Lehká užitková vozidla Nissan na probíhajícím autosalónu v Amsterdamu

V  roce 2006 prodala společnost Nissan 489 579 lehkých užitkových vozů a dosáhla tak 8% ziskové marže o rok dříve, než bylo plánováno.

Lehká užitková vozidla jsou klíčovým segmentem v aktuálním obchodním plánu společnosti Nissan. Další zvyšování prodeje docílí Nissan znovuuvedením a trh Pickupu splňujícího normu Euro IV, zavedení možnosti pohonu modelů Nissan Interstar a Primastar na bionaftu, postupnou integrací přestaveb užitkových vozidel přímo do výrobního procesu a rozšířením evropské sítě dealerů Nissan lehkých užitkových vozů.

Integrace výroby a přestaveb

Nissan otevře v létě 2008 vedle svého výrobního závodu ve Španělské Avile specializované centrum nástaveb pro modely Cabstar a Atleon. Začlenění specializovaného provozu do závodu v Avile umožní zákazníkům získat kvalitní nástavby v kratších dodacích lhůtách. V nabídce závodu v Avile bude vůz s bočnicemi, sklápěč a uzavřená skříň (pouze pro španělský a portugalský trh).

Pořízení nástavby bude začleněno do existujícího logistického procesu, což znamená, že jediným kontaktním místem pro nákup vozidla i objednávku nástavby bude dealer. Sníží se tak celkové náklady na pořízení vozidla a zkrátí se dodací lhůty.

Nissan očekává, že v prvním celém roce provozu bude dodáno 2000 nástaveb, a že tento počet v dalších letech dále poroste.

Síť Nissan LCV v Evropě

Za účelem posílení své dealerské sítě v Evropě vyhradí společnost Nissan prodejní kanál speciálně pro lehké užitkové vozy a bude pokračovat v propagaci partnerských sítí (například se společností Volvo Trucks) na trzích, kde síť užitkových vozů značky Nissan není dostatečně rozvinuta.

V rámci vlastních aktivit zaměřených na rozvoj dealerské sítě zřídí společnost ve svých dealerských centrech také „kompetenční centra pro dodávky“ (Van Competency Centres, VCC), aby při aktivitách souvisejících s prodejem a poprodejními aktivitami zajistila obsluhu všech zákazníků – jak jednotlivců tak společností – profesionálně vyškoleným personálem.

Představení nových výrobků bude provázeno systematickým přístupem k rozšiřování trhů v Evropě. Nissan plánuje vstoupit nejen na dynamicky se rozvíjející ruský a turecký trh a také na rostoucí východoevropské trhy, kde její výkonnost v oblasti lehkých užitkových vozů zatím neodpovídá potenciálu značky Nissan.

Přesvědčivé prodejní výsledky nového modelu Cabstar

V letošním roce se zatím prodalo 8 258 nových lehkých užitkových vozů Cabstar, což daleko překračuje očekávání. Výzkum mezi zákazníky ukazuje, že kupující láká kombinace flexibility, snadné ovladatelnosti, komfortu řízení a konkurenceschopných provozních nákladů, kterou se Cabstar vyznačuje. „Nový Cabstar je mezi zákazníky v Evropě velkým hitem. Jeho nový podvozek s žebřinovou konstrukcí je dostatečně pevný, ale přitom flexibilní, a nabízí pět různých celkových hmotností vozidla a tři různé rozvory. To ve spojení s nabídkou tří různých motorů znamená, že pro potřeby každého zákazníka lehkých užitkových vozů v Evropě existuje vhodný Cabstar,“ říká Dominique Correze, viceprezident pro obchod LCV, Nissan Europe SAS.

Nissan Pickup splňující normu Euro4

Na letošním amsterdamském autosalonu představuje Nissan model Pickup splňující normu Euro4. Po obrovském úspěchu vozu Navara v Evropě Nissan přepracoval i původní Pickup tak, aby odrážel aktuální poptávku a sloužil jako robustní, užitkový tažný kůň pro každodenní práci. 2,5litrový vznětový motor Pickupu byl přepracován, aby vyhovoval předpisům Euro IV. Motor má výkon 129 koní a dosahuje hodnoty točivého momentu 294 Nm. Pickup nabízí impozantní užitečné zatížení 1115 kg a jeho tažná kapacita 2800 kg patří k nejlepším v této třídě.

Navara sice poskytuje výkonnost, výbavu a komfort SUV, nicméně typičtí kupující Pickupu více dbají na náklady, mají menší nároky na výkon než u Navary a budou svůj Pickup používat po většinu doby jako užitkový vůz. Pickup bude i nadále nabízen ve třech variantách kabiny – Single Cab, Double Cab a King Cab – a bude se moci pochlubit nejlepší manévrovatelností a teréními schopnostmi ve své třídě.

Upravený Pickup se začne v Evropě prodávat začátkem příštího roku.

Zavedení bionafty

Jako odpověď na rostoucí snahu provozovatelů lehkých užitkových vozů o omezení dopadu provozu jejich vozidel na životní prostředí zavádí Nissan verze dodávek Interstar a Primastar s pohonem na bionaftu. Je tak jednou z mála značek v oboru LCV, která takovou možnost nabízí. Směs bionafty pro modely Interstar a Primasta je tvořena z 30 % metylesterem rostlinných olejů a ze 70 % normální naftou.

V případě modelu Interstar bude pro pohon na bionaftu upraven 2,5litrový vznětový motor o výkonu 100 nebo 120 k, zatímco v případě Primastaru budou pro pohon na bionaftu vhodné 2,0litrový vznětový motor o výkonu 90 nebo 115 k i 2,5litrový vznětový motor o výkonu 150 k.

Při spalování bionafty se lehce mění záruční podmínky, dochází k mírnému zkrácení intervalů pro údržbu motoru.

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
KONTAKT spol. s r.o.
Svobodova 2050, 511 01 - Turnov
481 325 726
oztu@havex.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový Nissan LEAF získal první mezinárodní cenu

Nový Nissan LEAF získal první...

Nový Nissan LEAF první ocenění získal na každoroční slavnostní události CES Unveiled v rámci veletrhu CES (Consumer Electronics Show), který pořádá asociace CTA (Consumer Technology...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nissan přichází s akční modelovou řadou CZECH LINE: nabídka zahrnuje atraktivní ceny  crossoveru Nissan Juke, Qashqai a X-Trail

Nissan přichází s akční modelovou...

Mimořádně atraktivní ceny se vztahují na nejpopulárnější crossovery Nissanu: Juke, Qashqai a X-Trail v oblíbených výbavách. Čeští zákazníci mohou nyní nákupem vybraných vozů Nissan...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Společnost Nissan Motor Co., Ltd. posiluje svou vedoucí pozici v elektromobilní revoluci: na autosalonu v Tokiu představila dva nové koncepty – včetně svého prvního elektrického crossoveru – a oznámila svůj vstup do seriálu závodů Formule E.

Společnost Nissan Motor Co., Ltd....

Nissan jako světový lídr v oblasti elektromobilů a tvůrce světově nejprodávanějšího elektromobilu Nissan LEAF, využil mezinárodní platformu tokijského autosalonu k prezentaci své vize...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nissan představil na autosalonu v Tokiu plně elektrický koncept crossoveru Nissan IMx

Nissan představil na autosalonu v Tokiu...

Plně elektrický koncept crossover Nissan IMx nabízí plně autonomní jízdu s dojezdem více než 600 kilometrů. Inovativní koncept nabízí pohled do budoucnosti Inteligentní mobility Nissanu...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nissan v Evropě odhalil nový LEAF, další evoluční stadium světově nejprodávanějšího elektromobilu s nulovými emisemi – na našem českém trhu již v prodeji

Nissan v Evropě odhalil nový LEAF,...

Tento zcela nový model, ztělesňující firemní vizi Inteligentní mobility Nissan, se dočkal nového provedení, které nabízí delší dojezd, dynamický design, vyspělé jízdní asistenční...