Evropský bestseller VW Golf přichází jako Variant

Ve světové premiéře na Mezinárodním ženevském autosalonu představuje Volkswagen třetí generaci Golfu Variant.

V České republice bude mít Golf Variant premiéru na červnové výstavě Autosalon 2007 v Brně a krátce na to se objeví i u prodejců. K dispozici bude i verze N1.

Evropský bestseller VW Golf přichází jako Variant
Evropský bestseller VW Golf přichází jako Variant
Evropský bestseller VW Golf přichází jako Variant

Dosud bylo vyrobeno více než 1,2 milionu Golfů Variant ve dvou generačních provedeních. Golf Variant již tradičně charakterizují ideální proporce mezi vnitřním prostorem a vnějším rozměrem. Právě to je základem úspěchu tohoto vozu: suverénní objem zavazadlového prostoru při uměřených vnějších rozměrech. Platí to samozřejmě i pro nový Golf Variant: v zavazadlovém prostoru může nový model obsazený pěti osobami pojmout až 690 litrů nákladu. A pokud se sklopí opěradla zadních sedadel, nabídne 456 cm dlouhý Volkswagen zavazadlový prostor o objemu 1550 litrů.

V designu nového Variantu se spojují klasické stylistické prvky značky Volkswagen s novými přístupy. Zcela novým prvkem je zadní partie vozu. Zatímco u ostatních karosářských verzí modelu Golf jsou zadní světla rozdělena napůl a polovina je umístěna ve víku zavazadlového prostoru, u nového Golfu Variant jsou zcela integrována v ramenech zadních blatníků. Toto řešení opticky zdůrazňuje značnou šířku, která je k dispozici pro uložení nákladu.

Nový Golf Variant bude při uvedení na trh nabízen se dvěma zážehovými a dvěma vznětovými motory. Ze zážehových motorů to budou jednotky s výkony 75 kW (102 k) a 103 kW (140 k). Naprostou novinkou u Golfu Variant s agregátem o výkonu 140 k je skutečnost, že je v současné době jediným vozem typu kombi vybaveným motorem TSI Twincharger, jehož výkon zvyšuje turbodmychadlo v kombinaci s mechanickým kompresorem.

Téměř stejné výkonové spektrum pokrývají i oba vznětové motory, poskytující výkon 77 kW (105 k) a 103 kW (140 k). Menší z dieselů se spokojí v průměru s pouhými 5,2 litry paliva na 100 km a generuje jen 137 g emisí CO2 na kilometr. Stejně tak i větší motor je velmi ohleduplný k životnímu prostředí: Golf Variant s ním dosahuje maximální rychlosti 205 km/h při spotřebě 5,6 l/100 km a emisích 148 g/km. Nabídka motorů bude brzy obohacena o další agregáty.

Plochá ložná plocha dlouhá 174 cm s užitečnou hmotností 629 kg. Sklopí-li se opěradla zadních sedadel, vznikne souvislá ložná plocha, která až k opěradlu řidiče nabízí bezkonkurenční délku 174 cm. Maximální šířka ložné plochy je 129 cm a dokonce i když se sklopí jen širší z asymetricky dělených zadních opěradel, zbývá otvor pro protažení nákladu šířky 107 cm. Pod ložnou plochou a podél prahů jsou ještě další prostory, využitelné pro uložení nákladu. Velmi důležitým měřítkem přepravní kapacity vozu je i jeho užitečná hmotnost. V tomto ohledu dokáže nový Golf Variant podle typu použitého motoru pojmout náklad hmotnosti od 607 to 629 kilogramů. Nakládání také značně usnadňuje nízký práh zavazadlového prostoru ve výšce jen 57 cm nad zemí.

Typickým znakem designu značky Volkswagen – podobně jako je tomu u Passatu Variant – je zadní okno, zaoblené daleko do Dsloupků karoserie, které přispívá k rozšíření nakládacího otvoru. Spoiler na odtokové hraně střechy zlepšuje aerodynamické vlastnosti karoserie (zvyšuje přítlak a tím přispívá ke snížení spotřeby paliva), jejíž součinitel odporu vzduchu dosahuje velmi nízké hodnoty cw 0,31. Spoiler navíc podtrhuje sportovní charakter nového Golfu Variant.

Design přídě charakterizuje chromovaná mřížka chladiče ve tvaru erbu podobná mřížce limuzíny Jetta, s níž ladí i chromované ochranné lišty nárazníků. Beze změn jsou ze základní modelové řady Golf převzaty světlomety (na přání bi-xenonové), přední blatníky a víko kapoty.

Podobně jako „klasický“ Golf bude i nový Golf Variant nabízen ve třech variantách výbavy označených „Trendline”, „Comfortline” a „Sportline”. Už základní varianta „Trendline” nabízí bohaté prvky komfortní i bezpečnostní výbavy.

Panoramatická průhledná vyklápěcí střecha

Bude součástí výbavy na přání všech verzí Golfu. Se svou délkou 1,36 metru a šířkou 0,87 metru pokrývá podstatnou část interiéru vozidla, takže cestujícím nabízí příjemnou prosvětlenou atmosféru. Střecha se skládá ze dvou polovin a její přední část se může vyklápět i zcela otevřít. Aby se zachovala světlá výška interiéru, ukládá se otevřená část střechy nad její plný přední díl. Před nepříjemným slunečním zářením může cestující ochraňovat elektricky ovládaná sluneční clona.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
AUTOCENTRUM Olomouc s.r.o.
Horní Lán 445/1, 779 00 - Olomouc
585 750 354
seat@seatolomouc.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Volkswagen představí již 28.srpna ve světové premiéře nové SUV T-Roc

Volkswagen představí již 28.srpna ve...

Předprodej zcela nově vyvinutého Volkswagenu T-Roc je  u nás plánovaný již na letošní říjen, uvedení na český trh pak začátkem roku 2018. Nový T-Roc kombinuje – suverénní charakter...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nová studie obytného automobilu Volkswagen California XXL bude představena ve světové premiéře na veletrhu Caravan Salon v Düsseldorfu (26. srpna až 3. září 2017)

Nová studie obytného automobilu...

California XXL ukazuje budoucnost obytného vozidla s technikou Crafteru, pevnou vysokou střechou, kuchyňkou a koupelnou. Volkswagen California na základě modelu Transporter – je pro ostatní...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Modely Volkswagen Golf R1 a Golf R Variant1 s 228 kW/310 k nabízejí výkony a dynamiku sportovního vozu

Modely Volkswagen Golf R1 a Golf R...

Jejich nastavení může být na přání ještě ostřejší díky exkluzivním prvkům výbavy „Performance“. Mezi prvky  „Performance“ patří – kotoučové brzdy „Performance“ a...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Das RentAuto, originální autopůjčovna vozidel značky Volkswagen Užitkové vozy, podporuje právě probíhající hudební festival Bohemia JazzFest, který potrvá až do 18.července

Das RentAuto, originální autopůjčovna...

Festival přináší vybrané hvězdy americké a evropské hudební scény do českých a moravských měst. Náročnou práci organizátorům Bohemia JazzFestu usnadňují vozidla – Volkswagen...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Volkswagen e-Golf pro inovativní dopravní stavbu

Volkswagen e-Golf pro inovativní...

Volkswagen podpořil 14. ročník soutěže Česká dopravní stavba, dopravní technologie, výrazná dopravní inovace roku. (Na foto Vratislav Strašil (vpravo), jednatel společnosti Porsche Česká...