Světová premiéra autosalonu v Boloni

Opel Meriva: Osvěžený design, nové motory, vylepšené technologie.

Před vstupem do roku 2006 prodělal populární model Opel Meriva omlazovací kůru, která se projevila ne jeho designu i použitých technologiích – Meriva dostala nové motory a jako vůbec první vůz své kategorie minivanů nabízí sofistikované adaptivní světlomety AFL (Adaptive Forward Lighting), která se natáčejí spolu s řízením do zatáček a při odbočování mnohem lépe osvětlují obvykle temná zákoutí.


Meriva je tržním lídrem svého segmentu v Německu i celé Evropě – od debutu v květnu roku 2003 se prodalo více než 500 000 těchto praktických a mimořádně přizpůsobivých vozů. Kompaktní pětimístná Meriva se ve své modernizované podobě představí na autosalonu v Boloni (3. prosince až 11. prosince), u prodejců automobilů Opel se objeví v únoru roku 2006, spolu se zcela novou vysoce výkonnou verzí Meriva OPC.


Osvěžený exteriér nové Merivy, k jehož nejvýraznějším momentům patří maska chladiče s širokým chromovaným žebrem, ještě lépe než dosud reflektuje základní prvky nového dynamického designerského jazyka automobilky Opel. Pozměnil se také interiér – Meriva dostala nové druhy čalounění svěžích odstínů a chromované dekorativní prvky podtrhují vysoké kvalitativní standardy, které Opel vnáší i do této automobilové třídy. K dispozici (na přání) je i exkluzivní celokožené čalounění interiéru.


V modernizovaných modelech Opel Meriva se objevují i dvě nové pohonné jednotky: Vyspělý turbodiesel 1.3 CDTI a zážehový motor o objemu 1,6 l s technologií proměnného sání TWINPORT, která přispívá k uznávané hospodárnosti modelů Opel.


Nový turbodiesel 1.3 CDTI o výkonu 55 kW/75 k je vybavený systémem přímého vstřikování nafty do válců „common-rail“ a čtyřventilovou technologií, která přispívá k dokonalému rozvíření směsi ve válcích. Motor je standardně doplněný o bezúdržbový filtr pevných částic DPF. Turbodiesel 1.3 CDTI ECOTEC, který byl motoristickými novináři ze 26 zemí celého světa vyhodnocen jako „Motor roku 2005“ mezi agregáty zdvihového objemu 1,0 až 1,4 l, vyniká vitalitou i hospodárností – Meriva s ním dosahuje rychlosti až 157 km/h a v průměru si řekne jenom o 5 l nafty na 100 km.


Druhým novým motorem pro omlazenou Merivu je zážehový čtyřválec 1.6 TWINPORT ECOTEC, dobře známý z modelů Astra a Zafira. Nový agregát má výkon 77 kW/105 k a jeho průměrná spotřeba 6,7 l/100 km je asi o 6 % nižší než u jeho předchůdce. Meriva poháněná tímto motorem dosahuje maximální rychlosti až 181 km/h.


Kromě nové masky chladiče s chromovaným příčným žebrem definují „tvář“ nové Merivy také přední nárazník s větším dolním otvorem pro přístup vzduchu motoru a boční nasávací otvory s integrovanými světly do mlhy. Na zádi vozu neujde pozornosti chromované příčné žebro a koncová světla s tmavě probarvenými kryty. Interiér osvěžuje nové čalounění moderního designu a v atraktivních barvách, dekorativní lišty na palubní desce a ve dveřních výplních, nová grafika palubních přístrojů a chromem přizdobená řadicí páka, páka ruční brzdy a vnitřní dveřní kliky.


Pro všechny verze řady Meriva je připravena bohatší nabídka nových technologií. Světlomety AFL výrazně zvyšují bezpečnost nočních jízd. Zákazníci si mohou do nových modelů Opel Meriva pořídit i telefonní konzoli s technologií Bluetooth a hlasovým ovládáním. Do standardní výbavy nyní patří i elektrické odjišťování zámku víka zavazadlového prostoru a světlomety s funkcí Welcome – dálkovým ovládáním dveřních zámků lze na 30 sekund aktivovat světla i interiérové osvětlení, takže cesta za tmy k vozu je bezpečnější a příjemnější.


Opel uvedl svůj minivan Meriva na trh v květnu roku 2003. Díky svému unikátnímu řešení zadních sedadel FlexSpace, který Merivě propůjčuje extrémní flexibilitu, si Meriva rychle získala mimořádnou oblibu mezi zákazníky. Systém FlexSpace totiž umožňuje proměnit Merivu z pětimístného modelu na čtyřmístný vůz, který vzadu sedícím pasažérům nabízí prostorový komfort limuzíny. V případě potřeby potom může řidič měnit konfiguraci sedadel na tří-, dvou-, nebo jednosedadlové provedení interiéru, přičemž není nutné z vozu vyjímat žádná sedadla. Díky prostornému interiéru a kompaktním vnějším rozměrům (délka: 405 cm) je Meriva nejenom ideálním společníkem do hustého městského provozu, ale i na dlouhé cesty.


V nabídce modelové řady Meriva se zanedlouho objeví i vysoce výkonná verze Meriva OPC, jejímž srdcem je nově vyvinutý zážehový čtyřválec o objemu 1,6 l, který díky přeplňování dává výkon 132 kW/180 k. Motor 1.6 ECOTEC Turbo dokáže Merivu OPC rozjet z klidu na 100 km/h během pouhých 8,2 s a udělí ji maximální rychlost až 222 km/h. Kompaktní sportovec Meriva OPC se veřejnosti poprvé představí na autosalonu v německém Essenu, který začíná 25. listopadu a končí 4. prosince.

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
SAZ – Evžen Myslivec s.r.o.
Rybalkova 2639, 440 01 - Louny
415 652 154, 603 519 204
prodej.seat@saz-myslivec.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Auto Jarov
Osiková 2, Praha 3, 130 00
251 002 288
seat@autojarov.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Alfa Romeo Racing ORLEN a Acer pokračují v inovacích

Alfa Romeo Racing ORLEN a Acer pokračují...

Alfa Romeo Racing ORLEN bude mít před začátkem sezóny 2020 high-tech podporu v podobě oficiálního partnerství s předním světovým hráčem v IT technice, společností Acer. Společnost Acer,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - LEGENDY 2018 PŘEDSTAVILY HVĚZDY SLAVNOSTI

LEGENDY 2018 PŘEDSTAVILY HVĚZDY...

Dvacet oceněných exponátů Volba poroty složené z členů organizačního výboru Výjimečné automobily z historie i současnosti Letošní jubilejní 5. ročník ojedinělé automobilové slavnosti...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Autosalon Ženeva 2016 – Alfa Romeo Giulia – VIDEO

Autosalon Ženeva 2016 – Alfa Romeo...

Podívejte se na rozhovor s Jankou Konečnou, PR manažerkou FCA a shlédněte unikátní záběry směrované přímo do stáje značky Alfa Romeo, která v těchto dnech prezentuje své největší novinky...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Vyrábějte autoklíče jako profesionálové

Vyrábějte autoklíče jako profesionálové

Pokud se zabýváte výrobou autoklíčů, pak jistě máte zkušenost se zničenými či poškozenými klíči. V případě, že byl klíč poškozený, bylo dříve nutné vyrobit celý klíč znovu, i...