Citroen C3 – světová premiéra na IAA

Po Citroenu Xsara Picasso a Citroenu C5 je uváděný Citroen C3 dalším důkazem nové dynamiky, která začala ovládat nabídku značky Citroen.

Nový Citroen C3 vychází z koncepčního modelu C3 Lumiere, který byl představen na Pařížském autosalónu v roce 1998 a který naznačil konstrukční a estetické řešení nového modelu Citroenu C3, který již za deset dní bude představen ve světové premiéře na autosalonu ve Frankfurtu.


Citroen C3 – světová premiéra na IAA

Design Citroenu C3, který vyšel z návrhářské dílny automobilky, se vyznačuje především přitažlivým, sympatickým a osobitým řešením. Přes jeho poměrně malé vnější rozměry – šířka 167 cm, délka 385 cm a výška 152 cm docílili konstruktéři dokonalým a důmyslným využitím vnitřního prostoru dostatek místa pro cestující a jejich pohodlí i na delších cestách. Citroen C3 má dobře přístupný zavazadlový prostor, jehož účelnost byla zvýšena použitím systému, který umožňuje upravení úložné plochy podle nákladu. Velkoplošná prosklená otevírací střecha s elektrickým ovládáním odkrývá kabinu až po zadní sedadla a interiér tak dělá ještě světlejším a příjemnějším.

Citroen C3 je určen vzhledem ke své kompaktnosti a pohyblivosti k použití ve městě a s ohledem na komfort, vybavení a prostornost a široký výběr výkonných a přitom úsporných motorů i na dlouhé cesty.


C3 je navíc vybavený stejným typem multiplexní elektroinstalace, jaká byla použita u modelu C5. Ta vozidlu poskytuje množství „inteligentních“ funkcí, které zvyšují jeho pohodlí a bezpečnost. Senzor couvání, automatické přední stěrače, ztlumení osvětlení přístrojové desky při noční jízdě (funkce „black panel“), automatické spuštění výstražných světel – to všechno může zákazník využit díky multiplexáži.


Citroen C3 – světová premiéra na IAA

Citroen C3 vyhovuje i v dnešní době vysokým nárokům naprosté většiny zákazníků na co nejvyšší úroveň aktivní a pasivní bezpečnosti. Dobrá jízdní stabilita C3 je doplněna brzdnou soustavou s ABS, elektronickým rozdělováním brzdného účinku a brzdovým asistentem. Rozsahem bezpečnostního vybavení (6 airbagů, z toho 2 hlavové, elektrická kontrolka dětské pojistky ovládaná z palubní desky atd.) dosahuje Citro(n C3 jedno z nejvyšších úrovní bezpečnosti ve své kategorii.

Dá se předpokládat, že zákazníci ocení novou generaci výkonných úsporných a ekologicky šetrných naftových motorů s přímým vstřikováním paliva. Tvoří ji dva motory 1.4 HDi a 1.4 HDi 16V, které vzešly ze spolupráce koncernu PSA Peugeot Citro(n s automobilkou Ford Motor Company.


V čase uvedení na trh bude modelová řada C3 dodávána celkem s pěti různými motory. Z naftových motorů budou nabízeny dva již výše uvedené motory nové generace – 1.4 HDi s maximálním výkonem 50 kW (70 k) a 1.4 HDi 16V s maximálním výkonem 66 kW (92 k), z benzínových agregátů pak tři – 1.1i s výkonem 44 kW (61 k), 1.4i s výkonem 55 kW (75 k) a 1.6i 16V s výkonem 80kW (110 k). Motor 1.4i bude dodáván podle přání zákazníka i s automatickou převodovkou s možností sekvenčního řazení.


Citroen C3 bude dodáván ve čtyřech úrovních vybavení, při čemž i nejnižší stupeň výbavy bude podle vyjádření výrobce nezvykle bohatý.


Budeme rádi, když budeme moci po redakčním testu Citroena C3 potvrdit v plném rozsahu vyjádření představitele výrobce: „Citroen zůstal věrný filozofii koncepčního vozidla C3 Lumiere – Citroen C3 je elegantní, sympatické, praktické, pohodlné, bezpečné a úsporné auto se všestranným využitím ve městě i na cestách, pro všední dny i volný čas.“

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - NOVÉ SUV CITROËN C5 AIRCROSS: JIŽ 50 000 PRODANÝCH KUSŮ!

NOVÉ SUV CITROËN C5 AIRCROSS: JIŽ 50...

Šest měsíců po svém uvedení na trh registruje nové SUV Citroën C5 Aircross již více než 50 000 prodaných kusů. Tímto výkonem se řadí na třetí místo mezi nejprodávanějšími osobními...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - PŘEHLÍDKA DS AUTOMOBILES NA PARIS FASHION WEEK®

PŘEHLÍDKA DS AUTOMOBILES NA PARIS...

Společnost DS Automobiles s potěšením oznamuje partnerství s Fédération de la Haute Couture et de la Mode v rámci týdne módy Paris Fashion Week® a týdnů Haute Couture. DS Automobiles a módní...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - OVĚŘENÁ ŘADA CITROËN JUMPER: INSPIROVANÁ PROFESIONÁLY

OVĚŘENÁ ŘADA CITROËN JUMPER:...

Citroën, za kterým stojí 100 let historie a více než 90 let zkušeností na trhu s lehkými užitkovými vozidly, vlastní bezkonkurenční know-how a patří do evropské Top 5. Jelikož se řídí...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - CITROËN C3: 600 000 PRODANÝCH VOZŮ ZA 30 MĚSÍCŮ!

CITROËN C3: 600 000 PRODANÝCH VOZŮ ZA...

Citroën C3 registruje po 2,5 letech od uvedení do prodeje již 600 000 prodaných kusů. Tato 3. generace C3 splňuje označení Success Story a více než kdy jindy potvrzuje svůj statut...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - SETKÁNÍ 100 LET CITROËN – spuštění registrací pro veřejnost

SETKÁNÍ 100 LET CITROËN – spuštění...

Velkou oslavu 100. výročí chystá české zastoupení značky Citroën na první zářijovou sobotu – 7. 9. na Letišti Praha Letňany. Akce je určena pro fanoušky značky, obchodní partnery i...