Společnost Volvo Car Group představí 4. března na ženevském autosalonu třetí z řady koncepčních vozidel: nový Concept Estate

Nový Concept Estaqte navazuje na úspěšný designový jazyk exteriéru předchozích dvou studií a naznačuje směr budoucího vývoje interiérů modelů Volvo, v němž půjde vzhled ruku v ruce s funkčností.

1volvzendispejpal970

Jedním z výrazných designových aspektů interiéru Volva Concept Estate je jeho jednoduchost:

Tradiční skupina tlačítek a ovládacích prvků byla nahrazena jedním velkým dotykovým displejem připomínajícím tablet, který je umístěn ve středové konzole a jasně vypovídá o tom, že se jedná o interiér 21. století. Základní myšlenkou bylo seskupit ovládací prvky a informační prostředí do jednoho dokonale intuitivního a uživatelsky přátelského rozhraní. Vše je přesně tam, kde byste to očekávali, díky čemuž bude řízení tohoto vozu zábavnější, efektivnější a bezpečnější.

Dotykový displej

– se stane díky spojení se speciálně navrženým softwarem Volvo hlavním ovládacím panelem, díky čemuž vstoupí zákazníci Volva do zcela nové dimenze řízení. Dotykový displej nahradí všechny ovládací prvky a tlačítka s výjimkou několika základních funkcí, jako jsou regulace hlasitosti, přehrávání/pozastavení, výstražná světla a vyhřívání oken. Zároveň tento panel hladce spolupracuje s digitální přístrojovou deskou před řidičem.

Řidič nebude muset řešit nespočet tlačítek a ovládacích prvků pro stále rostoucí množství funkcí a tím se jako by se zbavil pout. Dotykový displej současně umožnilo začlenit ho do elegantní architektury interiéru. Koncepční vůz je ukázkou integrace uživatelského rozhraní v nové generaci vozů značky Volvo.

Volvo změnila definici vozu kombi:

spojila funkčnost, houževnatost a praktický charakter s výkonem. Volvo V70 a XC70 patří mezi nejoblíbenější kombi na trhu a nový Concept Estate naznačuje způsob, jakým by mohla společnost využít tohoto dědictví u budoucích modelů. Volvo zahájilo se svými koncepčními vozy vítězné tažení. Concept Coupe získal na autosalonu ve Frankfurtu od předního německého motoristického magazínu přezdívku „Hvězda show“, zatímco Volvu Concept XC Coupe bylo na detroitském autosalonu uděleno prestižní ocenění „EyesON Design“. Celosvětová pozornost věnovaná koncepčním vozům Volvo je o to intenzivnější, že představují první výrazná vodítka, na jejichž základě lze předjímat, jak budou vypadat netrpělivě očekávané XC90 SUV a následující modely. Nová XC90 bude uvedena již koncem tohoto roku.

Inspirace v historii značky

V zádi Volva Concept Estate lze rozpoznat rysy Volva 1800 ES ze začátku 70. let. Modely 1800 se již staly legendami proslulými svými půvabnými křivkami a detaily. Nicméně nové využití prvků exteriéru a interiéru současných vozů nemá nic společného s retro stylem. Volvo s těmito rafinovanými křivkami pracuje tak, aby nejen odkázalo na slavnou minulost, ale aby zároveň vytvořilo formu budoucnosti, která se stane jasným identifikačním prvkem značky. Jemná inspirace modely 1800 je patrná i v několika detailech interiéru Concept Estate, mezi něž patří například dvouramenný volant a vzhled přístrojové desky.

První čtyři desetiletí v historii značky Volvo byla charakteristická klasickým řemeslným zpracováním a vysoce kvalitními materiály. Volvo chce tuto zásadní součást DNA značky sloučit s dnešním důrazem na moderní technologie a inteligentní funkce. Ve voze Concept Estate se zároveň promítá také přidaná kreativita na skandinávský způsob. Výsledkem je exotický interiér plný autentickým materiálů a krásných detailů.

Půvabné a odlišné

Aplikací tohoto přístupu na legendární kombi, jež je ztělesněním všestranné praktičnosti severské značky, byl vytvořen vůz, který je krásný, ale zároveň se liší od ostatních. Velkorysá vzdálenost mezi palubní deskou a nápravou, nízká kapota, elegantní silueta a skleněná střecha, to vše přispívá k působivému charakteru tohoto dynamického, a přesto praktického třídveřového sportovního kombi. Moderní a stylovou auru podtrhuje kontrast mezi tmavě hnědým lakem hluboce působícího odstínu a lesklými pětipaprskovými 21″ koly. Stejně jako je tomu u Volva Concept Coupe a Concept XC Coupe, také tvář Volva Concept Estate je charakterizována novým tvarem kapoty a „plovoucí“ mřížkou chladiče, která je lemována světlomety se světly pro denní svícení (DRL), nově formovanými do tvaru T. Dalším rozpoznávacím prvkem nastoleného designového směru společnosti Volvo Car jsou zadní světla.

Švédské skrz naskrz

Bohatým zdrojem inspirace se designérskému týmu staly extrovertní charakter a barevné trendy nadčasového švédského životního stylu a designu. Cestující na všech čtyřech sedadlech jsou chráněni oranžovými bezpečnostními pásy, jež ladí s exkluzivními tkanými vlněnými koberečky ze švédské designérské dílny Kasthall. Také křišťálová hlavice řadicí páky značky Orrefors/Kosta Boda nese oranžové prvky, zatímco kostkovaný černobílý vlněný textilní materiál použitý na polstrování stropu a dekoraci zadních částí předních sedadel dodává tomuto „obýváčku“ na hravosti. Kreativitě se ve švédské společnosti meze nekladou. To se týká designu a technologií stejně jako módy, hudby a divadla. Volvo se nechalo inspirovat všemi těmito aspekty k vytvoření nového, vzrušujícího vyjádření švédské podstaty.

Ve stylu skandinávského obývacího pokoje

Exkluzivní atmosféru uvnitř Volva Concept Estate umocňují elegantní, ručně zpracované prvky, jako je například palubní deska potažená silnou, přírodně barvenou sedlovou kůží značky Tärnsjö, obložení z voskovaného, přirozeně stárnoucího dřeva a obráběné měděné detaily. Interiér působí mimořádně svěžím dojmem. Světlo procházející skleněnou střechou dopadá na sedadla z jemné kůže z dílny Bridge of Wear a pomáhá vytvořit prosluněnou a příjemnou atmosféru, která je známkou švédských obývacích pokojů. Je to místo, kde se cítíte pohodlně a nechce se vám je opustit.

Design v duchu švédské hry „kubb“

Prostředí v interiéru může cestující ve voze inspirovat k zastávce na piknik a na švédskou hru „kubb“. Speciálně navržená herní sada je vidět skrz podlahu zavazadlového prostoru. Neznáte pravidla? Žádný problém. Jsou totiž vytištěna na průhledné podlaze. A déšť již nebude výmluva. V zadní části vozu totiž najdete také exkluzivní pláštěnky Stutterheim.

 

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Autorizovaný dealer a opravce VOLVO

Člen koncernu TUkas

 

Kontakt:
AUTO-STAIGER CZ A.S.
Praha 10, Černokostelecká 621/122
+420 271 009 111
servis.volvo@auto-staiger.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Volvo přechází u námořní dopravy na obnovitelná paliva, sníží své fosilní emise o 84 %

Volvo přechází u námořní dopravy na...

Každoročně přepraví nákladní lodě napříč světovými oceány desítky tisíc kontejnerů s materiálem určeným pro výrobu v továrnách společnosti Volvo Cars. Odteď bude většina těchto...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Malý vůz s velkým potenciálem. Zcela nové, plně elektrické SUV Volvo EX30

Malý vůz s velkým potenciálem. Zcela...

Někdy může být první dojem zavádějící. Volvo dnes představilo zcela nové a dosud nejmenší SUV EX30. Neuhádnete kolik stojí… Volvo EX30, které bylo představeno světu dnes v italském...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nové malé Volvo EX30 vyniká dosud nejnižší uhlíkovou stopou

Nové malé Volvo EX30 vyniká dosud...

V novém modelu Volvo EX30 je destilováno to nejlepší, co automobilka Volvo Cars nabízí, včetně mimořádné bezpečnosti a vůbec nejnižší emise CO2 ze všech dosavadních vozů Volvo. Protože se...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Plně elektrické Volvo EX90 Excellence: Mimořádně stylové cestování

Plně elektrické Volvo EX90 Excellence:...

Luxusní automobilky rády vytvářejí ze speciálních vozů ještě speciálnější. Dělá to i Volvo se svou vlajkovou elektrickou lodí EX90. Její super-extra varianta se jmenuje Excellence a půjde...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový vládce severského pantheonu: Plně elektrické Volvo EX90

Nový vládce severského pantheonu: Plně...

V oblacích Žižkovské věže Volvo oficiálně představilo nového boha značky, plnohodnotné sedmimístné zcela elektrické SUV EX90. Klasickou, nádhernou, ohromující záležitost, v níž se...