Celosvětový dodavatel automobilového průmyslu DENSO Corporation vyvinula nový dieselový systém vstřikování paliva Common Rail (DCR)

Nový systém DCR s nejvyšším tlakem vstřikování na světě * 2 500 barů vykazuje zlepšenou účinnost paliva a čistší emise výfukových plynů.

(* Pro dieselové systémy vstřikování paliva Common Rail tvořené vstřikovačem, palivovým čerpadlem a systémem Common Rail.)

Na základě výzkumu DENSO Corporation

– pomůže nový systém oproti předchozí generaci systému DENSO zvýšit účinnost paliva až o 3 procenta při současném snížení pevných částic (PM) až o 50 procent a emise oxidů dusíku (NOx) až o 8 procent.

Nový systém DCR

– bude uveden na trh pro osobní, obchodní, zemědělská a stavební vozidla po celém světě ještě v tomto roce.

Yukihiro Shinohara, výkonný ředitel odpovědný za obchodní oddělení dieselových motorů DENSO Corporation řekl: „Náš nový dieselový systém Common Rail pomůže zvýšit účinnost paliva a splňovat výfukové emisní normy, které se stávají stále přísnějšími po celém světě, zejména v Evropě, Japonsku a ve Spojených státech.“

Vylepšené konstrukční provedení snižuje zátěž palivového čerpadla:

 • V systému Common Rail je část paliva dodávaného z palivového čerpadla do vstřikovačů používána pro takové účely, jako je mazání součástí systému.
 • Toto palivo se pak vrací zpět do nádrže, což znamená dodatečnou zátěž pro palivové čerpadlo místo toho, aby bylo vstřikováno do spalovacích komor motorů.
 • Zlepšením konstrukčního provedení vstřikovače, palivového čerpadla, a systému Common Rail společnost DENSO významně snížila zátěž palivového čerpadla snížením množství paliva, které se vrací zpět do nádrže – zhruba o 90 procent.

Vyšší vstřikovací tlak:

 • Pro vygenerování vyššího vstřikovacího tlaku paliva překonstruovala společnost DENSO Corporation jednotlivé komponenty a použila nové materiály.
 • Tyto změny umožnily atomizaci paliva na jemnější kapičky, které zlepšují vzněcování paliva a účinnost spalování, což má za následek zvýšenou účinnost paliva a čistší emise výfukových plynů.

Na velikosti záleží:

 • Protože výrobci automobilů mají omezený prostor pro integraci komponent, DENSO Corporation dokázala vyprojektovat a vyrábět palivové čerpadlo, které je srovnatelné velikostí, ale účinnější než předchozí systém.
 • DENSO Corporation tímto dokázala snížit pracovní zátěž palivového čerpadla.

První uvedení dieselových systémů Common Rail na trh:

 • DENSO Corporation byla první společností na světě, která uvedla na trh již v roce 1995 dieselové systémy Common Rail.
 • V roce 2002 DENSO Corporation nabídla systém Common Rail, s nejvyšším vstřikovacím tlakem na světě v té době – 1 800 barů.
 • V roce 2008 uvedla DENSO Corporation na trh model s tlakem 2 000 barů.
 • V roce 2012 DENSO Corporation uvedla jako první na světě na trh systém řízení motoru nazývaný „Inteligentní přesná technologie kultivace běhu motoru“ (i-ART), ve kterém vstřikovače mají zabudovaný snímač tlaku pro měření vstřikovacího tlaku paliva v reálném čase a řídí se množství vstřikovaného paliva a časování každého vstřikovacího ventilu.

Budoucí vývoj:

DENSO Corporation pracuje na vývoji a uvedení na trh dieselového systému Common Rail se vstřikovacím tlakem 3 000 barů. Společnost bude i nadále vyvíjet produkty a technologie, které pomáhají zlepšit výkon vozidel poháněných dieselovým motorem s cílem snížit dopad na životní prostředí.

O dieselových systémech Common Rail:

 • Dieselový systém Common Rail je nejmodernější systém vstřikování paliva pro vznětové motory.
 • Palivo, které je vysoce stlačeno palivovým čerpadlem, se shromažďuje ve vysokotlakém zásobníku nazývaném Common Rail.
 • Potom je vstřikováno přes elektricky řízené vstřikovače do spalovacích komor.
 • Ukládání vysoce stlačeného paliva v systému Common Rail nejen jen dále zvyšuje tlak paliva, ale také řídí vstřikovací tlak paliva a časování bez ovlivňování otáčkami motoru.

DENSO Corporation

– se sídlem v Kariyi, prefektura Aichi, Japonsko, je předním světovým dodavatelem vyspělých technologií, systémů a komponent v oblasti tepelné techniky, řízení hnací jednotky, elektroniky a informací a bezpečnosti v automobilovém průmyslu. Mezi její zákazníky patří všichni hlavní světoví výrobci automobilů. Po celém světě má společnost více než 200 dceřiných společností a poboček v 36 zemích a regionech (včetně Japonska) a zaměstnává více než 130 000 lidí. Konsolidované celosvětové tržby za fiskální rok končící 31. března 2013, činily 38, 1 miliardy amerických dolarů. V posledním fiskálním roce DENSO Corporation věnovala 9,4 procenta svých globálních konsolidovaných tržeb na výzkum a vývoj. Kmenové akcie DENSO Corporation jsou obchodovány na burzách v Tokiu a Nagoji. Pro více informací přejděte na www.globaldenso.com, nebo navštivte mediální webové stránky na www.densomediacenter.com.

Společnost Denso zastupuje v ČR a SR firma T.A.D. Praha

– která se zabývá servisem a opravami systémů vysokotlakého vstřikování nafty do válců vznětových motorů, přičemž firma T.A.D Praha zastupuje 4 z 5 největších světových (evropských) výrobců vstřikovacích systémů.

Více informací o firmě TAD Praha na obsáhlé prezentaci

Související články

TEST: Honda Civic 4D 1.0 turbo 2017

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - TEST: Audi Q5 2.0 TDI QUATTRO 2017

TEST: Audi Q5 2.0 TDI QUATTRO 2017

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Nové Volkswagen Polo vstupuje na český trh: Zákazníci již mohou objednávat novou generaci oblíbeného malého vozu s cenou od 292 900 Kč s motorem 1,0 litru o výkonu 55 kW (75 k)

Nové Volkswagen Polo vstupuje na český...

Nové Polo přichází s výrazným novým designem, ještě velkorysejší nabídkou místa pro cestující i zavazadla a s vyspělými asistenčními a komfortními systémy, které byly dosud vyhrazeny...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Premiéra: Nový Opel Vivaro Tourer a Opel Vivaro Combi+ se představí na autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem (návštěvní dny pro veřejnost 14. – 24. září)

Premiéra: Nový Opel Vivaro Tourer a Opel...

Nové velké vany Opel Vivaro Tourer a Combi+ vynikají funkčností, komfortem a všestranností. Opel Vivaro je skutečný multitalent: Je to flexibilní a dostupný společník pro nejrůznější...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Ve dnech 18. až 20. srpna 2017 se na pobřeží v Travemünde setká největší komunita fanoušků modelu Beetle na světě

Ve dnech 18. až 20. srpna 2017 se na...

 Letos se uskuteční již 13. ročník akce Beetle Sunshinetour.  (Na fotografii zleva: Hebmüller Cabriolet z 50. let, poslední vyrobený exemplář Brouk 1303 Cabriolet z 80. let a New Beetle...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Ford GT bude v omezeném množství nabízen v rámci nadcházejícího modelového roku v nové limitované edici ’67 Heritage

Ford GT bude v omezeném množství...

Ford Performance tak skládá poctu závodnímu vozu Ford GT40 Mk IV, s nímž Dan Gurney a A. J. Foyt v roce 1967 zvítězili v závodě 24 hodin Le Mans. Limitovaná edice se vyznačuje speciálním...