Lexus LS460 vyhlášen „Světovým automobilem roku 2007“

Stalo se tak na mezinárodním autosalonu v New Yorku.  

Na tiskové konferenci pořádané společností MIDWAY GROUP na mezinárodním autosalonu v New Yorku v prostorách Jacob Javitz Centre na Manhattanu byl model značky Lexus LS 460 vyhlášen světovým Automobilem roku 2007 (World Car of the Year – WCOTY).

Lexus LS460 vyhlášen „Světovým automobilem roku 2007“

Lexus LS460 byl zvolen z nominační listiny 28 konkurentů vybraných porotci celosvětové soutěže Automobil roku z 22 zemí celého světa.

Cílem soutěže není hodnotit pouze celkovou oblibu vozu. Porotci mají za úkol spravedlivě a komplexně posuzovat potřeby a přání zákazníků na celém světě. Proces hodnocení začíná tím, že jednotliví porotci posuzují a bodují kandidáty pomocí široké řady standardizovaných parametrů – vše od designového ztvárnění a kvality až po výkon a bezpečnost. V lednu 2007 pak porotci hlasovali, aby získali užší výběr deseti vozů. Světový automobil roku byl nakonec vybrán z těchto finalistů za dohledu mezinárodní účetní firmy KPMG.

Porotci WCOTY považují prestižní sedan LS 460 za ztělesnění sloganu „v touze po dokonalosti“ značky Lexus. Přestože je na některých trzích teprve krátce, značka Lexus pokračuje v budování své pověsti za silné podpory své luxusní vlajkové lodi, která se může pochlubit mnoha prvenstvími, jako např. zcela novým systémem automatického parkování nebo osmirychlostní automatickou převodovkou. V podobě vozu LS 600h s hybridním pohonem značka nabízí klasický luxus v moderním provedení, nepochybnou kvalitu a více než dostatečný výkon pro všechny, kteří se chtějí opájet řízením výkonného vozu bez pocitu viny vůči životnímu prostředí.

Ve třetím ročníku soutěže World Car of the Year se na prvních třech místech kromě modelu Lexusu LS460 umístilo Audi TT a MINI.

„Je nám ctí, že se nám dostalo tohoto prestižního ocenění, které prohlašuje vůz LS460 Světovým automobilem roku 2007“, uvedl Bob Carter, viceprezident a generální ředitel divize Lexus. „Od počátku jsme si kladli za cíl vyvinout luxusní vlajkovou loď, která by se zařadila mezi nejlepší vozy světa. Odezva na model LS 460 od našich zákazníků a ocenění jako je toto jsou odměnou za náročnou cestu při realizaci našeho cíle.“

Globální trh je realitou dneška. V žádné jiné oblasti není globalizace tak viditelná jako v automobilovém průmyslu. Evropské automobily zkonstruované v Jižní Koreji… Severoamerické vozy vyvíjené v Austrálii…Japonské vozy navržené v Evropě…Americká auta vyráběná v Číně. A to je jen začátek. Vozy odkudkoli se prodávají kdekoli.

Ocenění World Car of the Year (WCOTY) vzniklo právě proto, aby odráželo výjimečnost konkrétních vozů v globálním měřítku a utvářelo povědomí zákazníků o těchto kvalitách. Smyslem ocenění (WCOTY) je doplňovat národní soutěže Automobil roku, nikoli být jejich protipólem.

V prvním ročníku soutěže World Car of the Year v roce 2005 zvítězil vůz Audi A6. V roce 2006 byl za nejlepší automobil světa prohlášen vůz BMW řady 3. Ve třetím – letošním ročníku soutěže World Car of the Year zvítězil Lexus LS460.

Vyhlášení cen soutěže World Car of the Year na autosalonu v New Yorku je příhodným zakončením sezóny autosalonů, která každoročně začíná autosalonem v Paříži nebo ve Frankfurtu. Každým druhým rokem pak pokračuje v Tokiu. V lednu se pak do středu pozornosti dostává svátek motoristů v Detroitu a v březnu se pozornost zase obrací na Ženevu. V dubnu pak konečně sezona mezinárodních autosalonů končí velkým finále v rámci Mezinárodního autosalonu v New Yorku.

Asociace soutěže World Car of the Year si váží podpory společnosti Midway Group při prezentaci ocenění na tiskové konferenci a děkuje jí za vše, čím přispěla.

O soutěži World Car of the Year

Soutěž World Car of the Year vznikla na podnět motoristických novinářů z celého světa, kteří toto klání rovněž organizují a realizují. Soutěž byla založena roku 2003 a oficiálně zahájena v lednu 2004. Soutěžní program spravuje nezisková asociace vedená programovým výborem novinářů z Asie, Evropy a Severní Ameriky. Smyslem WCOTY je fungovat jako doplněk (nikoli protipól) stávajících soutěží Automobil roku, a zvyšovat povědomí zákazníků o regionálních soutěžích Automobil roku i o vlastní celosvětové soutěži.

O Mezinárodním autosalonu v New Yorku

Mezinárodní autosalon v New Yorku 2007 (New York International Auto Show) zahajuje jarní prodejní sezónu představením reprezentativní kolekce nejmodernějšího designu a pozoruhodných inovací. Nejnovější vozy i futuristické vývojové studie se představí na čtyřech patrech expozic automobilek z celého světa. Ve výstavním centru Javits se objeví více než tisícovka osobních i nákladních vozů na výstavní ploše cca 85 tisíc m2. Očekává se, že na výstavě se poprvé představí desítky nových vozů nejen ze Severní Ameriky, ale i zbytku světa. Vlastníkem a producentem Mezinárodního autosalonu v New Yorku je asociace automobilových dealerů Greater New York Automobile Dealers Association.

O společnosti MIDWAY-GROUP

MIDWAY-GROUP, člen skupiny Hankey Group, je globální společností působící v oblasti automobilového průmyslu s regionálním zastoupením pro Spojené státy, Kanadu, Západní Evropu, Čínu, Koreu a Japonsko. MIDWAY-GROUP se specializuje na nákup a prodej vozů, komplexní přepravu, uzavírání pojištění a marketingový průzkum se zákazníky z řad výrobců automobilů a z oblasti marketingu, školení, reklamy, průzkumu spotřebitelů, konstrukce, mediálních služeb a certifikovaných zkušebních agentur.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

KIA Motors Czech za dobu své existence na českém trhu prodala téměř 70 000 vozů.

Kia Motors Corporation – výrobce kvalitních automobilů pro všechny mladé duchem.

Kontakt:
KIA MOTORS CZECH s.r.o.
V Oblouku 128 Čestlice, Praha - východ 252 43 Průhonice
INFOLINKA KIA 222 999 333
kia-info@kia.cz

Související články

VIDEO – Lexus NX, Lexus CT 200h...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Lexus přímo z autosalonu ve Frankfurtu.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - VIDEO – Toyota Yaris hot hatch, i-TRIL concept a Lexus LC 500, LS 500h – Ženeva 2017

VIDEO – Toyota Yaris hot hatch,...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Toyota a Lexus přímo z autosalonu v Ženevě.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Bridgestone bude dodávat pneumatiky run-flat pro prvovýbavu luxusního kupé Lexus LC500 a LC500h

Bridgestone bude dodávat pneumatiky...

Luxusní kupé Lexus LC500 a LC500h budou uvedeny na trh v roce 2017. Nové pneumatiky Bridgestone – POTENZA S001L Run-Flat Technology (RFT) a TURANZA T005 RFT budou standardní výbavou luxusního...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový dynamický sedan Lexus GS F s motorem V8 5,0 litru o výkonu 477 k s cenou od 2 559 000 Kč je luxusní sedan s duší sportovce

Nový dynamický sedan Lexus GS F s...

Je vybaven s hladce řadící osmistupňovou převodovkou SPDS (Sport Direct Shift). Lexus GS F je čtvrtým zástupcem modelů této značky, který je zaměřený na výkon Z toho důvodu nese tradiční...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Čtvrtá generace modelu Lexus RX bude mít premiéru 15. září v rámci frankfurtského autosalonu, jeho výroba bude zahájena tento měsíc – v září

Čtvrtá generace modelu Lexus RX bude...

První vozy se dostanou k zákazníkům již na konci roku. Model Lexus RX 450h – nabízí max. výkon 230 kW (313 k) a v dané třídě rekordně nízké emise CO2 na úrovni od 120 g/km Lexus byl se...