Volvo XC70 s vylepšeným profilem

Výkonnější, robustnější a odolnější.

Zlepšené vlastnosti pro jízdu mimo silnice


Volvo XC70 pro modelový rok 2005 bylo na řadě míst modernizováno a každá z provedených změn pomáhá posílit přitažlivost a charakter vozu.


Mřížka chladiče je tvořena většími obdélníky, které přispívají k agresivnějšímu vzhledu a posilují dojem robustnosti celého vozidla. Automobil je navíc na přídi i zádi standardně vybaven ochrannými kryty spodku vozidla. Střešní ližiny jsou vyrobeny z kartáčovaného hliníku.


Vnější zpětná zrcátka pocházejí z Volva XC90, což díky jejich velikosti pro XC70 znamená lepší výhled vzad. Vnější zpětná zrcátka jsou volitelně k dispozici s mechanismem, který je sklopí ke karoserii automobilu, což je ideální řešení pro parkování na úzkých místech.


Zvláštní znaky charakteristické pro vozy XC – robustní nárazníky, rozšířené podběhy kol a spodní lišty na dveřích – jsou nyní nabízeny v nové barvě Stone Grey, která nahrazuje předchozí modrošedou. Jako alternativa je stále k dispozici hnědé provedení.


Volvo XC70 bude standardně dodáváno s novými speciálně navrženými koly „Erinus”. Jedná se o šestnáctipalcová kola z lehkých slitin s působivým designem, která jsou určena pro pneumatiky o rozměru 215/65.

Světlomety s čirou optikou


Přední světlomety jsou podobně jako u modelů S60 a V70 nového typu s čirou optikou a s konstrukcí reflektorů umožňující dosažení vysokého světelného výkonu (k dispozici jsou halogenové i bi-xenonové světlomety). Volvo navíc u světlometů přešlo od skla na plastový materiál, který je lehčí a odolnější proti poškození odlétajícími kamínky. V případě srážky je navíc plast ohleduplnější k chodcům. Tradiční stěrače světlometů byly nahrazeny vysokotlakými ostřikovači – u modelu XC s pevnými tryskami.


Stěrače čelního skla jsou nejnovějšího typu s integrovanými plochými lištami. V porovnání s tradičními stěrači vypadají moderněji a vytvářejí menší aerodynamický hluk. Důležité je také to, že jsou na čelní sklo přitlačovány vyšším tlakem, což zlepšuje jejich účinnost.


Rovněž zadní skupinové svítilny mají více technicistní design a čirou optiku, přes kterou jsou viditelné žárovky. Také jejich tvar byl změněn.


Značení na dveřích zavazadlového prostoru je nyní rozmístěno stejně jako u sedanů, což znamená, že název Volvo se nachází uprostřed, označení modelu je umístěno vlevo a označení motoru se nachází vpravo.

Interiér vyzařující robustnost


Designéři společnosti Volvo věnovali velkou pozornost tomu, aby byl interiér pohodlný a přívětivý.


„Nešetřili jsme úsilím, abychom zajistili dojem nejvyšší představitelné kvality,” říká Steve Harper. „Za pomoci homogenních linií, přírodních materiálů, flexibilních funkcí a nových druhů čalounění jsme se zaměřili na dosažení toho nejlepšího pocitu ze skandinávského designu.”


Například středová konzola – hlavní ovládací panel vozidla – je užší konstrukce a je obklopena dekorativním rámem z materiálů jako jsou pravé ořechové dřevo nebo hliník (světlý nebo tmavý).


Audiosystém, který je nově vybaven technologií Dolby Pro Logic II, má nová samostatná tlačítka pro rychlý výběr rozhlasových stanic a některých funkcí a nejlepší z audiosystémů je vybaven integrovaným měničem na šest disků CD.

Praktický středový tunel s důrazem na variabilitu


Středový tunel je zcela nový, má homogennější tvar a mnohem tužší konstrukci než v minulosti. Tím byl výrazně posílen dojem kvality. Odkládací prostor s držáky nápojů je tužší a otevřenější než u S60 a V70. Madlo mezi sedadly, které je unikátním rysem modelu XC, je nyní výraznější díky provedení z  hliníku.


Středová loketní opěrka mezi předními sedadly je zcela nová. „Já i můj projektový tým jsme na toto řešení mimořádně hrdí,” poznamenává Steve Harper. „Tato konstrukce odpovídá tomu, co považujeme za maximálně multifunkční loketní opěrku. Ve skutečnosti jsme tomuto řešení dali přezdívku Americký sen. K dispozici je celá řada praktických funkcí – držáky nápojů, mělké zásuvky a odkládací prostor, které je možné využít mnoha různými způsoby.” Také zadní loketní opěrka je nová, s funkčnějším designem a pevně instalovanými držáky nápojů.

Sedadla Volvo nové generace


V současnosti jsou představována sedadla Volvo nové generace, která nabízejí více pohodlí při sezení a pohodlnější nastavení. Sedadla mají:

  • rozšířené možnosti vertikálního nastavení (+12 mm)
  • jednodušší nastavení úhlu sedadla
  • zlepšené ovládání bederní opěrky (pro otáčení je zapotřebí méně síly)
  • užší opěrky hlavy zlepšující výhled ze zadního sedadla.

„Volvo XC70 je určeno pro zachování maximálního komfortu i tehdy, pokud je stav vozovky špatný,“ uzavírá Steve Harper. „Sedadla nové generace posouvají komfort při jízdě na novou, ještě vyšší úroveň.”

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Autorizovaný dealer a opravce VOLVO

Člen koncernu TUkas

 

Kontakt:
AUTO-STAIGER CZ A.S.
Praha 10, Černokostelecká 621/122
+420 271 009 111
servis.volvo@auto-staiger.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Volvo přechází u námořní dopravy na obnovitelná paliva, sníží své fosilní emise o 84 %

Volvo přechází u námořní dopravy na...

Každoročně přepraví nákladní lodě napříč světovými oceány desítky tisíc kontejnerů s materiálem určeným pro výrobu v továrnách společnosti Volvo Cars. Odteď bude většina těchto...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Malý vůz s velkým potenciálem. Zcela nové, plně elektrické SUV Volvo EX30

Malý vůz s velkým potenciálem. Zcela...

Někdy může být první dojem zavádějící. Volvo dnes představilo zcela nové a dosud nejmenší SUV EX30. Neuhádnete kolik stojí… Volvo EX30, které bylo představeno světu dnes v italském...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nové malé Volvo EX30 vyniká dosud nejnižší uhlíkovou stopou

Nové malé Volvo EX30 vyniká dosud...

V novém modelu Volvo EX30 je destilováno to nejlepší, co automobilka Volvo Cars nabízí, včetně mimořádné bezpečnosti a vůbec nejnižší emise CO2 ze všech dosavadních vozů Volvo. Protože se...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Plně elektrické Volvo EX90 Excellence: Mimořádně stylové cestování

Plně elektrické Volvo EX90 Excellence:...

Luxusní automobilky rády vytvářejí ze speciálních vozů ještě speciálnější. Dělá to i Volvo se svou vlajkovou elektrickou lodí EX90. Její super-extra varianta se jmenuje Excellence a půjde...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový vládce severského pantheonu: Plně elektrické Volvo EX90

Nový vládce severského pantheonu: Plně...

V oblacích Žižkovské věže Volvo oficiálně představilo nového boha značky, plnohodnotné sedmimístné zcela elektrické SUV EX90. Klasickou, nádhernou, ohromující záležitost, v níž se...