Marcel Tuček dnes v sobotu 26. června startuje ve třetím dílu šampionátu Rallyespint Kopná

Pojede s vozem Toyota Yaris 1.3 plzeňského týmu Klub Fox Racing

Prioritní jezdec české Federace automobilového sportu Marcel Tuček bude dnes na startu v Kopné poprvé v kariéře. Ostřílený soutěžák zná ale Zlínsko, kde se dnes podnik odehraje, jako své boty. Má totiž za sebou bezpočet startů ve slavné Barum rallye či Valašské rallye, které se v okolí Zlína každoročně konají.

Marcel Tuček dnes v sobotu 26. června startuje ve třetím dílu šampionátu Rallyespint Kopná
Marcel Tuček dnes v sobotu 26. června startuje ve třetím dílu šampionátu Rallyespint Kopná
Marcel Tuček dnes v sobotu 26. června startuje ve třetím dílu šampionátu Rallyespint Kopná


„Rallyespint Kopná jsem sice ještě nikdy nejel, ale předpokládám, že tratě rychlostních zkoušek budou složené z úseků, na kterých se v minulosti jela Barumka nebo Valaška. Tedy úzké cesty s poněkud rozbitým asfaltem, samá zatáčka, horizont a okolo cest vysoká tráva. Jak jsem od jezdců zaslechl, prý jsou to části erzet Kašava nebo Držková. Prostě hodně obtížná trať, samá záludnost. A to mám rád,“ uvedl Marcel Tuček. Domažlického pilota bude navigovat tradiční spolujezdec Václav Tesař.


Tuček se pomalu ale jistě stává specialistou na nejmenší objemovou třídu N1. Za volantem yarisu si letos v Česku vyzkoušel všechna místa na stupních vítězů. Minulý týden absolvoval rallye ve slovenských Košicích, kde vyhrál „en jedničky“. Pro změnu s fabií.


„Na Kopné bych si rád vítězství zopakoval. Podmínky tady budou podobné tomu, co jsme zažili v květnu Českém Krumlově. A tam jsme vyhráli. Z Košic jsem rozjetý, ale také trochu unavený. Ovšem z toho se vyspím a půjdu po výhře. Ve druhém letošním sprintu v Brně nám utekla v poslední erzetě. Teď si na to dám pozor. Každopádně se těším, až se do Slušovic vydám,“ uvažoval Tuček.


Domažlický pilot měl celý týden napilno, a to jak při podnikání, tak za volantem soutěžní Toyoty Yaris. Nejvíce práce měl ve středu, kdy proháněl yarise po mosteckém autodromu před televizními kamerami.


„Točili jsme srovnávací test mezi sériovým yarisem a naším soutěžním provedením. Nebyla to sice žádná dřina, ale času to zabralo hodně. Jezdili jsme jak po okruhu, tak po pomocných komunikacích autodromu. Výsledek uvidíme v televizi,“ vysvětlil jezdec.

Pavel Kestler, Klub Fox Racing v Autoklubu České republiky

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Auto Anex s.r.o.
Žerotínova 378, 405 02 - Děčín III
412 558 098
seat@autoanex.cz

Související články

VIDEO – Toyota Land Cruiser, Toyota...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Toyota přímo z autosalonu ve Frankfurtu.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - VIDEO – Toyota Yaris hot hatch, i-TRIL concept a Lexus LC 500, LS 500h – Ženeva 2017

VIDEO – Toyota Yaris hot hatch,...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Toyota a Lexus přímo z autosalonu v Ženevě.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Toyota Corolla 1.6 Valvematic 2017

Toyota Corolla 1.6 Valvematic 2017

Jsou dnes auta lepší než před dvaceti lety? Co taková Toyota Corolla 1.6 Valvematic?

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Toyota GT86 2017

Toyota GT86 2017

Jako jedni z prvních jsme mohli otestovat novou Toyotu GT86. A bez zbytečných řečí musíme říct, že je ještě lepší, než jsme čekali. Ale má přeci jen jeden problém. O něm ale až na konci...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nejpraktičtějším užitkovým vozem roku 2016 je Citroën JUMPY, Peugeot EXPERT a Toyota PROACE

Nejpraktičtějším užitkovým vozem...

V rámci výstavy Transport Expo byly ve středu 23. 11. 2016 vyhlášeny výsledky ankety o „Nejpraktičtější užitkový vůz roku 2016“ : Citroën Jumpy, Peugeot Expert i Toyota Proace:  Cílem...