Lexus představuje na jarním autosalónu v Ženevě novou řadu vysoce výkonných modelů

Prémiová značka Lexus představí sportovní studie vysoce výkonných vozů s označení IS-F a LF-A a hybridní verzi vlajkové lodi Lexusu – model LS 600h.

Na letošním ženevském autosalonu oslaví Lexus evropskou premiéru nových modelů označených písmenem F, modely IS-F a LF-A. Lexus takto stylově označuje vozy, které byly speciálně navrženy a zkonstruovány s ohledem na velmi vysoký výkon a nebývalou dynamiku sportovní jízdy. Modely s označením F dále zdůrazňují touhu po dokonalosti a podpoří tak cíl značky Lexus neustále zvyšovat úroveň technologického vývoje v automobilovém průmyslu. Prémiová značka Lexus s tímto vědomím představí modely s mimořádným výkonem a výjimečnými jízdními vlastnostmi při současné minimalizaci spotřeby paliva i úrovně emisí.

Lexus IS-F

Lexus představuje na jarním autosalónu v Ženevě novou řadu vysoce výkonných modelů

Model IS-F je vysoce výkonnou verzi úspěšné modelové řady IS a kombinuje výjimečné schopnosti tohoto vozu s nekompromisními jízdními vlastnostmi.

Vozy IS-F jsou vybaveny sportovně laděným agregátem 5,0l V8 o výkonu přes 400 koní a točivém momentu přesahujícím 500 N.m. Tyto parametry dokreslují dynamické vlastnosti vozu, které umožňují zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhých 4,9 sekundy. Díky nejvyšší rychlosti 270 km/h (elektronické omezení) a emisím CO2 na úrovni 290 g/km je IS-F jedním z nejvýkonnějších sportovních sedanů ve své třídě, který je současně šetrný k životnímu prostředí.

Řazení ve vozech Lexus IS-F zajišťuje jedinečná osmistupňová samočinná převodovka převzatá z řady LS a doplněná novým způsobem řazení převodových stupňů, jenž umožňuje ruční řazení pomocí páček pod volantem i plně automatický režim. Speciálně vyvinuté sportovní řazení umožňuje v dané třídě nejrychlejší přeřazení na vyšší rychlostní stupeň – za pouhých 100 milisekund (ve vozech F1 trvá přeřazení 50 ms). Sportovní naturel vozů IS-F pak doplňuje poprvé u značky Lexus přepínatelný režim Sports VDIM (Vehicle Dynamics Integrated Management, tj. integrované řízení dynamiky vozu), díky němuž si lze ručně volit mezi normálním režimem, sportovním režimem, nebo vypnutým režimem VDIM.

Lexus LF-A

Model LF-A představuje budoucí vývoj filozofie designu L-finesse, přičemž podtrhuje nový přístup značky Lexus k vysoce výkonným vozům a současně zavádí novou definici v otázkách výtečné dynamiky a výkonu.

Lexus představuje na jarním autosalónu v Ženevě novou řadu vysoce výkonných modelů

Technický tým inženýrů značky Lexus zaměřený na sportovní modely vytvořil vůz LF-A v rámci praktických studií nových přístupů ke konstrukci kompaktnějších a energeticky účinnějších konceptů sportovních vozů. Celková délka pouhých 440 cm dělá z této studie nejkompaktnější a zároveň nejvýkonnější Lexus v historii. Model LF-A je osazen vysoce výkonným agregátem 5l V10, jenž dosahuje výkon přes 500 koní a umožňuje tomuto vozu vyvinout rychlost přes 320 km/h. Díky umístění motoru mezi nápravami, rozvodovky zadního pohonu a chladičům v zadní částí se může LF-A pochlubit dokonalým rozložením hmotnosti na přední a zadní nápravu, a tím dosažení vysoké přesnosti při jeho ovládání.

Lexus LS 600h

Modely IS-F a LF-A demonstrují pokrok, kterého prémiová značka Lexus dosáhla ve zdokonalování základních technologií, tvořících výkonové parametry sportovních vozů. Model LS 600h je působivou ukázkou toho, jak lze tyto technologie ještě více zušlechtit a efektivně poskytovat mimořádný výkon se současným dosažením ekologicky šetrného pohonu vozu prémiové třídy.

Lexus představuje na jarním autosalónu v Ženevě novou řadu vysoce výkonných modelů

Nový Lexus LS 600h je ikonou nejmodernějších technologií v automobilovém průmyslu. Vidlicový osmiválec o objemu 5l používá jedinečnou technologii Lexus D-4S se dvěma vstřikovacími ventily na válec a systém proměnného, elektricky řízeného časování ventilů VVT-iE ke zvýšení výkonu při současném snížení emisí, hluku a vibrací. Zmíněné parametry jsou dále zušlechtěny hybridním systémem pohonu značky Lexus. Tato kombinace společně s jedinečnou elektronicky řízenou převodovkou s plynule měnitelným převodem montovanou do vozů LS 600h zajišťuje výkon agregátu V12 bez přeplňování při kombinované spotřebě paliva pouhých 9,5 l/100 km a emisích CO2 na úrovni 220 g/km, což jsou parametry nejčistších dieselových motorů v této třídě. Model Lexus LS 600h L představuje historicky zcela první verzi vozu s prodlouženým rozvorem a nabízí tak cestujícím vzadu nadstandardní míru zábavy a relaxace, jako jsou např. sklápěcí zadní sedadla s opěrkami pro nohy, což je v této třídě naprostou novinkou.

Elektronicky řízená převodovka s plynule měnitelným převodem zajišťuje modelu LS 600h zcela lineární přenos síly a hladkou akceleraci. Je spojena se systémem pohonu všech kol (AWD) s mechanickým mezinápravovým diferenciálem TORSEN® LSD, zaručujícím výtečnou stabilitu při ovládání tak výkonného vozu za všech jízdních podmínek.

LEXUS

Prémiová značka Lexus byla uvedena na severoamerický trh v roce 1989 a dnes ji najdeme ve více než 60 zemích světa. Do modelové řady Lexus patří vlajková loď – luxusní sedan LS, dále sedan vyšší střední třídy GS, sportovní sedan IS, sportovní coupé SC a celosvětově nejprodávanější prémiové SUV, model RX.

Prodeje vozů Lexus rostou v celé Evropě a v roce 2006 dosáhl 50 710, což znamenalo rekordní meziroční nárůst o 76%. Očekává se, že v roce 2007 se v Evropě prodá 56 000 vozů této prémiové značky.

I v České republice začíná Lexus psát novou kapitolu své nekončící touhy po dokonalosti. Významné investice do prodejních center, spokojenosti zákazníků a budování image značky od konce roku 2005 způsobily rekordní nárůsty prodejů. V roce 2006 bylo registrováno 230 vozů značky Lexus, což představuje růst o 211% oproti roku 2005. Téměř 40% prodejů tvořily modely s hybridním pohonem.

Koncept firmy Lexus spočívající ve snaze o nejvyšší možnou spokojenost zákazníka se doplňuje s tradičními hodnotami bezkonkurenční kvality dílenského zpracování, luxusního pojetí interiéru a použití nejmodernějších technologií. Lexus se etabluje jako jedinečná globální značka automobilů živená neutuchající touhou po dokonalosti.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autocentrum Jan Šmucler
Dvořákova 304, 346 01 - Horšovský Týn
379 412 279
plzen@smucler.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Aktuálně nejlepší česká tenistka Karolína Plíšková se spolu se sestrou Kristýnou stala novou tváří značky Mototechna

Aktuálně nejlepší česká tenistka...

Nejlepší současná tenistka Češka Karolína Plíšková se dnešním podpisem smlouvy se společností AURES Holdings stala jednou z tváří značky zánovních vozů Mototechna. Mototechna poskytne...

VIDEO – Lexus UX, RX – Ženeva...

Co je nového u automobilky Lexus se na ženevském autosalonu ptal moderátor Viktor Tamayo ředitele zastoupení Lexus ČR, pana Martina Pelešky.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

VIDEO – Lexus NX, Lexus CT 200h...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Lexus přímo z autosalonu ve Frankfurtu.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - VIDEO – Toyota Yaris hot hatch, i-TRIL concept a Lexus LC 500, LS 500h – Ženeva 2017

VIDEO – Toyota Yaris hot hatch,...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Toyota a Lexus přímo z autosalonu v Ženevě.