Toyota začala vyvíjet generátor vodíku s extrémním výkonem

Toyota začala pracovat na vývoji ekologického generátoru vodíku, který bude schopný vyrábět až 100 kg tohoto paliva za hodinu. To je 12krát víc než doposud. Automobilka kvůli tomu uzavřela strategické partnerství se společností Chiyoda, která je poskytovatelem výrobních technologií a vývojářem zařízení.

Toyota Mirai

Pilotní program zavádění nového systému výroby ekologického vodíku ve vodíkovém parku v závodě Toyota Honsha bude zahájený příští rok.

Loni v březnu Toyota představila prototyp bezemisního generátoru vodíku pro průmyslové využití využívajícího technologii elektrolýzy vody. Elektrolyzér, vyvinutý společně se společností Denso, byl vytvořen z komponentů sady palivových článků druhé generace od Toyoty.

Díky tomu by vodík mohl být sériově vyráběný stejnou technologií, jakou se vyrábějí palivové články pro vodíkové Toyoty Mirai. Prototyp Toyoty a Densa dokáže vyrobit až 8 kg suroviny za hodinu.

Cílem nového strategického partnerství Toyoty a Chiyoda Corporation je vyvinout rozsáhlý systém výroby vodíku elektrolýzou vody. Tento systém by měl na trhu vynikat svou účinností a kompaktními rozměry.

Výroba vodíku, foto: Toyota

Rychlá instalace, nižší náklady na připojení k elektrárně a snadná údržba

Výsledkem práce inženýrů obou firem bude standardizovaná jednotka třídy 5 MW, dlouhá 6 metrů a široká 2,5 metru, která zabírá jen asi polovinu podlahové plochy ve srovnání s řešeními, která jsou v současnosti na trhu k dispozici.

Aby byla zajištěna snadná instalace v jakékoli výrobní hale, budou moduly navrženy tak, aby je bylo možné snadno kombinovat do velkých zařízení s možností průmyslové výroby vodíku.

Generátor vodíku, foto: Toyota

Při vývoji se Toyota zaměří také na výhody, jako je snadná přeprava, kratší doba instalace u zákazníka, nižší náklady na připojení k elektrárně a přenosovým sítím a snadná údržba.

Značnou pozornost bude společnost věnovat také stabilitě systému, spolehlivosti a nízkým nákladům na vlastnictví, přičemž bude vycházet ze svých dlouholetých zkušeností výrobce nejodolnějších a nejspolehlivějších automobilů.

Pilotní program zavádění nového systému výroby ekologického vodíku ve vodíkovém parku Honsha bude v budoucnu rozšířený na třídu 10 MW a bude využitý k dalšímu vývoji vodíkových řešení pro průmysl.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

Kontakt:
ARAVER CZ s.r.o.
Na Zerzavici 1946, 686 01 - Uherské Hradiště
572 433 315
dostalek.jiri@araver.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Naváže Štajf ve Španělsku na domácí úspěch?

Naváže Štajf ve Španělsku na domácí...

Evropský šampionát automobilových soutěží historických vozů se z České republiky přestěhuje o nadcházejícím víkendu do slunného Španělska. V jubilejním 15. ročníku Historic Rally of...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Jarní tipy na skrytá místa u Prahy s Toyotou Prius

Jarní tipy na skrytá místa u Prahy...

Pokud hledáte cíl pro první jarní výlety, nevynechejte čtyři úžasná místa, která se skrývají nedaleko hlavního města. Vyrazili jsme na ně se zbrusu novou Toyotou Prius s plug-in hybridním...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Štajf slavil triumf na historické Vltavě

Štajf slavil triumf na historické Vltavě

Posádka týmu ACCR Racing21 Vojtěch Štajf a Veronika Havelková předvedla s vozem Toyota Celica GT-Four na trati 32. ročníku Historic Vltava Rallye o uplynulém víkendu brilantní jízdu, suverénně...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Vyrobit elektromobil bude brzy levnější než auto se spalovacím motorem

Vyrobit elektromobil bude brzy levnější...

Ceny elektromobilů se v příštích třech letech výrazně sníží. Přibližně od roku 2027 bude výroba nové generace elektromobilů levnější než výroba srovnatelných vozidel se spalovacím...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Designovým autem roku se stala Toyota Prius

Designovým autem roku se stala Toyota Prius

Nová Toyota Prius zvítězila v kategorii designu soutěže World Car 2024 na mezinárodním autosalonu v New Yorku. Na dalších místech skončil Ford Bronco a Ferrari Purosangue. Vítěze vybírala...