Dlouho očekávaná novinka pětidveřový Citroen C 3 v prodeji na našem trhu

V modelové řadě Citroenu se C 3 řadí mezi Saxo a Xsaru.

Dlouho očekávaná novinka pětidveřový Citroen C 3 v prodeji na našem trhu

Malý velký vůz – tak vychází poměr mezi vnějšími rozměry C3 a vnitřního prostoru. Citroen C 3 je vzhledem ke své malé délce – pouze 385 cm – ideálním pohyblivým vozem pro jízdu a parkování ve městě, svým komfortem však je vhodný i pro dálkové jízdy. Rodinnému charakteru vozu odpovídá i větší (305 litrů) zavazadlový prostor, který se může s ohledem na přepravovaný náklad rozdělit lehkými přepážkami na samostatné sekce (systém Moduboard). Jednou z poloh Moduboardu je i dosažení rovné podlahy zavazadlového prostoru až po přední sedadla.

Větší šířka vozu (166 cm) a vyšší poloha sedadel umožňuje všem cestujícím nejen pohodlné cestování, ale i výborný výhled z vozu, k čemuž přispívá rozměrné čelní sklo. Mimořádné prosvětlení interiéru zajišťuje obří střešní okno s elektrickým sekvenčním ovládáním (příplatková výbava za 20 900 Kč).


Dlouho očekávaná novinka pětidveřový Citroen C 3 v prodeji na našem trhu
Dlouho očekávaná novinka pětidveřový Citroen C 3 v prodeji na našem trhu
Dlouho očekávaná novinka pětidveřový Citroen C 3 v prodeji na našem trhu

Design karoserie Citroenu C3 oblých linií na mě zapůsobil svým přátelským výrazem umocněným při pohledu zpředu úsměvným dojmem. Nízko umístěné široké nárazníky, vystouplé blatníky, kola umístěná v rozích karoserie a poměrně široký rozchod vozu však zdůrazňují, že Citroen C3 je vozem dynamickým a hbitým s dobrými jízdními vlastnostmi.

Pohodlná sedadla jsou anatomicky tvarovaná, předpokládám, že i testovací jízdy mi potvrdí jejich dobré boční vedení. .Sedadlo řidiče i výškově nastavitelné spolu s možností vertikálního i horizontálního nastavení volantu umožní zaujmout řidiči optimální polohu pro bezpečné řízení vozu. Přední sedadla se dají posouvat až o 23 cm, což přivítají řidiči vyšších postav. Přirozeně, že posun předního sedadla až do krajní zadní polohy snižuje prostor

Dlouho očekávaná novinka pětidveřový Citroen C 3 v prodeji na našem trhu

pro nohy cestujících na zadních sedadlech. Palubní deska je přehledná, přímo před řidičem je umístěn digitální ukazatel rychlosti a přímo nad ním otáčkoměr. V interiéru vozu je řada praktických odkládacích prostor, schránek a přihrádek.

Nezapomnělo se ani na pohodlí dětí. Jejich „Baby Pack“ zahrnuje nejen dětské pojistky, které se aktivují nebo deaktivují elektronicky z místa řidiče. Na děti je dozadu dobře vidět díky unikátnímu dětskému zrcátku, které je umístěno nad středním vnitřním zpětným zrcátkem. Dětská osádka má po ruce vlastní zásuvku 12 V, to pro případ zapojení přehrávače, herní konzole apod. Jako v letadle mají sklopné stolečky na opěradlech předních sedadel s pouzdry na psací potřeby, držáky pohárků a háčky na zavěšení čehokoli.


Dlouho očekávaná novinka pětidveřový Citroen C 3 v prodeji na našem trhu

Výběr motorů pro Citroen C3 je bohatý, můžete si zvolit ze tří benzinových a dvou dieselových motorů. Z benzinových je to 1,1 l s výkonem 61 k (44 kW), 1,4 l s výkonem 75 k (54 kW) a 1,6 l se šestnácti ventily s výkonem 110 k (81 kW). Dieselový motor můžete zvolit 1,4 HDi s výkonem 70 k (50 kW) anebo stejného obsahu, avšak s šestnácti ventily, který dosahuje maximální výkon 92 k (67 kW). Všechny motory jsou hospodárné, výrobce udává u benzinových motorů kombinovanou spotřebu od 6 do 6,5 l, u dieselova motoru pouze 4,2 l na 100 km.

Citroen C3 je dodáván v závislosti podle zvoleného motoru ve třech stupních výbavy: X, SX a Exclusive.


V nejnižším stupni výbavy – X – je dodáván s benzinovým motorem 1,1 (314 900 Kč) a s úsporným dieselovým motorem 1,4 HDi (366 900 Kč). Při porovnávání cen na našem trhu je třeba si uvědomit, že v uvedených cenách je obsažena poměrně bohatá výbava: airbagy řidiče i spolujezdce, výškově nastavitelné sedadlo řidiče, elektronický imobilizér, vertikálně i horizontálně nastavitelný volant, zadní stěrač s vyhříváním zadního okna, tónovaná skla, zvuková výstraha při překročení naprogramované rychlosti, uzamčení zavazadlového prostoru za jízdy, bezpečnostní kontrolka dětské pojistky na přístrojové desce, bezpečnostní upevnění ISOFIX dětské sedačky na zadním sedadle, posilovač řízení, funkce BLACK PANEL při jízdě v noci a centrální zamykání.


Vyšší výbava – SX – obsahuje mimo výše uvedenou výbavu: ABS s elektronickým rozdělovačem brzdného účinku, brzdového asistenta, automatické zapnutí výstražných světel při prudkém brždění, airbag i spolujezdce, boční airbagy, posilovač řízení s variabilním účinkem v závislosti na rychlosti vozu, elektrické a sekvenční ovládání předních oken, dálkové centrální zamykání PLIP a vybavení zavazadlového prostoru vyjímatelnou deskou MODUBOARD. V tomto stupni výbavy s motorem 1,1 stojí Citroen C3 354 900 Kč, s motorem 1,4 383 900 Kč, tentýž, ale s automatickou převodovkou 422 900 Kč, s dieselovým motorem 1,4 HDI 411 900 Kč, 1,4 HDi, ale se šestnácti ventily 467 300 Kč.


V nejvyšší výbavě – Exclusive – je Citroen C3 dodáván pouze s s nejvýkonnějším benzinovým motorem 1,6 16V za cenu 494 900 Kč. Tato výbava obsahuje navíc: přední mlhovky, audiosystém s CD včetně jeho ovládání pod volantem, elektricky ovládaná a vyhřívaná zpětná vnější zrcátka, automatickou klimatizaci, tempomat atd.


Další příplatková výbava obsahuje řadu položek, kterými si může zákazník dále zvýšit komfort zakoupeného vozu.


Těším se na testování tohoto vozu, abych vám mohl sdělit své dojmy z jeho jízdních vlastností a další poznatky.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
KONTAKT spol. s r.o.
Svobodova 2050, 511 01 - Turnov
481 325 726
oztu@havex.cz

Související články

Emov spouští v Lisabonu sdílení...

Služba nabízející sdílení automobilů emov, která vznikla jako společný podnik mezi značkou Free2Move a společností Eysa, začne od dubna fungovat v portugalské metropoli; Emov nabídne...

Skupina PSA a společnost DCS...

Skupina PSA a Digital Charging Solution (DCS) – dceřiná společnost skupiny BMW a provozovatel služby ChargeNow – uzavřely partnerství, na jejímž základu získávají zákazníci značek Peugeot...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Skupina PSA zveřejňuje výsledky emisí svých vozů ve skutečném provozu

Skupina PSA zveřejňuje výsledky emisí...

Protokol pro měření spotřeby paliva ve skutečném provozu, který vypracovala skupina PSA společně s neziskovými společnostmi T&E, FNE a orgánem Bureau Veritas, byl rozšířen na měření...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Historické výsledky skupiny PSA v roce 2017: rekordní obrat, rekordní objem prodejů, rekordní hospodářský výsledek z provozní činnosti a rekordní čistý zisk pro skupinu

Historické výsledky skupiny PSA v roce...

Úspěch plánu Push to Pass a první konkrétní výsledky plánu oživení společnosti Opel/Vauxhall (O/V) PACE! [1] Růst objemů: 3,63 milionů prodaných vozů, +15,4 %[2]; Růst obratu skupiny[3] o...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - VIDEO – Citroën Berlingo třetí generace, Citroën C4 Cactus – Ženeva 2018

VIDEO – Citroën Berlingo třetí...

S Lenkou Martinovou, PR manažerkou Citroën ČR, si na ženevském autosalonu popovídal o novinkách stáje Citroën moderátor Viktor Tamayo.