Citroën v Pekingu na Autosalonu, který byl zahájen minulý týden

Citroën představuje zmodernizovanou verzi vozu Elysée včetně verze na GNV, dále Citroën prototyp C2 Kappa a koncept C-Cactus s hybridním pohonem.

Čína představuje pro Citroën největší mimoevropský trh. V roce 2007 zde Citroën prodal 109 700 vozů. Od příchodu na čínský trh zde značka prodala již více než 800 000 vozů.

C-Elysée

Citroën vystavuje ve světové premiéře model C-Elysée. Tento vůz, vycházející z verze Elysée, přináší mnoho novinek, které se projevují na jeho stylu, kvalitě, technologii a jízdních vlastnostech.

Čelní strana C-Elysée má expresivní moderní vzhled, který je zcela v linii posledních novinek produkce Citroënu. Inovovaný vzhled je doplněn novými disky kol a zadními trojrozměrnými světly. Interiér se honosí novými předními sedadly a světlými odstíny čalounění.

C-Elysée získal více než 300 vylepšení u všech částí a funkcí vozu, jejichž cílem je uspokojit zákazníka, ať už stávajícího či nového. Úpravy, kterými vůz C-Elysée prošel, měly za cíl zajistit vynikající kvalitu jak pokud jde o vzhled, tak o.

Například brzdy byly opatřeny systémem nejnovější generace zabraňujícím zablokování kol. C-Elysée může být vybaven audio systémem s funkcí Bluetooth, jukeboxem s 6 CD na hard disku a přípojkou USB. Víko zavazadlového prostoru vozu C-Elysée má automatické otevírání.

Nová modelová řada má 3 úrovně konečné úpravy a 5 verzí a je k dispozici s motorem 1.6i 16v, jež splňuje normy Euro IV. Motor je spojen se 2 typy převodovek. Odpružení prošlo úpravami, jejichž cílem bylo snížit hladinu hluku. Na stánku bude představena i verze CNG.

Nový model C-Elysée přichází posílit modelovou řadu vozů, které v Číně vyrábí Dong Feng Peugeot Citroën Automobiles (DPCA), což je společný podnik PSA Peugeot Citroën a jejího čínského partnera Dong Feng Motors. Tvoří ji vozy C2, Fukang, Xsara Picasso a C-Triomphe, které jsou všechny vyráběny ve Wuhanu v provincii Hubei. Tuto modelovou řadu doplňují modely dovážené z Evropy. Jde o C4 kupé, C5 sedan a C6.

C2 Kappa: dynamické partnerství

Citroën vystavuje koncept C2 Kappa, který vznikl ve spolupráci s nejvýznamnější značkou sportovního oblečení na čínském trhu. Prototyp navazuje na verzi C2 VTS, která se v Číně již prodává. Odlišuje se od ní specifickými prvky karoserie (přední strana, přední i zadní nárazník, přední i zadní světla, zadní spojler, obložení prahu, atd.) a zcela novou vnitřní i vnější výzdobou.

Značka chce s tímto konceptem nejen pokračovat ve své strategii individualizace modelu C2, který se mimo jiné zúčastnil čínského mistrovství v rallye, ale i otestovat reakci trhu na nové obchodní nabídky.

C-Cactus: Nové ekologické atraktivní pojetí funkcionalistického automobilu

Citroën s důmyslným konceptem C-Cactus rozvíjí nové pojetí automobilového designu a plní ambiciózní cíl značky, kterým je uvést na trh ekologický sedan s příjemným, atraktivním designem, vybavený hybridním pohonným agregátem a nabízený za stejnou cenu jako model C4 v základní výbavě.

K vyřešení této složité rovnice si Citroën vybral cestu nových koncepcí designu. Konstruktéři značky se rozhodli zavrhnout prvky, které nejsou nezbytné pro komfort, a soustředili se místo nich na technologii, styl a ekologickou výbavu, jež jsou pro uživatele přínosem.

C-Cactus je ekologický vůz. K jeho výrobě byl použit vysoký podíl recyklovaných a recyklovatelných materiálů, vyznačuje se dále nízkou spotřebou, stejně jako rostlina, po níž dostal své jméno,. Při hmotnosti pouhých 1180 kg a s hybridním pohonem HDi má C-Cactus spotřebu 2,9 l/100 km s emisemi CO2 78 g/km.

Za své nízké výrobní náklady vděčí použití moderních materiálů a racionálnímu konstrukčnímu procesu využívajícímu menší množství dílů. Kabinu vozu tvoří něco málo přes 200 součástí, což představuje téměř poloviční počet oproti konvenčnímu sedanu shodné velikosti.

Čína: hlavní trh pro značku

Čína zaujímá z pohledu Citroënu rozhodující místo. Již před několika lety se stala pro značku nejvýznamnějším mimoevropským trhem. V roce 2007 zde prodej dosáhl 109 700 vozů.

Od příchodu na místní trh v roce 1991 značka prodala již více než 800 000 vozů, díky čemuž se stala jednou z firem, které v zemi dobře znají.

Na čínském trhu je přítomno 217 prodejců 4S (Sales, Service, Spare parts, Standard) ve 186 městech, kteří jsou připraveni prodávat a postarat se o nové C-Elysée jako o ostatní nabízené vozy z modelové řady. Uživatelé mají 24 hodin denně k dispozici speciální telefonní linku.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autodružstvo Frýdek Místek
Beskydská 704, 738 02 - Frýdek Místek
730 588 237
seat@autodruzstvo-fm.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Výrazná osobnost české hudební scény jezdí výrazným vozem

Výrazná osobnost české hudební scény...

Značka DS uvádí na trh nový atraktivní model, kompaktní prémiové SUV, DS 7 CROSSBACK. Jeho prvním uživatelem se stal houslový virtuos Jaroslav Svěcený, který si klíčky od tohoto luxusního...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - FERNANDO COSTA VYSTAVUJE V DS WORLD PARIS PO BOKU NOVÉHO VOZU DS 3 CROSSBACK

FERNANDO COSTA VYSTAVUJE V DS WORLD PARIS...

Showroom DS World  Paris se od 26. října mění na galerii moderního umění, která bude hostit  Fernanda Costu. Bude zde vystavena celá série děl tohoto sochaře používajícího pro tvorbu metodu...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - DS AUTOMOBILES ZVE K NÁVŠTĚVĚ PAŘÍŽSKÉHO AUTOSALONU

DS AUTOMOBILES ZVE K NÁVŠTĚVĚ...

Ať jste kdekoliv, společnost DS Automobiles vás zve na návštěvu svého stánku v Pavilonu 1 na pařížském autosalonu. Až do 14. října je možné na internetu absolvovat virtuální návštěvu...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4×4: VYSOCE VÝKONNÝ HYBRID BY DS

DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4×4: VYSOCE...

Společnost DS Automobiles potvrzuje svou nabídkou výkonného hybridního motoru v segmentu kompaktních SUV, konkrétně u vozu DS 7 Crossback, že z hlediska technologického pokroku stojí na špici....

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - DS 3 CROSSBACK: IKONA STYLU HI-TECH

DS 3 CROSSBACK: IKONA STYLU HI-TECH

  Krásně vypracovaný vzhled a nevídané proporce, 100 % spalovací i 100 % elektrická varianta, exkluzivní inovace a jedinečná elegance… vůz DS 3 CROSSBACK posouvá hranice. Nová...