Koncept Dodge ZEO se sedadly 2+2

Elektromobil s expresivním designem sportovního vozu se zrychlením na 100 km/h za necelých šest sekund a dojezdem 400 km.

Koncept Dodge ZEO se sedadly 2+2
Koncept Dodge ZEO se sedadly 2+2
Koncept Dodge ZEO se sedadly 2+2

Koncept Dodge ZEO (Zero Emissioned Operation – Pohon s nulovými emisemi) je čtyřmístným kupé s neobyčejně dynamickým designem typickým pro značku Dodge. Jeho 23palcová kola umístěná v rozích karoserie dodávají tomuto automobilu heroické a mimořádně dramatické proporce, které jasně ukazují, že ZEO je mladistvým maskulinním vozem. Specifickým rysem designu konceptu Dodge ZEO jsou výrazné tříprostorové blatníky doslova obepínající ohromná kola.

Koncept Dodge ZEO se sedadly 2+2
Koncept Dodge ZEO se sedadly 2+2
Koncept Dodge ZEO se sedadly 2+2

Majitelé vozů Dodge a ti, kterým se koncept ZEO zalíbil, jsou bezpochyby náruživí řidiči. Jsou méně zaměření na klasický rodinný život a mají zálibu v nových technologiích. Nechtějí přitom ale zůstat stát opodál ochrany životního prostředí, která je doslova nutností pro budoucnost.

„Koncept Dodge ZEO je navržen tak, aby zcela změnil uvažování o elektromobilech. Ukazuje, že elektřinou poháněný vůz může být stejně vzrušující jako vůz se zážehovým motorem,“ vysvětluje Bill Zheng, který měl na starosti vývoj vnějšího designu konceptu Dodge ZEO.

Technologie

Koncept Dodge ZEO se sedadly 2+2
Koncept Dodge ZEO se sedadly 2+2
Koncept Dodge ZEO se sedadly 2+2

Pokrokové ústrojí pohonu konceptu Dodge ZEO je tvořeno výhradně elektromotorem s výkonem 200 kW (268 k), který napájejí lithium-iontové akumulátory s kapacitou 64 kWh. Dojezd vozu je 400 kilometrů. Automobil je schopen z klidu na 100 km/h zrychlit za méně než šest sekund, což odpovídá automobilům poháněným známým motorem Chrysler HEMI. Na rozdíl od ostatních, je koncept Dodge ZEO také praktickým a ekologickým vozem.

Design exteriéru

Linie vnějšího designu se opírají o dramatické spojení velkých blatníků, dynamicky propnutých boků a netradiční zadní částí s téměř svislým C sloupkem, který se opírá přímo o zadní blatník. Na konceptu Dodge ZEO je velmi podmanivý také silně skloněný A sloupek, stejně tak jako čelní okno, které pokračuje plynule do střechy až nad cestující ve druhé řadě. Toto řešení výrazně prosvětluje celý interiér.

Dalšími expresivními detaily jsou vzhůru výklopné dveře. Zatímco ty přední ve vyklápí vzhůru dopředu, zadní naopak dozadu. Nástup do interiéru je velmi snadný, protože zcela chybí střední B sloupek. Výraz konceptu Dodge ZEO a jeho trojrozměrný design dokonale vyniknout právě v představené oranžové barvě „ZEO Orange“.

Design interiéru

Vnitřní prostor je díky použití organických tvarů a bezdrátových technologií velmi moderní a jistě se zalíbí především mladě smýšlejícím zákazníkům. Celý vnitřní prostor konceptu Dodge ZEO byl navržen jako jednolitý objekt. Přechody jednotlivých ploch jsou proto zcela plynulé a dokonale na sebe navazují.

Dominantním prvkem interiéru konceptu Dodge ZEO je silně sklopený středový panel, který začíná až u čelního skla. Ten výrazně odděluje pozici řidiče a jeho spolujezdce, čímž jasně ukazuje na sportovní charakter. Do středového panelu je velmi citlivě integrován rozměrný displej s potřebnými ovladači všech funkcí vozu. Černobílé barevné schéma interiéru doplňují modré prvky. Velmi efektní je například tenký horizontální světelný pásek vytvořený LED diodami, který ze dveří přechází do přístrojové desky.

Výrazný design exteriéru se spojuje s promyšleným návrhem vnitřku konceptu. Koncepční vůz Dodge ZEO proto jistě osloví zákazníky, kteří vyžadují skutečnou hodnotu, ale zároveň expresivní extravaganci a také pokrokové technologie.

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
HAVEX-auto s.r.o.
Pražská 782/IV, 503 51 - Chlumec nad Cidlinou
495 221 256
ch.nv@havex.cz

Největší obchodní dům

automobilů v ČR

 

Motto AUTO JAROV zní: „Prodejem naše služby nekončí...”

Kontakt:
AUTO JAROV, s.r.o.
130 00 Praha 3, Osiková 2
251 002 111
autojarov@autojarov.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Generátor dálkových autoovladačů KD-900 se čtečkou frekvencí

Generátor dálkových autoovladačů...

Zabýváte se výrobou autoklíčů a pracujete s dálkovými ovladači? Pak jistě víte, že vybavení kvalitními a moderními přístroji může značně ulehčit práci každému klíčaři. Takovým...