Wayne Griffiths jmenován novým předsedou představenstva společnosti SEAT

  • Wayne Griffiths povede společnost SEAT a obě její značky jako předseda představenstva od 1. října
  • Griffiths sehrál ve své aktuální funkci vedoucího prodeje a marketingu zásadní roli při realizaci rekordních prodejů společnosti SEAT v uplynulých letech – byl také klíčovou osobou při vzniku značky CUPRA
  • Dosavadní předseda představenstva Carsten Isensee bude i nadále členem představenstva odpovědným za finance a IT
  • Herbert Steiner bude novým členem představenstva společnosti SEAT odpovědným za výrobu a logistiku

Správní rada společnosti SEAT, jíž předsedá předseda představenstva koncernu Volkswagen Herbert Diess, jmenovala Wayneho Griffithse novým předsedou představenstva společnosti SEAT s účinností od 1. října.

Wayne Griffiths

Griffiths bude i nadále předsedou představenstva značky CUPRA a přechodně bude zastávat také dosavadní funkci člena představenstva společnosti odpovědného za prodej a marketing. Carsten Isensee zůstane na pozici člena představenstva odpovědného za finance a IT, kterou zastával i ve své přechodné funkci předsedy představenstva společnosti SEAT.

Předseda správní rady společnosti SEAT Herbert Diess zdůraznil, že „Wayne Griffiths je v rámci koncernu jedním z nejpovolanějších manažerů. V uplynulých čtyřech letech dovedl společnost SEAT k rekordním prodejům a určuje směr vývoje nové značky CUPRA. Má moji plnou podporu a jsem přesvědčen o tom, že i jako předseda představenstva bude pokračovat ve svém úspěšném působení ve společnosti SEAT“. Herbert Diess také vyjádřil poděkování Carstenu Isenseeovi za jeho výkon ve funkci předsedy představenstva. Isensee „převzal vedení a odpovědnost v náročných měsících ovlivněných pandemií onemocnění COVID-19 a zajistil kontinuitu našich obchodních aktivit“.

Griffiths přišel do společnosti SEAT v roce 2016 jako vedoucí prodeje a posunul společnost na novou úroveň. V uplynulých třech letech a do prvního čtvrtletí 2020 (před vypuknutím pandemie COVID) byl SEAT nejrychleji rostoucí značkou v Evropě. Griffiths vedl divizi prodeje v době historicky největší produktové ofenzivy a SEAT v této době překonával své absolutní prodejní rekordy. Mezi roky 2016 a 2019 vzrostly prodeje o více než 40 %. Nový předseda představenstva je také jedním ze zakladatelů značky CUPRA a nově vytvořené značky SEAT MÓ.

Kariéra automobilového nadšence v koncernu Volkswagen

Jako syn majitele automobilového dealerství zahájil Griffiths svou kariéru v rodinné firmě a posléze studoval v britském Leedsu mezinárodní management a němčinu. Griffiths spojil svou kariéru s koncernem Volkswagen. V roce 1989 začal pracovat ve společnosti AUDI AG v Ingolstadtu. Po dvouletém období ve společnosti SEAT (1991-1993) se vrátil k německé značce, u níž zastával různé manažerské pozice v nové obchodní divizi na různých trzích. V roce 2016 byl jmenován členem představenstva společnosti SEAT odpovědným za prodej a marketing. V lednu 2019 převzal funkci předsedy představenstva značky CUPRA a na začátku letošního roku byl jmenován předsedou správní rady značky CUPRA.

Nový předseda představenstva začne psát novou kapitolu v 70leté historii společnosti SEAT, která má dvě jasně definované značky SEAT a CUPRA. Jeho hlavním cílem bude pokračovat v procesu transformace společnosti SEAT a jejích značek směrem k elektrifikaci a trvale udržitelné mobilitě a rozvíjet značku CUPRA. Společnost v červenci oznámila investiční plán v objemu 5 miliard eur pro období let 2020 až 2025. V první fázi do roku 2021 uvedou značky SEAT a CUPRA na trh 5 nových modelů s elektrickým a externě nabíjitelným hybridním pohonem.

Herbert Steiner, nový člen představenstva společnosti SEAT odpovědný za výrobu a logistiku

SEAT také jmenoval Herberta Steinera novým členem představenstva, který bude mít od
1. listopadu na starosti výrobu a logistiku. Steiner přebírá tuto funkci od Christiana Vollmera, který přechází ke značce Volkswagen jako nový člen představenstva odpovědný za výrobu.

Herbert Steiner je strojním inženýrem. Vzdělání získal na technické univerzitě v Grazu a v roce 1998 nastoupil do společnosti AUDI AG jako kontrolor výroby. V roce 2006 se stal Steiner generálním tajemníkem společnosti SEAT a tuto funkci vykonával do roku 2010, kdy byl jmenován vedoucím divize SEAT Componentes. Ze společnosti SEAT přešel do společnosti AUDI Hungary na pozici generálního ředitele výroby motorů a člena správní rady odpovědného za výrobu motorů. Od roku 2018 vedl obchodní oblasti motorů a slévárenské výroby ve společnosti Volkswagen Group Components.

Luis Comas, nový předseda komisí pro audit a dohled nad řízením závodu SEAT a Volkswagen Navarra

Luis Comas, člen představenstva společnosti SEAT odpovědný za právní služby a dobrou správu, opustil svou dosavadní pozici a byl správní radou společnosti SEAT jmenován nezávislým členem správní rady závodu SEAT a Volkswagen Navarra. Comas také bude předsedat komisi pro audit, soulad s legislativou a dohled nad řízením závodu SEAT a Volkswagen Navarra. Na této pozici nahradí Josepa Piquého, který ji zastával od roku 2017 a nyní mu mandát vypršel.

Oblast právních služeb a dobré správy bude začleněna do struktury úřadu předsedy představenstva společnosti. Nový vedoucí této oblasti bude včas oznámen a jeho přímým nadřízeným bude nový předseda představenstva společnosti SEAT, Wayne Griffiths.

 

Autorizovaný dealer a opravce OPEL

Člen koncernu TUkas

Kontakt:
AUTO-STAIGER CZ A.S.
Praha 10, Černokostelecká 621/122
+420 271 009 111
servis.opel@auto-staiger.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

Kontakt:
ARAVER CZ s.r.o.
Na Zerzavici 1946, 686 01 - Uherské Hradiště
572 433 315
dostalek.jiri@araver.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Poprvé za volantem modelu CUPRA Formentor

Poprvé za volantem modelu CUPRA Formentor

Vývojový tým značky CUPRA sdílí své dojmy získané za volantem modelu Formentor, který zanedlouho vyjede i na české silnice Pět jízdních režimů umožní spolu s anatomickými sedadly...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - CUPRA Formentor: „Proměnili jsme přírodu v barvu“

CUPRA Formentor: „Proměnili jsme...

CUPRA Formentor nabízí paletu tří exkluzivních barev inspirovaných přírodou: matné odstíny Petrol modrá, Magnetic šedá a Graphene šedá Příprava palety laků pro první CUV značky CUPRA...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - CUPRA poprvé ukazuje model Formentor ze všech stran

CUPRA poprvé ukazuje model Formentor ze...

Vnější a vnitřní detaily externě nabíjitelného hybridního modelu CUPRA Formentor odhaleny ze všech úhlů pohledu První exkluzivní model značky kombinuje elektrifikaci a sportovního ducha díky...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Zrození prvního elektromobilu CUPRA

Zrození prvního elektromobilu CUPRA

Nový model značky, CUPRA el-Born, s podmanivým vnějším designem Nejvyšší kvalita a sofistikovanost v interiéru se sportovním charakterem Vývoj vozidla se jasně zaměřil na sportovní výkony a...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - SEAT investuje do své budoucnosti

SEAT investuje do své budoucnosti

Plánovaná investice 5 miliard eur do roku 2025 budou směřovat do vývoje nových modelů a výrobního zařízení zejména se zaměřením na nové projekty elektrifikace produktové řady Společnost...