Eurolines : nákup jízdenek on-line zažívá boom

Zákazníci stále častěji využívají možnost nakupovat prostřednictvím internetu. Rozšiřuje se také segment produktů i služeb, které si lidé on-line objednávají.

Eurolines : nákup jízdenek on-line zažívá boom

Velmi pozitivní zkušenost má s touto službou i společnost Bohemia Euroexpress International (BEI), která v České republice provozuje linky Eurolines. „Pokud srovnáváme období leden – říjen roku 2005 a 2006, tak meziroční nárůst v nákupu jízdenek on-line je 56 %, při porovnání stejného období předchozích let, tedy 2004 a roku 2005, se prodej přes internet zvýšil dokonce o 400%,“ uvádí marketingová managerka BEI Pavlína Talacko.

Boom zažívají také elektronické jízdenky, tzv. e-tickety, kdy si cestující po zaplacení svůj lístek jednoduše vytiskne. Tím zákazníkovi odpadá návštěva prodejních kanceláří a s vytisknutou jízdenkou může přijít rovnou k autobusu.

Společnost BEI má s on-line prodejem i užíváním e-ticketu tříleté zkušenosti. Vlna zájmu o nákup přes internet se mimo jiné odrazila i v prodeji jízdenek na první vnitrostátní lince Praha – Brno, která byla zavedena v dubnu tohoto roku. Na tuto linku je možné zakoupit e-ticket i 2 hodiny před odjezdem autobusu.

Jde především o úsporu času a nákladů spojených s dopravou do prodejní kanceláře, což je v dnešní době pro naše klienty stále důležitější,“ komentuje boom Talacko. Lidé se podle Talacko také postupně zbavují nedůvěry k těmto elektronickým službám.

Vlastní systém

V souvislosti se zavedením internetového nákupu jízdenek a vydávání e-ticketů společnost Bohemia Euroexpress International zastává vedoucí příčku mezi ostatními autobusovými dopravci. Jako první totiž začala využívat vlastní systém pro objednávání a zpracování žádostí. „Pro klienty poskytujeme tři možnosti platby při on-line nákupu jízdenek, a to bankovním převodem, platební kartou nebo na dobírku. Způsob doručení si lidé také mohou vybrat, volí si ze tři variant, a to zaslání poštou, osobní převzetí jízdenek v Eurolines kanceláři na ÚAN Florenc nebo formou e-ticketu,“ upřesňuje marketingová managerka BEI.

Cestující si prostřednictvím internetu z celkové nabídky přes 100 zahraničních destinací nejčastěji nakupují jízdenky do Londýna, Bruselu, Amsterdamu, Kodaně a Berlína.

Objednávání a nákup jízdenek, jízdní řády Eurolines na www.jizdenkydoevropy.cz.

Více o linkách Eurolines a společnosti

Bohemia Euroexpress International (BEI)

Přepravu osob s logem Eurolines provozuje 35 evropských autobusových společností. Od roku 1999 mezi ně patří i Bohemia Euroexpress International (BEI). V České republice zastupuje sdružení mezinárodních dopravců dohromady se společností Sodeli CZ. Linky za výhodné ceny pravidelně jezdí do mnoha evropských destinací, do dalších mohou dopravu jednoduše zprostředkovat.

Společnost BEI byla založena v roce 1992, až do letošního roku se specializovala na mezistátní dopravu. Nově od 1.dubna provozuje 1. vnitrostátní linku mezi Prahou a Brnem. Pro studenty, děti, seniory i skupiny poskytuje výrazné slevy, podle časového odstupu nákupu jízdenek může cestující využít různé tarify jízdného, a to Promo, Economy, Standard.

Pro cestování linkami Eurolines lze využít projekt Mini Passy, který umožní spojení mezi atraktivními evropskými destinacemi podle přání cestujícího.

Autobusy Eurolines jsou bezpečné a pohodlné, vybavené bezpečnostním pásy, klimatizací, toaletou a DVD / VHS přehrávači. Na palubě jsou k dispozici nápoje, široký výběr časopisů a novin je pro cestující určen zdarma.

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Společnost Ford Motor Company představuje na autosalonu 2018 North American International Auto Show (NAIAS) v Detroitu třetí generaci limitované série Mustangu Bullitt™*

Společnost Ford Motor Company...

Novinka připomíná padesáté výročí kultovního snímku „Bullittův případ“ se Stevem McQueenem v hlavní roli. Další detroitskou premiérou značky Ford je nový Edge ST – první SUV...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Hyundai vkročil na jeden z největších trhů sdílené taxislužby

Hyundai vkročil na jeden z největších...

Automobilka Hyundai oznámila uzavření strategického partnerství se společností Grab, předním poskytovatelem dopravních a logistických služeb v jihovýchodní Asii. Partnerství má pomoci...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový Mercedes-Benz třídy G: Ikona v nové podobě (velmi podrobná vyčerpávající informace, ale tento model si to opravdu zaslouží ! ! ! )

Nový Mercedes-Benz třídy G: Ikona v...

Nový Mercedes-Benz třídy G se představuje v nejlepší formě. Nastupující nejnovější verze legendárního terénního vozidla – přesvědčí v terénu i na silnici, za všech provozních...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - PEUGEOT 3008DKR Maxi na 8.etapě Dakaru UYUNI – TUPIZA opět vítězně

PEUGEOT 3008DKR Maxi na 8.etapě Dakaru...

PEUGEOT 3008DKR Maxi na 8.etapě  maratonské etapč s dalším umístěním na 1. a 2. místě a je v čele Rallye Dakar. Ve druhé části maratonské etapy letošní Rallye Dakar – se...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Akce „7 dní Peugeot“ odstartuje již dnes v pondělí 15. ledna a potrvá celý týden až do neděle 21.ledna

Akce „7 dní Peugeot“ odstartuje již...

Značka Peugeot v ČR pravidelně zahajuje nový rok akcí „7 dní Peugeot“. Letošní prodejní žně připadnou na lednový týden od 15. do 21.1. – a opět přinesou bohatě vybavené vozy za...