smart fortwo cdi: CO2 šampión s výkonem zvýšeným o 21 % bez zvýšení spotřeby

Výrazně silnější, a přesto stále hospodárný a k životnímu prostředí ohleduplný jako dosud je smart fortwo cdi modelového roku 2010.

Nyní dává jeho moderní tříválcový naftový motor o 21 procent vyšší výkon a o 18 procent se zvýšil jeho maximální točivý moment.

Tato úprava citelně ovlivnila temperament tohoto dvousedadlového vozu, přičemž jeho příkladná spotřeba zůstala netknutá. Jako doposud se spokojí 3,4 litry nafty na 100 kilometrů. Také co se týká emisí CO2 si s hodnotou 88 g/km obhájil svoj pozici šampióna v této důležité disciplíně. Kromě toho od modelového roku 2010 plní všechny verze vozu smart fortwo včetně varianty BRABUS přísné limity ekologické normy EU 5.

O smartu fortwo se ve světě hovoří jako o automobilu, který se perfektně hodí do dnešní doby. Díky jeho znamenité koncepci si nárokuje bezkonkurenčně minimální plochu pro provoz i pro parkování, má nízkou spotřebu paliva a tedy i malé množství oxidu uhličitého ve výfuku a jedinečným způsobem propojuje mobilitu, ekologii a radost z jízdy. Pro modelový rok 2010 pokračuje smart důsledně ve své filozofii a dělá smart fortwo ještě atraktivnějším a k přírodě ještě ohleduplnějším.

Nejdůležitější změny: smart fortwo cdi s délkou 2,69 metrů nově definuje hospodárnost a radost z jízdy. Jeho dále vyvinutý naftový motor dává nyní výkon 40 kW/54 k, což je o 7 kW nebo 21 % více než jeho předchůdce. Přitom disponuje tento přepracovaný tříválec maximálním točivým momentem 130 Nm (plus 18 %). Pro sprint z nuly na 100 km/h potřebuje díky nárůstu výkonu motoru 16,8 s. Přitom zvýšení jeho temperamentu nemá žádný vliv na spotřebu a emise. S kombinovanou spotřebou, která je jako dosud 3,4 litry na 100 kilometrů, a s 88 g/km CO2 ve výfuku zůstává smart fortwo cdi mistrem světa mezi sériovými vozy poháněnými spalovacím motorem.

21 procentní nárůst výkonu byl v podstatě realizován změnami na pracovních pístech ve spojení s přizpůsobením parametrů vstřikování a přeplňovacího tlaku. Vzhledem k nárůstu točivého momentu mohl být převod třetího a čtvrtého rychlostního stupně prodloužen o 10, resp. 11 % a body řazení automatického programu optimalizovány. V nejvíce frekventovaných oblastech rychlosti se tak snížila úroveň otáček, což se pozitivně projevuje na spotřebě i na hlučnosti. smart fortwo cdi je vybavený uzavřeným filtrem pevných částic a suverénně plní limity normy EU 5.

Také dvoumístné vozy smart fortwo modelového roku 2010 s benzínovým motorem po optimalizaci řízení motoru a převodovky tuto náročnou ekologickou normu splňují. Tento fakt není jenom prostředkem pro získání klidného svědomí, ale v řadě zemí je spojen s výraznými daňovými úlevami.

Nové jsou také díly provedené ve třpytivé barvě černé perly, které interiér smartu fortwo dále zhodnocují a harmonizují jeho formu projevu. Pro vyšší komfort je nyní možné získat sklopnou loketní opěrku z výbavy na přání.

Kromě toho může zákazník na přání objednat i řadu nových multimediálních funkcí.

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Manfred Schöner
Jáchymovská 53, 360 04 - Karlovy Vary - Bohatice
355 329 821
autoschoner.ch@volny.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Louda Auto a.s.
Třídvorská 70, 280 00 - Kolín V
321 715 804
lukas.lahoda@louda.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Generátor dálkových autoovladačů KD-900 se čtečkou frekvencí

Generátor dálkových autoovladačů...

Zabýváte se výrobou autoklíčů a pracujete s dálkovými ovladači? Pak jistě víte, že vybavení kvalitními a moderními přístroji může značně ulehčit práci každému klíčaři. Takovým...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Autoklíče jedině z autoservisu? Nyní už ne!

Autoklíče jedině z autoservisu? Nyní...

Pokud jste majitelem automobilu, pak se i Vás týká problém pořizování autoklíčů a jejich duplikátů. Prodejem autoklíčů se v současnosti zabývají nejen autoservisy, ale také mnohé...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Opatrnost při pořizování autoklíče se vyplatí

Opatrnost při pořizování autoklíče...

Spolu s rozvojem automobilového průmyslu dochází i k růstu nabídky autoklíčů na trhu. Ve skutečnosti tato oblast patří k nejrychleji se rozvíjejícím v klíčařském odvětví. Na trhu se v...