Malý vůz s velkým potenciálem. Zcela nové, plně elektrické SUV Volvo EX30

Někdy může být první dojem zavádějící. Volvo dnes představilo zcela nové a dosud nejmenší SUV EX30. Neuhádnete kolik stojí…

Volvo EX30 exterior

Volvo EX30, které bylo představeno světu dnes v italském Miláně a na vybraných trzích včetně České republiky je už dostupné k objednání, se základní cenou od 869 000 Kč. To znamená, že zákazníci získají prémiové plně elektrické SUV za podobnou částku, jako kdyby si pořídili jeho ekvivalent se spalovacím motorem.

Volvo EX30 exterior

Volvo EX30 ve svém malém formátu ztělesňuje všechny hodnoty Volva v oblasti designu. Dlouhý rozvor kol, velká kola a souměrné převisy dodávají exteriéru na vyváženosti a eleganci. Jedná se o jasně elektrický vůz se sebejistou tváří, krytou maskou chladiče a digitálním ztvárněním světlometů

v podobě Thorova kladiva. Vůz je dostupný v pěti zářivých barvách laku, od stylového modrého odstínu Cloud Blue až po jasnou a expresivní žlutou Moss Yellow, která byla inspirována lišejníky rostoucími na skalách podél švédského západního pobřeží. Každý z odstínů laku podtrhuje charakter vozu a dodává mu na osobitosti.

Volvo EX30 exterior

Technologie akumulátoru na míru vašim potřebám

V první řadě je třeba podotknout, že pokud mluvíme o pohonné jednotce, neexistuje zde jen jedna varianta akumulátoru. Místo toho mají zákazníci svobodu vybrat si technologii akumulátoru, která nejlépe vyhovuje jejich potřebám. Volvo EX30 je tedy dostupné ve třech variantách pohonu a se dvěma různými typy akumulátorů, díky čemuž je v základu navíc dostupné za atraktivní cenu.

Pokud trávíte většinu času ve městě nebo máte tendenci cestovat mezi intervaly nabíjení jen na kratší vzdálenosti, bude vám jistě vyhovovat jednomotorová varianta s akumulátorem LFP. Standardní akumulátor LFP, který využívá chemické složení lithium–železo–fosfát, je cenově efektivnější a méně náročný na zdroje, což znamená, že je to nejlepší volba v případě, že nepotřebujete maximální dojezd.

Jestliže je nicméně maximální dojezd vaší prioritou, je zde pro vás varianta Single Motor Extended Range s akumulátorem NMC. Základ chemického složení akumulátoru tvoří lithium, nikl, mangan a kobalt, přičemž tento typ akumulátoru produkuje energii efektivněji než LFP varianta. Varianta Single Motor Extended Range na jedno nabití nabídne dojezd až 480 km.

Volvo EX30 exterior

A konečně, pokud se zaměřujete především na výkon, určitě vám bude vyhovovat varianta Twin Motor Performance – spojení akumulátoru NMC s druhým doplňkovým motorem.

V takovém případě bude Volvo EX30 disponovat výkonem 315 kW (428 koní), přičemž zvládne zrychlit z 0 na 100 km/h během 3,6 sekundy – z toho vyplývá, že se oficiálně jedná o volvácký nejrychlejší vůz.

Volvo EX30 exterior

Další věcí, ve které Volvo EX30 vyniká rychlostí, je nabíjení. Varianta Twin Motor Extended Range

s prodlouženým dojezdem se může pochlubit kapacitou pro nabíjení až 153 kW, zatímco varianta se standardním dojezdem má kapacitu pro nabíjení 134 kW. To znamená, že lze akumulátor nabít z 10 na 80 % jeho kapacity za něco málo přes 25 minut. Prostřednictvím centrálního displeje si pak můžete nastavit parametry, jako jsou intenzita proudu, maximální úroveň nabití a čas, kdy se má proces nabíjení spustit.

Volvo EX30 interior

Aby ve Volvo podpořili co nejlepší jízdní zážitek, vyladili podvozek modelu EX30, aby byly co nejlépe využity kompaktní rozměry vozu. Nízko položené těžiště a také relativně nízká a rovnoměrně rozložená hmotnost jsou doplněny snadnou ovladatelností a hbitým jízdním chováním ve městě i za jeho hranicemi.

Menší uhlíková stopa, zato větší dopad na bezpečnost

Volvo EX30 bylo navrženo s důrazem na to, aby mělo nejnižší uhlíkovou stopu ze všech dosavadních vozů Volvo, díky čemuž představuje důležitý krok na cestě k naplnění ambicí v oblasti udržitelnosti. Protože ve Švédsku řešili emise v průběhu celého procesu výroby a životního cyklu vozu a současně se zaměřili na ohleduplné využívání materiálů uvnitř vozu a v rámci jeho exteriéru. Ve výsledku se jim podařilo snížit celkovou uhlíkovou stopu po ujetí 200 000 km pod 30 tun.

Model EX30 je mimoto navržen, aby byl tak bezpečný, jak byste od vozu Volvo očekávali, přičemž je jeho posláním postarat se v hektickém městském prostředí nejen o vás, ale také o lidi v jeho okolí.

Volvo EX30 si mimoto klade za cíl dopřát uživatelům prostřednictvím nejmodernějších technologií

a ohleduplného skandinávského designu pohodlnější, příjemnější a zábavnější jízdní zážitek. Můžete si vybrat například ze čtyř odlišných provedení interiéru, z nichž má každé své vlastní osobité rysy. A bez ohledu na zvolené provedení nabízí kabina spoustu chytře řešených úložných míst.

Volvo EX30 interior

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Autorizovaný dealer a opravce VOLVO

Člen koncernu TUkas

 

Kontakt:
AUTO-STAIGER CZ A.S.
Praha 10, Černokostelecká 621/122
+420 271 009 111
servis.volvo@auto-staiger.cz

Související články

Volvo bude mít díky bioplynu první...

Volvácký výrobní závod v čínském Tchaj-čou přechází na bioplyn, díky čemuž se stává první klimaticky neutrální továrnou v Číně značky. Využívání bioplynu namísto zemního plynu...

Plně elektrické Volvo EX30 si...

Malé, ale skutečně schopné. Volvo slaví úspěch svým malým plně elektrickým SUV EX30, které bylo oceněno na udílení prestižních cen World Car Awards! Volvo EX30 při udílení cen v rámci...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Volvo přechází u námořní dopravy na obnovitelná paliva, sníží své fosilní emise o 84 %

Volvo přechází u námořní dopravy na...

Každoročně přepraví nákladní lodě napříč světovými oceány desítky tisíc kontejnerů s materiálem určeným pro výrobu v továrnách společnosti Volvo Cars. Odteď bude většina těchto...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nové malé Volvo EX30 vyniká dosud nejnižší uhlíkovou stopou

Nové malé Volvo EX30 vyniká dosud...

V novém modelu Volvo EX30 je destilováno to nejlepší, co automobilka Volvo Cars nabízí, včetně mimořádné bezpečnosti a vůbec nejnižší emise CO2 ze všech dosavadních vozů Volvo. Protože se...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Plně elektrické Volvo EX90 Excellence: Mimořádně stylové cestování

Plně elektrické Volvo EX90 Excellence:...

Luxusní automobilky rády vytvářejí ze speciálních vozů ještě speciálnější. Dělá to i Volvo se svou vlajkovou elektrickou lodí EX90. Její super-extra varianta se jmenuje Excellence a půjde...