Mercedes-Benz mezi taxíky nejoblíbenější

V řadě zemí dominují mezi taxíky automobily značky Mercedes-Benz. Například jejich 75 % podíl v Německu znamená, že téměř 40 000 z celkového počtu 52 500 jich jezdí s trojcípou hvězdou na přídi. I ve vzrůstající konkurenci je značka Mercedes-Benz stále úspěšná. Dvě třetiny z 12 000 nově přihlášených taxíků ročně jsou vozy Mercedes-Benz. 75 procent z 500 milionů těch, kteří za rok použijí taxík, cestuje Mercedesem.

Z mezinárodního hlediska získávají taxíky Mercedes-Benz, i přes stagnující trh, stále větší podíl. Tento trend se týká zvláště Evropy. Prodeje taxíků Mercedes-Benz se v roce 1998 zvýšily oproti předchozímu roku celosvětově o zhruba 5 procent na 16 500 vozů. V roce 1999 se počítá s dalším nárůstem na zhruba 17 200 taxíků.


Důvěru jak podnikatelů z oblasti taxislužby tak jejich zákazníků ve vozy je důsledkem dlouhé životnosti a vysoká spolehlivost těchto automobilů. Taxíky Mercedes-Benz jsou v provozu i více než deset let. Řada těchto vozů a jejich řidičů již najela milión kilometrů. Mimořádné zatížení taxíků je dáno tím, že pro zajištění celodenního provozu se o jeden vůz dělí několik řidičů. K dominantnímu postavení taxíků Mercedes-Benz přispívá i skutečnost, že cena ojetého taxíku značky Mercedes-Benz v poměru k jeho pořizovací ceně je o 15 až 20 % vyšší než u ostatních značek.


Nejoblíbenějším vozem německých taxikářů je Mercedes-Benz třídy E. K této modelové řadě patří každý druhý taxík v Německu a mezi taxíky s trojcípou hvězdou je zastoupen dokonce 70 procenty. Po poslední modernizaci se tento taxíkový bestseller představuje v novém lesku: limuzíny a modely kombi se vznětovými motory CDI, šestistupňovou převodovkou, okenními airbagy a elektronickými asistenčními systémy. Mimo vysoké hospodárnosti provozu a komfortu mají rozšířenou výbavu, speciálně koncipovanou pro její využití v taxíku. Patří k ní také řada inovačních řešení převzatých z taxíkové varianty třídy S. Doplňkové přístroje jsou nyní pro optimální využití vnitřního prostoru a zvýšení ceny vozu při jeho dalším prodeji integrovány do stávajících funkčních celků. Perfektně se například podařilo zabudovat na přání zákazníka taxametr do vnitřního zpětného zrcátka.


Taxíky Mercedes-Benz ujedou ročně průměrně 71 tisíc kilometrů. Pro taxislužbu jsou obzvláště oblíbené hospodárné a spolehlivé modely této značky poháněné naftovýni motory: třída E, která je v této oblasti služeb velmi oblíbená, je z 80 procent vybavena naftovým motorem. Měřítkem výkonu a spotřeby se nyní staly nové motory CDI s přímým vstřikem nafty technikou common-rail, chladičem stlačeného vzduchu a přeplňováním turbodmychadlem s proměnnou geometrií rozváděcích lopatek turbíny. Model E 200 CDI dává výkon 85 kW, model E 220 CDI pak 105 kW. Oba mají spotřebu pouze 6,2 l nafty na 100 km.


Od jara letošního roku je možné objednat také novou třídu S jako taxi. Mercedes-Benz tak nabízí taxikářům a jejich zákazníkům nejen mimořádný komfort, ale také vůbec nejširší výběr modelů. Taxislužbě jsou k dispozici vozy třídy C, E, S a V včetně modelu Vito celkem ve 34 verzích.


Potřeby v oblasti taxislužby plní Mercedes-Benz již od roku 1897, kdy se objevil první taxík na světě – motorový kočár Daimler s taxametrem. Od té doby se získanými zkušenostmi doplňují koncepční a technická řešení, která zpříjemňují život jak taxikářům, tak jejich zákazníkům. Například zařízení využívající zbytkové teplo motoru dovoluje udržet příjemnou teplotu v kabině i při stání taxíku do 30 minut, aniž by motor běžel.


Mercedes-Benz zajišťuje podnikatelům v oblasti taxislužby také mimořádné podmínky týkající se hospodárnosti vozů a jejich šetrnosti k životnímu prostředí: použité zážehové motory jsou díky tříventilové technice a zdvojenému zapalování ještě hospodárnější a ekologičtější. Výmět škodlivin ve výfuku je asi o 50 procent nižší než vyžadují současné normy platné v zemích EU.


Do vozů Mercedes-Benz třídy C, E a S je možné bez příplatku objednat dětské sedačky na zadní sedadla a další příslušenství, které je pro provozování taxíku vhodné.

Specializovaný servis a prodej vozů Mercedes Benz a AMG.

Servis, lakovna, klempírna, řešení pojistných událostí, financování Mercedes Benz a AMG.

 

Kontakt:
CAR MOTORS MB
Praha 3, Koněvova 143
+420 737 209 090
prodej@carmotorsmb.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Libor Suchý, autoprodejna
Nový Šaldorf 81, 671 81 - Znojmo
515 227 952
seat@autoprodejnasuchy-znojmo.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Cena čtyřletých ojetin začíná stagnovat. Nová auta však stále zdražují

Cena čtyřletých ojetin začíná...

Ceny ojetých vozidel rostly v posledním roce rychleji než ceny nových. Zatímco nové vozy zdražily o 3,57 %, cena čtyřletých ojetin se v posledních čtyřech kvartálech zvýšila o 9,14 %. V...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Das WeltAuto dosáhlo od ledna do září více než 8% růstu prodeje

Das WeltAuto dosáhlo od ledna do září...

V síti Das WeltAuto se v prvních devíti měsících letošního roku prodalo 15 464 ojetých vozů V porovnání se stejným obdobím loňského roku vzrostl prodej o 8,2 % Největší zájem je o velmi...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stará auta do šrotu? Lidé do nich naopak začínají více investovat

Stará auta do šrotu? Lidé do nich...

Akcie, virtuální měny, dluhopisy nebo třeba zlato. To všechno jsou produkty, které investoři hojně využívají. Posledních několik let se jako jedna z nejlepších možností, kam uložit...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Aktuálně nejlepší česká tenistka Karolína Plíšková se spolu se sestrou Kristýnou stala novou tváří značky Mototechna

Aktuálně nejlepší česká tenistka...

Nejlepší současná tenistka Češka Karolína Plíšková se dnešním podpisem smlouvy se společností AURES Holdings stala jednou z tváří značky zánovních vozů Mototechna. Mototechna poskytne...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - LEGENDY 2018 PŘEDSTAVILY HVĚZDY SLAVNOSTI

LEGENDY 2018 PŘEDSTAVILY HVĚZDY...

Dvacet oceněných exponátů Volba poroty složené z členů organizačního výboru Výjimečné automobily z historie i současnosti Letošní jubilejní 5. ročník ojedinělé automobilové slavnosti...