Mercedes-Benz Praha podpořil formou zápůjčky vozu smart forfour činnost obecně prospěšné společnosti yourchance Začni správně!

Projekt Začni správně obecně prospěšné společnosti yourchance se zabývá integrací mladých lidí, kteří vyrostli v dětských domovech, do společnosti.

1mbdeti1000

Cílem projekt Začni správně

– je pro tyto čerstvě dospělé vytvořit účinný systém pomoci, přinést jim pozitivní vzory a umožnit sdílení zkušeností v rámci programu individuálního rozvoje. To všechno jako kroky v prevenci předluženosti, bezdomovectví a trestné činnosti v České republice.

Mercedes-Benz Praha se rozhodl tyto velkorysé cíle společnosti yourchance podpořit

„Činnost společnosti yourchance spočívá skutečně ve snaze o komplexní řešení problematiky začleňování dětí z dětských domovů do společnosti, nikoliv jenom o podání pomocné ruky jednorázově bez koncepčního řešení na úrovni vyhlášek a zákonů České republiky. Proto jsme se rozhodli projekt Začni správně podpořit,“ říká k navázání spolupráce Jan Bubeník, ředitel Mercedes-Benz Praha.

Začni správně přitom není jediným projektem, který yourchance realizuje

Jedním z hlavních cílů společnosti je také prosazování změn ve vzdělávacím systému českého školství, proto například pořádá workshopy finanční gramotnosti pro žáky základních a středních škol, učitele i širokou veřejnost. Za projekt Podnikam.eu, který byl impulsem ke vzniku Začni správně a zaměřoval se na podporu zdravých finančních a pracovních návyků dětí z dětských domovů, získal tým realizátorů Výroční cenu Nadace T-Soft Eternity.

Oficiální oznámení partnerství a předání vozidla proběhlo 10. 3. na Dobročinném plese společnosti, který se konal v Grand hotelu Bohemia v centru Prahy. Už tak báječnou atmosféru po celý večer skvěle dotvářeli i moderátoři večera, Veronika Kašáková, dívka, která vyrostla v dětském domově, stala se finalistkou České Miss 2013 a o své dosavadní životní cestě napsala knihu, a Karel Diviš, moderátor Redakce sportu ČT.

Zástupci Mercedes-Benz Praha

– předali do rukou zakladatelek yourchance o.p.s. klíčky od nového automobilu, který si hosté plesu mohli prohlédnout hned u vstupu do hotelu. Auto má nepřehlédnutelnou červenou barvu a je označeno speciálním polepem „Mercedes-Benz Praha je partnerem yourchance“.

Jana Merunková, ředitelka yourchance reagovala na dar slovy:

„smart pro nás bude obrovským pomocníkem. Jsme za tuto podporu Mercedes-Benz Praha velmi vděční. Nový vůz nám pomůže ke snadnější realizaci všech našich aktivit ve školách i v dětských domovech po celé České republice.“ Jana Merunková se v neziskovém sektoru pohybuje od roku 2000. Za tu dobu se stala iniciátorkou a autorkou řady prospěšných projektů, které podpořili významní čeští podnikatelé a umělci, nadnárodní společnosti, ale i řada drobných dárců. Ke svému působení říká: „Jsou věci, které mě štvou, a cítím, že by měly být jinak. Nečekám ale, až se to změní nebo že to někdo udělá. Samo se nic nestane… Pokud chci něco zásadního změnit, musím udělat, co je v mých silách … a cestou se vždycky někdo přidá.“

Důkazem toho je fakt, že prvním krokem ve spolupráci Mercedes-Benz Praha a yourchance byla podpora dotisku neprodejné edice 1000 ks knížek Hejno bílých vran aneb Když opustíte děcák. Původní náklad zmizel z knižních pultů během pár měsíců a na dětské domovy, kde se knížka měla stát inspirací těm, které start samostatného života teprve čeká, se vůbec nedostalo. Tehdejší redaktoři časopisu Týden, Josef Hympl a Pavel Cechl, se chopili problematiky odchodu z dětského domova s novinářskou profesionalitou a předložili čtenářům deset autentických příběhů. Přestože se nejedná o lehké životní osudy a překážek je v nich opravdu hodně, každý z nich má svůj šťastný konec.

Věříme, že spolupráce yourchance a Mercedes-Benz Praha pomůže k tomu, že takových příběhů bude přibývat.

 

 

 

Specializovaný servis a prodej vozů Mercedes Benz a AMG.

Servis, lakovna, klempírna, řešení pojistných událostí, financování Mercedes Benz a AMG.

 

Kontakt:
CAR MOTORS MB
Praha 3, Koněvova 143
+420 737 209 090
prodej@carmotorsmb.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autodružstvo Frýdek Místek
Beskydská 704, 738 02 - Frýdek Místek
730 588 237
seat@autodruzstvo-fm.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Mercedes-Benz Vans odhaluje první detaily o novém modelu Sprinter

Mercedes-Benz Vans odhaluje první detaily...

Nová generace bestselleru v segmentu velkých užitkových vozů bude uvedena na trh v prvním pololetí roku 2018. Mercedes-Benz Vans odhalil – v rámci prvního ročníku velkého severoamerického...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Předzvěst nové generace: Mercedes-Benz Concept A Sedan představen na autosalonu Auto Shanghai

Předzvěst nové generace: Mercedes-Benz...

 Mercedes-Benz studií Concept A Sedan seznamuje s výhledem na novou generaci kompaktních vozů a možnou novou karosářskou variantu. Studie Concept A Sedan konkretizuje další vývoj designérského...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - VIDEO – Mercedes-Benz AMG E kombi, Maybach G650 v12, Concept Mercedes-AMG GT – Ženeva 2017

VIDEO – Mercedes-Benz AMG E kombi,...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky MERCEDES přímo z autosalonu v Ženevě.  

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Deset nových sanitních vozů Mercedes-Benz Sprinter se skříňovou nástavbou a jeden vůz GLE v prosinci 2016 převzali zástupci Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy (ZZSHMP)

Deset nových sanitních vozů...

Slavnostního převzetí nových sanitních vozidel se zúčastnil také kardinál Dominik Duka, radní Radek Lacko, ředitel ZZSHMP, Petr Kolouch a další představitelé. Od roku 1987 používá Pražská...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Mercedes-Benz E 220d – redakční test

Mercedes-Benz E 220d – redakční test

Která automobilka má aktuálně náskok díky technice? Audi nebo Mercedes? A proč?