Berounský vrch již 14. a 15. dubna

Po několikaleté přestávce se v Berouně uskuteční volný závod automobilů do vrchu, jehož pořadatelem je Asociace jezdců ZAV.

Tréninkové jízdy začínají po oba dny už 7.30 hodin, závody, které se jedou na tři měřené jízdy, od 12.00 hodin. Start je na kraji Berouna za železničním přejezdem směr Kladno, depo je umístěno za cílem, v obci Železná. Diváci vstupné neplatí.

Oproti dřívějším letům dojde k prodloužení tratě až před obec Železná, což znamená délku 3600 metrů s převýšením 190 metrů. Přímý úsek po výjezdu z lesa, u odbočky na Lhotku, bude ztížen dvěma retardery, a v tomto úseku budou moci diváci sledovat jezdce v úseku až půl kilometru dlouhém.

Závodu se zúčastní jak pravidelní účastníci domácího šampionátu závodů do vrchu, případně pravidelní účastníci mistrovství Evropy, tak jezdci tzv. hobby závodů, kteří pojedou tzv. jízdu pravidelnosti. Pozvání přijalo také jezdci z rallye, rallycrossu či okruhů, což učiní ze závodu ojedinělou podívanou. Tolik různorodé techniky, včetně historických automobilů, neuvidí diváci na žádném jiném motoristickém podniku.

Závodů se zúčastní i Miroslav Adámek a i Miroslav Fajkus – na fotografiích z minulých závodů:

Berounský vrch již 14. a 15. dubna
Berounský vrch již 14. a 15. dubna

Dnes čítá seznam přihlášených jezdců 150 jmen. Ze zajímavých jmen jmenujme například pravidelné účastníky evropského šampionátu Petra Vojáčka nebo Martina Jermana s vozy Alfa Romeo, kteří dají závodu přednost před ME na Sicílii. Ve stejném týmu pojedou i syn Lukáš Vojáček a dcera Gábina Jermanová s vozy Opel Astra OPC. Z dalších vrchařů se představí dále mj. Jaromír Malý s Fordem Escort, Tomáš Hank s Renaultem Clio, Vladimír Liška s BMW M3, Jiřího Lose s Opelem Astra. Na startu se objeví také Miroslav Fajkus se spiderem Lucchini, který bude zřejmě nejrychlejším vozem celého startovního pole. S druhým spiderem PRC-Opel pojede ještě Petr Vítek. Nebude chybět ani nejrychlejší dívka Edita Prášková s monopostem Dallara F301.

Jak jsme řekli, zkrátka nepřijdou ani příznivci historiků, s vozem Š 110 RC se představí mj. bývalý tovární jezdec Josef Srnský, s legendární Škodou 130 RS Martin Vondrák, s Porsche 911 pravidelný účastník Evropského poháru Arnošt Neubauer, s monopostem Chevron pak Jaroslav Prášek, s krásným NSU TT známý vynikající vrchař ze 70. let Miroslav Adámek a Tatru 603 představí Stanislav Hajdůšek.

Atraktivní podívaná bude jistě také na historické Ferrari Dino či nové Ferrari Modena nebo Pontiac Firebird řízený Danem Perglem. Účast přislíbili také rallycrossoví jezdci Pavel Koutný se Škodou Fabia WRC nebo Tomáš Kotek s Hondou Civic, z okruhových specialistů se představí mj. Jiří Jupa se Škodou Octavia.

Soutěžní jezdce budou zastupovat například Marcel Tuček, Martin Kožmín, Radek Mifka s vozy Mitsubishi Lancer, Jiří Vlček s Peugeotem 206 S1600 a Václav Stejskal s Dacií Logan.

Asociace ZAV, Eduard Patera, x.racing@seznam.cz

Související články

TEST: Honda Civic 4D 1.0 turbo 2017

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - TEST: Audi Q5 2.0 TDI QUATTRO 2017

TEST: Audi Q5 2.0 TDI QUATTRO 2017

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nové Volkswagen Polo vstupuje na český trh: Zákazníci již mohou objednávat novou generaci oblíbeného malého vozu s cenou od 292 900 Kč s motorem 1,0 litru o výkonu 55 kW (75 k)

Nové Volkswagen Polo vstupuje na český...

Nové Polo přichází s výrazným novým designem, ještě velkorysejší nabídkou místa pro cestující i zavazadla a s vyspělými asistenčními a komfortními systémy, které byly dosud vyhrazeny...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Premiéra: Nový Opel Vivaro Tourer a Opel Vivaro Combi+ se představí na autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem (návštěvní dny pro veřejnost 14. – 24. září)

Premiéra: Nový Opel Vivaro Tourer a Opel...

Nové velké vany Opel Vivaro Tourer a Combi+ vynikají funkčností, komfortem a všestranností. Opel Vivaro je skutečný multitalent: Je to flexibilní a dostupný společník pro nejrůznější...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Ve dnech 18. až 20. srpna 2017 se na pobřeží v Travemünde setká největší komunita fanoušků modelu Beetle na světě

Ve dnech 18. až 20. srpna 2017 se na...

 Letos se uskuteční již 13. ročník akce Beetle Sunshinetour.  (Na fotografii zleva: Hebmüller Cabriolet z 50. let, poslední vyrobený exemplář Brouk 1303 Cabriolet z 80. let a New Beetle...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Ford GT bude  v omezeném množství nabízen v rámci nadcházejícího modelového roku v nové limitované edici ’67 Heritage

Ford GT bude v omezeném množství...

Ford Performance tak skládá poctu závodnímu vozu Ford GT40 Mk IV, s nímž Dan Gurney a A. J. Foyt v roce 1967 zvítězili v závodě 24 hodin Le Mans. Limitovaná edice se vyznačuje speciálním...