BMW Concept X6: první Sports Activity Coupé na světě.

Premiéra unikátního systému Dynamic Performance Stability ve spojení s inteligentním pohonem všech kol BMW xDrive.

BMW Concept X6: první Sports Activity Coupé na světě.

Kategorií Sports Activity Vehicle (SAV) vytvořila společnost BMW na automobilovém trhu vysoce inovativní a rozhodně módní segment. Nyní nastal čas pro další zcela nový koncept: Sports Activity Coupé. V něm se kombinuje elegantní a dynamická linie střechy s typickými prvky modelů BMW X. V podobě studie BMW Concept X6 se proto zrodila vskutku fascinující kombinace.

BMW Concept X6: první Sports Activity Coupé na světě.
BMW Concept X6: první Sports Activity Coupé na světě.
BMW Concept X6: první Sports Activity Coupé na světě.

BMW Concept X6 upoutá zrak pozorovatele svojí vysoce inovativní kombinací designérských a koncepčních prvků. Vůz spojuje čtyři boční dveře a dynamický tvar střechy jako u kupé s vysokými prahy, svalnatými lemy blatníků kol a robustností, jež odkazuje na techniku pohonu všech kol.

Výsledkem je jedinečný vůz, který dává jasně najevo DNA modelu BMW X, ale současně znamená unikátní a vysloveně sportovní interpretaci charakteru takového vozu. Design studie BMW Concept X6 je autentickou vizualizací mimořádných jízdních kvalit vycházejících zejména z technologie inteligentního pohonu všech kol BMW xDrive a nového systému Dynamic Performance Control.

Jedinečný estetický vzhled: dynamické linie kupé a typické prvky modelu BMW X.

Přídi studie BMW Concept X6 dominují stylistické prvky, které zřetelně symbolizují dynamickou orientaci vozu na silnici. Z profilu se proporce rvozu vyznačují značnou elegancí, přičemž krátký přední převis zdůrazňuje dynamiku vozu a dlouhý zadní převis karoserie zase vyzdvihuje délku a celkovou vyváženost. Linie dlouhé kapoty přecházejí plynule a jemně do elegantně vzhůru stoupajících sloupků A, kabina je posunuta dál dozadu a linie střechy klesá zřetelně a bez přerušení již od sloupků B, což v kombinaci s výrazně klínovitou linií pontonu vytváří nízké a téměř ploché boční prosklení.

Oblouk střechy plynule ústí do zadního spoileru, jehož linie se lehce zvedá zase vzhůru, což zdokonaluje celkovou linii kupé a současně optimalizuje aerodynamické kvality vozu.

Dynamicky protažený profil vozu zdůrazňuje estetický efekt této koncepční studie. Působivý charakter BMW Concept X6 je jasně tvořen jedinečnou kombinací těchto linií a stylistickými prvky modelu BMW X.

Kromě vysoko posazené spodní linky bočních oken, velkých výřezů pro kola a těžiště umístěného viditelně ve středu vozu to je zejména tato osobitá a intenzivní interakce konvexních a konkávních ploch, svalnatých bočních prahů se stupátky z odvrtávaného hliníku pod dveřmi a robustních ochranných prvků spodní části přídě a zádě, vyrobených rovněž z hliníku, jež vyjadřuje v celém rozsahu skutečnou DNA vozů BMW X.

Světová novinka: Dynamic Performance Control ve studii BMW Concept X6.

Dynamic Performance Control, slavící světovou premiéru ve studii BMW Concept X6, je ideální novinkou pro prožití nových dimenzí jízdní dynamiky. Tento řídicí systém pohonného ústrojí a podvozku v kombinaci s technologií inteligentního pohonu všech kol BMW xDrive poskytuje vskutku jedinečnou úroveň jízdní stability v každé situaci. Přínos pro řidiče je nejen v otázkách jízdní dynamiky, ale také v aktivní bezpečnosti.

Inovativní systém Dynamic Performance Control, který je implantován do jednotky diferenciálu zadní nápravy, rozkládá v každé jízdní situaci sílu motoru podle potřeby k jednotlivým zadním kolům. Tím, že dokáže měnit velikost točivého momentu každého ze zadních kol podle dané situace, je systém Dynamic Performance Control schopen nejen vozidlo stabilizovat při akceleraci, ale také zvyšovat rychlost projíždění zatáček či světšovat trakci na špatném povrchu. Pozitivní efekt tohoto zařízení je přitom patrný také při jízdě bez plynu.

Jakmile systém zaregistruje možnou přetáčivost nebo nedotáčivost vozu, například v zatáčce, změní rozdělení hnací síly mezi jednotlivá kola tak, aby byla zajištěna dokonalá stabilita a dynamická trakce. Tímto způsobem zlepšuje Dynamic Performance Control jízdní stabilitu při všech rychlostech, takže tato jedinečná inovace v oblasti podvozku a hnacího ústrojí zajišťuje nejen bezpečnou trakci při rozjezdu a přesné řízení při vjezdu do zatáčky, ale také vyšší příčné zrychlení a optimální směrovou stabilitu při výjezdu ze zatáčky pod plynem.

BMW určuje měřítka v dynamicky rostoucím tržním segmentu.

Představením studie BMW Concept X6 mnichovská automobilka znovu dokazuje svoji mimořádnou schopnost ve vývoji nových automobilových koncepcí. Za prvé tato fascinující studie ukazuje, jak by mohla být řada modelů BMW X, mimořádně úspěšných po celém světě, rozšířena o další exkluzivní verzi; za druhé BMW Concept X6 ukazuje možnost zažít sportovní výkony tak typické pro tuto značku ve zcela novém stylu a se zcela novými prvky. Nadmíru inovativní Sports Activity Coupé specifickým způsbem ukazuje cestu do dynamicky rostoucího tržního segmentu.

BMW Concept X6 nelze porovnávat s žádným jiným v současnosti vyráběným sériovým vozem. Současně ale vytváří zřetelné odkazy a asociace svým jedinečným a propracovaným designem. První Sports Activity Coupé na světě svádí fantazii mimořádně náročného motoristy jasně definovaným směrem: tento vůz slibuje jízdní dynamiku ve zcela nové dimenzi. Dalším faktem je, že BMW Concept X6 svým extravagantním vzhledem a proporcemi ukazuje lákavé horizonty pro budoucnost. Toto Sports Activity Coupé se pyšní designem, který je ideálním důkazem individuálního stylu a charakteru.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autocentrum Jan Šmucler
Dvořákova 304, 346 01 - Horšovský Týn
379 412 279
plzen@smucler.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Aktuálně nejlepší česká tenistka Karolína Plíšková se spolu se sestrou Kristýnou stala novou tváří značky Mototechna

Aktuálně nejlepší česká tenistka...

Nejlepší současná tenistka Češka Karolína Plíšková se dnešním podpisem smlouvy se společností AURES Holdings stala jednou z tváří značky zánovních vozů Mototechna. Mototechna poskytne...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Richard Gonda a Joel Eriksson vybojovali v GT Open skvělé čtvrté místo

Richard Gonda a Joel Eriksson vybojovali v...

Česká stáj Šenkýř Motorsport se v mezinárodní konkurenci seriálu GT Open na okruhu Spa-Francorchamps neztratila, právě naopak. Jezdecká dvojice Richard Gonda a Joel Eriksson měla nakročeno...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - LEGENDY 2018 PŘEDSTAVILY HVĚZDY SLAVNOSTI

LEGENDY 2018 PŘEDSTAVILY HVĚZDY...

Dvacet oceněných exponátů Volba poroty složené z členů organizačního výboru Výjimečné automobily z historie i současnosti Letošní jubilejní 5. ročník ojedinělé automobilové slavnosti...

VIDEO – BMW X4, M8 Gran Coupé, M2,...

O novinkách stáje BMW si na ženevském autosalonu povídal Viktor Tamayo s panem Davidem Haidingerem.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Letní i zimní pneumatiky Goodyear a Dunlop schváleny jako originální výbava modelu BMV řady 5

Letní i zimní pneumatiky Goodyear a...

Společnost Goodyear Dunlop oznamuje, že byla schválena jako dodavatel širokého spektra letních i zimních pneumatik, které budou sloužit jako originální výbava vozů BMW řady 5. Řidiči vozů...