Čerpací stanice OMV zahajují vánoční kampaň

Prodejem vánočních kalendářů a čokoládových figurek chce OMV podpořit projekty organizací Caritas, UNICEF a SOS dětské vesničky v 10 evropských zemích

V České republice kampaň podpoří obnovený projekt SOS dětských vesniček v Doubí u Karlových Varů

OMV pokryje všechny náklady

Dnešním dnem se české čerpací stanice OMV zapojí do mezinárodní dobročinné vánoční kampaně. Kampaň se v rámci charitativního programu OMV Move & Help uskuteční i v dalších 9 evropských zemí, kde OMV působí. Prodejem adventních kalendářů (Česká republika, Rakousko, Chorvatsko, Německo, Maďarsko, Itálie a Slovensko) a čokoládových figurek Santy Clause (Bulharsko, Srbsko a Rumunsko) chce OMV podpořit různé projekty organizací SOS dětské vesničky, Caritas a Unicef zaměřené na pomoc dětem a mladým lidem. V případě České republiky podpoří výtěžek z prodeje kalendářů projekt SOS dětských vesniček v Doubí u Karlových Varů. Veškeré náklady spojené s realizací kampaně plně hradí OMV.

Program OMV Move & Help touto kampaní navazuje na tříletou spolupráci s organizacemi SOS dětské vesničky, Caritas a Unicef. OMV tímto programem přispívá k tomu, aby i děti, k nimž osud nebyl přívětivý, dostaly šanci sny o vlastní budoucnosti proměnit ve skutečnost.

V České republice jde do prodeje celkem 24 000 kalendářů, jeden za 33 Kč. Ty bude možné zakoupit na čerpacích stanicích OMV. Za získanou částku, která může činit až 792 000 Kč, bude zakoupen automobil pro obnovený projekt SOS dětských vesniček v Doubí u Karlových Varů, který po roční pauze opět zahájí svoji činnost. Automobil podpoří volnočasové aktivity až 60 dětí, kterým projekt poskytne útočiště.

„Na charitativních projektech v rámci programu OMV Move & Help spolupracujeme s SOS dětskými vesničkami již od roku 2003. Tyto projekty vždy dopadly úspěšně, a proto věřím, že v případě chystané vánoční kampaně tomu nebude jinak a všech 24 000 kalendářů se podaří prodat,” sdělil šéf marketingu OMV Viktor Kučera.

Charitativní program OMV Move & Help

Již tři roky podporuje program OMV Move & Help mezinárodní projekty zaměřené na pomoc dětem a mladým lidem. 100 000 eur pro každého z partnerů programu – SOS dětské vesničky, UNICEF a Caritas – již umožnilo uskutečnit četné vzdělávací iniciativy v zemích střední a východní Evropy a v Pákistánu. Letos získá díky programu OMV Move & Help více než 35 000 dětí školní vybavení, podporu ve vzdělání a odpovídající zázemí ke studiu.

Elektronické vánoční pohlednice Move & Help na portálu OMV

K čemu přispějí vánoční kampaně OMV?

 • Česká republika: Zakoupení automobilu pro děti z SOS dětské vesničky v Karlových Varech – Doubí.
 • Slovensko: Podpora pro 102 romských dětí ve speciální škole Caritas v Rychnavě.
 • Maďarsko: Knihy a školní potřeby pro 214 dětí ze tří různých SOS dětských vesniček.
 • Chorvatsko: Realizace výtvarného a hudebního kroužku pro 90 dětí z SOS dětské vesničky v Lekeniku.
 • Rakousko: Podpora akce známé Licht ins Dunkel pro znevýhodněné děti.
 • Bulharsko, Rumunsko a Srbsko: Podpora vzdělávacích projektů SOS dětských vesniček.
 • Itálie: Podpora projektu UNICEF na zpřístupnění vzdělání pro diskriminované dívky na severozápadě Pakistánu a v provincii Sindh.
 • Německo: Učební pomůcky a zajištění odborných lektorů na školení v Norimberku zaměřené na pomoc při plánování budoucí kariéry pro zhruba 190 mladých lidí.

Mezinárodní vzdělávací projekty Move & Help lze podpořit i přes Internet. Z portálu OMV, na adrese www.omv.com/moveandhelp, lze přátelům a rodině zaslat elektronickou vánoční pohlednici. Za každou z nich přispěje OMV svému programu Move & Help 1 euro.

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Nová Honda Civic i-DTEC diesel se dostává na český trh!

Nová Honda Civic i-DTEC diesel se...

Prodej Civicu s dieselovou motorizací je podpořen akčním bonusem pro první zákazníky ve výši 20 000,- Kč a zvýhodněnou sadou příslušenství. Zaváděcí akční nabídka platí od 9.2.2018...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Nový Peugeot Rifter

Nový Peugeot Rifter

Je to více než nové jméno, je to cesta vedoucí k cíli! Nový Peugeot Rifter si zachovává výrazný a reprezentativní vzhled nejnovějších modelů značky. Nabízí velmi inovativní tvar karoserie...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Na Prvního máje autodrom přivítá místo alegorických vozů flotilu trabantů

Na Prvního máje autodrom přivítá...

První květnový den navážou na diváckém svahu mosteckém autodromu na premiérové setkání z loňského roku majitelé, přátele a fanoušci legendárního východoněmeckého vozu Trabant. I když...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - HONDA bude v Brně na MOTOSALONU

HONDA bude v Brně na MOTOSALONU

 

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Nový Volkswagen Polo R-Line osloví sportovně laděné zákazníky

Nový Volkswagen Polo R-Line osloví...

Nové Polo R-Line přichází s vytříbeným sportovním stylem Čtyři zážehové motory a jeden vznětový s výkony 55 – 110 kW Ceny bohatě vybavených modelů začínají již od 407 900 Kč...