Land Rover představil svůj nový model a zahájil jeho prodej v ČR

Nejnovější model slavné značky je symbolem „odolného luxusu“ pro 21. století

Společnost AMT Group s.r.o., české zastoupení britské automobilky Land Rover, v květnu oficiálně představila nový luxusní model slavného vozu Range Rover pro 21. století.

Land Rover představil svůj nový model a zahájil jeho prodej v ČR
Land Rover představil svůj nový model a zahájil jeho prodej v ČR
Land Rover představil svůj nový model a zahájil jeho prodej v ČR

Nový Range Rover je vedle řady technických novinek také špičkovým dílem designerů, kteří se při jeho tvorbě nechali inspirovat námořními jachtami. „Nový model je opět naprostým vrcholem v třídě terénních vozidel, kde Range Rover dlouhodobě, udává tón. Je novým měřítkem propojení jedinečných terénních jízdních vlastností se špičkovými vlastnostmi na silnici. Svým komfortem vůz uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky, kteří by jinak sáhli po některém z klasických luxusních vozů určených pro normální silnice,“ říká Dr. Udo Richter, generální ředitel společnosti AMT Group s.r.o.

O výjimečnosti vozu svědčí fakt, že celosvětovým cílem firmy Land Rover při uvedení vozu na trh, které proběhlo v Evropě a Spojeném království 15. února, bylo předprodat šestiměsíční produkci nového vozu, což je cíl, který by byl s jakýmkoliv jiným vozidlem nerealizovatelný. Podle slov ředitele AMT Group s.r.o. firma plánuje, že do konce roku 2002 prodá na českém trhu 30 vozů.


Novinkou pro zákazníky je také rozšíření programu Autobiography, díky kterému si může majitel objednat vůz s úpravami podle svého vkusu – podle jeho osobního přání, ať jde o změnu barvy karosérie, interiéru a možnosti z výběru aktuálních novinek a technologií. Tento program má být zahájen v prvním čtvrtletí roku 2003.


Range Rover je v nových technologiích už od svého prvního uvedení na trh vždy o krok napřed před konkurencí. Ani nejnovější model není v tomto ohledu výjimkou. Hlavní technologické změny nového vozu proti jeho předchůdcům jsou: jednoduchost obsluhy ovládacích prvků, zvýšení výkonu motoru, akcelerace vozu a maximální rychlosti a snížení hladiny hluku.


Land Rover představil svůj nový model a zahájil jeho prodej v ČR

Nový Range Rover je vybaven nezávislým zavěšením předních i zadních kol se vzduchovým pérováním. Oproti předchozím modelům s tuhými nápravami tak nový model podstatně přesněji drží stopu jak v terénu tak na silnici i v prudkých zatáčkách. Mimoto optimalizační software dává v terénu pokyny ventilům vzduchového pérování, které zajistí přepuštění vzduchu na protilehlých kolech a tak nedochází k velkému křížení karoserie a především se podstatně zvyšují jízdní vlastnosti vozu při jízdě v terénu. K tomu přispívá i to, že ve srovnání s předchozím modelem má nový Rang Rover delší zdvih pérování, vyšší světlou výšku a menší poloměr zatáčení.

Nový Range Rover je prvním modelem se stálým pohonem 4×4 s možností změnit rozsah běžných rychlostních stupňů na redukované a zpět během jízdy. Mimoto má nový model pětistupňovou automatickou převodovkou se systémem Steptronic, která umožňuje řidiči možnost používat i manuální řazení, avšak bez použití spojky.


Nový model je poháněn motory BMW, které mají oproti předchozímu modelu zvýšené výkony. Ve verzi s benzinovým motorem je k dispozici osmiválec 4,4 V8 se čtyřventilovou technologií s maximálním výkonem 210 kW, druhou variantou je dieselový vznětový šestiválcový motor 3,0 TD6 se čtyřmi ventily na válec a přímým vstřikováním paliva s maximálním výkonem 130 kW. Oba motory poskytují novému Range Roveru přibližně o třetinu vyšší výkon než pohonné jednotky předcházejícího modelu. Land Rover s benzinovým motorem má maximální rychlost 208 km/h a rychlost z 0 na 100 km/h dosáhne za 9, 2 sekundy. Kombinovanou spotřebu udává výrobce 16,2 l/100 km. S dieselovým motorem má maximální rychlost 179 km/h a rychlost z 0 na 100 km/h dosáhne za 13,6 sekundy. Kombinovanou spotřebu udává výrobce 11,3 l/100 km.


Designéři úspěšně modernizovali interiér a exteriér Range Rover tak, aby zůstal klasický avšak s novým vzletným a vzrušujícím nábojem a přitom aby tento odolný luxusní vůz plně odpovídal současným trendům. Zatímco „plovoucí“ střecha vozu vyvolává díky sloupkům, které nejsou v barvě karoserie, mnohem vzletnější a odlehčenější dojem, nové tvary kapoty dodávají vozu, z pohledu ze strany, auru mimořádné robustnosti. Nenápadná linka vedoucí od kapoty motoru až k zadním dveřím navozuje pocit rovnováhy a proporce. Ozdobné lišty blatníků a „žábry“ za předními koly umocňují pocity síly a dravosti, které lze od nového Range Rover právem očekávat. V konstrukci karosérie se dále rozšířil podíl hliníkových komponentů včetně celohliníkových dveří, čímž se docílilo snížení celkové hmotnosti vozu.


Vrcholem je luxusní interiér vozu, kde se designéři nechali inspirovat interiéry námořních jachet. Propracovaný, přesto však jednoduchý a konzervativní design je možné přizpůsobit přání zákazníka. K dispozici jsou celkem 4 barevné sady, s jejichž pomocí lze vytvořit 6 možných barevných motivů. Vysoce komfortní interiér může zákazníkům v přehledném a jednoduchém uspořádání nabídnout veškerý luxus jako v silničních limuzínách té nejvyšší třídy.


Cena nového Range Rover s benzinovým motorem 4,4 V8 je v základním stupni výbavy 2 512 200 Kč, ve vyšší výbavě 2 681 200 Kč a v nejvyšším stupni výbavy 3 081 400 Kč, s dieselovým motorem 3,0 TD6 v základním stupni výbavy 2 051 100 Kč, ve vyšší výbavě 2 283 400 Kč a v nejvyšším stupni výbavy 2 664 700 Kč. (Uvedené ceny jsou včetně DPH).


Výbava Range Rover již v základním stupni výbavy je však velmi bohatá, obsahuje řada prvků, které jsou u ostatních značek většinou za příplatek.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

Kontakt:
ARAVER CZ s.r.o.
Na Zerzavici 1946, 686 01 - Uherské Hradiště
572 433 315
dostalek.jiri@araver.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Společnost Invelt, výhradní zástupce automobilového výrobce Alpina na českém trhu, představuje nový model BMW ALPINA D5 S (podrobná informace)

Společnost Invelt, výhradní zástupce...

Představovaný model v současnosti považován za nejrychlejší sériově vyrobený diesel na světě. Tento sportovní model kombinuje vynikající charakteristiky předchozího modelu a přidává...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - VIDEO – BMW X7 Concept, BMW i vision dynamics, BMW M5, BMW i3, MINI Countryman hybrid – Frankfurt 2017

VIDEO – BMW X7 Concept, BMW i vision...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky BMW přímo z autosalonu ve Frankfurtu.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Dvacetileté auto z Áček pokořilo 14 tisíc kilometrů a dojelo do mongolského Ulánbátaru

Dvacetileté auto z Áček pokořilo 14...

Nízkorozpočtová výprava 2 nezávislých cestovatelů Richarda Nemetha a Stefana Stefanova a „richhikera“ Stanislava Gálika trvala 21 dní a vedla přes 12 zemí. Tři týdny po odjezdu mladí...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Dvacetileté auto se vydává na cestu do Mongolska, vůz za 69 tisíc Kč vybrali lidé z nabídky AAA AUTO

Dvacetileté auto se vydává na cestu do...

Nízkorozpočtová výprava s BMW E39 528i za 69 000 Kč, 24 000 km za volantem, 14 zemí, 35 dní, 2 nezávislí cestovatelé, spaní pod stanem a „richhiker“ Stanislav Gálik. Společnost AAA AUTO...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - BMW Renocar nově otevírá autorizovaný servis nových i ojetých vozů v centru Prahy na Vyšehradě

BMW Renocar nově otevírá autorizovaný...

Zajišťuje tak výbornou dostupnost servisního místa na pražském metru. „Naším cílem je vyjít vstříc klientům v časové tísni a přiblížit se jim v širším centru Prahy. Prioritou je pro...