BMW Concept X6: první Sports Activity Coupé na světě.

Premiéra unikátního systému Dynamic Performance Stability ve spojení s inteligentním pohonem všech kol BMW xDrive.

BMW Concept X6: první Sports Activity Coupé na světě.

Kategorií Sports Activity Vehicle (SAV) vytvořila společnost BMW na automobilovém trhu vysoce inovativní a rozhodně módní segment. Nyní nastal čas pro další zcela nový koncept: Sports Activity Coupé. V něm se kombinuje elegantní a dynamická linie střechy s typickými prvky modelů BMW X. V podobě studie BMW Concept X6 se proto zrodila vskutku fascinující kombinace.

BMW Concept X6: první Sports Activity Coupé na světě.
BMW Concept X6: první Sports Activity Coupé na světě.
BMW Concept X6: první Sports Activity Coupé na světě.

BMW Concept X6 upoutá zrak pozorovatele svojí vysoce inovativní kombinací designérských a koncepčních prvků. Vůz spojuje čtyři boční dveře a dynamický tvar střechy jako u kupé s vysokými prahy, svalnatými lemy blatníků kol a robustností, jež odkazuje na techniku pohonu všech kol.

Výsledkem je jedinečný vůz, který dává jasně najevo DNA modelu BMW X, ale současně znamená unikátní a vysloveně sportovní interpretaci charakteru takového vozu. Design studie BMW Concept X6 je autentickou vizualizací mimořádných jízdních kvalit vycházejících zejména z technologie inteligentního pohonu všech kol BMW xDrive a nového systému Dynamic Performance Control.

Jedinečný estetický vzhled: dynamické linie kupé a typické prvky modelu BMW X.

Přídi studie BMW Concept X6 dominují stylistické prvky, které zřetelně symbolizují dynamickou orientaci vozu na silnici. Z profilu se proporce rvozu vyznačují značnou elegancí, přičemž krátký přední převis zdůrazňuje dynamiku vozu a dlouhý zadní převis karoserie zase vyzdvihuje délku a celkovou vyváženost. Linie dlouhé kapoty přecházejí plynule a jemně do elegantně vzhůru stoupajících sloupků A, kabina je posunuta dál dozadu a linie střechy klesá zřetelně a bez přerušení již od sloupků B, což v kombinaci s výrazně klínovitou linií pontonu vytváří nízké a téměř ploché boční prosklení.

Oblouk střechy plynule ústí do zadního spoileru, jehož linie se lehce zvedá zase vzhůru, což zdokonaluje celkovou linii kupé a současně optimalizuje aerodynamické kvality vozu.

Dynamicky protažený profil vozu zdůrazňuje estetický efekt této koncepční studie. Působivý charakter BMW Concept X6 je jasně tvořen jedinečnou kombinací těchto linií a stylistickými prvky modelu BMW X.

Kromě vysoko posazené spodní linky bočních oken, velkých výřezů pro kola a těžiště umístěného viditelně ve středu vozu to je zejména tato osobitá a intenzivní interakce konvexních a konkávních ploch, svalnatých bočních prahů se stupátky z odvrtávaného hliníku pod dveřmi a robustních ochranných prvků spodní části přídě a zádě, vyrobených rovněž z hliníku, jež vyjadřuje v celém rozsahu skutečnou DNA vozů BMW X.

Světová novinka: Dynamic Performance Control ve studii BMW Concept X6.

Dynamic Performance Control, slavící světovou premiéru ve studii BMW Concept X6, je ideální novinkou pro prožití nových dimenzí jízdní dynamiky. Tento řídicí systém pohonného ústrojí a podvozku v kombinaci s technologií inteligentního pohonu všech kol BMW xDrive poskytuje vskutku jedinečnou úroveň jízdní stability v každé situaci. Přínos pro řidiče je nejen v otázkách jízdní dynamiky, ale také v aktivní bezpečnosti.

Inovativní systém Dynamic Performance Control, který je implantován do jednotky diferenciálu zadní nápravy, rozkládá v každé jízdní situaci sílu motoru podle potřeby k jednotlivým zadním kolům. Tím, že dokáže měnit velikost točivého momentu každého ze zadních kol podle dané situace, je systém Dynamic Performance Control schopen nejen vozidlo stabilizovat při akceleraci, ale také zvyšovat rychlost projíždění zatáček či světšovat trakci na špatném povrchu. Pozitivní efekt tohoto zařízení je přitom patrný také při jízdě bez plynu.

Jakmile systém zaregistruje možnou přetáčivost nebo nedotáčivost vozu, například v zatáčce, změní rozdělení hnací síly mezi jednotlivá kola tak, aby byla zajištěna dokonalá stabilita a dynamická trakce. Tímto způsobem zlepšuje Dynamic Performance Control jízdní stabilitu při všech rychlostech, takže tato jedinečná inovace v oblasti podvozku a hnacího ústrojí zajišťuje nejen bezpečnou trakci při rozjezdu a přesné řízení při vjezdu do zatáčky, ale také vyšší příčné zrychlení a optimální směrovou stabilitu při výjezdu ze zatáčky pod plynem.

BMW určuje měřítka v dynamicky rostoucím tržním segmentu.

Představením studie BMW Concept X6 mnichovská automobilka znovu dokazuje svoji mimořádnou schopnost ve vývoji nových automobilových koncepcí. Za prvé tato fascinující studie ukazuje, jak by mohla být řada modelů BMW X, mimořádně úspěšných po celém světě, rozšířena o další exkluzivní verzi; za druhé BMW Concept X6 ukazuje možnost zažít sportovní výkony tak typické pro tuto značku ve zcela novém stylu a se zcela novými prvky. Nadmíru inovativní Sports Activity Coupé specifickým způsbem ukazuje cestu do dynamicky rostoucího tržního segmentu.

BMW Concept X6 nelze porovnávat s žádným jiným v současnosti vyráběným sériovým vozem. Současně ale vytváří zřetelné odkazy a asociace svým jedinečným a propracovaným designem. První Sports Activity Coupé na světě svádí fantazii mimořádně náročného motoristy jasně definovaným směrem: tento vůz slibuje jízdní dynamiku ve zcela nové dimenzi. Dalším faktem je, že BMW Concept X6 svým extravagantním vzhledem a proporcemi ukazuje lákavé horizonty pro budoucnost. Toto Sports Activity Coupé se pyšní designem, který je ideálním důkazem individuálního stylu a charakteru.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

KIA Motors Czech za dobu své existence na českém trhu prodala téměř 70 000 vozů.

Kia Motors Corporation – výrobce kvalitních automobilů pro všechny mladé duchem.

Kontakt:
KIA MOTORS CZECH s.r.o.
V Oblouku 128 Čestlice, Praha - východ 252 43 Průhonice
INFOLINKA KIA 222 999 333
kia-info@kia.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Společnost Invelt, výhradní zástupce automobilového výrobce Alpina na českém trhu, představuje nový model BMW ALPINA D5 S (podrobná informace)

Společnost Invelt, výhradní zástupce...

Představovaný model v současnosti považován za nejrychlejší sériově vyrobený diesel na světě. Tento sportovní model kombinuje vynikající charakteristiky předchozího modelu a přidává...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - VIDEO – BMW X7 Concept, BMW i vision dynamics, BMW M5, BMW i3, MINI Countryman hybrid – Frankfurt 2017

VIDEO – BMW X7 Concept, BMW i vision...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky BMW přímo z autosalonu ve Frankfurtu.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Dvacetileté auto z Áček pokořilo 14 tisíc kilometrů a dojelo do mongolského Ulánbátaru

Dvacetileté auto z Áček pokořilo 14...

Nízkorozpočtová výprava 2 nezávislých cestovatelů Richarda Nemetha a Stefana Stefanova a „richhikera“ Stanislava Gálika trvala 21 dní a vedla přes 12 zemí. Tři týdny po odjezdu mladí...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Dvacetileté auto se vydává na cestu do Mongolska, vůz za 69 tisíc Kč vybrali lidé z nabídky AAA AUTO

Dvacetileté auto se vydává na cestu do...

Nízkorozpočtová výprava s BMW E39 528i za 69 000 Kč, 24 000 km za volantem, 14 zemí, 35 dní, 2 nezávislí cestovatelé, spaní pod stanem a „richhiker“ Stanislav Gálik. Společnost AAA AUTO...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - BMW Renocar nově otevírá autorizovaný servis nových i ojetých vozů v centru Prahy na Vyšehradě

BMW Renocar nově otevírá autorizovaný...

Zajišťuje tak výbornou dostupnost servisního místa na pražském metru. „Naším cílem je vyjít vstříc klientům v časové tísni a přiblížit se jim v širším centru Prahy. Prioritou je pro...