Dodge představuje na autosalónu ve Frankfurtu ve světové premiéře zcela nový vůz Journey.

Nový crossover Dodge Journey spojuje praktičnost velkoprostorového vozu se schopnostmi automobilu SUV a ekonomičností osobního vozu

Nový Dodge Journey bude v prodeji s levo- i pravostranným řízením od poloviny roku 2008.

Dodge představuje na autosalónu ve Frankfurtu ve světové premiéře zcela nový vůz Journey.
Dodge představuje na autosalónu ve Frankfurtu ve světové premiéře zcela nový vůz Journey.
Dodge představuje na autosalónu ve Frankfurtu ve světové premiéře zcela nový vůz Journey.
Dodge představuje na autosalónu ve Frankfurtu ve světové premiéře zcela nový vůz Journey.
Dodge představuje na autosalónu ve Frankfurtu ve světové premiéře zcela nový vůz Journey.

Dodge Journey je postaven na globální platformě D a je navržen tak, aby svým majitelům poskytl více, než je obvyklé v otázkách komfortu a přepravních schopností. Journey je zároveň nezaměnitelným vozem Dodge, má svalnatý výraz, který zvýrazňují i na přání dodávaná 19palcová kola. Interiér vozu Journey je nejen stylový, ale zároveň také komfortní a je vybaven celou řadou praktických prvků v podobě například integrovaných dětských sedaček nebo moderního multimediálního a informačního systému MyGIG™ s na přání dodávaným navigačním systémem.

Uspořádání interiéru je promyšlené a flexibilní, takže dokáže převézt rozmanité kombinace osob a nákladu. V základní konfiguraci pojme Dodge Journey pět cestujících, na přání 5+2 se třetí řadou sedadel. Interiér je doslova přeplněn řadou neobyčejně prostorných odkládacích schránek.

V nabídce vozu Dodge Journey je pestrá paleta úsporných a výkonných zážehových a vznětových motorů, díky nimž je Dodge Journey velmi příjemný a zábavný také pro řidiče.

Bezpečnost je stále významnější vlastnost každého moderního automobilu. Dodge Journey i v této otázce nabízí maximum. Je vybaven vícestupňovými čelními airgaby, stejně tak jako bočními bezpečnostními vaky umístěnými v bocích sedadel a hlavovými airbagy pro všechny tři řady sedadel. Standardní výbavou je také protiblokovací systém ABS, stejně tak jako stabilizační systém ESP s programem omezujícím riziko převrácení. Vhod jistě přijde také na přání dodávaná zadní parkovací kamera ParkView™.

Celosvětová expanze značky Dodge

Dodge dále zrychluje svoji celosvětovou ofenzívu, pro níž by bylo možné použít přívlastek „galaktická“, uvedením filmového vozu Fantasticar. Ve filmu „Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer“ společnosti 20th Century Fox je vozem superhrdiny automobil nazvaný Fantasticar, který je schopen letět ve výšce přes 9100 metrů rychlostí až 885 km/h. Fantasticar se zároveň umí rozdělit do třech částí a každá z nich je schopná těchto výkonů dosáhnout samostatně, samozřejmě s pomocí síly motoru HEMI®. Model vozu Fantasticar bude vystaven na frankfurtském autosalónu v těsné blízkosti stánku Dodge.

Značka Dodge je se 6 procenty amerického trhu nejlépe prodávanou značkou společnosti Chrysler a zároveň pátým nejčetnějším jménem automobilu na domácím trhu. V roce 2006 značka Dodge prodala na celém světě více než 1,3 miliónu (1 345 517) automobilů. Výrobní program značky Dodge obsahuje širokou paletu osobních vozů, „trucků“, velkoprostorových vozů a automobilů SUV.

Dramatická expanze značky Dodge na trzích mimo Severní Ameriky pomáhá zvyšovat prodeje této značky rok od roku ve výši 160 procent na 28 859 vozů prodaných v roce 2007 (do července). Dodge Viper byl prvním vozem, s nímž Dodge prorazil, dalším byl v roce 2006 Dodge Caliber. Tyto modely následoval Dodge Nitro, Avenger, stejně tak jako Caliber SRT4 v roce 2007.

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Louda Auto a.s.
Třídvorská 70, 280 00 - Kolín V
321 715 804
lukas.lahoda@louda.cz

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Generátor dálkových autoovladačů KD-900 se čtečkou frekvencí

Generátor dálkových autoovladačů...

Zabýváte se výrobou autoklíčů a pracujete s dálkovými ovladači? Pak jistě víte, že vybavení kvalitními a moderními přístroji může značně ulehčit práci každému klíčaři. Takovým...