Volvo XC70 – ryze sportovní automobil

Johan Bexell, ředitel pro sportovní sponzoring ve společnosti Volvo Cars: „Automobily Volvo se stávají nedílnou součástí vašich oblíbených dobrodružství.“

Výraz „sportovní automobil“ lze vyložit dvěma různými způsoby. Buď můžete automobil samotný považovat za sportovní vybavení – atraktivní sportovní náčiní nabízející více výkonu a točivého momentu, než kolik se většina běžných řidičů odváží využít. Nebo ho můžete pokládat za něco, co vám umožní dostat se s vaším vybavením hluboko do zasněžených hor při hledání extrémních dobrodružství.

Volvo XC70 – ryze sportovní automobil
Volvo XC70 – ryze sportovní automobil
Volvo XC70 – ryze sportovní automobil

Volvo XC70 disponuje všemi funkcemi, které potřebujete pro zvládnutí arktických podmínek bílé divočiny zvané Laponsko. Je příkladem toho nejlepšího ze skandinávského designu – i ten nejmenší detail byl navržen se stoprocentním důrazem na čisté linie a na inteligentní funkci. Tento automobil je kdykoli připraven pojmout všechnu vaši výbavu bez ohledu na to, zda se jedná o dlouhé předměty, jako jsou lyže či snowboardy, nebo o rozměrné předměty, například velké tašky nebo stany – do Volva XC70 snadno naložíte vše. Zadní sedadlo ve Volvu XC70 je rozděleno na tři části v poměru 40/20/40 – dvě komfortní sedadla s pohodlnou loketní opěrkou uprostřed. Opěradlo prostřední části je možné sklopit a vytvořit tak dodatečný prostor pro lyže nebo snowboardy bez kompromisu pokud jde o komfort čtyř dospělých cestujících.

Každou část opěradla je možné sklopit samostatně a vytvořit tak rozšířený zavazadlový prostor se zcela rovnou podlahou. Flexibilitu pro přepravu nákladu dále zvětšuje sklopné opěradlo sedadla spolujezdce vpředu, díky kterému získáte dostatek prostoru pro surfové prkno nebo pro vybavení na windsurfing.

V podlaze zavazadlového prostoru jsou umístěny hliníkové kolejnice a pohyblivé kotevní body pro zajištění přepravovaných předmětů. Pokud se kotevní body nepoužívají, zůstávají zcela skryty v kolejnicích, kde nepřekážejí. Na bočních panelech se nacházejí zabudovaná oka pro uchycení zavazadel, díky kterým můžete přepravované předměty bezpečně udržet na požadovaném místě. Tyto prvky mohou být navíc doplněny multifunkčními kolejnicemi pro upevnění celé řady háčků, sítí pro upevnění zavazadel, přepážek zavazadlového prostoru a dalšího příslušenství. Na ochranu podlahy zavazadlového prostoru je k dispozici celá řada koberců včetně skládací verze, která může být v případě potřeby rozložena po celé podlaze zavazadlového prostoru tehdy, pokud jsou zadní sedadla sklopena.

Dojeďte ve formě

Ke komfortu cestujících vpředu přispívají špičková sedadla a ergonomicky navržené přístroje včetně elegantní supertenké středové konzoly. Klimatizační jednotka je připravena vypořádat se s extrémními podmínkami a audiosystém představuje absolutní světovou špičku. „Někdo by mohl říci, že XC70 je automobilem dvou tváří. V pracovní dny je to důmyslný a elegantní vůz pro aktivní životní styl. O víkendech se z něj stává odolný partner pro všechny druhy vzrušujících dobrodružství,“ říká Tobias Gröber, ředitel skupiny Ispo group poté, co Volvo XC70 po dobu šesti měsíců testoval. Stefan Jansson, hlavní designér programu ve společnosti Volvo Cars k tomu dodává: „Naše designové oddělení je plné mužů a žen, kteří jsou posedlí sporty a sportovním vybavením. Jejich inspirací je nejen prostředí Skandinávie, ale také sportovní vybavení, které mohou každý rok vidět na veletrhu Ispo winter. Sami přitom rádi sportují po celý rok. Drsná severská zima navíc představuje fantastické prostředí pro zajištění bezchybného fungování automobilů i v extrémně chladném počasí.

Různé zdroje energií a energetická efektivnost

„Žádné obnovitelné palivo nemůže benzín ani naftu samo o sobě nahradit,“ říká Niklas Gustavsson, ředitel pro ekologickou problematiku ve společnosti Volvo Cars. Pokračuje: „Věříme ve společnost využívající mnoha různých druhů energie, kde bude souběžně vyvíjeno mnoho různých typů paliv a technologií. E85 představuje silnou alternativu umožňující snížení závislosti na fosilních palivech. Program Volvo Flexifuel je nyní k dispozici také pro model V70. Snaha přispívat k trvale udržitelné osobní mobilitě představuje důležitou část strategie naší společnosti.“

Ekologické aspekty týkající se modelu XC70 zahrnují:

Výroba a montáž

Veškerá elektřina použitá v procesu výroby pochází z vodních elektráren, které nepřispívají ke změnám klimatu.

Aerodynamika

Náš nedávno modernizovaný aerodynamický tunel využívá nejmodernějších technologií, díky kterým jsme schopni optimalizovat aerodynamiku našich vozidel. V tomto tunelu jsme schopni simulovat i jízdu vozidla, což nám poskytuje kompletní informace o aerodynamice.

Barvy karosérie

Naše výrobní závody představují špičku pokud jde o snižování využití rozpouštědel. Náš švédský závod ve městě Torslanda stále patří mezi nejčistší výrobní závody na světě.

Klimatizační jednotka

Klimatizační jednotka je vybavena uhlíkovým filtrem a čidlem kvality vzduchu. Pokud je hladina škodlivin v ovzduší střední nebo nízká, uhlíkový filtr přispívá k výraznému omezení jejich pronikání do vozidla. Při větším znečištění čidlo přívod venkovního vzduchu do interiéru automaticky uzavře.

Vzduch v interiéru

Společnost Volvo Cars disponuje skupinou lidí, kteří jsou odpovědni za testování vůní a pachů. Jejich úkolem je zajistit, aby v interiéru nepřevládal žádný silný nebo nepříjemný zápach. Tuto skupinu tvoří osm osob, které při své práci používají pachovou stupnici od 1 do 6.

Interiéry a sedadla

Materiály v interiéru obsahují velké množství nejrůznějších chemických látek. Některé z těchto látek nejsou zcela tuhé a může tak docházet k jejich odpařování. Aby bylo možné zajistit ve vozidle prostředí, které bude prosté takových emisí, snažíme se prostřednictvím modifikací nebo změn dílů snížit tyto emise na absolutní minimum.

Kliky dveří, spony bezpečnostních pásů atd.

Nikl je v evropských zemích nejčastější příčinou kontaktních alergií. Proto dbáme na to, aby součásti interiéru, jako jsou například kliky dveří či spony bezpečnostních pásů, při dotyku žádný nikl neuvolňovaly!

Textilní materiály

Naše textilní materiály jsou od roku 1998 certifikovány podle normy Öko-tex. V rámci této certifikace jsou tyto materiály podrobovány zkouškám, při kterých se zkoumá výskyt celé řady nebezpečných látek.

Kůže

Kožené výrobky mohou vyvolávat alergickou reakci na chrom, který se při zpracování kůží používá. Všechny kožené prvky v našich vozidlech jsou vyráběny z kůže zpracované pomocí rostlinných nebo syntetických látek bez obsahu chromu.

Recyklace

U vozů Volvo, které jsou dnes v Evropě vyřazovány z provozu, se recykluje přibližně 85% jejich hmotnosti. Naše nové vozy jsou konstruovány tak, aby byly recyklovatelné až z 95%.

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Autorizovaný dealer a opravce VOLVO

Člen koncernu TUkas

 

Kontakt:
AUTO-STAIGER CZ A.S.
Praha 10, Černokostelecká 621/122
+420 271 009 111
servis.volvo@auto-staiger.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Volvo přechází u námořní dopravy na obnovitelná paliva, sníží své fosilní emise o 84 %

Volvo přechází u námořní dopravy na...

Každoročně přepraví nákladní lodě napříč světovými oceány desítky tisíc kontejnerů s materiálem určeným pro výrobu v továrnách společnosti Volvo Cars. Odteď bude většina těchto...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Malý vůz s velkým potenciálem. Zcela nové, plně elektrické SUV Volvo EX30

Malý vůz s velkým potenciálem. Zcela...

Někdy může být první dojem zavádějící. Volvo dnes představilo zcela nové a dosud nejmenší SUV EX30. Neuhádnete kolik stojí… Volvo EX30, které bylo představeno světu dnes v italském...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nové malé Volvo EX30 vyniká dosud nejnižší uhlíkovou stopou

Nové malé Volvo EX30 vyniká dosud...

V novém modelu Volvo EX30 je destilováno to nejlepší, co automobilka Volvo Cars nabízí, včetně mimořádné bezpečnosti a vůbec nejnižší emise CO2 ze všech dosavadních vozů Volvo. Protože se...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Plně elektrické Volvo EX90 Excellence: Mimořádně stylové cestování

Plně elektrické Volvo EX90 Excellence:...

Luxusní automobilky rády vytvářejí ze speciálních vozů ještě speciálnější. Dělá to i Volvo se svou vlajkovou elektrickou lodí EX90. Její super-extra varianta se jmenuje Excellence a půjde...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový vládce severského pantheonu: Plně elektrické Volvo EX90

Nový vládce severského pantheonu: Plně...

V oblacích Žižkovské věže Volvo oficiálně představilo nového boha značky, plnohodnotné sedmimístné zcela elektrické SUV EX90. Klasickou, nádhernou, ohromující záležitost, v níž se...