CITROËN nabízí stále účinnější motory

Nové motory Euro VI BlueHDi jsou u nových vozů C4 Picasso a Grand C4 Picasso (150k) a u Citroënu DS5 (180 k) a nové benzínové motory PureTech vybavené turbokompresorem.

CITROËN nabízí stále účinnější motory

BlueHdi je výkonný, úsporný a šetrný motor k životnímu prostředí

BlueHDi se objevil poprvé u nového Citroënu C4 Picasso o výkonu 150 k (s manuální šestistupňovou převodovkou a automatickou šestistupňovou převodovkou) a v nejbližší době doplní nabídku u CITROËNU DS5 s výkonem 180 k (s automatickou šestistupňovou převodovkou).

Nový systém SCR (Selective Catalytic Reduction)

– zabudovaný hned před filtr pevných částic průběžně přeměňuje oxidy dusíku na vodní páru (H2O) a dusík (N2), které jsou neškodné. Tento nový systém rovněž umožňuje značně snížit spotřebu a emise CO2. U motoru HDi 150 v novém CITROËNU C4 Picasso dosahují minimálně 110 g/km (117 g/km s BVA). Spotřeba ve smíšeném provozu se pohybuje na úrovni 4,2l/100km a při mimoměstském provozu je pouze 3,8l/100km. U motoru HDi 180 BVA v DS5 je to 114 g/km.

Oba nové motory již dnes splňují normu EURO 6.

Puretech: nová nabídka benzínových motorů pro lepší účinnost

Motory PureTech, které byly vyvinuty a vyrobeny ve Francii, používají inovativní, účinné a úsporné technologie. Tento typ motorů se poprvé objevil ve formě nového benzínového tříválce bez přeplňování (1 litr 68 k a 1.2 litru 82 k). Nyní se rozšiřuje o verzi s turbokompresorem e-THP 130, což je první benzínový motor skupiny PSA Peugeot Citroën splňující normu Euro 6.

Motor e-THP 130

– je výkonný (130 k při 5 500 ot/min a maximální točivý moment 230 Nm při 1 750 ot/min), ale také šetrný k životnímu prostředí (emise CO2 110 g/km). Tento nový typ benzínových motorů je výkonnější a ekologičtější. Výsledkem je +15 % výkonu a až -25 % spotřeby a emisí CO2 oproti předchozím generacím.

Motor VTi 68 je v nabídce u CITROËNU C3, verzí VTi 82 jsou opatřeny vozy C3 a DS3, zatímco C4 bude prvním vozem skupiny, který bude mít od začátku roku 2014 v nabídce motor e-THP 130.

Nabídka bude doplněna o motor e-VTi 82 PureTech ETG

Jde o první motor PureTech s technologií Stop&Start poslední generace a pilotovanou převodovkou ETG. Tato 5ti stupňová převodovka s funkcí pojezdu a vylepšeným mapováním plynového pedálu je dalším krokem vpřed. Emise škodlivin je na úrovni 95 g/km CO2 a má smíšenou spotřebu 3,9 l/ 100 km u CITROËN C3 a DS3.

Značka Citroën

– byla založena před 90 lety pod pařížskou Eiffelovkou. Tato kreativní a dynamická značka uvedla v roce 2010 na trh novou řadu výrobků DS, kterou dnes tvoří modely Citroën DS3, DS4 a DS5. Citroën, který se opírá koncepci „Kreativní technologie“, má ve své nabídce jeden elektromobil „Full Electric“ a vozy využívající mikrohybridní technologii e-HDi a technologii „Full Hybrid“ – Hybrid4. Tyto technologické novinky nesou své ovoce i v mistrovství WRC, kde již Citroën získal 8 titulů v Poháru konstruktérů. Značka inovuje i v oblasti služeb a přichází se službou Citroën Multicity, představující její nabídku mobility. Citroën, to je 10 000 kontaktních míst pro zákazníky, zastoupení v 90 zemích a 1 265 000 vozů prodaných v roce 2012.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
KONTAKT spol. s r.o.
Svobodova 2050, 511 01 - Turnov
481 325 726
oztu@havex.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - CITROËN SPOUŠTÍ NOVOU REKLAMNÍ KAMPAŇ NAZVANOU „INSPIRED BY“ VAŠÍ TOUHOU PO SVOBODĚ OD ROKU 1919 !

CITROËN SPOUŠTÍ NOVOU REKLAMNÍ KAMPAŇ...

Citroën spouští v těchto dnech novou kampaň, jejíž sdělení zní „Naše vize mobility se rodí z vaší touhy po svobodě“. Tento nový mezinárodní reklamní spot uvádí na scénu motto...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Výrazný nárůst obratu v 1. čtvrtletí 2018

Výrazný nárůst obratu v 1. čtvrtletí...

Objemy celosvětových prodejů vzrostly o 44,2 %, včetně společnosti Opel Vauxhall (OV), v 1. čtvrtletí se prodalo více než milion vozů[1]; Obrat skupiny činil 18,2 mld. EUR[2], což představuje...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Skupina PSA a společnost Huawei představují svůj první vůz s mobilním připojením

Skupina PSA a společnost Huawei...

DS 7 Crossback je první vůz skupiny PSA, který používá platformu IoT, označovanou jako CVMP „Connected Vehicle Modular Platform“ a vybavenou technologií Huawei pro zajištění nabídky nových...

Emov spouští v Lisabonu sdílení...

Služba nabízející sdílení automobilů emov, která vznikla jako společný podnik mezi značkou Free2Move a společností Eysa, začne od dubna fungovat v portugalské metropoli; Emov nabídne...

Skupina PSA a společnost DCS...

Skupina PSA a Digital Charging Solution (DCS) – dceřiná společnost skupiny BMW a provozovatel služby ChargeNow – uzavřely partnerství, na jejímž základu získávají zákazníci značek Peugeot...