Designérská studie Mercedes-Benz na lednovém autosalonu v Detroitu

Concept Ocean Drive – nejkomfortnější a nejelegantnější kabriolet současnosti

Koncept čtyřsedadlového kabrioletu Concept Ocean Drive na North American Auto Show v Detroitu Mercedes-Benz znovu dokazuje svoji průkopnickou roli mezi prémiovými automobilovými značkami.

Designérská studie Mercedes-Benz na lednovém autosalonu v Detroitu

Tento showcar vyrobený v jednom exempláři svým designem oživuje tradici luxusních kabrioletů značky Mercedes-Benz. Návrháři, kteří v tomto případě nebyli omezeni žádnými závaznými požadavky nebo výrobními technologiemi, vytvořili nejkomfortnější a nejelegantnější kabriolet na světě.

Designérská studie Mercedes-Benz na lednovém autosalonu v Detroitu
Designérská studie Mercedes-Benz na lednovém autosalonu v Detroitu
Designérská studie Mercedes-Benz na lednovém autosalonu v Detroitu

Obdobně jako luxusní kabriolety minulosti spojuje tento exponát ze Stuttgartu eleganci, životní styl a exkluzivitu na nejvyšší úrovni – jinými slovy: přináší automobilovou kulturu v její nejkrásnější formě.

Unikátní kabriolet má zcela nově vyvinutou karoserii v klasickém pojetí, které čisté linie hran a vzrušující dvoubarevné provedení propůjčují mimořádné charisma. Vyzařuje z ní vznešená rezervovanost automobilové šlechty, zároveň ale vzbuzuje touhu se s otevřenou střechou projíždět kolem těch nejkrásnějších pláží na světě. Hrdě se tento showcar s trojcípou hvězdou na přídi hlásí k ušlechtilým a zároveň neobvyklým materiálům zpracovaným na nejvyšší řemeslné úrovni; nesmlouvavá dokonalost z něho vytváří skutečný klenot.

Studie Mercedes-Benz jsou stylisticky zaměřeny na budoucnost

Kabriolet Concept Ocean Drive má za úkol nejen zviditelňovat sny a vzbuzovat touhy, ale má i praktické využití. Koncepční vozy totiž dávají designérům možnost si pohrát s nevšedními tématy, při kterých je zapotřebí jiný způsob myšlení s velkorysejším prostorem pro nové nápady. Není to tedy pouze rutinní cvičení pro designéry. Tvorba koncepčních vozů slouží také k zintenzivnění dialogu se zákazníkem a je důležitá i pro získání reakcí na nově aplikované myšlenky. Pracovníci designérského oddělení Mercedes-Benz tak dostávají podporu pro stylistické nahlédnutí do budoucnosti, vytváření nových tvarových forem a pro jejich eventuální realizaci.

Jedinečný luxusní kabriolet ze Stuttgartu vytváří jako showcar myšlenku automobilu snů a zároveň ukazuje výraznou způsobilost designérů a také hodnoty preferované značkou Mercedes-Benz. Patří k nim tradiční vlastnosti jako solidnost, kvalita, komfort, suverenita, zachování hodnoty a bezpečnost. Dnes k nim ještě dále přistupuje vášeň, fascinace a inovace. Design vozů Mercedes-Benz i nadále pečuje o již osvědčené stylistické elementy značky a kombinuje je s novými překvapivými myšlenkami.

Design vyjadřuje suverenitu a eleganci

K výrazným vnějším prvkům koncepčního Mercedesu patří kromě čtyř dveří rozměrná, více kolmá maska chladiče, hlavní světlomety a zadní svítilny se svítícími diodami LED, dvoubarevné lakování a efektní střídání hran s velkými uklidňujícími plochami. Automobilový solitér se tak ukazuje jako suverén plný síly se snahou drát se kupředu a zároveň kypící elegancí.

Po stažení bočních oken vzniká velký prostor, který není přerušen B-sloupkem ani okenním rámem a i při zavřené střeše nechává splývat exteriér s interiérem. Luxusní a svým způsobem jedinečný charakter tohoto koncepčního kabrioletu dále zvýrazňují použité ušlechtilé materiály jako je ta nejlepší kůže, třírozměrně působící látky nebo velké plochy pokryté vzácným dřevem, ale také pečlivě propracované detaily

To nejlepší z techniky

Jako technická základna posloužil pro designérskou studii Mercedes-Benz S 600 s dlouhým rozvorem náprav poháněný dvanáctiválcovým motorem. K jeho technickým specialitám patří:

  • inovovaný mechanismus skládací střechy s harmonickým průběhem pohybu a rychlým uzavíráním
  • nové vyhřívání v oblasti hlavy AIRSCARF na všech čtyřech sedadlech umožňující komfortní jízdu s otevřenou střechou i v chladném ročním období.

Na palubě vozu najdeme samozřejmě také významné novinky, které Mercedes-Benz nabízí dílem jako jediná automobilová značka na světě. Jedná se například o brzdový asistent PLUS, nový systém PRE-SAFE -Bremse ve spojení s funkcí  DISTRONIC PLUS využívající radarová čidla a preventivní ochranu cestujících PRE-SAFE.

Specializovaný servis a prodej vozů Mercedes Benz a AMG.

Servis, lakovna, klempírna, řešení pojistných událostí, financování Mercedes Benz a AMG.

 

Kontakt:
CAR MOTORS MB
Praha 3, Koněvova 143
+420 737 209 090
prodej@carmotorsmb.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
KONTAKT spol. s r.o.
Svobodova 2050, 511 01 - Turnov
481 325 726
oztu@havex.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Mercedes-Benz Vans odhaluje první detaily o novém modelu Sprinter

Mercedes-Benz Vans odhaluje první detaily...

Nová generace bestselleru v segmentu velkých užitkových vozů bude uvedena na trh v prvním pololetí roku 2018. Mercedes-Benz Vans odhalil – v rámci prvního ročníku velkého severoamerického...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Předzvěst nové generace: Mercedes-Benz Concept A Sedan představen na autosalonu Auto Shanghai

Předzvěst nové generace: Mercedes-Benz...

 Mercedes-Benz studií Concept A Sedan seznamuje s výhledem na novou generaci kompaktních vozů a možnou novou karosářskou variantu. Studie Concept A Sedan konkretizuje další vývoj designérského...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - VIDEO – Mercedes-Benz AMG E kombi, Maybach G650 v12, Concept Mercedes-AMG GT – Ženeva 2017

VIDEO – Mercedes-Benz AMG E kombi,...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky MERCEDES přímo z autosalonu v Ženevě.  

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Deset nových sanitních vozů Mercedes-Benz Sprinter se skříňovou nástavbou a jeden vůz GLE v prosinci 2016 převzali zástupci Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy (ZZSHMP)

Deset nových sanitních vozů...

Slavnostního převzetí nových sanitních vozidel se zúčastnil také kardinál Dominik Duka, radní Radek Lacko, ředitel ZZSHMP, Petr Kolouch a další představitelé. Od roku 1987 používá Pražská...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Mercedes-Benz E 220d – redakční test

Mercedes-Benz E 220d – redakční test

Která automobilka má aktuálně náskok díky technice? Audi nebo Mercedes? A proč?