BMW X3 v prodeji od září 2004 s novým motorem 2.0d

Nový dvoulitrový motor s přímým vstřikováním nafty systému common rail poslední generace má výkon 150 k

Značka BMW poprvé nabídne čtyřválcovou pohonnou jednotku ve voze SAV vhodném pro jízdu v terénu. BMW X3 tak osloví větší skupinu zákazníků, kteří mají zájem o vozy kategorie SAV.

BMW X3 v prodeji od září 2004 s novým motorem 2.0d
BMW X3 v prodeji od září 2004 s novým motorem 2.0d
BMW X3 v prodeji od září 2004 s novým motorem 2.0d

Nový dvoulitrový motor dává maximální výkon 150 koní (110 kW) při 4000 otáčkách za minutu. Nový model nabízí agilnost a nízkou spotřebu: X3 2,0d v průměru spotřebuje 7,2 litrů nafty na 100 kilometrů.

Zmodernizovaný řadový čtyřválec v BMW X3 2.0d je zárukou výborných parametrů. Nejnovější generace technologie common rail se vstřikovacím tlakem 1600 barů dává motoru maximální točivý moment 330 Nm už od malých rychlostí při otáčkách 2000 za minutu. Silný motor ve spojení s pohonem všech kol zprostředkuje řidiči dobrý pocit z dynamické jízdy ve všech situacích.


Elektronikou kontrolovaná lamelová spojka rozděluje proměnlivě a plynule hnací sílu motoru mezi přední a zadní kola, což zaručuje nejen výbornou přilnavost, ale i rychlou odezvu motoru, která dříve u vozů s pohonem všech kol nebyla obvyklá.

Skvělá harmonie: jízdní dynamika, agilnost a úspora paliva


Nové BMW X3 se může pochlubit výbornými výkony: zrychlení na 100 km v hodině zvládne za 10,2 sekundy, na čtvrtý rychlostní stupeň pak X3 2,0d zrychlí z 80 na 120 km/h za 8,3 sekundy. Spolu s maximální rychlostí 198 km/h nabízí nové X3 2.0d vše, co patří k pravému vozu BMW kategorie Sport Activity Vehicle. A skvělou zprávou, jenž vyplývá z vlastností motoru, je jeho šetrnost. Při průměrné spotřebě ujede tento vůz na plnou nádrž až 875 kilometrů.


Šestistupňová převodovka patřící k základní výbavě, která se výborně doplňuje s dvoulitrovým motorem, zajišťuje nízkou spotřebu spolu se skvělou dynamikou. První rychlostní stupeň je určen k maximálnímu záběru, který se obzvláště hodí k vozu této třídy, u něhož se očekávají vysoké kvality při rozjezdu například s přívěsem nebo do prudkého svahu. Dalších pět stupňů – šestý je pro nejrychlejší jízdu – řidiči zaručují správný převodový poměr na všech typech vozovek a při všech rychlostech. To vede k rychlé akceleraci a k velkému točivému momentu v každé situaci. Řidič, ať už je to ona nebo on, může vůz řídit uvolněným stylem, aniž by vyvíjel jakoukoliv námahu. BMW je také známé tím, že šestistupňová převodovka zaručuje velmi přesné a lehké řazení rychlostí s krátkými a precizními dráhami. To ještě dále podtrhuje dynamický charakter tohoto skvělého vozu třídy Sport Activity Vehicle.


BMW třídy X3 2.0d má stejně jako všechny ostatní modely BMW X3 inteligentní systém pohonu všech kol xDrive s elektronicky ovládanou lamelovou spojkou.


Dalšími prvky základní výbavy jsou dynamická kontrola stability DSC, Dynamic Brake Control (DBC), Cornering Brake Control (CBC), dvoustupňová brzdová světla, která zaručují větší bezpečnost. Stejně jako všechny ostatní modely BMW třídy Sport Activity Vehicle dostává i X3 2.0d u BMW již déle používaný jedinečný systém Trailer Stability Control, který automaticky rozpozná a koriguje nebezpečné rozkývání přívěsu. Systém Hill Descent Control (HDC) je přínosem pro bezpečnost a pohodlí při jízdě v terénu a je také součástí standardní výbavy. Při jízdě z prudkého svahu automaticky kontroluje rychlost vozu a brání rozjezdu do vyšších rychlostí.


Nový model X3 2.0d doprovázejí nové prvky výbavy mířící k většímu pohodlí, komunikaci, zábavě a bezpečnosti. Ty se objeví ve všech modelech BMW X3 v září. Například audio systém BMW Business CD bude přehrávat CD disky se soubory MP3 a stále populárnější sada systému Bluetooth pro mobilní telefon bude podporovat všechny funkce systému BMW Assist. Funkce TV dodávaná spolu s navigačním systémem Profesional bude schopná přijímat nejenom analogový, ale také digitální televizní signál. Dětské sedačky s úchyty ISOFIX bude možné umístit i na sedadlo spolujezdce při současné deaktivaci čelního airbagu.


BMW X3 2.0d vstoupí na německý trh v září.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autodružstvo Frýdek Místek
Beskydská 704, 738 02 - Frýdek Místek
730 588 237
seat@autodruzstvo-fm.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Cena čtyřletých ojetin začíná stagnovat. Nová auta však stále zdražují

Cena čtyřletých ojetin začíná...

Ceny ojetých vozidel rostly v posledním roce rychleji než ceny nových. Zatímco nové vozy zdražily o 3,57 %, cena čtyřletých ojetin se v posledních čtyřech kvartálech zvýšila o 9,14 %. V...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nové crashtesty s nepříjemným překvapením

Nové crashtesty s nepříjemným...

Nové výsledky nezávislých bezpečnostních zkoušek aut přinesly nepříjemné překvapení. Zcela propadl vůz Fiat Panda. Zklamala také nová verze off-roadu Jeep Wrangler. Naopak modely Audi Q3, BMW...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Jezdci týmu Šenkýř Motorsport dojeli první závod pod stupni vítězů

Jezdci týmu Šenkýř Motorsport dojeli...

Richard Gonda a Mikkel Jensen vybojovali v prvním závodě šampionátu GT Open na okruhu v Barceloně skvělé páté místo s vteřinovým odstupem za stupni vítězů. Zítřejší závod pojede již...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stará auta do šrotu? Lidé do nich naopak začínají více investovat

Stará auta do šrotu? Lidé do nich...

Akcie, virtuální měny, dluhopisy nebo třeba zlato. To všechno jsou produkty, které investoři hojně využívají. Posledních několik let se jako jedna z nejlepších možností, kam uložit...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Flexiauto: nový projekt sdílení elektromobilů pro firmy

Flexiauto: nový projekt sdílení...

Innogy a skupina Auto Palace otestují sdílení 15 elektromobilů Elektromobil jako netradiční zaměstnanecký benefit i mobilní prostředek propagace firmy Pilotní projekt je určený pro firmy z...