ZAHÁJENÍ PŘÍJMU OBJEDNÁVEK NA Ë-BERLINGO: PRAKTIČNOST A VŠECHNY VÝHODY ELEKTRICKÉHO POHONU

 • Velice oblíbený lehký dodávkový vůz typu „ludospace“ nabízí i ve své elektrické verzi rodinám a příznivcům aktivního životního stylu velkou svobodu pohybu a bezkonkurenční praktičnost. Jde o atraktivní nabídku zejména pro zákazníky, kteří často bydlí v rodinných domech se snadným přístupem k dobíjecí zásuvce a je pro ně důležitá otázka rozpočtu a životního prostředí.
 • ë-Berlingo má dojezd až 280 km* a díky motoru o výkonu 100 kW/136 k poskytuje plynulou a tichou jízdu.
 • V zásadních bodech, díky nimž je tak úspěšný, nijak neslevil – jde o otázku kompaktnosti a vnitřního objemu, funkčnosti a velké modularity. Je k dispozici ve dvou délkách a může pojmout až 7 osob. Nabízí 3 samostatná zadní sedadla, multifunkční přepravní systém Modutop® i otevírací zadní okno.
 • Je moderní, vybavený head-up displejem, novým 10″ digitálním displejem s vysokým rozlišením a veškerými užitečnými technologiemi pro každodenní život.
 • VČeské republice je nyní možné objednat ë-Berlingo za cenu od 790 000 Kč včetně DPH.

*Hodnota certifikována podle WLTP – Dojezd se liší podle verze, určitých faktorů, jako je styl jízdy, venkovní podmínky, terén, použití topení atd.

ELEKTRICKÝ POHON, NOVÁ PŘEDNOST OBLÍBENÉ DODÁVKY

ZDROJ INOVACÍ OD ROKU 1996

Citroën představil model Berlingo a s ním celý segment prostorných multifunkčních dodávek „ludospace“ v roce 1996. Je určen pro lidi s velmi aktivním životním stylem, kteří musí denně absolvovat mnoho cest, vedou komunitní život (sport, volný čas, aktivní dovolená atd.) a často potřebují cestovat ve větším počtu. Na tomto trhu je Citroën Berlingo na konci března 2021 na druhém místě v Evropě a stále zvyšuje svůj podíl na trhu (+1 % v meziročním srovnání s rokem 2020).

Berlingo 3. generace, kterého se od uvedení na trh v roce 2018 prodalo po celém světě 176 738 kusů, je nyní k dispozici v elektrické verzi, která umožňuje volný vjezd do městských oblastí s regulovaným přístupem a přispívá tak ke snížení uhlíkové stopy. Současně nabízí díky plynulému a tichému elektrickému pohonu větší komfort, a přitom šetří peníze díky mnohem nižším provozním nákladům než u vozu se spalovacím motorem (spotřeba elektřiny 18 kWh na 100 km, tj. 3 EUR, a údržba levnější v průměru o 30 %).

ELEKTROMOBILY PŘIZPŮSOBENÉ TOMUTO PROFILU ZÁKAZNÍKŮ

Zákazníci v tomto segmentu, kteří nepreferují vozy MPV a SUV, jež považují za příliš objemné nebo příliš drahé v porovnání s prostorem, který nabízejí, hledají především víceúčelové vozidlo pro přepravu osob nebo předmětů všeho druhu, s maximálním prostorem (27 %) a velkým objemem zavazadlového prostoru, praktičností a modularitou (13 %), s dobrou úrovní výbavy (10 %), za atraktivní cenu (10 %). Jde o rodinný model par excellence (64 % kupujících žije v domácnosti s jedním nebo dvěma dětmi), důraz je kladen na prostornost kabiny a zavazadlového prostoru, které jsou optimalizovány navzdory kompaktním rozměrům, jež usnadňují manévrování a parkování.

Všechny tyto vlastnosti najdou i v elektrické verzi modelu Berlingo, díky níž se jim sníží náklady a současně i dopad na životní prostředí.

Studie SIGMA 2018

BEZ KOMPROMISŮ Z HLEDISKA PRAKTIČNOSTI

ë-Berlingo nabízí kabinu s objemem až 4 000 litrů, užitečnou délku přes 3 m a zavazadlový prostor o objemu až 2 126 litrů, tedy prostornost na nejlepší úrovni segmentu. Modularita a úložné prostory, které jsou nedílnou součástí jeho DNA, umožňují mnohostranné využití vozu: sklopitelná sedadla (sedadla ve 2. řadě a dvě sedadla ve 3. řadě), 186 litrů funkčních úložných prostorů, jako je Modutop® (60litrový střešní úložný prostor a oblouk s přihrádkami u verze M). Je to skutečný rodinný společník, je vybaven odnímatelnými slunečními clonami, výklopnými stolky a USB zásuvkami v zadní části, které ocení děti, pro které je důležitá zábava na tabletu. Navíc je bezpečný díky 18 asistenčním technologiím pro řízení a manévrování, jako je hands-free startování a head-up displej, takže jeho řízení je vždy potěšením.

MODELOVÁ ŘADA Ë-BERLINGO: VÝBĚR NA MÍRU PRO JAKOUKOLIV AKTIVITU

Nový Citroën ë-Berlingo má kompaktní tvar, který usnadňuje manévrování a přístup na všechny typy parkovišť, současně nabízí prostornou a modulární kabinu, která umožňuje cestu 5 až 7 osob v komfortním prostoru, k němuž přispívá výbava i pečlivě rozvržené úložné prostory zlepšující pohodu skupin, rodin či přátel.

VÝBĚR ZE 2 DÉLEK PRO MALÉ A VELKÉ SKUPINY

Zákazníci si mohou vybrat délku svého vozidla: krátká verze M 440 cm a dlouhá verze XL 475 cm. Obě verze mají díky výšce do 190 cm přístup na všechna parkoviště. Velikost M je k dispozici ve 4 verzích Live Pack, Feel, Feel Pack a Shine. Velikost XL je k dispozici ve verzi Feel Pack.

4 VERZE PRO CESTY, KTERÉ JSOU SYNONYMEM POHODY

Ë-Berlingo je k dispozici ve 4 verzích. S každou úrovní výbavy se zvyšuje funkční výbava a jízdní komfort:

 • Live Pack nabízí základní výbavu, jako je klimatizace, digitální rádio s 5″ dotykovým displejem a hands-free sadou Bluetooth s konektorem USB a ovládáním pod volantem, posuvné dveře na pravé straně, centrální zamykání s dálkovým ovládáním, výškově nastavitelné sedadlo řidiče a výškově a podélně nastavitelný volant, zadní sklopná lavice dělená v poměru 2/3 – 1/3, tempomat/omezovač rychlosti, pomoc při rozjezdu do svahu (Hill Start Assist), automatické rozsvěcování světel, paket Safety Pack (systém nouzového automatického brzdění Active Safety Brake, aktivní systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu, systém varování při riziku srážky, Coffee Break Alert, rozpoznávání dopravních značek s doporučenou rychlostí), elektricky ovládaná a vyhřívaná zpětná zrcátka. Cena verze Live Pack se pohybuje od 790 000 včetně DPH.
 • Feel nabízí stejnou výbavu jako verze Live, navíc má jeho sedadlo řidiče nastavitelnou bederní opěrku, sedadlo spolujezdce je sklopné, mezi předními sedadly je loketní opěrka, na zadní straně předních sedadel jsou výklopné stolky, posuvné dveře jsou na pravé i levé straně, vůz je vybaven zadním parkovacím asistentem, paket Safety Plus má navíc funkci varování před snížením pozornosti Driver Attention Alert, automatické přepínání dálkových světel a rozšířené rozpoznávání dopravních značek, paket Color Anodised Blue (lišty kolem prvků Airbumps® a mlhovek), kliky dveří v barvě karoserie a kryty vnějších zpětných zrcátek v černé barvě. Cena verze Feel začíná na 830000 Kč včetně DPH.
 • Feel Pack, tedy nejvšestrannější verze, která je vybavena třemi samostatnými sklopnými zadními sedadly, otevíratelným oknem víka zavazadlového prostoru, leskle černými podélnými střešními nosiči, elektrickou dětskou pojistkou, elektrickým ovládáním předních a zadních oken, vnitřním zpětným zrcátkem s automatickou clonou, elektricky sklopnými vnějšími zpětnými zrcátky, zatmavenými skly oken (2. a 3. řada a zadní okno) a volantem potaženým kůží. Verze Feel Pack Citroën, která bude dokonale vyhovovat milovníkům nejmodernější techniky, nabízí systém Connect Rádio s 8″ barevným dotykovým displejem, přístrojovou desku s barevným 10″ digitálním displejem a Connect Play (Mirror Screen). K dispozici je ve velikosti M od 860000 Kč včetně DPH a ve velikosti XL od 880 000 Kč včetně DPH.
 • Shine, verze určená pro řidiče, kteří hledají pohodlí, nabízí také zadní parkovací kameru s funkcí Top Rear Vision, Citroën Connect Box s paketem SOS & asistenční volání, navigaci Connect Nav, head-up displej a automatickou dvouzónovou klimatizaci. Cena verze Shine se pohybuje od 880000 Kč včetně DPH.

Pokud jde o personalizaci, nabídka zahrnuje sedm barev karoserie: jednu nemetalickou (bílá Banquise), čtyři metalické (Modrá Deep, Šedá Acier, Šedá Platinium, Měděná Copper), dvě perleťové (Černá Perla Nera, Béžová Sable) a také paket XTR s barevnými prvky v rámci paketu Color Orange a 17“ hliníkovými disky kol Spin s diamantovým výbrusem.

ë-Berlingo je konkrétní odpovědí na potřeby mobility v segmentu lehkých dodávek, kde zákazníci velmi dbají na svou ekologickou stopu a kontrolu svého rozpočtu. S vozem ë-Berlingo najdou dokonalou kombinaci, která jim poskytne pohodu při jízdě v elektrickém režimu a současně prostornost a funkčnost, díky nimž je Berlingo tak úspěšné.

 

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Autorizovaný dealer a opravce VOLVO

Člen koncernu TUkas

 

Kontakt:
AUTO-STAIGER CZ A.S.
Praha 10, Černokostelecká 621/122
+420 271 009 111
servis.volvo@auto-staiger.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - NOVÝ SEDAN DS 9 – UVEDEN NA ČESKÝ TRH

NOVÝ SEDAN DS 9 – UVEDEN NA ČESKÝ TRH

DS 9 je velký sedan nové generace určený pro mezinárodní trhy. DS 9 je nesmírně elegantní a nabitý technologiemi. Je ztělesněním vynikající francouzské kvality značky DS na rychle se...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - ZAČÍNÁ AVENTURE CITROËN TERRA AMERICA! PŘEJEZD AMERIKY VE VOZE TRACTION AVANT ODSTARTOVAL V MUZEU CONSERVATOIRE CITROËN

ZAČÍNÁ AVENTURE CITROËN TERRA AMERICA!...

Start expedice Aventure Citroën Terra America proběhl května v muzeu Conservatoire Citroën v Aulnay-sous-Bois. Dvě odvážné ženy přejedou ve voze Traction Avant 11B z roku 1956 americký kontinent...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - DS AERO SPORT LOUNGE ZÍSKAL HLAVNÍ CENU PRO NEJKRÁSNĚJŠÍ KONCEPČNÍ VŮZ ROKU 2021

DS AERO SPORT LOUNGE ZÍSKAL HLAVNÍ CENU...

Festival Automobile International, který je uznáván jako jedna z nejvýznamnějších událostí roku na programu automobilového odvětví, udělil při příležitosti svého 36. ročníku ocenění...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - NOVÝ CITROËN Ë-JUMPER: AŽ 17 M3 NÁKLADOVÉHO PROSTORU VE 100% ELEKTRICKÉM REŽIMU

NOVÝ CITROËN Ë-JUMPER: AŽ 17 M3...

Citroën pokračuje v elektrické ofenzívě 2020 a přichází s vozem Nový ë-Jumper – 100% ëlectric. Tento úspěšný model je 3. elektrifikovaným užitkovým vozem a 6. elektrickým modelem, který...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - NOVÝ CITROËN C4 a Ë-C4: REKLAMNÍ SPOT „VZHŮRU NA CËSTU“ V PŘEDPREMIÉŘE PŘED ZAHÁJENÍM PRODEJE!

NOVÝ CITROËN C4 a Ë-C4: REKLAMNÍ SPOT...

Citroën zveřejnil spot „Nový Citroën C4, vzhůru na cëstu“. Scénář je inspirován pocity, které pohodlí vozů Citroën vyvolává, vrací každého do dětství a působí na všechny generace....