Marcel Tuček dnes v sobotu 26. června startuje ve třetím dílu šampionátu Rallyespint Kopná

Pojede s vozem Toyota Yaris 1.3 plzeňského týmu Klub Fox Racing

Prioritní jezdec české Federace automobilového sportu Marcel Tuček bude dnes na startu v Kopné poprvé v kariéře. Ostřílený soutěžák zná ale Zlínsko, kde se dnes podnik odehraje, jako své boty. Má totiž za sebou bezpočet startů ve slavné Barum rallye či Valašské rallye, které se v okolí Zlína každoročně konají.

Marcel Tuček dnes v sobotu 26. června startuje ve třetím dílu šampionátu Rallyespint Kopná
Marcel Tuček dnes v sobotu 26. června startuje ve třetím dílu šampionátu Rallyespint Kopná
Marcel Tuček dnes v sobotu 26. června startuje ve třetím dílu šampionátu Rallyespint Kopná


„Rallyespint Kopná jsem sice ještě nikdy nejel, ale předpokládám, že tratě rychlostních zkoušek budou složené z úseků, na kterých se v minulosti jela Barumka nebo Valaška. Tedy úzké cesty s poněkud rozbitým asfaltem, samá zatáčka, horizont a okolo cest vysoká tráva. Jak jsem od jezdců zaslechl, prý jsou to části erzet Kašava nebo Držková. Prostě hodně obtížná trať, samá záludnost. A to mám rád,“ uvedl Marcel Tuček. Domažlického pilota bude navigovat tradiční spolujezdec Václav Tesař.


Tuček se pomalu ale jistě stává specialistou na nejmenší objemovou třídu N1. Za volantem yarisu si letos v Česku vyzkoušel všechna místa na stupních vítězů. Minulý týden absolvoval rallye ve slovenských Košicích, kde vyhrál „en jedničky“. Pro změnu s fabií.


„Na Kopné bych si rád vítězství zopakoval. Podmínky tady budou podobné tomu, co jsme zažili v květnu Českém Krumlově. A tam jsme vyhráli. Z Košic jsem rozjetý, ale také trochu unavený. Ovšem z toho se vyspím a půjdu po výhře. Ve druhém letošním sprintu v Brně nám utekla v poslední erzetě. Teď si na to dám pozor. Každopádně se těším, až se do Slušovic vydám,“ uvažoval Tuček.


Domažlický pilot měl celý týden napilno, a to jak při podnikání, tak za volantem soutěžní Toyoty Yaris. Nejvíce práce měl ve středu, kdy proháněl yarise po mosteckém autodromu před televizními kamerami.


„Točili jsme srovnávací test mezi sériovým yarisem a naším soutěžním provedením. Nebyla to sice žádná dřina, ale času to zabralo hodně. Jezdili jsme jak po okruhu, tak po pomocných komunikacích autodromu. Výsledek uvidíme v televizi,“ vysvětlil jezdec.

Pavel Kestler, Klub Fox Racing v Autoklubu České republiky

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
AUTOCENTRUM Olomouc s.r.o.
Horní Lán 445/1, 779 00 - Olomouc
585 750 354
seat@seatolomouc.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Pro Toyotu Auris již jen do autobazaru

Pro Toyotu Auris již jen do autobazaru

Nová Corolla do něj dorazí během několika měsíců Po dvou generacích se japonská automobilka Toyota v Evropě loučí s modelem nižší střední třídy Auris. U kompaktních hatchbacků a kombi...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - LEGENDY 2018 PŘEDSTAVILY HVĚZDY SLAVNOSTI

LEGENDY 2018 PŘEDSTAVILY HVĚZDY...

Dvacet oceněných exponátů Volba poroty složené z členů organizačního výboru Výjimečné automobily z historie i současnosti Letošní jubilejní 5. ročník ojedinělé automobilové slavnosti...

VIDEO – Toyota Auris Hybrid, Aygo,...

Novinky automobilky Toyota nám představil Martin Peleška, ředitel zastoupení Toyota ČR.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

VIDEO – Toyota Land Cruiser, Toyota...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Toyota přímo z autosalonu ve Frankfurtu.