Kateřina Neumannová včera převzala Mercedes-Benz Vito 4×4 a Mercedes-Benz Třídy E

Jako nový reklamní partner v letošním ročníku a zároveň oficiální dopravce projektu Hledá se nová Kateřina Neumannová ji předal oba vozy generální ředitel společnosti DaimlerChrysler Automotive Bohemia s.r.o.

Kateřina Neumannová včera převzala Mercedes-Benz Vito 4x4 a Mercedes-Benz Třídy E
Kateřina Neumannová včera převzala Mercedes-Benz Vito 4x4 a Mercedes-Benz Třídy E
Kateřina Neumannová včera převzala Mercedes-Benz Vito 4x4 a Mercedes-Benz Třídy E

Již dnes – v úterý 3. dubna – můžete sledovat v 17:15 hodin na CT2 televizní premiéru 1. dílu nového pořadu vysílaného Českou televizi Sportujeme s Katkou, jehož moderátorkou je běžkařská královna Kateřina Neumannova.  Mezi hosty, kteří poradí divákům ve svém oboru, nechybí například čerstvá světová rekordmanka a dvojnásobná mistryně světa v rychlobruslení Martina Sáblíková, mistryně světa v běhu na 800 m Ludmila Formanova, mistryně světa v aerobiku Olga Šípkova a naše nejúspěšnější plavkyně, historicky první medailistka na mistrovství světa v dlouhém bazénu Ilona Hlaváčková.

Obsah jednotlivých dílů seriálu „Sportujeme s Katkou“

Díl 1 – Začínáme s Katkou

První díl se věnuje největším rizikům spojeným se začátky nebo návraty ke sportování. Katka si o nich popovídá s duchovním otcem seriálu Pavlem Landou a také osobou jí velice blízkou a nadmíru povolanou – fyzioterapeutem Pavlem Kolářem. Dozvíme se, jaký sport je pro nás vhodný, jak často a jak intenzivně bychom se měli hýbat a že před zahájením pravidelného sportování bychom měli nejprve protrénovat svoje svaly. Třeba ve fitness centru. Na závěr rozluštíme tajemnou šifru 3-30-130, která je mottem pořadu.

Díl 2 – Běh s Katkou

Pomineme-li chůzi, je běh nejpřirozenější formou pohybu. Katka v tomto dílu běhá tak rychle, že se v jedné scéně dokonce potká. Telefonicky si popovídá s Lídou Formanovou, sympatickou mistryní světa v běhu na 800 m v r. 1999 v Seville. Proberou spolu nejen rady začínajícím běžcům, ale také společné maminkovské starosti. Poprvé se také setkáme s dětmi ze Zadova. Mimochodem, jedno z nich je potomek Katčina trenéra Stanislava Frühaufa. Nebude se sice soutěžit o ceny – ale zkusíte ho poznat? V lékařském okénku se nám představí charismatický MUDr. Doul, bývalý sportovní lékař provozující záchranku v šumavských Stachách.

Díl 3 – Posilovna s Katkou

Katka nás tentokrát zavede do svého rodného Písku. Z města jako takového si moc neužijeme, na své si zato přijdou dámy. Bývalý trenér kulturistické reprezentace Tomáš Kolínský nás totiž provede posilovnou. Mimo jiné nám prozradí, jak je to s výživovými doplňky, a předvede nám správné provádění jednotlivých cviků.

Díl 4 – Aerobik s Katkou

V tomto dílu se mistryně světa v běhu na lyžích potká v rozhovoru s mistryní světa v aerobiku, Olgu Šípkovou. Jestli nevíte, jaký je rozdíl mezi high aerobikem, low aerobikem, step aerobikem, a rádi byste s tímto sportem začali, nezapomeňte sledovat čtvrtý díl seriálu Sportujeme s Katkou. Pomocníkem Katky v něm bude cvičitel Vláďa Valouch.

Díl 5 – Kolo s Katkou

Správná technika jízdy, nejčastější chyby a také správné rozhodnutí při nákupu kola – taková je stručná osnova dílu věnovaného jízdě na bicyklu. Katka tvrdí, že těm, kteří chtějí jezdit na kole do obchodu pro nákup, stačí kolo trekingové. Možná už si díky Katčiným úspěchům v bílé stopě neuvědomujeme, že se sama řadu let věnovala jízdě na horském kole závodně – a dost úspěšně. Je mj. účastnice olympijského závodu MTB v Atlantě a několikanásobná mistryně republiky v tomto sportovním odvětví. K povídání si Katka pozvala trenéra reprezentace MTB Jiřího Lutovského a pana doktora Doula.

Díl 6  –  Turistika s Katkou

Ne každý miluje běh, posilování nebo jízdu na kole, a přesto se chce hýbat. Katka by si zase konečně ráda prohlédla krásné šumavské hvozdy, které obklopují její milovaný Zadov. Ale ne jako obyčejně, při náročném tréninku. Tentokrát v klidu. Proto obouvá turistické boty a vyráží na pohodový výšlap. Turistika je ideálním typem sportu, pokud rádi objevujete krásy naší země a nechcete se namáhat. Ale pozor, ani pěší výlet není vhodný pro všechny a také může nést svá rizika. O tom, že Česká republika je jednou z „neojznačkovanějších“ zemí vůbec a kudy všude vedou turistické stezky, si bude Katka povídat s předsedou komise značkařů Klubu českých turistů Karlem Markvartem.

Díl 7 –  Inline s Katkou

V prvním záběru sice Katka jede na kolečkových lyžích, ale nebojte, nakonec nazuje „inlajny“. Poradí, jaké brusle si koupit a jak absolvovat první krůčky, zatáčky, brzdění a případně pády. Jejím hostem tentokrát bude drobounká Martina Sáblíková, která se stejně jako Katka nedávno stala mistryní světa. A to hned dvojnásobnou – a ještě k tomu překonala světový rekord. Martina se sice pohybuje na světové špici v rychlobruslení na ledě, ale součástí tréninku jsou právě i inlinové brusle. Ačkoli to na obrazovce není vidět, v poslední scéně šlo Katce když ne o život, tak o zdraví.

Díl 8 – Hry s Katkou

Fotbal a hokej jsou v naší zemi nejpopulárnější sporty. Kluků, kteří nikdy nehráli na plácku před domem, určitě mnoho nenajdete. Proto kolektivní hry nemohou v seriálu Sportujeme s Katkou chybět. Z nepřeberné škály potenciálních hostů si Katka vybrala jednoho z nejsympatičtějších fotbalových internacionálů, Pavla Kuku. O tom, jak správně hrát fotbal a jiné kolektivní hry, nás poučí lékař fotbalového národního týmu, MUDr. Krejčí, mimochodem aktivní hráč hanspaulské ligy. 

Díl 9 – Plavání s Katkou

Historicky první česká medailistka z MS v dlouhém bazénu Ilona Hlaváčková, host Katky v posledním dílu první série, poradí, jak si vypracovat kladný vztah k vodě. Prozradí také perličku ze svého plaveckého mládí. V mokrém dílu se dále budeme věnovat správné technice plaveckých technik a plaveckému tréninku.

 

Moderátor seriálu: Kateřina Neumannová

 • Komentář: Miroslav Táborský
 • Produkce: MoHiLa Sport s.r.o. Liberec
 • Režie: Karel Jonák – redakce sportu ČT
 • Autor námětu: PaedDr. Pavel Landa
 • Scénář: PhDr. Petr Feldstein
 • Dramaturgie: Mgr. Milan Vacek – vedoucí dramaturg CPDV České televize
 • Vedoucí výroby: Mgr. Jana Svačinová
 • Kamera: Filip Havelka
 • Vizážistka: Marcela Tůmová

Na podzim bude seriál pokračovat, samozřejmě s Katkou Neumannovou. 

Vysílání pořadu: od 3. dubna 2007 vždy v úterý v 17:15 hodin na ČT2 (s přestávkou v dny státních svátků 1.5. a 8.5.). Repríza je vždy ve středu ráno v 5 hodin na ČT2.

Specializovaný servis a prodej vozů Mercedes Benz a AMG.

Servis, lakovna, klempírna, řešení pojistných událostí, financování Mercedes Benz a AMG.

 

Kontakt:
CAR MOTORS MB
Praha 3, Koněvova 143
+420 737 209 090
prodej@carmotorsmb.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Auto Anex s.r.o.
Žerotínova 378, 405 02 - Děčín III
412 558 098
seat@autoanex.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Mercedes-Benz Vans odhaluje první detaily o novém modelu Sprinter

Mercedes-Benz Vans odhaluje první detaily...

Nová generace bestselleru v segmentu velkých užitkových vozů bude uvedena na trh v prvním pololetí roku 2018. Mercedes-Benz Vans odhalil – v rámci prvního ročníku velkého severoamerického...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Předzvěst nové generace: Mercedes-Benz Concept A Sedan představen na autosalonu Auto Shanghai

Předzvěst nové generace: Mercedes-Benz...

 Mercedes-Benz studií Concept A Sedan seznamuje s výhledem na novou generaci kompaktních vozů a možnou novou karosářskou variantu. Studie Concept A Sedan konkretizuje další vývoj designérského...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - VIDEO – Mercedes-Benz AMG E kombi, Maybach G650 v12, Concept Mercedes-AMG GT – Ženeva 2017

VIDEO – Mercedes-Benz AMG E kombi,...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky MERCEDES přímo z autosalonu v Ženevě.  

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Deset nových sanitních vozů Mercedes-Benz Sprinter se skříňovou nástavbou a jeden vůz GLE v prosinci 2016 převzali zástupci Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy (ZZSHMP)

Deset nových sanitních vozů...

Slavnostního převzetí nových sanitních vozidel se zúčastnil také kardinál Dominik Duka, radní Radek Lacko, ředitel ZZSHMP, Petr Kolouch a další představitelé. Od roku 1987 používá Pražská...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Mercedes-Benz E 220d – redakční test

Mercedes-Benz E 220d – redakční test

Která automobilka má aktuálně náskok díky technice? Audi nebo Mercedes? A proč?