpočtová výprava 2 nezávislých cestovatelů Richarda Nemetha a Stefana Stefanova a „richhikera“ Stanislava Gálika trvala 21 dní a vedla přes 12 zemí. Tři týdny po odjezdu mladí...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Dvacetileté auto se vydává na cestu do Mongolska, vůz za 69 tisíc Kč vybrali lidé z nabídky AAA AUTO

Dvacetileté auto se vydává na cestu do...

Nízkorozpočtová výprava s BMW E39 528i za 69 000 Kč, 24 000 km za volantem, 14 zemí, 35 dní, 2 nezávislí cestovatelé, spaní pod stanem a „richhiker“ Stanislav Gálik. Společnost AAA AUTO...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - BMW Renocar nově otevírá autorizovaný servis nových i ojetých vozů v centru Prahy na Vyšehradě

BMW Renocar nově otevírá autorizovaný...

Zajišťuje tak výbornou dostupnost servisního místa na pražském metru. „Naším cílem je vyjít vstříc klientům v časové tísni a přiblížit se jim v širším centru Prahy. Prioritou je pro...