Dva nové vysokovýkonné vozy Mercedes-AMG představené současně na autosalonech v Los Angeles a Tokiu

 

Model S 65 AMG s motorem V12 ztělesňuje nejvyšší exkluzivitu a dynamiku a model SLS AMG GT FINAL EDITION v limitované sérii 350 kusů v mimořádně přitažlivé variantě supersportovního vozu. 

Nový Mercedes-Benz S 65 AMG

– má dvanáctiválcový motor, přeplňovaný dvěma turbodmychadly, který je vyladěn na nejvyšší výkon 463 kW a točivý moment 1000 N.m. S 65 AMG překonává s těmito parametry všechny ostatní typy ve svém segmentu. Jeho suverénní postavení potvrzují jízdní výkony: S 65 AMG zrychlí z nuly na 100 km/h za pouhých 4,3 sekundynejvyšší rychlost je elektronicky omezena na 250 km/h.

V porovnání s předchozím modelem byla snížena kombinovanáspotřeba paliva o 2,4 l/100 km na  11,9 l/100 km. Nový Mercedes-Benz S 65 AMG se stal s přihlédnutím k úrovni výkonu a točivého momentu, nejhospodárnějším vysokovýkonným luxusním sedanem s motorem V12 na světě. Vrcholný dvanáctiválcový model splňuje již dnes emisní normu EU 6, která vstoupí v platnost až v roce 2015.

Přehled nejdůležitějších údajů nového modelu S 65 AMG:

Zdvihový objem 5980 cm3
Výkon 463 kW
při 4800-5400 min-1
Max. točivý moment 1000 N.m
při 2300-4300 min-1
Kombinovaná spotřeba 11,9 l/100 km
Emise CO2 279 g/km
Třída hospodárnosti F
Zrychlení 0-100 km/h 4,3 s
Nejvyšší rychlost 250 km/h (elektr.omezena)

 

Převodovka AMG SPEEDSHIFT PLUS 7G TRONIC

– modelu S 65 AMG disponuje třemi individuálními jízdními programy, které se aktivují stisknutím tlačítka na středové konzole: Controlled Efficiency (C), Sport (S) a Manual (M). V režimu C je vždy aktivní funkce ECO Start-Stop.

V S 65 AMG nalézá, stejně jako v S 63 AMG, uplatnění inovativní lithium-iontový akumulátor, který nabízí v porovnání s konvenční koncepcí akumulátoru četné přednosti. Lithium-iontový akumulátor s kapacitou 78 A.h nahrazuje jak spouštěcí, tak i podpůrný akumulátor, z čehož plyne úspora hmotnosti více než 20 kilogramů.

Sportovní podvozek AMG s funkcí MAGIC BODY CONTROL 

S 65 AMG je standardně vybaven sportovním podvozkem AMG na základě systému MAGIC BODY CONTROL. Nová třída S dokáže jako první automobil na světě s předstihem rozpoznávat nerovnosti vozovky, které funkce ROAD SURFACE SCAN sleduje prostřednictvím stereokamery. Systém MAGIC BODY CONTROL na základě získaných dat předem připravuje podvozek na očekávanou situaci. Řidič má pro osobní nastavení podvozku na výběr dva režimy „Comfort“ a „Sport“.

Kovaná kola AMG a na přání brzdová soustava AMG s keramickými kotouči

u modelu S 65 AMG se používají výhradně kovaná kola AMG z lehké slitiny. S 65 AMG jezdí standardně na kolech s mnohopaprskovým designem o rozměrech 8,5 x 20 vpředu a 9,5 x 20 vzadu. Pneumatiky mají rozměry 255/40 R 20, resp. 285/35 R 20. Jako alternativa vysokovýkonné brzdové soustavy AMG je pro S 65 AMG poprvé na přání nabízena vysokovýkonná brzdová soustava AMG s kotouči z keramického kompozitu.

Design a výbava: Dynamika, exkluzivita, luxus, kvalita a reprezentativní vzhled

Lesklé chromované prvky se nacházejí na masce chladiče motoru V12, na mřížkách a drobných aerodynamických prvcích, předním spoileru, obložení bočních prahů, zadním difuzoru a dvojitých koncovkách sportovní výfukové soustavy AMG. V interiéru panuje výjimečná atmosféra v kombinaci s nejvyšší jakostí materiálů a vytříbenou kvalitou – viditelným příkladem je čalounění exkluzivní kůží Nappa se speciálním kosočtvercovým prošíváním a náročně provedenou perforací. Specifickým designem AMG se mohou pochlubit i další prvky výbavy, jako je sportovní volant, sdružený přístroj a kvalitní analogové hodiny v designu IWC Design.

Průhledový displej a touchpad ve standardní výbavě

Součástí standardní výbavy modelu S 65 AMG jsou dva inovativní prvky. Průhledový displej (tzv. head-up displej) promítá na čelní okno důležité informace, jako jsou rychlost jízdy, omezení rychlosti, navigační pokyny, dopravní značky a upozornění systému DISTRONIC PLUS. Nový inovativní touchpad významně usnadňuje ovládání rádia, telefonu a navigačního systému. Plocha pro zadávání je integrována do podložky pro ruku s krytem klávesnice.

To nejlepší nakonec: SLS AMG GT FINAL EDITION

S modelem SLS AMG GT FINAL EDITION se chýlí ke konci jedna pozoruhodná éra. Edice FINAL EDITION, limitovaná na 350 exemplářů, je pro zákazníky poslední příležitostí pro objednání vozu SLS AMG – zároveň odráží nevídaně úspěšný příběh a jedinečnou rozmanitost nabídky prvního vozu ze samostatného vývoje Mercedes-AMG. Supersportovní vůz s motorem AMG V8 6,3 litru o výkonu 435 kW, uložený za přední nápravou, fascinuje neobvyklými stylistickými prvky i výbavou. SLS AMG se stal po své premiéře v roce 2009 ikonou značky Mercedes-Benz a po celém světě se stále těší velké oblibě. SLS AMG si trvale udržoval atraktivitu nejen velkou rozmanitostí variant – od kupé s křídlovými dveřmi, přes Roadster, GT a Black Series až po Electric Drive – ale také úspěchy dosahovanými verzí GT3 v motoristickém sportu, čímž se již dnes zařadil mezi legendární vozy snů s hvězdou.

 

Specializovaný servis a prodej vozů Mercedes Benz a AMG.

Servis, lakovna, klempírna, řešení pojistných událostí, financování Mercedes Benz a AMG.

 

Kontakt:
CAR MOTORS MB
Praha 3, Koněvova 143
+420 737 209 090
prodej@carmotorsmb.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Libor Suchý, autoprodejna
Nový Šaldorf 81, 671 81 - Znojmo
515 227 952
seat@autoprodejnasuchy-znojmo.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Cena čtyřletých ojetin začíná stagnovat. Nová auta však stále zdražují

Cena čtyřletých ojetin začíná...

Ceny ojetých vozidel rostly v posledním roce rychleji než ceny nových. Zatímco nové vozy zdražily o 3,57 %, cena čtyřletých ojetin se v posledních čtyřech kvartálech zvýšila o 9,14 %. V...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Das WeltAuto dosáhlo od ledna do září více než 8% růstu prodeje

Das WeltAuto dosáhlo od ledna do září...

V síti Das WeltAuto se v prvních devíti měsících letošního roku prodalo 15 464 ojetých vozů V porovnání se stejným obdobím loňského roku vzrostl prodej o 8,2 % Největší zájem je o velmi...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stará auta do šrotu? Lidé do nich naopak začínají více investovat

Stará auta do šrotu? Lidé do nich...

Akcie, virtuální měny, dluhopisy nebo třeba zlato. To všechno jsou produkty, které investoři hojně využívají. Posledních několik let se jako jedna z nejlepších možností, kam uložit...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Aktuálně nejlepší česká tenistka Karolína Plíšková se spolu se sestrou Kristýnou stala novou tváří značky Mototechna

Aktuálně nejlepší česká tenistka...

Nejlepší současná tenistka Češka Karolína Plíšková se dnešním podpisem smlouvy se společností AURES Holdings stala jednou z tváří značky zánovních vozů Mototechna. Mototechna poskytne...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - LEGENDY 2018 PŘEDSTAVILY HVĚZDY SLAVNOSTI

LEGENDY 2018 PŘEDSTAVILY HVĚZDY...

Dvacet oceněných exponátů Volba poroty složené z členů organizačního výboru Výjimečné automobily z historie i současnosti Letošní jubilejní 5. ročník ojedinělé automobilové slavnosti...